Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli 30Mbit/s. Oczywiście, kwestia siły sygnału to podstawa a jak wiadomo tv, odtwarzacze bd itd. mają tylko anteny wewnętrzne więc nie ma mowy o podpięciu zewnętrznej lub przestawieniu ich anteny w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnosnie kartonu w ktory pakowane sa TV Sony. Jaka tasma sa zapieczetowane kartony? Zwykla przezroczysta, czy posiadajaca jakis napis Sony? Pytam, poniewaz bylem w Euro Agd i bylem zdecydowany na zakup, ale wydawalo mi sie, ze kartony byly juz otwierane, wiec odposcilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła przezroczysta, a szkoda mogliby kleić jakąś z logiem Sony.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie: czy jest możliwa regulacja pochylenia tego TV? W sklepie widziałam ten model mający pochylenie do tyłu, co mi kompletnie nie odpowiada (mam dość wysoką komodę przeznaczoną na TV). Oglądając jego rurkową podstawę nie znalazłam miejsca, w którym można by ustawić ten TV bez pochylenia. Jeśli jest taka regulacja, to w którym miejscu i jak się ją robi?

Małgosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W neonet jest model 40HX756 czym sie różni od 755?

Nie wiem na pewno ale pewnie dodają okulary tak jak w modelu 751

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie: czy jest możliwa regulacja pochylenia tego TV? W sklepie widziałam ten model mający pochylenie do tyłu, co mi kompletnie nie odpowiada (mam dość wysoką komodę przeznaczoną na TV). Oglądając jego rurkową podstawę nie znalazłam miejsca, w którym można by ustawić ten TV bez pochylenia. Jeśli jest taka regulacja, to w którym miejscu i jak się ją robi?

Małgosia

Oczywiscie ze da sie go postawic prosto, z tylu gdzie podstawe przykreca sie do TV sa 2 srobki ktore wykreca sie z otworow ze znaczkiem pochylonego TV i wkreca w te z znaczkiem pionowym i TV mam ustawiony prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie: czy jest możliwa regulacja pochylenia tego TV? W sklepie widziałam ten model mający pochylenie do tyłu, co mi kompletnie nie odpowiada (mam dość wysoką komodę przeznaczoną na TV). Oglądając jego rurkową podstawę nie znalazłam miejsca, w którym można by ustawić ten TV bez pochylenia. Jeśli jest taka regulacja, to w którym miejscu i jak się ją robi?

Małgosia

Regulacja, czy tez raczej stała zmiana kąta jest możliwa. Nie wiedzieli tego nawet w Sony Centre gdy o to zapytałem, no ale u nich telewizory głównie wiszą na ścianie.

Stopka ma 2 śrubki, na elemencie przylegającym do odbiornika, które należy przenieść przed montażem stopki do telewizora, do otworów znajdujących się niżej. Wówczas niwelujemy kąt pochylenia i telewizor stoi prosto.

Regulacja pochylenia nie jest płynna. Masz wybór albo z pochyleniem albo bez. Ale dokonać tego należy przed przykręceniem stopki.

Tak więc jeśli ktoś zamontował stopkę, a jest ona fabrycznie ustawiona z pochyłem, to musi ją odkręcić od telewizora, przenieść 2 śruby do otworów znajdujących się niżej, i ponownie przykręcić stopkę do telewizora.

Edytowane przez Trumturumtum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy Panowie i Panie jak macie ustawione swoje TV pod katem czy prosto? Ja jestem staroświecki i odrazu ustawilem prosto..

Mam jeszcze jedna prośbe do uzytkownikow 750 aby sprawdzili na sygnale dvbt/satelita czy przy wlaczonym trybie filmu automat1 maja co jakis czas przyklatkowanie obrazu, np jedzie auto jest mega plynny ruch a nagle widac przeskok, na blu ray 1080p24 tego zjawiska nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem odpowiedz z Neonetu.To są te same telewizory Euro RTV Agd ma wyłaczność na 755 wiec Neonet sprzedaje 756.Ma on już nieużywany na razie DVB-T2. Cena po rabacie 3150zł zamiast 3800zł w Euro. Biorę w Neonet.

cytat

Witam,

Różnica w oznaczaniu bierze się z tego , że nie które sieci sklepów

otrzymują modele na wyłączność, oznaczone są w inny sposób różnią się detalami.

Pozdrawiam

Mateusz Antczak

Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej

email: m.antczak@neonet.pl

Edytowane przez andrzej1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniąc przed zakupem do dwóch Sony Centre i pytając o hx755 46 cali, po chwili otrzymywałem odpowiedź, że nie ma i nawet nie mają do sprowadzenia na chwile obecną...

W ogóle HX755 to jakiś biały kruk czy faktycznie jest osiągalny tylko w wybranych sieciach sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kalibracja dla HX750 wprowadzilem takie ustawienia ale mnie sie nie podobaja, moze i sa bliskie naturalnym kolorom ale ja np. nie lubie takiego cieplego obrazu. Co wiecej jest podana kalibracja balansu bieli, moglibyscie rzucic okiem na te ustawienia i powiedziec czy sa one dobre?

http://hdportal.eu/recenzije/wp-content/uploads/HD-Portal-ISFccc-kalibracijske-postavke-Sony-KDL-55HX750.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Whiplash

Niestety nie jest możliwym "rzucić okiem" na ustawienia. Na każdym egzemplarzu telewizora obraz po takich ustawieniach będzie wyglądał inaczej. Można co najwyżej porównywać różne ustawienia i próbować samodzielnie ustawić tak, aby obraz nam pasował, albo zamówić profesjonalną kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnosnie filmow 1080p i 24Hz. Jak ustawic w TV 24Hz? Wystarczy, ze przelacze na tryb "kinowy", czy trzeba ustawiac na "automat, 24p"? Odnosnie teatru to ja go widze na automacie 1, jak i 2 dlatego mam je wylaczone. Jedynie MF ustawiony na lagodny, gdyz przy wylaczonym nie da sie ogladac (widac, jakby brakowalo klatek miedzy kolejnymi obrazami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos jesli twoj post jest skierowany do mnie to przepraszam Pana najmocniej ze zawracam glowe "Specjalistom" tak błachymi pytaniami niereformowalnego uzytkownika TV...

