Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

jabłuszko, w cenie 30% taniego HTPC i z podobną funkcjonalnością ? Dział fantastyki dwa piętra wyżej :D

99$ w sklepie Mnie kosztowalo 80E wiem przeplacilem moglbym kupic uzywke za 50E , kiedy wiara zaczela wyprzedawac urzadzenia 2generacji przed premiera 3gen.

Pozyczyc Ci kalkulatora czy slownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99$ w sklepie Mnie kosztowalo 80E wiem przeplacilem moglbym kupic uzywke za 50E , kiedy wiara zaczela wyprzedawac urzadzenia 2generacji przed premiera 3gen.

Jest to więcej niż 30% taniego HTPC, ale niech stracę... Biorę 10szt. - rozumiem, że nówka, na gwarancji i wysyłka do Polski i vat wliczone w cenę ?

Jeszcze tylko prosiłbym opisa w jaki sposób to ma mi zastąpić HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/font][/color]

Jest to więcej niż 30% taniego HTPC, ale niech stracę... Biorę 10szt. - rozumiem, że nówka, na gwarancji i wysyłka do Polski i vat wliczone w cenę ?

Jeszcze tylko prosiłbym opisa w jaki sposób to ma mi zastąpić HTPC.

Nie wiem czy poziom humoru w Polsce spadl juz do poziomu dobrego wychowania ale skoro mamy nowy dzien i Twoje wypowiedzi ciagle tu widnieja w oryginalnej formie, to prosze:

Tutaj dostaniesz z FV i przesylka

Tutaj kosztuje 99 USD ale z pewnoscia przy 10 szt zaplacisz clo i podatek, wiec bez szmuglowania raczej nici z Twoich planow biznesowych.

Drobna uwaga. Nie napalaj sie na urzadzenia 3 generacji, bo nie ma narazie Jailbreaka, wiec nie zainstalujesz alternatywnego oprogramowania. Tak wiec pomimo "siedzacych w srodku" chipow A5, nie zainstalujesz ani XBMC czy PLEX-a, ani nie skorzystasz tez z oprogramowania typu CatchupTV czy Icemovies. Trzeba cierpliwie poczekac. Nowego Ipada zlamali w pol dnia, Iphone'a tez szybko, AppleTV 3generacji narazie sie nie chce sie poddac zadnym exploitom.Ale to tylko kwestia czasu.

Mozna dostac tez urzadzenie 2 generacji. Opisy jak je przystosowac (jailbreak) i wykorzystac, znajdziesz na internecie. Lepsza bedzie jednak ATv Gen3 z racji wiekszej wydajnosci i odlokowanego 1080p na wyjsciu video.

Jesli przyjac, ze HTPC w dzisiejszych czasach sluzy wiekszosci do ogladania rippow i internetowych podcastow oraz przegladania RSS, WWW czy sluchania muzyki, to AppleTV z alternatywnym softem, moze spelnic ich wymagania. Jesli maja do tego urzadzenie Apple, wspierajace Airplay, synergicznie ATv nabiera funkcjonalnosci niedostepnej dla mediatankow. Oczywiscie, ze ma tez swoje ograniczenia, o ktorych nie chce teraz pisac. Ale z pewnoscia nie nalezy do nich brak napedu optycznego, edytora tekstu, czy "gestych" formatow na wyjsciu audio.

Jeszcze slowo do wszystkich dotychczasowych i przyszlych oponentow.

Ja rozumiem skrot HTPC i dostrzegam niebagatelna roznice pomiedzy komputerem, a streamerem. To, ze co troche wrzucam "kamyczki do Waszego ogrodka", nie jest wynikiem niezrozumienia, czy braku szacunku dla Waszych wyborow. Argumenty ktore tu przytaczam, czy opinie ktorymi sie dziele, tylko z pozoru sa rozbiezne z tematem watku. Nie wszyscy potrzebuja do ogladania filmow komputera, ale z jakis wzgledow sa przekonani, ze HTPC, to dla nich najlepsze rozwiaznie. Jesli nie bedzie dyskusji, beda zas wylacznie argumentu "ZA", nigdy nie beda mieli szansy spojrzenia na swoj problem z innej perspektywy, czy wiekszej swiadosci wyboru.

