Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, że jest krótka. Ale coś za coś.

Nowy slim BR kosztuje od 350 zł w górę.

Jednak, tak jak napisałem wyżej, napędu w laptopie praktycznie się nie używa. Do tej pory (odpukać) nie przejechałem się na tym założeniu :)

No i stało się, sprzęt został zamówiony i we wtorek powinno wszystko już dotrzeć i zacznie się zabawa w uruchamianie tego..

1) ASROCK Z68M-ITX/HT

2) i3-2100T

3) InWin BP 655 ITX black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero początek kłopotów ha ha ha ha ......

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary:

Ja się zastanawiam nad tym.

http://www.hd-plex.com/H3.SODD.html

Ale cena :/..karta graf. nie będzie potrzebna..więc wyższa jest zbędna.

Tylko czy warto iść w tym kierunku?.

Za mniej niż połowę ceny można kupić obudowę i spróbować zamontować najcichsze możliwe wentylatory.

Jak nie to skoczę w SilverStone Sugo SG06..tylko tam za duża moc zasilacza.

Ale stylistycznie można koło amplitunera postawić..i zabawić się w wymianę wiatraków na max ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna obudowa. Przy zasilaczu PICO masz całkowicie bezgłośną maszynkę.

Tylko cena ... dla mnie przy takiej cenie to tylko marzenie :)

I nie pchaj się w duże zasilacze. Na ebay'u skompletujesz za akceptowalne pieniążki całkowicie bezgłośny zasilacz PICO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem..dlatego tego silverstona kupił bym bez zasilacza,ale się chyba nie da.

Mam w domu CFI CBI-A8989 z zasilką 150W...wiec zasilacz już jest..tylko..wymienić wiatrak na ultra cichy zmniejszając obroty o połowę to może będzie ok.

Ivy bridge Core i5-3470T(pojawi się wcześniej niż "zwykłe"2 cores bez HT) z TDP 35W+DVD/BD+1HDD 3.5"+HDD pod USB+4GB DDR3..i pewnie 90W zasilacz by wystarczył.

Pytanie dla posiadaczy I3 2100T,czy wbudowana grafika spokojnie wystarcza do przeglądania komfortowego stron www..flash/java itp?.

No i jak mocno jest obciążony procesorek podczas odtwarzania BD 3D/Full SBS?.

Pytam w odniesieniu do kupna w sumie podobnego procka Ivy..bo może warto iść w TDP 45W ale 4 rdzenie?

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newren

Ja stanalem w rozkroku i czekam co najwnowsze miesiace przyniosa. Czeka mnie chyba na wiosne jakas spora zmiana w organizacji i przeznaczeniu powierzchni mieszkalnej i w zwiazku z tym staram sie ograniczac liczbe niepotrzenych i dublujacych sie sprzetow.

Nie potrzebuje komputera do ogladania filmow BD, bo mam do tego odtwarzacze stacjonarme. Pozbylem sie juz dedykowanego mediaserwera i dwoch mediatankow. Mam jeszcze 2x HTPC do ogladania ripow i podcastow, ktorych praktycznie nie uzywam.

Ostatni setup od 3 miesiecy nie ujzal swiatla dziennego i chyba juz sie w tej materii nic nie zmieni; przyjdzie mi chyba czesci sprzedac. Rozgladam sie za roztrzaskanym lapciakiem z Intel SB, bo takie rozwiazanie pozwoli mi miec dostatecznie silna platforme w formie latwej do zabudowy, zarowno do ukrycia za telewizorem (czy monitorem), jak tez do wykonania jakijs ladnej i oryginalnej obudowy. Naslu[beeep]e rowniez wiesci o wszelkich malutkich pudeleczkach opartych na ARM.

Poza tym watkiem, i rzeczami zwiazanymi z tematem, ktore sie napatocza, nie sledze ani ofert ani reveiew-sow z zakresu HTPC, dlatego tez nie jestem zbytnio zorientowany co obecnie w trawie piszczy. Wypadlem z HTPC kompletnie.

Nie chcialbym niczego sugerowac, ani wyrac osobistych opinii na zagadnienie, ktore z mojego punktu widzenia jest juz wylacznie "sztuka dla sztuki". Wrzucam tylko czasem jakas zajawke dla "podtrzymania watku".

A obudowa, ktora podlinkowales wyglada bardzo fajnie.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem..dlatego tego silverstona kupił bym bez zasilacza,ale się chyba nie da.

