Skocz do zawartości
Fantom

Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za Twoją opinię, w sieci znalazłem mało info na temat asusa, tak więc pewnie będzie asrock, mam czas do rana,jutro dokonam zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus nie ma pinów CIR więc nie można uruchamiać kompa pilotem (asrocka można), ja z płytą nie mam najmniejszych problemów z G620 sprawuje się idealnie co pisałem już kilkakrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus nie ma pinów CIR więc nie można uruchamiać kompa pilotem (asrocka można), ja z płytą nie mam najmniejszych problemów z G620 sprawuje się idealnie co pisałem już kilkakrotnie...

@d3n13d - u mnie jeden problem jest tylko przy linuxie gdzie tam chce korzystać z xbmc, przy podłączeniu amplitudera do hdmi na płycie nie jest on poprawnie rozpoznawany.

Przy nvidi jest już ok i w sumie to taki babol.

To może i ja odbiegnę od tematu i zapytam o nvidie - jaką tam można byłoby obsadzić - myślałem o czymś takim?

http://www.agito.pl/...-84-478736.html

http://www.agito.pl/...-84-452690.html

No i niestety trzeba zakupić nvidie bo z linuxem jest problem:

Under Grpahics:

Supports Auto Lip Sync, xvYCC and HBR (High Bit Rate

Audio) with HDMI (Compliant HDMI monitor is required)

(see CAUTION 6)

CAUTION!

6. xvYCC is only supported under Windows® 7 64-bit / 7. HBR is supported

under Windows® 7 64-bit / 7 / VistaTM 64-bit / VistaTM.

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to bardziej problem z sandy bridge niż z samą płytą, ale mogę się mylić:)

Odnośnie linuxa nie pomogę, kiedyś używałem go na codzień, ale teraz już nie mam cierpliwości...:) moje xbmc stoi na x64 win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to bardziej problem z sandy bridge niż z samą płytą, ale mogę się mylić :)

Odnośnie linuxa nie pomogę, kiedyś używałem go na codzień, ale teraz już nie mam cierpliwości... :) moje xbmc stoi na x64 win7

@d3n13d - ano problem z sandy bridge - wiec wybór prosty albo linux + nvidia albo x64 win7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhh...narobiliście mi ochoty na tego ASrocka, a teraz nigdzie go juz nie ma...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhh...narobiliście mi ochoty na tego ASrocka, a teraz nigdzie go juz nie ma...;/

no fakt już nie ma, dlatego zakupiłem wspominanego asusa, jutro bede miał go w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzecho, napisz jak wygląda sprawa włączania komputera pilotem, jak już Ci się uda wszystko zmontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej gdzieś pisałeś, że masz pilota innego... czy ja coś źle zrozumiałem? Stąd moje pytanie o włączanie całego kompa pilotem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiesz chlopie co to jest "Wake on Lan" i chcesz sie za komputer zabierac? ;)

W takim razie podpowiem Ci, ze jesli bedziesz w stanie obudzic swoj komputer, poprzez siec, z Twojego telefonu/tabletu, ktory bedziesz mogl rowniez wykorzystac jako zawansowanego pilota to wlaczanie i wogole korzystanie z pilota typu MCE wogole nie ma sensu ..IMHO.. :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że sterowanie pilotem ma sens, nie chcę innego sposobu sterowania, apropo chłopa to Ty nim jesteś...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że z tego co słyszę ten ASRock będzie już definitywnie niedostępny (ponoć dystrybutorzy nie przewidują już go zamawiać), a moja płyta na Brazos’ie właśnie postanowiła odmówić posłuszeństwa i pojechała do serwisu - musze na szybko rozważyć inne opcje.

Po przewertowaniu aktualnej oferty rzucił mi sie w oczy INTEL BH67BL.

Koncepcja jest taka, żeby wsadzić do niego i3 2100t (lub ew. 2120t) i dokupić czujnik CIR. Teoretycznie powstanie konstrukcja nawet bardziej zadawalająca mnie niż ten Asrock (taniej, szybszy boot, brak zewnętrznego dongla IR).

Natomiast nurtuje mnie:

- Czy obecnie sprzedawane rewizje płyt z H67 pozbawione są problemu z kontrolerem SATA?

- Czy wciąż w konfiguracjach opartych na Sandy Bridge występuje problem z prawidłowym wyświetlaniem 23,976?

- Czy taką konfiguracje uda się schłodzić pasywnie ? (ewentualnie z jednym wolnoobrotowym dużym wentylatorem nad radiatorem procesora - zasilacz mam 300W pasywny Silverstona, więc ten wolnoobrotowiec miałby w zasadzie tylko stymulować jakikolwiek ruch powietrza wewnątrz [brazosowi to w zupełności wystarczało])

Edytowane przez chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest taka, żeby wsadzić do niego i3 2100t (lub ew. 2120t) i dokupić czujnik CIR.

