Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

..

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem chyba przestrzec wszystkich przed małym zonkiem obudowy INWIN BQ656.

Udało mi się zakupić tanio napęd BluRay w wersji slim (taki do laptopa).

Zamontowałem, odpaliłem komputer i ... tacka od płyty była do góry nogami.

Problem (jeśli można to nazwać problemem) będzie występował gdy kładziemy obudowę płasko.

Oczywiście płytki są czytane poprawnie. Nie ma to żadnego wpływu na działanie.

Po prostu ciężko się wkłada płytę nie widząc gdzie ją wciskać :)

Gdy postawimy obudowę na boku wtedy jest dużo łatwiej.

A wracając do chłodzenia. Wczoraj zrobiłem nocny test głośności (wtedy jest najciszej).

Z odległości około 1.5 metra, mój nowo poskładany komputer jest kompletnie cichy.

Jednym słowem nie ma sensu na razie wymieniać chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zmienić chłodzenie procesora na pasywne ale skoro nie słyszę pracy wentyla z miejsca gdzie siedzę to zrezygnowanym.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, a w budowie małego wydajnego HTPC mamy stosunkowo młodego gracza AMD Liano

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=1&c=29&g=181129&n=CPU-AMD-A8-X4-Quad-Core-3800-24GHz-4MB-cache-65W-socket-FM1-BOX-AD3800OJGXBOX

Dwa razy więcej prądu niż u kolegi "Fantom" przy Intelu ale dodatkowa grafika u niego swoje zrobi.

Pozdrawiam Krzysztof

Edytowane przez liskart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja jestem w trakcie dokładania grafiki do swojego zestawu (HD5570,HD6570). Właśnie zamówiłem z Chin krótszy rizer PCI.

Docelowo zestaw będzie silniejszy od tego Liano. Tak procesor jak i grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowałem się na budowę htpc opartego o platformę i3, jednak po przeczytaniu kilku forów zdecydowałem się na jednostkę i3 2105.

Moja obudowa (antec isk 310) nie posiada pilota dlatego zdecydowałem się na płytę główną ASRock H67M-ITX/HT, która w standardzie posiada pilota którym można uruchomić komputer (nie wzbudzić ze stanu uśpienia). Też myślę nad zastosowaniem zew. karty graficznej, ale to raczej w przyszłym roku, tak samo jak dysk ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale I3 2105 ma TDP 65W + do tego karta graficzna która bierze 40W + pamięci + dysk ... to przekroczyło by wydajność zasilacza PICO 120W.

Co do włączania płyty z zasilacza to właśnie rozmawiam z jednym gościem. Możliwe, że uda mi się go namówić na zrobienie płyteczki którą będzie:

- graficznym ekranem 2.6 cala (320x240)

- sterownikiem pilota

- uniwersalnym włącznikiem działającym z każdą płytą

Wszystko sterowane i zasilane przez USB (ja napiszę sterownik).

Jak coś się wyjaśni to dam znać.

Myślę, że znajdą się ludzie zainteresowani tematem ... ? :)

Tak na marginesie to Intel zapowiedział na przyszły rok parę fajnych procków na podstawkę 1155.

Czekam na: Core i7-3770T (2.5GHz/3.7GHz, 4 rdzenie/8 wątków, L3 8MB, grafika HD4000, TDP 45W).

Płyty głównej już nie będę musiał zmieniać :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w Twoim przypadku, gdzie chcesz jeszcze pograć to karta graficzna lub mocniejszy procesor jest potrzebne.

Ja nie mam takiego problemu HTCP służy mi jedynie do filmów.

Co do wyświetlacza to wybrałem taki,

1f7bc0658c1695ed.jpg

http://www.hfx.at/index.php?option=com_content&view=article&id=451:hfx-lcd&catid=53:accessories&Itemid=1

Będą go miał w piątek.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gdybym miał robić komputerek tylko HTPC to postawił bym na Zacate i płytkę ASROCK E350M1 AMD A50M. Do tego nadaje się idealnie.

Ile dajesz za ten wyświetlacz andsie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

€59 ??? Boziu ... bogaty jesteś.

7 calowy chiński tablet kupisz taniej. A jako pilot przez Splashtop'a będzie 10 razy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co,

Jak szaleć to szaleć.

Mówisz chiński tablet, który po miesiącu się rozkraczy albo godzinę będzie się uruchamiał.

