Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ten wątek od początku.

Takie zestawy już były podawane.

I to nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawkor

Zakladajac, ze ten komputer sluzyl bedzie do otwarzania mediow, poprzez zlacza cyfrowe, nie zas do grania w gry 3D, wszystko tak naprawde zalezy od tego, czy czcesz miec mozliwosc odtwarzania dyskow (plyt) Bluray. Jezeli jest Ci to zbedne, nie bedziesz potrzebowal ani napedu, ani systemu operacyjnego Windows, czy tez innego oprogramowania, za ktore nalezaloby zaplacic. Korzystajac z Openeleca czy XBMC nie bedziesz musial nawet kupowac dysku twardego, bo dzialaja one z Pendrive'a USB lub karty pamieci, oferujac obsluge HD-audio i BD-ISO (tylko uproszczone menu, tzw BD-lite). Brak koniecznosci wkladania plyty do napedu, moze przelozyc sie na wielkosc urzadzenia.urzadzenie moze byc wielkosci dloni.

Stawiajac na Linuksa, nalezy pamietac, aby wystrzegac sie przed wyborem produktow AMD, albowiem bywa roznie ze sterownikami dla tego srodowiska.

Komputery moga byc naprawde ciche, Wiele zalezy od konstrukcji , uzytych podzespolow i obudowy.

Na rynku jest niewiele komputerow calkowicie pozbawionych wiatrakow , przy okazji sa nieprzyzwoicie drogie (wyjatkiem jaki przychodzi mi do glowy jest Arctic MC).

Nie jest to zaden problem, bo jesli ma sie takie "widzi misie", mozna sobie komputer samodzielnie dostosowac, kupujac odpowiednie zestawy odprowadzajace cieplo lub spelniajace taka funkcje obudowy.

Niebawem powinno sie to zmienic, wrac z popularyzacja ukladow SoC, zwlaszcza tych uniwersalnych, mogacych "napedzac" X86, x64 Linuxa i Androida i majacych silne wsparcie w kwestii sterownikow. Przykladem moze byc zapowiadany przez Intela NUC oparty na desktopowej wprawdzie, choc wciaz energooszczednej w stosunku do Haswella wersji Baytraila.

Jakies 2 tyg temu naszlo mnie aby podlaczyc do kina domowego tablet mojej corki, opraty na mobilnym Intel Baytrail Z3740 (zuzywa ok 4W/h filmu HD uwzgledniajac przy tym zasilenie 10" wyswietlacza i sluchawek) i po krotkiej zabawie z XBMC (na Windows 8.1 32bit) moge powiedziec , ze hula wszystko bez przycinek, z bitstreamem audio HD wlacznie.

I to jest przyszlosc tzw HTPC

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Seba_Fan na 100% nie czytał o zasilaczach PICO .... 6 dysków ... no no no

Pisałem o zasilaczu 400W nie PICO, PICO mnie nie interesuje na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko HTPC ze zwykłym (szumiącym) zasilaczem to lekkie nieporozumienie.

Co za przyjemność oglądając film słuchać zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku czekać na odpowiedź ;) bezcenne.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawkor

Zakladajac, ze ten komputer sluzyl bedzie do otwarzania mediow, poprzez zlacza cyfrowe, nie zas do grania w gry 3D, wszystko tak naprawde zalezy od tego, czy czcesz miec mozliwosc odtwarzania dyskow (plyt) Bluray. Jezeli jest Ci to zbedne, nie bedziesz potrzebowal ani napedu, ani systemu operacyjnego Windows, czy tez innego oprogramowania, za ktore nalezaloby zaplacic. Korzystajac z Openeleca czy XBMC nie bedziesz musial nawet kupowac dysku twardego, bo dzialaja one z Pendrive'a USB lub karty pamieci, oferujac obsluge HD-audio i BD-ISO (tylko uproszczone menu, tzw BD-lite). Brak koniecznosci wkladania plyty do napedu, moze przelozyc sie na wielkosc urzadzenia.urzadzenie moze byc wielkosci dloni.

Stawiajac na Linuksa, nalezy pamietac, aby wystrzegac sie przed wyborem produktow AMD, albowiem bywa roznie ze sterownikami dla tego srodowiska.

Komputery moga byc naprawde ciche, Wiele zalezy od konstrukcji , uzytych podzespolow i obudowy.

Na rynku jest niewiele komputerow calkowicie pozbawionych wiatrakow , przy okazji sa nieprzyzwoicie drogie (wyjatkiem jaki przychodzi mi do glowy jest Arctic MC).