A co tymi ktorzy dopiero zaczynaja, bez jakiegokolwiej pojecia o roznych aspektach poruszanej przez nas materii, jak ten "zagubiony" Kolega, z rownoleglego tematu? Przeciez nie wszyscy potrzebuja komputera do pracy, jak Fantom, albo nie wiedza czego chca ( i co moga dostac) tak dokladnie jak Irek39, czy podchodza ambicjonalnie do wykonania projektu, niczym Andsie1.

Ja budowalem swiadomie swoje komputery przez 2 dekady, mialem tez kilka HTPC, wiec potrafie ocenic, ze pomimo tego, iz sprzet jest juz coraz bardziej dopasowany do tej niszy, o tyle klopoty jakie uzytkownik musi przejsc z oprogramowaniem sa niewspolmierne do uzyskanego efektu, ktory czasto i tak nie jest zgodny z zalozeniami, ktore uzytkownik poczynil przed zdecydowaniem sie na budowe HTPC. A przeszkod w uzyskaniu zalozonego efektu jest wiecej i nie kazdy ma checi czy mozliwosci aby im sprostac. W miedzyczasie zmienily sie tez trendy oraz funkcjonalnosc innych urzadzen sluzacych do tych samych celow. Nie rozwijam tego watku, bo kazdy wie o co chodzi.

Proponuje wiec nie unosic sie swietym oburzeniem i wysylac mnie na szczaw, kiedy pokazuje ze jest druga strona medalu albo inna droga.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca ... ale niemal przyznaję racje binaremu :)

Dla ludzi którzy dobrze nie znają się na komputerach, albo dla tych którzy potrzebują zwykłego sprzętu do oglądania zwykłych ripów z internetu HTPC nie jest racjonalnym rozwiązaniem. Trzeba go umieć poskładać i skonfigurować a to wbrew pozorom nie łatwa sztuka.

Gotowce, a więc różnej maści media player'y np. eGreat, Diune, XTreamer czy choćby Aple TV, to rozwiązanie zdecydowanie łatwiejsze i spełniające większość wymagań.

Tylko tak jak zauważył jeden z kolegów ... temat jest o HTPC :)

Wywód binarego przerzucił bym to tematu: Uniwersalny HD media player dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec offtopa i powrót do tematu HTPC.

Czy zestaw oparty o mobo Gigabyte GA-A75N-USB3 oraz procesor AMD APU A6 X3 3500 nada się na energooszczędny HTPC (do tego jakiś dysk SSD na system; wszelkiej maści media trzymane na NASie); całość upakowana w obudowie Lian Li PC-Q09FB

Przeznaczenie HTPC zgodnie z nazwą - szeroko rozumiany "Home Theater" (nie tylko z metariału MKV ale i płyt BD - do budy trzeba będzie wcisnąć jakiś napęd slim)

Czy ten proc da radę z materiałami 1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem złożyć swój HTPC za niewielkie pieniądze bo i nie mam jakiś super wymagań. Sprzęt ma posłużyć jako player divx/xvid/mkv, ma odpalać filmy w moim kinie domowym 3D, muzyka, sat tv, zdjęcia no i proste gry głównie z emulatorów starszych systemów. Zdecydowałem się na Zacate, mam jednak problem z płytą główną. Jak już pisałem, sprzęt ma odpalać filmy 3D przystosowane pod 2 projektory (xvid, sbs, 1600x450). Potrzebuję zatem płytki, która pozwoli na podpięcie 2 projektorów, jeden poprzez D-SUB a druga przez D-SUB lub DVI bo takie wejścia mam w projektorach. Znalazłem jedną taką płytę w rozsądnej cenie, MSI E350IA-E45 (jeden duży radiator i wentylator po środku), ma ona jednak bardzo głośne chłodzenie. Czy ktoś z was posiada tą płytkę i może określić czy jest naprawdę taka głośna lub czy można jakoś wyciszyć ten wiatrak? Ewentualnie jaka inną płytkę polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możecie swoje wzajemne pretensje przenieś na grunt prywatny.