Bebbop jesli TV otrzyma sygnal 24p to autoamtycznie zaczyna taki pokazywac, w TV nic sie takiego nie ustawia ew. w odtwarzaczu blu ray mozesz miec opcje wlaczenia takiego trybu jesli plyta jest w takim zapisana. W panasonicu jest 24p -wl/wyl i jesli mam plytke w 24p to taki sygnal jest wysylany na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Whiplash za odpowiedz. A ma ktos jakis pomysl jak poradzic sobie z rwacym dzwiekiem DTS podczas odtwarzania filuw zapodanego z urzadzenia zewnetrznego (Xtreamer)?

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Whiplash to było do Ciebie. Mylagos niejako wyjaśnił dlaczego tak napisałem... jeśli tego nie zrozumiałeś to przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się kolego Whiplash Xelos to największy autorytet i specjalista w zakresie HD.Przejrzałęm skrupulatnie wszystkie fora i trudno spotkać kogoś z tak rozległą wiedzą .....Ucz się od niego .To Guru tego forum.Koncern Sony musi to docenić.Już wkrótce....Aż żal że na czarnym forum brak takiej gwiazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki specjalista z niego to powinien kulturalnie odp. a nie cwaniakowac.. Jestem zwyklym uzytkowanikiem TV ktory ma jakies pojecie o KD i TV dlatego nie zadaje wam banalnych pytan tylko takie na ktore sam nie potrafie znajsc odp. O ile wszytkie inne funkcje ustawiam sobie sam to balansem bieli nigdy sie nie bawilem i nie wiem jak sie go ustawia dlatego pytam, przyklady w sieci sa dla mnie pkt orientacyjnym a nie wyrocznia ze tak musi byc. Kombinuje z roznymi ustawieniami tak aby znajsc to najlepsze. Chyba po to jest forum aby rozwiewac swoje watpliwosci i zadawac pytania, dyskutowac i wymieniac sie swoimi spostrzezeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadajesz banalnych pytań?

Co wiecej jest podana kalibracja balansu bieli, moglibyscie rzucic okiem na te ustawienia i powiedziec czy sa one dobre?

Jeśli jak piszesz "masz pojęcie o KD i TV", to nie zadawaj takich pytań... bo ono właśnie jest banalne. Kalibracja to proces ustawiania parametrów obrazu za pomocą specjalnych urządzeń oraz oprogramowania a nie grzebanie suwakami i konsultowanie tego ze znajomy,i. To drugie jest najzwyklejsza regulacją a nie kalibracją i możesz to wszystko ustawić eg wałasnych preferencj a do tego chyba nie potrzebujesz konsultacji bo sam wiesz jaki obraz lubisz najbardziej, prawda? Mylagos już CIe to wyjaśnij więc wieź to sobie do serca. Jeśli uważasz nas za "cwaniaków" to spytaj specjalisty - Macieja Kpera z tego Forum. Choć pewnie i jego zdanie będzie dla Ciebie "cwaniakowaniem" lub " marketingiem forumowym" więc zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wszytkie inne funkcje ustawiam sobie sam to balansem bieli nigdy sie nie bawilem i nie wiem jak sie go ustawia dlatego pytam, przyklady w sieci sa dla mnie pkt orientacyjnym a nie wyrocznia ze tak musi byc.

Odpowiedź brzmi: ustawia się go wedle preferencji lub według wzorca, chociaż można też nie ustawiać wcale ;). Jeżeli wg. preferencji to po prostu regulujesz suwaki pilotem i obserwujesz zachodzące zmiany. Najlepiej pod takie zabawy użyć testowych plansz Burosh z odcieniami skóry na które balans bieli ma szczególny wpływ. Tylko nie licz że w ten sposób (lub kopiując ustawienia z innych egzemplarzy) ustawisz biele zgodnie ze wzorcem. Możesz uzyskać takie odcienie skóry jakie Ci na danej planszy odpowiadają ale nie ma żadnej gwarancji, że właśnie tak miały one wyglądać. Szanse na wzorcowe ustawienie są zerowe. Gdybym powiedział abyś pokazał mi ile to metr pomyliłbyś się o kilkanaście cm, a przecież metrem posługujemy się prawie codziennie. Jak w takim razie ustawić na oko biel D65, którą mało kto na oczy kiedykolwiek widział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań na które nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi. Uprzedzam, że jestem laikiem i proszę o wyrozumiałość :)

Chcę kupić telewizor Sony KDL-55HX751 (KDL55HX751STN.YS) w promocji w saturnie razem z tabletem sony. Czy ten TV jest wyposażony już w moduł do odbioru cyfry+? Czy może trzeba taki moduł jeszcze dodatkowo dokupić? Czy ktoś sprawdzał jak się sprawuje splitter diviso lub inny? Jak wygląda sprawa z odczytem mkv? Wiem, że początkowo TV nie odczytuje tego formatu, ale może są juz jakieś aktualizacje? A może da się w jakiś inny sposób np. przez DLNA?

Czy da się korzystać z telewizora z jakiejś dodatkowej klawiatury czy myszki do korzystania z internetu? Jeśli tak, to jakie są kompatybilne z tym TV?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...