Znajomy kupił taki tablet za 500 zł, który mu się uruchamia prawie minutę a mnie HTCP w stan gotowości w kilka sekund.

To musiałbym czekać na uruchomienie tableta, żeby sterować HTCP - paranoja.

Mam Logitech Harmony ONE, ten wyświetlacz i wystarczy.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałbym czekać na uruchomienie tableta, żeby sterować HTCP - paranoja.

A kto ci każe wyłączać tableta? Cały czas w sleep'ie. Wstaje w sekundę :)

Poza tym jak ty to robisz, że komputer ci wstaje w kilka sekund?

Na mojej płycie nawet jak ustawię "quick boot" to samo dotarcie do startu windowsa trwa około 15 sekund.

Windows 7 z dysku SSD wstaje około 12-13 sekund. Suma sumarum pół minuty jak nic.

Tyle samo mniej więcej startuje mój tablet.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jaki masz system i dlaczego tak długo.

Ja na systemie Win 7 64 prócz Media Browser i TMT nie mam nic więcej zainstalowane.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ... 12 sekund to długo???

Nie twierdzę że nie da się szybciej. Na pewno się da. Mój SSD ma w odczycie tylko 210 MB/s.

Jednak z tego co widzę w sieci to zejście poniżej 10 sekund to już mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale I3 2105 ma TDP 65W + do tego karta graficzna która bierze 40W + pamięci + dysk ... to przekroczyło by wydajność zasilacza PICO 120W.

Co do włączania płyty z zasilacza to właśnie rozmawiam z jednym gościem. Możliwe, że uda mi się go namówić na zrobienie płyteczki którą będzie:

- graficznym ekranem 2.6 cala (320x240)

- sterownikiem pilota

- uniwersalnym włącznikiem działającym z każdą płytą

Wszystko sterowane i zasilane przez USB (ja napiszę sterownik).

Jak coś się wyjaśni to dam znać.

Myślę, że znajdą się ludzie zainteresowani tematem ... ? :)

Tak na marginesie to Intel zapowiedział na przyszły rok parę fajnych procków na podstawkę 1155.

Czekam na: Core i7-3770T (2.5GHz/3.7GHz, 4 rdzenie/8 wątków, L3 8MB, grafika HD4000, TDP 45W).

Płyty głównej już nie będę musiał zmieniać :)

Ja będę go używał głównie do filmów, do gier mam ps3 i xboxa 360. Grafika to raczej pieśń przyszłości, ewentualnie żeby pograć w starcrafta 2 (bo ma macu chodzi strasznie słabo).

Pico PSU występuje też w wersji 150W, ja na razie będę używał zasilacza z obudowy (150W).

też myślałem nad płytą z APU, ale wcześniej miałem asrocka 330 z atomem i xbmc chodziło dalece od moich oczekiwań.

Co prawda to E350 jest wydajniejsze od atoma, ale do poziomu i3 mu daleko, do tego te małe wiatraczki straszliwie hałasują...

Odnośnie TDP 35W, to ponoć wcale nie jest tak kolorowo, a 35W to średnie obciążenie.

Do obsługi będę używał harmony one i iPada.

Edytowane przez d3n13d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę go używał głównie do filmów, do gier mam ps3 i xboxa 360. Grafika to raczej pieśń przyszłości, ewentualnie żeby pograć w starcrafta 2 (bo ma macu chodzi strasznie słabo).

Pico PSU występuje też w wersji 150W, ja na razie będę używał zasilacza z obudowy (150W).

też myślałem nad płytą z APU, ale wcześniej miałem asrocka 330 z atomem i xbmc chodziło dalece od moich oczekiwań.

Co prawda to E350 jest wydajniejsze od atoma, ale do poziomu i3 mu daleko, do tego te małe wiatraczki straszliwie hałasują...

Odnośnie TDP 35W, to ponoć wcale nie jest tak kolorowo, a 35W to średnie obciążenie.

Masz racje, że TDP nie jest wartością maksymalną.

Jednak w testach robionych przez różne portale, maksymalny pobór mocy procesora jest maksymalnie o 20% wyższy niż TDP. Czyli dla TDP 35W jest to max 42W.

PICO PSU występuje w wersjach od 60W do 200W. Chodziło mi raczej o to że nie chcę aby mój sprzęcik brał tak dużo.