Chyba nie rozumiem co chcesz zrobić. Fizycznie czujnik 'CIR' to nic innego jak fotodioda.

Kwestia gdzie to podłączysz? Płyta musi mieć specjalne wejście do jego obsługi. Tylko niektóre płyty to mają.

Pilota IR możesz sobie podłączyć do dowolnej płyty ale nie zapewni on funkcjonalności włączania komputera z niego.

Oczywiście mogę się mylić. Ktoś ma inne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem co chcesz zrobić. Fizycznie czujnik 'CIR' to nic innego jak fotodioda.

Kwestia gdzie to podłączysz? Płyta musi mieć specjalne wejście do jego obsługi. Tylko niektóre płyty to mają.

Ten Intel właśnie złączkę CIR na płycie posiada. Link

A sam czujnik choćby stąd: Link

W dotyczczasowym Brazosie używałem zewnętrzego IR na USB, ale nie dość że nie dało się tym właczyć kompa, to jeszcze miałem wrażenie sporego laga w działaniu.

Edytowane przez chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem. Nie zauważyłem że ta płyta ma złączkę CIR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom,

A jakie są twoje doświadczenia w zakresie schłodzenia takiego zestawu i ewentualnych problemów z wyświetlaniem 23,976?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za wiele doświadczeń.

Zasilacz PICO a więc bezgłośny + chłodzenie boxowe. Nawet pod obciążeniem z odległości 1 metra komputer przestaje być słyszalny.

Myślałem ewentualnie nad wymianą chłodzenia na Kazuti ale na razie się wstrzymałem. Jest ok.

Co do 23,976 ... nie zauważyłem problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ASROCK Z68M-ITX/HT + ta obudowa http://www.in-win.com.tw/products_pccase_series.php?cat_id=1&series_id=67 nie działa. Wiatrak na procesorze zakręci się lekko i tyle.

Sprawdzili w sklepie płytę+procka i jest ok u siebie podłączyłem ją również pod zasilacz 300W i działało cały dzień.

Odesłałem obudowę do serwisu, oni dzwonią i mówią że jest ok, zasilacz chodzi, napięcia ok, więc oco kaman? Czyżby ten zestaw nie grał ze sobą.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem ASROCK Z68M-ITX/HT +2120T- czytając powyższy post dochodzę do wiosku, że płyta ma ewidentny problem z sekcją zasilania. Gdyż u mnie po podpięciu zasilacza z domowego PC(750W Thermaltake)- płyta wariowała. Dopiero test w serwisie wskazał że winnym jest zasilacz- czego w ogóle nie brałem pod uwagę :wacko: . Po włożeniu GT8800 na płytę i zwiększeniu poboru mocy z zasilacza-płyta ruszyła na 750ce.

Jednak teraz szukam zasilacza- chciałem picopsu150- ale cena mnie nie przekonuje. Właśnie miałęm zamówić BP655 +200W ale wstrzymam się.

forall daj znac czy udało Ci się uruchomic Twój zestaw.

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem ASROCK Z68M-ITX/HT +2120T- czytając powyższy post dochodzę do wiosku, że płyta ma ewidentny problem z sekcją zasilania. Gdyż u mnie po podpięciu zasilacza z domowego PC(750W Thermaltake)- płyta wariowała. Dopiero test w serwisie wskazał że winnym jest zasilacz- czego w ogóle nie brałem pod uwagę :wacko: . Po włożeniu GT8800 na płytę i zwiększeniu poboru mocy z zasilacza-płyta ruszyła na 750ce.

Jednak teraz szukam zasilacza- chciałem picopsu150- ale cena mnie nie przekonuje. Właśnie miałęm zamówić BP655 +200W ale wstrzymam się.

forall daj znac czy udało Ci się uruchomic Twój zestaw.

Czekam na info z serwisu odnośnie obudowy, jak mi ją odeślą to będę walczył z tym, bo jak na razie to sprzęt leży na ławie i się kurzy. Jestem ciekaw czy przy innej obudowie z takim zasilaczem 200 lub mniejszym byłby problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś macie nie tak panowie.

Ja mam HTPC oparte na zasilaczu PICO 120W. Płyta + procesor i3-2100T (35W), grafika HD5570 (40W), 4GB RAM, dysk SSD, napęd slim BR.

Według wyliczeń całość pobiera około 110W i faktycznie chodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...