Nie jest to zaden problem, bo jesli ma sie takie "widzi misie", mozna sobie komputer samodzielnie dostosowac, kupujac odpowiednie zestawy odprowadzajace cieplo lub spelniajace taka funkcje obudowy.

Niebawem powinno sie to zmienic, wrac z popularyzacja ukladow SoC, zwlaszcza tych uniwersalnych, mogacych "napedzac" X86, x64 Linuxa i Androida i majacych silne wsparcie w kwestii sterownikow. Przykladem moze byc zapowiadany przez Intela NUC oparty na desktopowej wprawdzie, choc wciaz energooszczednej w stosunku do Haswella wersji Baytraila.

Jakies 2 tyg temu naszlo mnie aby podlaczyc do kina domowego tablet mojej corki, opraty na mobilnym Intel Baytrail Z3740 (zuzywa ok 4W/h filmu HD uwzgledniajac przy tym zasilenie 10" wyswietlacza i sluchawek) i po krotkiej zabawie z XBMC (na Windows 8.1 32bit) moge powiedziec , ze hula wszystko bez przycinek, z bitstreamem audio HD wlacznie.

I to jest przyszlosc tzw HTPC

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Tak codziennie rozglądam się za takim małym pc i właśnie rozważałem tego NUC-a Intela.

Nie chcę wydawać wielkich pieniędzy na taki sprzęt ponieważ mam BRaya do oglądania filmów tyle że przed zakupem filmów chciałbym zobaczyć jak wydana jest płyta i czy mnie satysfakcjonuje na tyle by ją kupić, choć zdarzają się też filmy nie dostępne u nas.

Zależy mi właśnie na tym , żęby był to kompik jak najtańszy ale spełniający właśnie głównie takie założenia jak filmy HD Z dźwiękiem HD i do tego funcja domowego PC (drugi w domu).

Myślałem ,że może ma ktoś na sprzedaż jakieś takie cudo albo przynajmniej pomoże w doborze konkretnych podzespołów.

Chciałem coś takiego zacząć od wyboru procesora i myślę, że takim optimum jest jakiś z serii i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie cudo nada się na htpc tak żeby usłyszeć dźwięk DTS HD po hdmi?
Procesor AMD A8-Series A8-3850 2.9GHz x 4 RDZENIE
GPU: Radeon HD 6550D (apu)
MOBO: Gigabyte A75N-USB3
RAM: Pamięć Kingston HyperX DDR3 Non-ECC (8GB (2x4GB kit),1866MHz) CL11 XMP (KHX1866C9D3K2/8GX)
PSU: SFX 300W
CASE: Tacens IXION ITX
lub

Procesor: Intel Core i3 3220 3,30 GHZ 3MB cache
Płyta główna: Asus P8B75-M LX
Pamięć: Kingston HyperX 4GB 1600 MHZ
Karta graficzna: Asus GeForce GT 210 silence
Dysk Twardy: Samsung F3 500GB 7200rpm
Napęd: LG DVD+RW
Obudowa: Nox CoolBay Slim 450watt

albo z innej beczki

http://allegro.pl/arctic-cooling-mc001bd-fanless-xbmc-blue-ray-i3749269221.html

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te zestawy bez problemu będą odtwarzać DTS HD jak i wszystkie inne formaty AV.

Nie radzę kupować trzeciego zestawu. Atom D525 to wciąż bardzo kiepskie rozwiązanie.

Najwydajniejszy ale i najdroższy jest drugi zestaw.

AMD też niezły.

Tylko błagam nie wstawiaj tam 300/450W zasilaczy. Te komputerki wezmą max 100-120W. Zainwestuj w PICO 150W (kupisz komplet za 150-170zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AMD + Kingston SSD V300 SATA3 2.5 120GB mogę mieć za 1000zł i tego i3 też ale sie waham czy nie pójść w intela i3

Co byś doradził?

Czy ten amd nie będzie się grzał i wydawał dźwięki z wentylatora?

Zasilacz zawsze można zmienić.

Licytowałem też to http://allegro.pl/core-i3-550-hd6450-4gb-ram-500gb-windows7-bcm-i3742712031.html ale nie wiem czy dalej warto w to brnąć powyżej 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawkor ... jakbym miał wybór AMD czy I3 ... zdecydowanie I3.

gizmoe ... gotowy komputer oparty o procesor Atom D2550 można kupić u chińczyków za około 140$ ... policz sobie. Jako typowe HTPC może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncza sie juz wyprzedaze najslabsze NUC-ow, pierwszej generacji ( brak USB 3.0). Barebone'a na Celeronie 847, mozna dostac za 119£ lub 157E.

