Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Fantom i jak Twoje htpc? możesz wstawić zdjęcia, chciałbym zobaczyć jak to sobie wszystko poukładałeś...

sam chce złożyć htpc na takiej płycie jak Twoja oraz na i3, zastanawiam się jeszcze nad kartą grafiki i zasilaczem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do niej wejdzie .

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Niewiele (dodatkowy HDD 2,5" i napęd optyczny), ale też niewiele musi, bo to gotowy komputer. ;)

Jeśli potrzeba więcej TB na media, to oferują w dopasowanych obudowach procesory serwera i jednostki pamięci, ale to już robi się naprawdę kosztowna zabawa...

Riley_2__69454_zoom.png

Zresztą, jeśli dobrze zrozumiałem, jednostkę pamięcui (4xHDD) można podpiąć po eSATA bezpośrednio do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom i jak Twoje htpc? możesz wstawić zdjęcia, chciałbym zobaczyć jak to sobie wszystko poukładałeś...

sam chce złożyć htpc na takiej płycie jak Twoja oraz na i3, zastanawiam się jeszcze nad kartą grafiki i zasilaczem

pozdro

Wciąż szukam odpowiedniego riser'aa PCI-E (7-9 cm) do tego aby włożyć dodatkową kartę grafiki.

Kupiłem riser na ebay'u. W aukcji było, że ma 9cm długości a przyszedł 16 cm ... wciąż za długi.

Szukam dalej.

A zdjęć nie mam specjalnie co wstawiać.

Wygląda jak obudowa której użyłem. Na razie nie dołożyłem jeszcze ekraniku ... brak czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż szukam odpowiedniego riser'aa PCI-E (7-9 cm)

żebym wiedział co to wogóle jest :rolleyes:

Będę śledził Twoje dalsze prace bo mam zamiar zbudować coś podobnego

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym wiedział co to wogóle jest :rolleyes:

To jest przedłużacz gniazda PCI na płycie głównej.

Obudowa jest zbyt niska aby zamontować nawet niskoprofilową kartę graficzną.

Trzeba ją "położyć", czyli trzeba mieć przedłużacz gniazda PCI ... czyli riser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem Wam polecic fajna malutka klawiature na bluetooth RII MK2 - jest dostepna na popularnym serwisie aukcyjnym i wspaniale spisuje sie z HTPC. Jest wielkosci troche wiekszego pilota:

mini2a.jpg

Dziala fantastycznie , tochpad jest czuly i plynnie przesuwa kursor. Do tego niezla cena. Jedyna wada jest taka ze trzeba to zamawiac z Hong Kongu i czas realizacji to ponad miesiac. Ale moim zdaniem warto, zamiast kombinowac z pilotami uniwersalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj trafić w odpowiedni klawisz.Mam lenovo, jest trochę większa i są problemy z klawiaturą (małe przyciski). Dobre to jest na palce kobiece.

Jednak do sterowania HTPC to tylko tablet. Zamierzam wymienić lenovo na taki tablet.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1325319195[/url]' post='265262']

A ja chcialem Wam polecic fajna malutka klawiature na bluetooth RII MK2 - jest dostepna na popularnym serwisie aukcyjnym i wspaniale spisuje sie z HTPC. Jest wielkosci troche wiekszego pilota:

mini2a.jpg

Dziala fantastycznie , tochpad jest czuly i plynnie przesuwa kursor. Do tego niezla cena. Jedyna wada jest taka ze trzeba to zamawiac z Hong Kongu i czas realizacji to ponad miesiac. Ale moim zdaniem warto, zamiast kombinowac z pilotami uniwersalnymi.

Ja zamówiłem z amazona wersję z klawiaturą przedzieloną na dwie części przez touchpad ( Rii Touch N7 ), mam duże ręce i nie zauważyłem aby klawisze były za małe. Wybrałem wersję radiową, bo z Bluetooth zawsze miałem problemy ( zrywanie połączenia, lagi ). Jedyna wada to mala pojemność baterii - wystarcza na tydzień intensywnego używania.Czekałem na nią tydzień :)

Edytowane przez yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj trafić w odpowiedni klawisz.Mam lenovo, jest trochę większa i są problemy z klawiaturą (małe przyciski). Dobre to jest na palce kobiece.

