Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycja nr 2.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko do multimediów to po co i3 lub i5 ? w zupełności wystarczy pentium g np.620.

Sam mam taki zestaw i wszystko śmiga bez najmniejszego zająknięcia! chyba że masz za dużo kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma 3D, a to może się przydać. Zaoszczędzi teraz a później będzie musiał dwa razy tyle dopłacić.

Chytry dwa razy traci, niestety.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie mam pojęcia dla czego g620 ma nie mieć 3d ? oba procki mają integre hd2000 więc nie bardzo wiem dla czego miało by coś nie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie: http://ark.intel.com/products/53480 i http://ark.intel.com/products/53423

Faktycznie różnią się: Intel Quick Sync Video, Intel InTru™ 3D Technology, Intel Insider i Intel Clear Video HD Technology.

Tylko próbuję znaleźć jakiś tekst tłumaczący te pojęcia ... i coś mi nie wychodzi.

Czy jesteś pewny andsie, że chodzi o odtwarzanie 3D?

PS. Ciekawostką jest, że taktowanie grafiki w G620 jest wyższe (850MHz) niż w I3-2100T (650MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu z podanego przeze mnie linku wynika, że G620 nie posiada wsparcia 3D.

Intel® InTru™ 3D

Users can enjoy the ultimate 3D visual experiences–seamlessly–from their PC. Now they can watch their favorite 3D movies with Blu-ray Stereo 3D playback using active shutter 3D glasses. It delivers it all in 1080p full, high-definition resolution on the TV over HDMI 1.4.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu z podanego przeze mnie linku wynika, że G620 nie posiada wsparcia 3D.

Możliwe, że tak jest. Chociaż ... wolał bym potwierdzenie np. ze stron Intela.

Muszę pokopać :)

...

Pokopałem.

Faktycznie w wielu miejscach o tym piszą (np. http://www.anandtech.com/show/4524/the-sandy-bridge-pentium-review-pentium-g850-g840-g620-g620t-tested)

Czyli G620 nie ma wsparcia BluRray 3D.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli jeśli kolega będzie chciał oglądać bluray 3d w co szczerze wątpię, to wystarczy że dokupi zew. grafikę z hdmi 1.4 i świat 3d będzie stał otworem a koszta nie przekroczą 200 zł...

Więc cała teoria o wydatkach legła w gruzach imo...

Ja tylko utwierdziłem się w przekonaniu że dobrze zrobiłem kupując g620 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli jeśli kolega będzie chciał oglądać bluray 3d w co szczerze wątpię, to wystarczy że dokupi zew. grafikę z hdmi 1.4 i świat 3d będzie stał otworem a koszta nie przekroczą 200 zł...

Więc cała teoria o wydatkach legła w gruzach imo...

Ja tylko utwierdziłem się w przekonaniu że dobrze zrobiłem kupując g620 :)

Taka właśnie jest różnica w cenie i3 a G620.

I nic nie trzeba dokupywać i kombinować, czy wejdzie do budy. Mniej podzespołów oszczędność miejsca, prądu, mniejsza temperatura w obudowie i mniejszej mocy zasilacz.

Czyli same zyski.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy dla nas użytkowników htpc jest różnica pomiędzy zintegrowaną grafą intela hd 3000 a hd 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy dla nas użytkowników htpc jest różnica pomiędzy zintegrowaną grafą intela hd 3000 a hd 2000?

Krótko i węzłowato ... nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i węzłowato ... nie.

Ja już prawie wybrałem:

1) ASROCK Z68M-ITX/HT

2) i3-2100T lub G620T (się jeszcze zastanawiam)

3) obuda - ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@d3n13d - budzet to sie skonczyl na czesciach:) ale coż gdzies trzeba je umieścić i zasilić - mysłałem o czymś takim:

InWin BP-655: http://allegro.pl/inwin-bp-655-itx-black-zasilacz-200w-sklep-fa-gw24-i2081463911.html

Poszukaj tego może jeszcze gdzieś znajdziesz:

http://www.itx-sklep.pl/obudowy/pozostale/inwin_bq656_80w_ultra_slim.html

Ja ją kupiłem za 199 zł. Jest bardzo mała, zgrabna, dobrze wentylowana i całkiem ładna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tego może jeszcze gdzieś znajdziesz:

http://www.itx-sklep.pl/obudowy/pozostale/inwin_bq656_80w_ultra_slim.html

Ja ją kupiłem za 199 zł. Jest bardzo mała, zgrabna, dobrze wentylowana i całkiem ładna :)

Szukałem ale jak na razie ne miałem szczęścia trafić, ale jeszcze raz przekopie sieć. A te 80W zasilacz wydoli na te wnętrzności + dysk 3,5 + naped?

Fantom ale do niej nie wejdzie wg specyfikacji inny napęd jak slim + dysk 2,5 cala.