Kto jednak szuka niedrogiego pudelka z Haswellem w srodku nie wie, ze byc moze juz niebawem zobaczymy nowe Chromeboxy od Asusa, ktory wypuscil wlasnie serie ladnych, malych komputerkow (Ivy Brridge) z Windows 8.1

Vivo PC. Jest szansa, ze Chromebooki beda tansze o przynajmnije jakies 100 USD. Z pewnoscia mniejsze, bo nie beda posiadaly dysku 3,5" a prawdopodobnie 2,5".

Kto ma w nosie Takie ogromne pudla moze nie pogardzi myszka od Asusa, ktora moze zluzyc jako pilot: http://www.youtube.com/watch?v=F5oYJVLu330

http://www.youtube.com/watch?v=SnahSr9soio

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu testowal polaczenie zasilki PICO z dyskami 3,5cala i czy komus udalo sie to sprawnie odpalic i jesli tak to jaki zasilacz dal rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150w, jakis chinski, aczkolwiek rozpoznawalny brand na literke F

1x 3,5" + 1x2,5"

CPU Intel 35W TDP

2x 2gb DDR3 (V nieznany)

Bez zadnych problemow czy kombinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko HTPC ze zwykłym (szumiącym) zasilaczem to lekkie nieporozumienie.

Co za przyjemność oglądając film słuchać zasilacza :)

Nie prawda mam zasilacz 400W i go nie słychać sam byłem zaskoczony po używaniu innych.

Za to mam takie maleństwa 120W i trajkoczą, że spać nie mogę.

A co do odpowiedzi bo widzę że ten poniżej coś podskakuje do góry :) to odpowiem sam nie wiem dlaczego, może myślałem, że to nie do mnie, dopiero jak za drugim razem czytałem temat, kapnąłem się ze do mnie :)

Do do PICO to on tyle kosztuje co dobry zasilacz, nie wiem po co się w niego pchać :)

Chyba kiedyś będę musiał go kupić i się przekonać jaki to ond obry, na teraz za serwert itd zrobiłem laptopa kurcza i to jest super rozwiązanie, chodzi już 24h z parę miesięcy.

Czy jest sens teraz budować HTPC jak laptopy czy ultrabooki są takie tanie?

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PICO ma następujące zalety:

- jest 100% bezgłośny bo nie posiada żadnych wiatraczków

- jest malutki. Wtyka się go w gniazdo zasilania płyty. Nie zajmuje żadnego miejsca w obudowie. Można sobie zrobić kompa o wymiarach płyty ITX czyli 17x17cm

- ma świetną wydajność uzależnioną od zewnętrznego zasilacza 12V. Impulsowy zasilacz potrafi mieć >90%.

Tyle zalet.

Wypowiadanie się PICO przez osobę która go nigdy nie miała, jest jak wypowiedź człowieka który nigdy nie miał dysku SSD i uważa, że mu się nie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens teraz budować HTPC jak laptopy czy ultrabooki są takie tanie?

Jest

Glownie po to, zeby miec doswiadczenie z tym zwiazane.

Wlasciwie tylko po to ;)

Wiekszosci wystarczy DLNA render podlaczony do TV i tablet jako konsola, zas NAS/Internet jako zrodlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jak wspomniałem PICo nie jest tani, obudowy są które mają miejsce na standardowy zasilacz i ten które nie mają, pisanie o zasilaczu że jest głośny itd to tak jakby ktoś nigdy nie miał zasilacza :)

Tak jak wspomniałem już są ultrabooki w cenie HTPC i mają zasilacz mały jak i nicki pobór prądu.

Oczywiście nie mówię, że PICO jest zły, nie ma lepszego rozwiązania i tyle!

Zbudowałem już parę HTPC na różnych zasilaczach o różnych możliwościach i każdy musi sam wybrać co chce mieć co preferuje.

Dla mnie po budowie HTPC zastanawiało jak zejść poniżej 50W poboru prądu i po różnych testach wyszło, laptop i zewnętrzne dyski 2-3-4TB na razie wyszło to genialnie, mam małe problemy ze stacjami na dyski.