Mam w domu CFI CBI-A8989 z zasilką 150W...wiec zasilacz już jest..tylko..wymienić wiatrak na ultra cichy zmniejszając obroty o połowę to może będzie ok.

Ivy bridge Core i5-3470T(pojawi się wcześniej niż "zwykłe"2 cores bez HT) z TDP 35W+DVD/BD+1HDD 3.5"+HDD pod USB+4GB DDR3..i pewnie 90W zasilacz by wystarczył.

Pytanie dla posiadaczy I3 2100T,czy wbudowana grafika spokojnie wystarcza do przeglądania komfortowego stron www..flash/java itp?.

No i jak mocno jest obciążony procesorek podczas odtwarzania BD 3D/Full SBS?.

Pytam w odniesieniu do kupna w sumie podobnego procka Ivy..bo może warto iść w TDP 45W ale 4 rdzenie?

Newren ja mam I3-2100T i spokojnie wystarcza do wszystkiego. Nie traktuj tego procesora jak Atom'a. To kopletnie inna liga. Jest to naprawdę wydajny sprzęcik.

Powiedział bym, że to spory nietakt pytać czy pójdzie na nim flash lub java :)

Co do 3D to się nie wypowiem bo nie mam TV aby to sprawdzić. Ale nie sądzie aby były jakiekolwiek problemy.

Odnośnie procesorów o TDP 45W też się nad tym zastanawiałem i stwierdziłem że dwa rdzenie do HTPC wystarczą aż nadto.

Tym bardziej gdy pisałeś, że będziesz używał go jako HTPC i przeglądania internetu.

Jeśli chcesz jednak dodać zewnętrzną grafikę i od czasu do czasu zagrać, można rozważyć 4 rdzenie i TDP 45W.

Jeśli wytrzymasz jeszcze z dwa miesiące to I5-3470T wydaje się łakomym kąskiem. Kwestia jeszcze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3D to się nie wypowiem bo nie mam TV aby to sprawdzić. Ale nie sądzie aby były jakiekolwiek problemy.

Nie musisz mieć TV 3D aby oglądać filmy w 3D.

Wystarczy procesor I3-2100T (te który masz), TMT5 i oczywiście filmy w 3D + okulary "papierowe".

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary:

U mnie jest podobnie.

W domu 4 komputery.

Jeden na atomie chodzi 24/h.

Jeden do wszelkiej maści filmów..jeszcze na starym,ale jarym C2D E6600(kupiony zaraz po wyjściu na rynek)..więc już troszkę latek ma.

I dwie stacjonarki..żony i mój.

Z chęcią bym swojego stacjonarnego ,atoma i c2d,,połączył w jedno..ale komputer o parametrach do grania na wysokich detalach..i chodzący jednocześnie 24/h..raczej nie będzie "energooszczędny"...niby są technologie typu..Virtu GPU,ale i tak w spoczynku będzie taki komputer brał więcej..nawet z racji zastosowania samego zasilacza..pewnie min 500W wiec na samej sprawności 80% już będzie spora strata.

No i nie wiem czy da się tak ustawić aby bez jakiegokolwiek przełączania dźwięk wychodził z normalnego line out(na potrzeby grania) i HDMI(na potrzeby filmów)..nie wspominając o automatycznym przełączaniu się systemu na monitor komp/telewizor/projektor..bezproblemowym przełączaniu.

Niestety jeden komputerek musi chodzić 24/h...

Więc raczej połączę tylko komputerek chodzący 24/h z tym od filmów...a że to będzie stać w sypialni..to musi być cisza..ale nie kosztem kupowania obudowy za 1000zł..jak ta co z linkowałem.

ps.Dzięki ,Fantom :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit/zdublowany post/

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć TV 3D aby oglądać filmy w 3D.

Wystarczy procesor I3-2100T (te który masz), TMT5 i oczywiście filmy w 3D + okulary "papierowe".

Andrzeju wiem, że takie 3D mogę sobie zafundować. Jednak takie 3D jest do "D" :)

Żeby nie być gołosłownym to oczywiście próbowałem jednak jakość (jak dla mnie) jest tragiczna. Spaprane kolory (wiadomo dlaczego), powidoki (nie da się idelanie dobrać kolor szybek), ...

Po prostu szkoda czasu.

Newren jeśli lubisz pograć na full detalach to nie pogodzisz w jednym kompie tych dwóch rzeczy.

Musisz mieć dwa komputery. Jeden do grania, drugi jako HTPC.