Jednak do sterowania HTPC to tylko tablet. Zamierzam wymienić lenovo na taki tablet.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Wiem o czym pisze bo mam to urzadzenie i musze powiedziec ze jest nad wyraz wygodne. Do tego ma wskaznik laserowy - akurat by podraznic kota, zone lub tesciowa :) Do tego 80 PLN to naprawde dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki, z gatunku gotowe HTPC - ACER REVO RL100:

http://acerrevorl100.com/

Nie wiem czy aby nie przegapiłem wcześniejszych wzmianek.

Widziałem miesiąc temu nówkę ( niechcialny prezent) za 300e. MSRP 450e moze juz nie tak atrakcyjna, ale zważywszy wliczone w cenę: Slim BD-ROM, Windows 7 i bezprzewodowy pad-kontroler ciągle chyba do przełkniecia. Rzucić okiem za darmo można.

A moze ktos użytkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki, z gatunku gotowe HTPC - ACER REVO RL100:

http://acerrevorl100.com/

Myślę, że tylko jako ciekawostka.

1) Nvidia ION ... z tego co pamiętam to ma problem z odtwarzaniem kontentu HD ... mylę się?

2) Bardzo słaby procesor (na poziomie Atoma) a więc dekodowanie HD przez niego odpada. Nawet do przeglądania internetu będzie słabawy.

3) Ta dołączona klawiatura nie wygląda ciekawie ... wygląda mi na niepraktyczny gadget.

4) Regularna cena to około 1900zł+przesyłka (i to jak ściągniemy zza granicy).

Poza bardzo fajną obudową nie widzę plusów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

1) Nvidia ION odtwarza kontent HD calkiem sprawnie. O ile zbyt wiele danych na temat tego komputerka w jednym miejscu znalezc nie mozna, o tyle wiadomo mi ze ma ION2 i nie sprawia zadnych klopotow przy odtwarzaniu BD ani tez

ripow.

2) Procesorek faktycznie slaby, ale jesli umowimy sie , ze jest on tylko i wylacznie do zadan HTPC to raczej wystarczy. Dekodowaniem HD zajmuje sie i tak GPU, a

Pobor mocy 22/32 Wat nie wymaga komentarza.

3)

. Wyglada owszem brzydko, ale poza tym, ze spelnia funkcje podswietlanej klawiatury, po kliknieciu przycisku zmienia sie w dotykowy pad (
z rolka z boku), o nie spotykanej

u konkurancji powierzchni. Uklad klawiszy 7-mio rzedowy, wiec trzeba sie przyzwycaic, ale wymiary i rozmieszcenie moga wlasnie sprawic, ze bedzie lepiej niz sie wydaje na pierwszy rzut oka. Jak w praktyce sie

spisuje ciezko ocenic, dlatego przydalyby sie jakies miarodajne opinie uzytkownikow.

4. Cena w Polsce to 1899 PLN (wg EUROAGD), w tym oprogramowanie WIN 7 i Acer Clear.fi, (u nas 441e) wiec tragedii nie ma.

Znajac Twoje preferencje, nie dziwi mnie, ze nie widzisz plusow. BTW Ja tez tego nie kupilem choc moglem za 300e. Co nie znaczy, ze innym sie nie spodoba.

A zajawke wystawiam, nie po to aby zachecac do kupna, tylko skusic uzytkownikow ( jesli tacy tutaj sa) tego komputerka do zwierzen.

Pozdrawiam

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety Blu-ray 3D nie odtworzy.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary dzięki za życzenia :) Wzajemnie :)

Jeśli ma ION2 to ok. Problemów nie będzie. W takim wypadku procesor faktycznie nie ma znaczenia.

Co do YouTube'a ... to opini krąży tyle co jest urządzeń opartych na ION'ach. Więc 50/50.

"Klawiatura" faktycznie wygląda tak sobie. Jako touchpad w porządku, ciekawy patent, jednak pisanie na niej nie będzie wygodne.

