Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem tego kozutiego jednak boje się że bedę miał problem z brakiem miejsca gdybym chciał włożyć karte grafiki, może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to może być pewien problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to może być pewien problem.

Obudowa wróciła , sprzęt podłączony ale bez podłączenia dysku lub napędu optycznego nie wzbudza się. Jak już obciążymy to wszystko działa bardzo dobrze, sprawa z pilotem i wyłączeniem/włączeniem pc-ta bajer:)

Jeszcze trzeba wymienić wiatrak z procesora bo niestety jest słyszalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek już zakupiony i5-2500T 45W, tak jak pisałem wyżej w zestawie nie ma chłodzeniai musze je kupić oddzielnie...

w tym temacie przeczytałem że boxowe http://allegro.pl/ch...2117171488.html jest dosyć ciche... to prawda? w moim przypadku komputer będzie stał oddalony 3metry odemnie także nie musi być wcale pasywny

także chce zakupić coś niedrogiego i w miare taniego, skłaniam się do Arctic Cooling Alpine 11 Pro http://allegro.pl/ar...2112827519.html albo poprostu boxowe http://allegro.pl/ch...2117171488.html

jak myślicie?

Edytowane przez 1grzecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek już zakupiony i5-2500T 45W, tak jak pisałem wyżej w zestawie nie ma chłodzeniai musze je kupić oddzielnie...

w tym temacie przeczytałem że boxowe <a class="bbc_url" href="http://allegro.pl/ch...2117171488.html" rel="nofollow external" title="Zewnętrzny link">http://allegro.pl/ch...2117171488.html</a> jest dosyć ciche... to prawda?

Roznie moze byc.

Mam Stare I3 i nowe I3 (wlasie uruchomione w weekend). Wentylatory wydaja sie byc identyczne ale ten od nowego Core'a zachowuje sie glosniej, pomimo tej samej predkosci obrotowej. Powiedzialbym, ze nieprzyzwoicie glosno...

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu, bo jestem przed zakupem elementów HTPC, może będziecie mieli inne spojrzenie na zestaw, który próbuję zmontować.

Obudowa: Antec ISK300-150W (obudowę już kupiłem)

Procesor: i3 2120T - wybrałem ten, bo jest tańszy niż polecany w tym wątku 2100T http://www.agito.pl/...289-497379.html

Pamięć: Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz

Płyta główna: tutaj mam zagwozdkę, bo zdecydowałem się na ASRock H67M-ITX/HT, która jest dostępna tylko w sklepie markit.pl (o którym opinii nie mogę znaleźć) albo poprzez ebay. Czemu ta płyta? Posiada wi-fi, a w zestawie są anteny, pilot, odbiornik IR i okulary.

Czy macie jakieś uwagi odnośnie tego zestawu? Może polecalibyście jakąś inną płytę główną, która jest podobna do tego ASRock'a? Zależy mi na wi-fi i sterowaniu pilotem (posiadam pilota Harmony).

Edytowane przez sad_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś tutaj pisał, nie pamiętam kto, o ustawieniach obrotów na FAN od procka,na ile obrotów to ustawiacie? Zamontowałem Scythe kozuti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenia dla planujących HTPC na Sandy Bridge z Windows7.

Po złożeniu sprzętu, natknąłem się na problem którego istnienia nie byłem wcześniej świadomy. Sandy Bridge, a raczej sterowniki windowsowe do ich grafiki mają jakiś problem z poprawna akceleracją sprzętową w h264. Efektem są makrobloki pojawiające się co jakiś czas w niektórych plikach mkv (pewnie w zależności od metody kompresji).

Rozwiązaniem jest wyłączenie akceleracji sprzętowej, co niestety objawia się znacznym obciążeniem procka (w przypadku i3 2120t ok.10-20%,) a w skrajnych wypadkach dużego bitratu wręcz czkawką obrazu.

Ponieważ domyślnie korzystam z XBMC to sprawdziłem też wersje linux'ową (a dokładniej openelec) i tam problem ten problem nie występuje (w obu przypadkach najnowsza wersja xbmc eden rc1).

Narzekałem że E350 ma problemy pod linuxem, to teraz zmieniłem na SB który z kolei ma problem z Windowsem - i tak źle i tak niedobrze....;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windmill,

Dzięki!!

Jutro postaram się to sprawdzić, niemniej wydaje mi się że po instalacji ostatniego sterownika ze strony intela, Windows Update nie robił już żadnych uakltualnień. W każdym razie sprawdzę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zbudować na amd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem system postawiony na Fusionie, i niestety z koleii AMD ma problemy z bezproblemowym działaniem pod Linux'em (co niestetywyklucza openelec'a) - tak węc nie ma idealnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej obudowie?

http://www.cooling.pl/antec-isk-110-vesa-90w,produkt,553647.html?from_category=107_110

Czy taki zasilacz wystarczy do ATOMA?

Niestety szukam i nie znalazłem żadnej malutkiej obudowy, w miarę ładnej którą można postawić spokojnie w eksponowanym miejscu w salonie - jak jest coś dobrego to kosztuje chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej obudowie?

http://www.cooling.p...ategory=107_110

Czy taki zasilacz wystarczy do ATOMA?

Obudowa nawet ładna (zasilacz powinien wystarczyć) tylko na litość boską dlaczego chcesz się pchać w Atoma?

Nie lepiej kupić coś z serii E350. Ceny podobne a możliwości zdecydowanie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady

Komputer będzie służył do odtwarzania muzyki (pliki FLAC) USB-Przetwornik analogowo-cyfrowy i dalej wzmacniacz oraz czasami HD1080p. Dlatego podstawowy warunek to bezgłośna praca (mam nadzieję, że ten zasilacz w obudowie Antec jest bezgłośny, dodatkowo planuję włożyć tan dysk SSD) oraz jako taki wygląd (chociaż nie wiem czy gdzieś go nie schowam).

Jak wygląda współpraca E350 z linuxem (Voyager lub Ubuntu) - gdzieś słyszałem, że bywają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy warunek to bezgłośna praca

Nie licz na cichy zasilacz. Każdy zasilacz w tak ciasnej obudowie będzie produkował dużo ciepła więc będzie też wymagał chłodzenia => czytaj głośny.

Jeśli chcesz zupełnie cihcy zasilacz to tylko PICO. Jak się postarasz to "złożysz" sobie taki zasilacz: za 30$ PICO na ebay'u + zasilacz stabllizowany 12V 8-10A za jakieś 80 zł na allegro. 100% bezgłośne. Obudowę ITX bez zasilacza można gdzieś taniej wyhaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie taki zasilacz, pasywna plyte itx, do tego 80W zewnetrzny zasilacz - kostke :) Wyszlo drogo, ale jest w 100% bezszmerowo :) Warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 90-120W wystarczy dla konfiguracji typu e350 + 4gb RAM + SSD?

Jeszcze raz dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 90-120W wystarczy dla konfiguracji typu e350 + 4gb RAM + SSD?

Bez problemu. Nawet 60W powinien wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 90-120W wystarczy dla konfiguracji typu e350 + 4gb RAM + SSD?

Jeszcze raz dzięki za porady

Mam następujący config - MSI E350IA-E44, 4GB RAM ,SSD ADATA i niedawno włożyłem PICOPSU 120W plus zasilacz XBOXA360 (ze względu na solidność i cenę ).PICOPSU daje radę b.problemu, Co do linuxa niestety na dzień dzisiejszy jest problem z profilem powyżej 4.1 ,i niestety jako system dla XBMC "Eden" zmuszony byłem wybrać Win7/64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...