Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

W XBMC, System -> Wyjście audio, co masz poustawiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dałem radę przestawiłem dźwięk w opcjach i ruszyło, ale jest inny problem, mianowicie wszystko jest ładnie pięknie łacznie z dts hd ale obraz jest wyświetlany jakby miał pasy po bokach ekranu. Już przekopałem wszystkie opcje i jedynie jeśli w tv zmienię pole wyświetlania z wszystkich pikseli na -2 to dopiero jest właściwie ale jak wrócę do menu to jest rozciągnięte, trochę to wkurza.

Próbowałem rozciągać w menu xbmc ale jedynie operuje się na obrazie wewnątrz a boki jak były tak zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ogarnąć ustawienia grafiki w Catalystach, przede wszystkim opcja skalowania, a przy okazji radzę powyłączać wszelkie "ulepszacze" obrazu w opcjach video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem jak poleciłeś i niby wszystko gra, ale moim zdaniem obraz jest ładniejszy w mpc hc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam stare, zamierzchłe pytanie ... czy testowal ktos zasilacze PICO z dyskami 3,5cala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby tak popatrzeć to nie takie drogie :)

Cretino ... odpowiedzi padły już kilkukrotnie.

Tak PICP radzi sobie z dyskami 3.5 cala. Wszystko zależy od poboru prądu.

Dlaczego tu o to pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby tak popatrzeć to nie takie drogie :)

Ale uwaga na Tranquil pc przycina w kulki i podaje cene netto, wiec lepiej to kupic gdziecs indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma to wbudowany odbiornik ir i pilota umożliwiającego włączenie urządzenia?

Wystarczyło przeczytać opis:

"The Intel® NUC with an Intel® Celeron® processor gives you control over your digital media. HDMI video, an infrared sensor port"

i niżej:

Integrated Consumer Infrared RX Yes

Co do włączania i wyłączania to można się tylko domyślać.

PS. binary ... wklepałem "Intel NUC" an allegro ... pełno tego jest.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale to nie sa modele na Baytrailu.

jasne jak chcesz miec szybki fajny komputerek to Haswell i wymiana obudowy na aluminiowa bez wiatraczka.

Tymczasem ten maluch 5-oma Watami sie nakarmi i jest bez wiatrakow. wiec bez przerobek masz playerka. Moja corka ma hybryde Asusa na mobilnym Bailtrailu Z3740, i bitstream audio hd pod windows 8.1 dziala. Pozostaje tylko do wyjasnienia kwestia grafiki w tym chipie, czy aby napewno odzieciczyla buga 23,97/24fps. Chetnie przytule malucha i przetestuje, wiec jak ktos widzialby gdzies bardziej atrakcyjna oferte cenowa to prosze dac znac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem takie zestawienie:

Procesor - AMD A6-6400K Black Edition - 228 zł
(zintegrowana grafika ATI HD8470D)
Płyta główna - MSI FM2-A75IA-E53 - 283 zł
(chipset A75, HDMI, USB 3.0, WiFi i Bluetooth)
Pamięć - Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1866MHz CL9 - 216 zł
(optymalna częstotliwość do procka, dobre timmingi)
Obudowa - Chieftec FI-01B 200W MiniTower Black - 210 zł
(mała, posiada zasilacz)
Razem: 937 zł, czyli całkiem nieźle jak na powyższą konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad Kaveri A10-7850K (ewentualnie ograniczyć BIOS'em do 45/65W). Jednak cena to aż 680 zł.

Do tego płyta na A88 (350zł) i pamięć 2*4GB 2400MHz CL10 (300zł).

Cena wyjdzie 1330 zł ale z drugiej strony taki zestaw pozwoli już całkiem nieźle pograć :)

Tylko martwię się, że chłodzenie tego będzie za głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grać nie mam zamiaru, bo od tego mam Xboxa, więc ten konfig do filmów i internetu wystarczy.

Edytowane przez sheba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy A10-7850K mozna ograniczyc do 65/45W w BIOSie, bo na internecie sa sprzeczne informacje? We wszystkich tabelkowych specyfikacjach ograniczyc TDP mozna tylko w modelu A8-7600. Ma ktos moze pewna informacje, jak to jest naprawde link do recenzji, testow? Z gory dziekuje za rozwianie watpliwosci.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie ... a raczej parę pytań.

Czy procesor ma takie możliwości?

Musi to być uwzględnione w BIOS'ie płyty głównej ... czy każda płyta to ma?