Po namyślę przyznaje, że jako typowy HTPC to całkiem ciekawe rozwiązanie. Jednak w tej cenie jest wiele lepszych urządzeń HTPC.

Mimo wszystko myślę, że kariery nie zrobi :)

Tak czy inaczej jeśli znalazł by się nabywca tego ustrojstwa ... czekamy na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego Atom330/Ion do dzisiaj w 2,5 dm^3 pudelku z zewnetrznym zasilaczem.

Nie gra HDAudio, ani 3D, ale nie narzekam, bo do sypialni nie potrzebuje takich ficzerow.

Faktem jest ze zdarza mu sie nierowno odtworzyc cos czy zgubic jakies klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego Atom330/Ion do dzisiaj w 2,5 dm^3 pudelku z zewnetrznym zasilaczem.

Nie gra HDAudio, ani 3D, ale nie narzekam, bo do sypialni nie potrzebuje takich ficzerow.

Faktem jest ze zdarza mu sie nierowno odtworzyc cos czy zgubic jakies klatki.

binary rozumiem, że 2,5 dm^3 to dwa i pół decymetra sześciennego? Czyli jakieś 62,5 x 62,5 x 62,5 cm tak? Spory komputer ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom.

No to jeszcze raz, na spokojnie: 186 mm x 195 mm x 69 mm = ca 2,5 decymetra szesciennego. Znaczy dwa i pol litra;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... stare dzieje :) Faktycznie coś mi myślenie szwankuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zasilania używacie?Chodzi mi o coś ekonomicznego i cichego.I sprawdzonego.Obudowę chyba kupię NOX Media2-nie ma zasilania.A może macie coś ciekawego i niedrogiego z zasilaniem?Płyta będzie pełnowymiarowa.Slim odpada,bo nóż widelec przyjdzie coś włożyć i wolę mieć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zasilania używacie?Chodzi mi o coś ekonomicznego i cichego.I sprawdzonego.Obudowę chyba kupię NOX Media2-nie ma zasilania.A może macie coś ciekawego i niedrogiego z zasilaniem?Płyta będzie pełnowymiarowa.Slim odpada,bo nóż widelec przyjdzie coś włożyć i wolę mieć miejsce.

Ja używam takiego rozwiązania.

Ciche (czytaj bezgłośne) i ekonomiczne (w sensie najlepszej wydajności) ale nie tanie:

http://www.ebay.com/itm/Pico-PSU-12V-120W-DC-DC-MINI-ITX-ATX-Power-Supply-PC-/330579617819?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf814a81b#ht_1973wt_1163

+

http://www.ebay.com/itm/NEW-12V-10A-Adapter-Power-Supply-LCD-monitor-Cord-/270708585713?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f077d34f1#ht_2214wt_1163

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie dobre,brałem pod uwagę,ale..U nas drogie, a na Ebayu nigdy nie kupowałem.

Czas to zmienić :) Rejestrujesz się na ebay'u, zakładasz kont PayPal i ... kupujesz. To naprawdę banalna sprawa.

Nawet na tym tylko zakupie przynajmniej stówa zostaje w kieszeni. Warto! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, a masz jakieś doświadczenie z pico + dysk 3.5" ?

Pytam, bo sam się zastanawiam nad picopsu, ale w kilku miejscach można znaleźć dopiski typu: "Zasilacz nie jest przeznaczony do zasilania dysków 3.5" i napędów optycznych 5.25". Producent zaleca używanie dysków 2.5" oraz napędów optycznych typu SLIM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz PicoPSU 120W i mam podpięte 3 dyski WD Green 1,5TB i wszystko elegancko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam tylko 2.5" SSD i napędu BR slim.

To jest kwestia wydajności prądowej linii 5V zasilacza. Trzeba wy wsiąść tabelę parametrów zasilacza PICO i sprawdzić jaki prąd daje, porównać do standardowego zasilacza 120W.

Jeśli wartości będą podobne to myślę że nie ma się co bać i podłączać.

Ale zaraz ... o ile pamięć mnie nie myli to podłączyłem dysk 3.5" w obudowie USB. Zasilanie było z komputera. Działało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...