Nie pamiętam dokładnie, ale zwykły laptop chyba 18W.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PICO kupiony z odpowiedniego źródła (np. ebay.com lub aliexpress.com) nie jest drogi. Zestaw PICO+zasilacz to koszt około 50$.

Ale przyznaję, że w obecnych czasach pojęcie HTPC troszkę się zdezaktualizowało.

Jak zauważył Seba_Fan można sobie kupić używanego laptopa który jako media player sprawi się doskonale.

Tyle, że nie będzie "ładnie" wyglądał pod TV, a dla niektórych to ważna sprawa :)

No i używany laptop nie musi być cichy.

A ja nie wyobrażam sobie media player którego "słychać".

Czy to będzie laptop czy HTPC. Ma być bezwzględnie cichy.

Poborem prądu aż tak bym się nie przejmował.

Różnica pomiędzy 300W smokiem a HTPC'tem zjadającym 40W może być odczuwalna.

Różnica między HTPC a laptopem 18W ... to już naprawdę detal :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój smok 400W albo i więcej cały zestaw zjada 55W na i5 :)

Ja też lubię HTPC lubię grzebać coś zmieniać mam z tego frajdę. Laptopa nie musiałem kupować używanego bo mam już 3 sztuki, szkoda sprzedawać za grosze.

Jeden minus jaki znalazłem i nie mogę tego rozwiązać to dyski zewnętrzne, kieszenie (stacje dokujące do dysków) są o kant d...

i nie znam na teraz rozwiązania.

Niebawem zaczynam znowu budowę HTPC mam już wszystko wybrane, ale nie mam miejsca w domu już, więc czekam na lepsze czasy.

Laptop jest po prostu moją propozycją jeśli ktoś chce mieć coś bardzo uniwersalnego, mam tą przyjemność, że ja lubię mieć wszystko :)

Jak będziesz miał chwilę wyślij mi linka do PICO i zasilacza (w dobrej cenie) zerknę, może być na PW. Dziękuję

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay.com wpisujesz "PICO 160W", zaznaczasz "Buy It Now", sortujesz po najniższej cenie i dostajesz całą listę już od 20$.

Do tego zasilacz na allegro np. DELL DA1 ma 12V i 12.5A czyli 150W. Tylko trzeba sobie wtyczkę przerobić.

Całość można mieć za około 140 zł.

Żadna filozofia :)

Mi się marzy HTPC w obudowie z czarnej plexy. Jak kiedyś będę miał czas to sobie zrobię. Chciałbym włożyć do niego jakąś lepszą k.graficzną.

Małe obudowy ITX są albo za niskie aby ją włożyć albo za wysokie i brzydko wyglądają.

Gdyby grafikę położyć obok płyty głównej (za pomocą risera PCI) to można by się zmieścić w wymiarach obudowy: 27x18x6 cm.

Zmieściły by się nawet dysk i BR slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem poprawić dźwięk z mojego PC-ta, ale szczerze mówiąc od nadmiaru wiedzy zgłupiałem. Początkowo nastawiałem sie na Xonara ST mimo wielu sprzecznych opini, A teraz sam nie wiem. Dzięki temu forum szczęśliwie dobrze wybrałem nowy zestaw pod htpc, czyli Asusa P8H67-M i I3 oszczędnożernego. Teraz coś z dźwiekiem warto by zrobić.Tylko pod słuchawki. No i coś pod kątem filmu i muzyki by się przydało. Co prawda na razie mam HD555, ale w przyszłosci i te może uda się wymienić na coś lepszego. Puki co chcę przejśc z integry na wyższy poziom. Przerabiał juz ktoś ten temat z dobrym skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twojej sytuacji jedynym sensownym wyjściem jest po prostu porządny amplituner połączony z komputerem za pomocą HDMI.

Żadna karta dźwiękowa nie jest ci do niczego potrzebna.

To amplituner jest tutaj przetwornikiem dźwiękowym. Komputer tylko transmituje dźwięk w formie cyfrowej.

PS. Fajne słowo wymyśliłeś: oszczędnożerny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem htpc i zaczął się problem. Chciałem po testować jak to śmiga i o ile filmy mkv z dźwiękiem dts hd śmigają na mpc hc + lav + madvr to ten sam film w xbmc nie ma dźwięku a obraz tnie niemiłosiernie Przekopałem już wszystkie ustawienia w xbmc i nic. Pomóżcie...

komp. i3 550 + radek 6450 1gb silence + 4gb ramu wszystko spięte po hdmi do tv

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...