Staje się to już nudne i mało interesujące.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne TDP procesorów Ivy z końcówką U...ale chyba było by ciężko płytkę mITX złapać aby taki procesorek zamontować.

http://static.frazpc.pl/cms/2012/03/tabelka2-679x280.jpg

Te mobilne też są ok..ale chyba nie ma sensu ich kupować..narażając się na kupno droższych części..specjalna płyta główna inny ram.

Swojego czasu myślałem o takiej płycie :

http://reviews.cnet.com/motherboards/supermicro-x9scv-q-motherboard/4505-3049_7-35022770.html

Ale chyba lepiej będzie kupić najtańszego w wersji "T"

Edytowane przez Newren
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne TDP procesorów Ivy z końcówką U...ale chyba było by ciężko płytkę mITX złapać aby taki procesorek zamontować.

Procki M i U są przeznaczone do laptopów. Nie ma zwykłych płyt które je przyjmą.

Można ewentualnie spróbować kupić gdzieś płytę od laptopa. Tylko czy to ma sens.

Obniżenie mocy procesora w HTPC ma raczej na celu wyeliminowanie hałaśliwego chłodzenia niż oszczędności wynikające z niższego poboru mocy.

TDP 35W czy 17W to już nie jest taka wielka różnica. Tym bardziej, że należy pamiętać że obniżony pobór mocy to też mniejsza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że sens średni.

Choć u mnie jest sens walki o każdy wat,HTPC będzie chodził 24/h.

W sumie nie ma co gdybać.

Wyjdą procki,będą testy..i się coś wybierze..a potem zabawa w testowanie min napięcia i obniżanie taktowania:)

Zabawa z ustawieniem idealnego offsetu.

Fajnie by było, gdyby w biosie dało się ustawiać napięcia dla 3 stopni pracy CPU: iddle,normal i full.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w Idle te wszystkie procki będą zużywać podobną ilość prądu.

A nawet jeśli jeden z nich zużyje np 5W więcej to nawet przy 24/7 to różnica miesięczna w rachunkach za prąd będzie na poziomie 2,5 zł.

Czy naprawdę robi to różnicę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie,ale jestem przewrażliwiony na punkcie opłat za prąd.

Teraz siedzę na wynajmie(czekam na okazje po sprzedaniu domu żeby coś kupić)..i kurde 54 m2,żarówki energooszczędne a za prąd płacę 210zł na miesiąc(2 osoby łącznie mieszkają,lodówka b.dobra,pralka b.dobra)

I wiem że 50% tego to komputery ssają :)

Jakieś 12 kilo na dobę mi schodzi :blink:

Mam znajomego co płaci tylko nieco więcej, ale za 6 miesięcy.

No ale nie ma tyle elektroniki.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za prąd płacę 210zł [...] I wiem że 50% tego to komputery ssają :)

Różnica między nami jest poziomie 90KWh. Wychodzi, że masz dodatkowo włączonego kompa 24/7 który pobiera 120W.

Ciekawe ... bo ja pracuję w domu i mam praktycznie non stop włączone dwa kompy (jeden z 42' TV LCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem o krok od nabycia Zotac'a AD04 jako systemu HTPC z naciskiem na HT bardziej niż PC, ale okazało się, że trzeba czekać "aż dotrą z Tajwanu". Polska dystrybucja kuleje totalnie jeśli chodzi o Coś innego niż karty grafiki Zotac'a. Dlatego coraż poważniej myślę nad składakiem. Tylko czy można zbudować coś małego, ładnego i sprawnego za 1500 brutto?

Ok. wiem - strasznie ogólnie napisałem.

Moje wymagania (poza wymiarami):

1) Energooszczędne

2) System pewnie OpenELEC lub XBMCbutu - jednym sowem XBMC must have.