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale jak na razie ne miałem szczęścia trafić, ale jeszcze raz przekopie sieć. A te 80W zasilacz wydoli na te wnętrzności + dysk 3,5 + naped?

Fantom ale do niej nie wejdzie wg specyfikacji inny napęd jak slim + dysk 2,5 cala.

Ja wywaliłem zasilacz 80W i dałem PICO 120W.

Co do napędów to masz rację. Ja włożyłem: BR slim i 2.5' SSD. I więcej raczej nie wejdzie.

O dysku 3.5' możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wydali calej kasy na bebechy i chca miec kompuerek bezglosny - aluminiowa obudowa z pasywnym chlodzeniem

http://komplett.ie/Komplett/product/ZKB_01COM/02_PCCASE/06_HTPC/productdetails/80004284/Streacom_FC8_Fanless_HTPC/ST_FC8S/default.aspx

http://www.streacom.com/

Dla tych zas, ktorzy nie maja wysrubowanych oczekiwan co do glosnosci, zas niezwykle napiety budzet, inna propozycja: kadłubek od Asusa http://komplett.ie/Komplett/product/ZKB_01COM/02_PCCASE/02_BAREBON/productdetails/80001275/Asus_S1_AT5NM10E_Atom_D525_0GB_0GB/90PBB1AD010011AGCEZ/default.aspx

Ta obudowa dla odmiany pomiesci 3,5 calowy HDD. Youtube zawiera 3 czesciowy "review dla nieslyszacych" autorstwa pewnego Portugalczyka. Konstrukcja daleka od idealu ale dla tych, ktorzy nie lubia dlubac przy komputerach i szukaja niedrogiego kompika do odtwarzania multimediow moze byc interesujaca. Zwroccie prosze uwage na 2x USB 3.0 ukryte pod klapka z przodu.

wedlug xbmc.org da sie wlaczyc z pilota:"The S1-AT5NM10E supports power-on via IR from off or suspend/hibernate state out of the box using the integrated IR receiver. Just use any MCE remote and make sure you have the lates BIOS version (401) and "Power On Remote Control" is set."

Edit:

Wiem ze temat jest o "miniaturowym komputerze o przyzwoitych parametrach", a tu ani miniaturowo, ani tym bardziej przyzwoicie, ale gdzies trzeba bylo zajawke wrzucic, a ze nie kazdego stac na obudowe, w cenie calego kadlubka (.. do tego zasilacz pico, slotowy naped BD, SSD) wiec tak dla zachowania rownowagi podlinkowalem, bo filmy sie ogladac na tym da, a wszystkim nam przede wszystkim o to chodzi.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza obudowa faktycznie faktycznie fajna. Gdyby nie ta cena ... sam bym kupił :)

Co do drugiej propozycji to komputerków z Atomem na pokładzie jest dużo. W podobnych cenach zresztą. Slotowy napęd DVD to koszt 25 zł więc argument taki sobie. Pilot już lepiej.

W każdym razie jako tania alternatywa nie jest źle :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza obudowa faktycznie faktycznie fajna. Gdyby nie ta cena ... sam bym kupił :)

Co do drugiej propozycji to komputerków z Atomem na pokładzie jest dużo. W podobnych cenach zresztą. Slotowy napęd DVD to koszt 25 zł więc argument taki sobie. Pilot już lepiej.

W każdym razie jako tania alternatywa nie jest źle :)

Jakby te ceny były w PL, to pewnie bym się pokusił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slotowy napęd DVD to koszt 25 zł

Mialem na mysli slotowy BD ale jak masz gdzies namiar na slotovy dvd to daj prosze, bo z pewnoscia mi sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli slotowy BD ale jak masz gdzies namiar na slotovy dvd to daj prosze, bo z pewnoscia mi sie przyda.

Wziąłem pierwszy lepszy z allegro. Tam szukaj.

Jak poszukasz i będziesz cierpliwy to może ci się udać kupić slim BR za 100 zł (mi się udało).

Oczywiście mówimy o używanych napędach.

Można kręcić nosem, że używane ale wychodzę z prostego założenia.

Napędy typu slim są wymontowywane w 99% przypadków z laptopów.

A napęd w laptopie jest używany .... od wielkiego święta.

Więc można przyjąć, że są w bardzo dobrym stanie :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny.

Używany to używany.

Tym bardziej, że żywotność takich napędów jest bardzo krótka.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny.

Używany to używany.

Tym bardziej, że żywotność takich napędów jest bardzo krótka.

Fakt, że jest krótka. Ale coś za coś.

Nowy slim BR kosztuje od 350 zł w górę.

Jednak, tak jak napisałem wyżej, napędu w laptopie praktycznie się nie używa. Do tej pory (odpukać) nie przejechałem się na tym założeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...