Tym bardziej jeśli będziesz używał tego komputera tylko jako HTPC ... Zacate wydaje się rozsądną alternatywą. Nie patrz na niego przez pryzmat Atoma który (według mnie) jest nieporozumieniem. Zacate jest sporo szybsze. Tak procesor jak i karta graficzna.

A ten "mały wiatraczek" zawsze można zmienić na większy i cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie przekonuje mnie Zacate... brak możliwości rozwoju, a fajna płyta z pasywnym chłodzeniem kosztuje circa 700 zł, do tego żadna z nich nie ma pilota.

Za 100 zł więcej mam duuuużo więcej mocy obliczeniowej, możliwość rozwoju a na standardowej hd3000 spokojnie pogram w starcrafta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie przekonuje mnie Zacate... brak możliwości rozwoju, a fajna płyta z pasywnym chłodzeniem kosztuje circa 700 zł, do tego żadna z nich nie ma pilota.

Za 100 zł więcej mam duuuużo więcej mocy obliczeniowej, możliwość rozwoju a na standardowej hd3000 spokojnie pogram w starcrafta.

Hmm ... najpierw piszesz, że chcesz klasycznego HTPC do filmów bo do grania masz xBox'a i PS3.

Teraz piszesz, że chcesz grać na tym HTPC ... zdecyduj się :)

Płyty Zacate zaczynają się od 400 zł. Za dodatkowe 40-50 zł wymieniasz wiatraczek na cichszy, albo dokupujesz porządny pasywny radiator.

Każda z płyt Zacate ma gniazdo CIR ... dokupujesz pilota Media Center (od 10 zł na allegro) i masz włączanie/wyłączanie i sterowania komputera z pilota.

Za intela trzeba dać 400 zł za samą płytę + procesor z 500 zł. Więc różnica w cenie duża.

Jak dla mnie albo klasyczne HTPC na Zacate albo jeśli stawiasz na moc: intel + karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... najpierw piszesz, że chcesz klasycznego HTPC do filmów bo do grania masz xBox'a i PS3.

Teraz piszesz, że chcesz grać na tym HTPC ... zdecyduj się :)

Płyty Zacate zaczynają się od 400 zł. Za dodatkowe 40-50 zł wymieniasz wiatraczek na cichszy, albo dokupujesz porządny pasywny radiator.

Każda z płyt Zacate ma gniazdo CIR ... dokupujesz pilota Media Center (od 10 zł na allegro) i masz włączanie/wyłączanie i sterowania komputera z pilota.

Za intela trzeba dać 400 zł za samą płytę + procesor z 500 zł. Więc różnica w cenie duża.

Jak dla mnie albo klasyczne HTPC na Zacate albo jeśli stawiasz na moc: intel + karta graficzna.

Ale ja dość wyraźnie napisałem że chodzi mi o starcrafta 2 którego próżno szukać na konsolach :)

Mógłbyś przybliżyć temat CIR ? widziałem to złącze, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ma wyglądać odbiornik.

Co do ceny to podałem przykładową cenę płyty asusa z pasywnym chłodzeniem.

Edytowane przez d3n13d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miesiąc temu trafiłem na taki link http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/xbmc-media-center-sterowany-androidem/ jest to instrukcja jak uruchomić pilota dla XBMC na androidzie korzystając z telefonu czy tabletu z WiFi. U mnie działa na samsungu i5700 i o ile się nie mylę to nie potrzeba wyświetlacza w obudowie bo potrafi wyświetlać utwory w aplikacji. lecz obecnie tego nie testowałem, bo telefon poszedł do serwisu. Jeśli ktoś może to sprawdzić to byłbym wdzięczny.

Testowałem to na PC z Win XP i XBMC pod tym windowsem. Z opisu wynika że powinien działać też z wersją linuxową XBMC.

Jak sprawa ma się z prockiem na LGA1555 Intel G620 i kartą Intel HD 2000 czy na karcie powinno działać wsparcie DVXA. bo planuje budowę na tych elementach platformę pod XBMC.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To sprawdzony program. Dziala jak nalezy. Daje mozliwosc sterowania wieloma komputerami na XBMC, jasli mamy kilka komputerow w domu. Usypia i wybudza komputery z hibernacji w ciagu kilku sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do niej wejdzie .

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...