Jeśli nawet tego nie będzie to przecież A10-7850K jest odblokowany, czyli nic nie powinno stać na przeszkodzie aby sobie pozmieniać mnożniki i zegary. Mylę się?

Zresztą rozważam też Intela I5-4670. Można go już kupić za 800 zł.

Główny problem z tymi procesorami mam z poborem mocy. Używam PICO 150W. Nie wiem czy starczy.

----------- PS.

Właśnie znalazłem odpowiedzi dotyczące A10-7850K.

http://www.anandtech.com/show/7677/amd-kaveri-review-a8-7600-a10-7850k/9

Czyli można bez problemu wszystko regulować.

Spokojnie da się ograniczyć moc.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fantom za linka, ale z tego wynika, że A8-7600 ma prosty "przestawnik" 65/45W, a A10-7850K ma to na zasadzie "underclocking'u". Zdecydowanie wolę prostsze rozwiązania. ;)

POPRAWKA: Z 1wszego screen'u wynika, ze każdy procesor ma programowalne TDP -> http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=845&rectr_str_numer=2

Jeżeli chodzi zaś o wybór procesor i platformy to 800zł za sam procesor to gruuuba przesada, tym bardziej, że procesor, który wymieniłeś nie jest oparty na Iris Pro 5200. Ja choćby na złość Intela nie kupię, ponieważ nie chciałbym monopolisty na rynku. Już raz Intel szalał i robił co chciał i nie chcę powtórki z rozrywki. ;) Coraz lepiej z kolei na rynku rozpycha się architektura ARM. Taki Rockchip RK3288 robi duże wrażenie i ma świetne możliwości, no chyba, że uparliśmy się na gry oparte na architekturze x86. ;)

Wracając do głównego tematu, czyli wyboru procka, ja jednak stawiał bym na Twoim miejscu na A8-7600. Nie dość, że cena ZDECYDOWANIE niższa, a dodatkowo jeżeli jeszcze obniżysz TDP obydwu procesorów do 45W to różnica moim zdaniem będzie marginalna.

...i ostatnie zdanie a propos PisoPSU. Ja mam 150W+ taki sam zasilacz, pierwszą generację APU (A8-3850 TDP=100W), 8GB RAM'u, podpięty na stałe dysk 2TB 3,5 cala oraz 2,5 calowy SSD 60GB, czasami nagrywarkę DVD i wszystko chodzi idealnie. Może dlatego, że kompletnie nie dotykałem gier. Jedynie co mnie drażni to głośność wiatraka oraz brak taniej możliwości włączania komputera z pilota. Spróbuję jednak dorwać 65Watową wersję APU A8-3820 i zmienię wiatrak. bo wyje przy 40stu kartach w Operze. ;)

Ja osobiście od wymiany na nowszą generację APU się powstrzymam, bo jednak wydajność Kaveri nie biję Llano na łeb na szyję, a swoje kosztuje. :) Dodatkowo dobija fakt, ze ASRock wycofał się z dodawania do płyt głównych złącza CIR, które ułatwiało włączyć z pilota komputer. Całkowicie niezrozumiała decyzja, no chyba, ze o czymś nie wiem i CIR'a czymś zastąpiono. Ma ktoś wiedzę na ten temat? Jedyna fajna rzecz, która by mi się przydała to złącze mSATA dzięki któremu można mieć bardzo mały dysk na system.

POZDRAWIAM SERDECZNIE:)

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro lykam Bailtraila. To po weekendzie podziele sie wrazeniami. Te Wasze rozwazania czy 150W wystarczy wywoluja u mnie pewna konfuzje w momencie kiedy 15watowy komputer robi to samo. <br />

<br />

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A8-7600 ma gorszą grafikę. 384 kontra 512 shaderów. I choćby z tego powodu jednak A10.

Ja do tej pory miałem 35W Intela I3-2100T ale właśnie "przy okazji" opchnąłem cały komputer. Stąd moje dywagacje co kupić.

Przechodzenie z A8-3850 na Kaveri rzeczywiście nie ma za bardzo sensu. Na twoim miejscu bym sobie odpuścił. Tym bardziej że pewnie musisz zmienić płytę na FM2+ ?

binary ... Bailtrail z TDP 17W na pewno zastąpi AMD'ka jako HTPC, ale tylko w tym. Nic więcej na tym nie odpalisz. O grach czy poważniejszych zastosowaniach zapomnij.