Ja jestem niedzielnym graczem. Więc mój HTPC + grafika (HD5570) i daje radę. Jednak do komfortowego grania na pewno daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju wiem, że takie 3D mogę sobie zafundować. Jednak takie 3D jest do "D" :)

Żeby nie być gołosłownym to oczywiście próbowałem jednak jakość (jak dla mnie) jest tragiczna. Spaprane kolory (wiadomo dlaczego), powidoki (nie da się idelanie dobrać kolor szybek), ...

Po prostu szkoda czasu.

Nie wiem dlaczego narzekasz. Oczywiście nie jest to może jak w standardowym 3D ale z powodzeniem można obejrzeć i efekty 3D są bardzo dobre.

Okulary kupiłem na Allegro po niecałe 5 zł i wszystko jest OK. Telewizor ustawiłem w tryb "DYNAMICZNY" gdzie kolory i jasność jest wyższa od ustawień "FILM" na których zawsze oglądam.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna obudowa. Przy zasilaczu PICO masz całkowicie bezgłośną maszynkę.

Tylko cena ... dla mnie przy takiej cenie to tylko marzenie :)

I nie pchaj się w duże zasilacze. Na ebay'u skompletujesz za akceptowalne pieniążki całkowicie bezgłośny zasilacz PICO.

Ceny tych obudów są nieziemskie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego narzekasz. Oczywiście nie jest to może jak w standardowym 3D ale z powodzeniem można obejrzeć i efekty 3D są bardzo dobre.

No cóż to ja chyba należę do grupy ludzi którzy wolą dobre 3D albo żadne.

Nawet do TV 3D z aktywnymi okularami mam mieszane odczucia (oglądałem je zresztą tylko w marketach).

3D przez kolorowe szkiełka jest zdecydowanie poniżej moich oczekiwań ... sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam w odniesieniu do kupna w sumie podobnego procka Ivy..bo może warto iść w TDP 45W ale 4 rdzenie?

o którym procku piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o którym procku piszesz?

i5-3570T lub i7-3770T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka

tabelka 2

Mało jest informacji o I3..pewnie dlatego że będą miesiąc później.

Click

Zastanawiając się nad czterema rdzeniami,myślałem o :

Core i5-3570T 4 4 2.3 GHz 3.3 GHz 6 MB HD 2500 45W Cena 205$

albo,ale dużo droższym

Core i7-3770T 4 8 2.5 GHz 3.7 GHz 8 MB HD 4000 45W Cena 294$

Ale raczej 4 rdzenie w HTPC nie są potrzebne..co innego miniITX do grania..

Ten będzie pewnie optymalny

Core i5-3470T 2 4 2.9 GHz 3.6 GHz 3 MB HD 2500 35W Cena 184$

Choć różnica pomiędzy Core i5-3570T a Core i5-3470T to tylko 21$..no ale TDP 45W..hmm ale może warto się skusić?

Chyba że pojawi się więcej informacji odnoście procesorów I3..bo HT też mało przydatne do HTPC..

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, tylko że te procesory wyżej nie są dostepne jeszcze w sprzedaży... :angry:

jaki 4rdzeniowy warto obecnie kupić?

który procesor i5 warto do htpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci do htpc 4rdzenie ? 2 wystarczą aż nadto.

btw.

Jeśli ktoś jeszcze poszukuje czegoś sensownego do sterowania htpc, to polecam klawiaturę logitech K400.

Klawiatura ma zintegrowany touch pad i sprawdza się poprostu świetnie! Mała, lekka i poręczna a do tego bardzo przystępna cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci do htpc 4rdzenie ? 2 wystarczą aż nadto.

4 rdzenie przydadzą mi się do programów działających w tle, wielu czynności no i moje htpc musi radzić sobie z trzema dyskami 2tb każdy :rolleyes:

tak więc prosiłbym o propozycje jaki 4rdzeniowy warto obecnie kupić?

który procesor i5 warto do htpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie na starcie niefart: płyta lub procek uwalony.... i po zabawach w weekend:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro,chcesz kupić "na już"

I koniecznie 4 rdzenie...i intel..

To pewnie I5 2500T

Zobacz sobie porównanie pod kątem "zjadania prądu"..Click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro,chcesz kupić "na już"

I koniecznie 4 rdzenie...i intel..

To pewnie I5 2500T

[/url]

tylko pokaż mi sklep gdzie aktualnie znajde i5-2500t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...