3) Dźwięk HD po HDMI

4) USB 3.0 - 2 sztuki min. do obsługi dysków storage (narazie nie mam kolejnego 1500 na Synology 212+)

5) Sterowanie pilotem (może być IR, może być BT z pilotem PS3)

Opcjonalnie Wi-Fi, ale bardziej skłaniam się do sieci przez GBE.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24/7 komp na Atomie..pewnie pobiera z 40 wat max.

Ale tak...dwa inne kompy działają pewnie 8h dziennie..z ekranami 24/32"

Komp do filmów pewnie z 4h dziennie.

Projektor..ale to bardziej trzeba liczyć max 15h w miesiącu.

Tv 52" pewnie z 5h dziennie..

+amp 906 swoje pobiera(mimo że głośno nie ogladam)

No i jednak B&W.. 602/604/lcr600 S3..czyli duży front, boki i tyly+sub asw 675...Bowersy potrzebują "sprawnego ampa" do napędzenia.

Podejrzewam że najwięcej albo tyle samo prądu idzie na zasilanie ekranów co na kompy.

No chyba że te 4h działania amplitunera swoje też robi.

A wracając do pytania..

Wszystko zależy od kilku spraw.

-Czy chcesz mieć obsługę 3d...jak nie, to można taniego intela kupić.

-Czy 1500zł to z HDD na przykład...czy raczej preferujesz...mały ssd a HDD gdzieś z tylu w np hot swap usb kieszeni.

-No i w dużej mierze na cenę ma wpływ obudowa,jak się chce "zaszaleć" to i 1000zł nie starczy na nią.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przecieki nie napawają optymizmem.

Ivy mniej pobiera prądu co jest b.dobrze....ale wzrasta temperatura :/

A dla kogoś jak jak planującego mieć procesor pasywnie to może być problem.

Pewnie trzeba będzie się przeprosić z i3 2xxx,no ale może płyty główne nie zawiodą..większym poborem prądu.

http://www.tweaktown.com/reviews/4663/asrock_z77_extreme6_intel_z77_with_ivy_bridge_motherboard_review/index11.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to są jakieś inżynierskie próbki i w "sklepówkach" już to ogarną, bo jakby tak miało być, że niższy proces technologiczny + niższe napięcia, a w rezultacie wyraźnie wyższe temperatury to... lipa na maxa, zarówno dla HTPC'owiczów jak i dla overclockerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Załóżmy iż płyta główna(od komputera) ma 2 wyjścia HDMI.

Czy dało by się zrobić tak:

Jednym HDMI puścić audio do ampa,a drugim obraz do TV/Projektora?.

Albo ewentualnie Karta graficzna z 2 HDMI i tak samo przesłać sygnały.

Lub ostatecznie jednym HDMI z karty a jednym HDMI z płyty głównej :)

Niby 3D nie oglądam, ale jak ulepszać HTPC to na wszystkie możliwe ewentualności.

Mam Onkyo 906 ,więc brak 1.4 HDMI..a nie mam zamiaru zmieniać dobrego ampa dla tej możliwości,a podobno splitery słabo działają jednak.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja EDID pozwala na uzycie ampli z hdmi 1.3 do ogladania 3d full hd. Wtedy potrzebujesz tv 3D oraz GPU ktory obsluguje 3D i jestes w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU będzie wbudowane..czyli albo Intel HD 2000 lub nowszy HD 2500..zależy czy sandy czy Ivy.

Wiem co to Edid..ale nie pod kątem 3D...tzn można wtedy korzystać z jednego gniazda HDMI..możesz napisać coś więcej ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah,znam ten temat.

Kupowałem wtedy ati 5xxx dla dzwięku HD,i właśnie potrzebny był EDID.

Od tego czasu tam nie wchodziłem.

Dzięki poczytam i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam komputer zbudowany na płycie GA-E350N-USB3, wszystko pięknie działa w programie XBMC. Jednak przy uruchomieniu programu Total Media Theatre 5 niestety już czkawka przy 1080p oczywiście akceleracja włączona. Zapewne wina procesora i tutaj moje pytanie czy procesor G620T z wbudowaną grafiką poradzi sobie bez problemów z tym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...