Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

A10-7850K zjechany na 45W ? Dać się może da, ale na pewno nie będzie to strata 10-15% :)

W 65W jestem w stanie uwierzyć, zależy jaka sztuka się trafi i jak nisko z napięciem będzie się dało zejść przy sensownym taktowaniu CPU.

To jest niewiadoma, ale nawet zejście do 65W będzie niezłe.

Przekonam się .... o ile go kupię.

Jeżeli myślisz o graniu w rozdziałce 1280x1024 przy niskich detalach to ok. Ale coś powyżej to sorry, ale minimalny fps na poziomie kilku klatek w mocno wymagających gierkach czy 10-15fps w średnio wymagających to nawet największemu wrogowi nie życzyłbym takiego komfortu grania ;)

Nie przesadzaj. Różnica między HD4600 a R7 w Kaveri nie jest taka przepastna. W zależności od gry waha się to w okolicach 20-30%.

Jest wiele stron z testami. Np: tu.

Wszędzie jasno wynika, że i na Intelu 4600 i na Kaveri można spokojnie zagrać w każdą grę w 1280x720. W full HD już gorzej.

Ja zresztą nie jestem jakimś zagorzałym graczem, nie chodzi mi o super maszynkę do gier.

To ma być taki kompromis.

Nie ma ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niewiadoma, ale nawet zejście do 65W będzie niezłe.

Przekonam się .... o ile go kupię.

To fakt, Twój pico spokojnie uciągnie lekko obniżonego A10-7850K, pozostaje jeszcze kwestia głośności stockowego wentylatorka, ale po obniżeniu obrotów nie powinno być tragedii... :)

Nie przesadzaj. Różnica między HD4600 a R7 w Kaveri nie jest taka przepastna. W zależności od gry waha się to w okolicach 20-30%.

Jest wiele stron z testami. Np: tu.

O tym właśnie piszę. Kluczową rolę w komforcie grania ma wskaźnik minimalnego fps (średni tak naprawdę niewiele nam mówi).

i7 4770k (w którym siedzi HD 4600) w rozdziałce 1680x1050 minimalny fps:

- Bioshock Infinite - 2.39fps (A10-7850K - 12.38fps)

- Tomb Raider - 12.8fps (A10-7850K - 20fps)

- F1 2013 - 16.07fps (A10-7850K - 44.09fps)

- Sleeping Dogs - 10.7fps (A10-7850K - 21.50fps)

- Company of Heroes - 5.44fps (A10-7850K - 13.05fps)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad czymś takim co oprócz media center mogło raz na jakiś czas posłużyć do pogrania w jakiś War Thunder, Fifę czy wyścigówki. Tylko czy zmiana TDP CPU/GPU jest możliwa w czasie rzeczywistym, tz. w czasie oglądania filmów schodzi do minimum a tylko jak załączę grę to wróci do ustawień domyślnych? Może ewentualnie jakiś program który zarządzałby profilami w zależności od uruchomionych gier/aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wiem, że minimalny FPS się bierze pod uwagę. Tak czy siak nie ma tragedii :)

Jak się karta nie wyrabia to obniżamy rozdzielczość albo ustawienia na Low i działa.

No ale masz rację, że w minimalnych FPS'ach różnica między Kaveri a Intelem wydaje się być sporo większa.

To co ... Kaveri ? :)

Aha na benchmarku napisali, że w A10-7850K można zmieniać TDP w BIOS'ie.

Tutaj potwierdzenie tego faktu i parę fajnych testów.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad czymś takim co oprócz media center mogło raz na jakiś czas posłużyć do pogrania w jakiś War Thunder, Fifę czy wyścigówki. Tylko czy zmiana TDP CPU/GPU jest możliwa w czasie rzeczywistym, tz. w czasie oglądania filmów schodzi do minimum a tylko jak załączę grę to wróci do ustawień domyślnych? Może ewentualnie jakiś program który zarządzałby profilami w zależności od uruchomionych gier/aplikacji?

Jest taki programik do AMD co się zowie PSCheck chociaż nie wiem czy on akurat działa z Kaveri (z Trinity działał), ale standardowo bez żadnych zabaw taktowanie CPU/GPU oraz ich napięcia są zmienne w zależności od wykonywanej pracy i bez różnicy czy masz nowoczesnego procka z TDP 35W, 65W czy 95W to zużycie energii w trakcie oglądania filmu czy korzystania z przeglądarki będzie mniej więcej na podobnym niskim poziomie.

To co ... Kaveri ? :)

Jeśli się zdecydujesz to nie oszczędzaj na RAMie - dla zintegrowanego układu graficznego ogromną różnicę robi to czy to będzie np. DDR3-1333 CL11, czy DDR3-2133 CL9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie przetestować tego PSCheck.

RAM zamierzam kupić 2400MHz CL10. Cenowo nie aż tak wielka różnica a znacząco wpłynie na osiągi procesora.

Jedynie decyzja .... co kupić ...

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę odświeżę temat.. miałem htpc złożone na płycie asrock z68-itx/ht (http://www.asrock.com/mb/Intel/Z68M-ITXHT/) i padł zasilacz i płyta się uszkodziła również, poszło chyba jakieś przepięcie... Mogę mieć taką samą w okolicac 200zł ( bedę miał od razu pilota).. albo jaką inną polecanie płytę pod procka i3-2100 (socket1155), co bym nie musiał już nic zmienić oprócz płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...