A moje dywagacje właśnie ku temu zmierzają. Została mi mała obudowa.

Chce zmienić komputer na silniejszy a nie wcisnę do niej dużej k.graficznej.

Pozostaje kombinowanie.

Mam dwa potencjalne wyjścia: I5-4670 albo A10-7850K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś testy i5-4670 więc wiesz, że jeśli chodzi o wydajność cpu to to jest niebo a ziemia w porównaniu do A10-7850K, chociaż jeśli myślisz o lajtowym graniu i w tej obudowie nie zmieścisz nawet karty low profile (a zmiana obudowy nie wchodzi w grę) to wybór masz chyba tylko jeden - Kaveri.

Zintegrowany układ graficzny HD 4600 w i5-4670 to nadaje się co najwyżej do gierek tetrisopodobnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma 22x19x7.6 więc nawet karta low-profile nie wejdzie. Kombinowałem ale się nie udało :(

Mój HTPC'ik do tej pory się raczej nudził. Używam go głownie do testowania programów które piszę i jako media player (ma też napęd BR).

Duża moc procesora nie jest mi tak znowu potrzebna. A czasem by się pograło (Portal II, Torchligh II, itp.).

Spor przemawia za Kaveri. Jest tylko jeden poważny minus ... pobierana moc.

Do tej pory miałem I3-2100T z TDP 35W. Zestaw był bezgłośny.

Jakbym kupił Kevari to będę z nim chciał zjechać do 45W (no max 65W). Patrząc po testach to wiele nie stracę (góra 10-15%).

Nie przesadzajmy też, że HD4600 w i5-4670 jest takie złe. Intel sporo nadrabia mocą CPU.

Wciąż się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ... Bailtrail z TDP 17W na pewno zastąpi AMD'ka jako HTPC, ale tylko w tym. Nic więcej na tym nie odpalisz. O grach czy poważniejszych zastosowaniach zapomnij.

Graniu? TY tak powaznie? Do "grania", to jak na moje skromne wymagania uwazam za minimum GTX 770.

Zakup Bailtraila jest Kolego w ramach testu, zeby w koncu pokazac "czarno na bialym", ze SoC, bez wiatraka, daje rade jako desktop , z bitstreamingiem HDaudio i Video normalnej jakosci, a nie jak guano z androidowych gwizdkow.

PS W ramach mini-desktopa/HTPC to postawilem na i5-4520U (HD5000, 15W) Edit: ponizej 30W w stresie

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ... zgadzam się. HTPC na x86 można zbudować bardzo malutkie, oszczędne i ciche. Choćby NUC D54250WYK.

Jednak opłacalność takiego rozwiązania jest dyskusyjna. Za 1300-1500 zł dostajesz tylko i wyłącznie HTPC + przeglądarka do Internetu.

Do niczego innego takiego komputerka nie użyjesz.

Na chwilę obecną takie rozwiązanie jest dyskusyjne.

Za podobną lub mniejszą cenę kupisz laptopa który dodatkowo ma ekran i klawiaturę. Spełni tą samą rolę.

Za dużo mniejszą cenę kupisz porządnego media playera (choćby Mede8er'a).

O graniu zapomnij (Terris pójdzie).

Jeśli cena była by o połowę niższa to ok.

Albo inaczej. Gdyby np. w takim i3-4130 Intel dołożyć Iris'a Pro HD5200 ... brał bym w ciemno :)

Ja rozważam budowanie małego/cichego komputerka na którym przy okazji sobie pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupił Kevari to będę z nim chciał zjechać do 45W (no max 65W). Patrząc po testach to wiele nie stracę (góra 10-15%).

A10-7850K zjechany na 45W ? Dać się może da, ale na pewno nie będzie to strata 10-15% :)

W 65W jestem w stanie uwierzyć, zależy jaka sztuka się trafi i jak nisko z napięciem będzie się dało zejść przy sensownym taktowaniu CPU.

Nie przesadzajmy też, że HD4600 w i5-4670 jest takie złe. Intel sporo nadrabia mocą CPU.

Wciąż się waham.

Jeżeli myślisz o graniu w rozdziałce 1280x1024 przy niskich detalach to ok. Ale coś powyżej to sorry, ale minimalny fps na poziomie kilku klatek w mocno wymagających gierkach czy 10-15fps w średnio wymagających to nawet największemu wrogowi nie życzyłbym takiego komfortu grania ;)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...