Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem tak bywa z pirackimi materiałami:P

Przepuść to przez TS-Muxa, nagraj na płytkę i pójdzie z byle jakiego odtwarzacza BD-3D.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uberman

Mam jeszcze pytanie odnośnie 3D. Po nacisnięciu na pilocie przycisku 3D wyskakuje 5 opcji - konwersja z 2D do 3D, obraz obok obrazu, obraz pod obrazem. A czemu pozostałe dwie opcje są nieaktywne ? Potrzebny jest do nich odtwarzacz Blu ray i odpowiedni film ? O co chodzi z tymi dwoma opcjami ?

Edytowane przez Cobras333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest na tyle inteligentny, że rozpoznaje, jaki ewentualnie obraz może być aktualnie przetwarzany.

Dlatego, przy odtwarzaniu 3D z odtwarzacza 3D z filmem 3D nic się nie ustawia - założyć okulary i oglądać.

Jeśli TV ma wątpliwości, to wyświetla te ikonki, które ewentualnie mogą być użyte.

Ewentualnie, bo np. nie rozpoznaje czy to side by side czy góra -dół. Ale musi to być sygnał 3D.

Na przykład, przy niewłaściwie nagranym filmie na dysk, mimo, że na ekranie mamy dwa obrazy obok siebie, telewizor nie zawsze wyświetli ikonkę side by side.

Musi mieć jakąś informację, że to obraz 3D. Inaczej traktuje to jako normalny obraz, który ktoś nagrał z taką fantazją i jedyna opcja to 2D-3D. Oczywiście bzdurna, bo nic nie widać :)

Z obrazem z czwartej ikony (tej w kostkę) spotkałem się próbując odtworzyć obraz z PC za pomocą POVERDVD10. Nazywa się to bodaj techniką micro-polarizer.

Czyli to jest następna metoda prezentacji 3D.

Sądzę, że piąta ikona ta następny system. Nie wiem jaki. Ikona mi się z niczym nie kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś zna opis funkcji w menu serwisowym.Pytam żeby nie namieszać i odblokować zablokowane funkcje z droższych modeli.Chodzi mi tylko o te które włącza się z 0 na 1.Dziękuję z góry za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Trochę z innej beczki ale też tyczące się 47LW570S.

Wczoraj miałem upgrade oprogramowania Sony Ericssona Xperii i mam możliwość robienia zdjęć 3D.

Nie omieszkałem tego sprawdzić i zrobiłem dzisiaj kilka zdjęć w formacie MPO.

Odtwarzałem na 47LW570s i bardzo mi się podobało - zwykły telefon komórczany a udało się coś fajnego w 3D zrobić.

Kilka zdjęć do pobrania tutaj: http://www.wieski.pl/images/ftp/3D_SonyEricssonXperiaNeo.ZIP

Odnośnie input laga - faktycznie na początku był wkurzający, ale wynikało to ze złego ustawienia. Pierwsze co wyłączcie truemotion.

Nie jestem jakimś nałogowym graczem ale na Xboxie 360 - Guitar Hero 3,4 oraz F1 2010 chodziło ok.

Wcześniej miałem też Flat Panel LG tyle, że starszy model i udało mi się dostroić 47LW560s tak żeby chodziło ok.

Sama technologia pasywna 3D to dla mnie ewenement w tych telewizorach. Miałem okazję testować 3D na plazmach Panasonica z aktywnym "migotaniem" ale właśnie to przyprawiało mnie po około godzinie oglądania o ból głowy. Pasyw, mimo, że kiedyś sceptycznie sie do tego odnosiłem bardzo mi się podoba i jestem bardzo zadowolony.

Filmy SBS, blu-ray 3D, zdjęcie w formacie MPO, mkv, dostęp do aplikacji Smart TV, tuner DVBS, Magic Motion. Mi póki co do szczęscia nic więcej nie potrzeba.

TV do netu mam podłączony po RJ45 bo nie mam zaufania do bezprzewodówki w streamingu - próbowałem serwer DLNA z laptopa i z wspomnianego Sony Ericssona i jest ok, ale czasem się przytnie. Co kabel to kabel. Router dobry bo TP-Link 1043nd z wgranym Gargoyle....

Jestem bardzo zadowolony z zakupu LGka - i to nie tylko dlatego, że jestem fanem F1, które LG sponsoruje ;-)

Z pozdrowieniami !

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Problem pojawil sie juz wczesniej ale nigdy nie zostal rozwiazany , czy biorac pod uwage dzisjeszy software , lagi podczas grania na xboxie czy ps3 sa zlikwidowane ? Chodzi mi o model 55lw579s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej ktoś podał że jest już firmware v04.04.11, ale u mnie jest nadal 04.04.10, nawet jak ręcznie wybieram aktualizacje to szuka ale pochwili wyskakuje komunikat że nie ma nowej. Więc o co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v04.04.11,był do pobrania ze strony i do wgrania przez USB.

Podobno zwierał błędy,tzn. telewizor potrafił się wieszać w czasie aktualizacji więc chyba dlatego został usunięty.Pewnie go dopracowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem posiadaczem LG 42LW570S od czerwca tego roku i w pełni zgadzam się z pozytywnymi opiniami na temat tego telewizora ale.. od 3 dni zauważyłem na ekranie poziome wąskie paski rozdzielone cienkimi ciemniejszymi liniami. Wygląda to jak sztruks (materiał na odzież). Dzwoniłem do pomocy technicznej w LG z pytaniem czy to nie wina ostatniej aktualizacji ale po rozmowie poinformowali mnie, że sprawę przekazują do autoryzowanego serwisu gdyż wygląda to usterke sprzętową.

Mam pytanie czy ktoś ma podobną usterkę lub inne, które zaburzyłby sielankowy obraz nowego modelu LG? Pytam bo ostatnio po 2 latach i 7 miesiącach padła mi matryca w Samsungu 40LE656 i jeżeli ten model jest też awaryjny to będę go musiał sprzedać przed końcem gwarancji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem posiadaczem LG 42LW570S od czerwca tego roku i w pełni zgadzam się z pozytywnymi opiniami na temat tego telewizora ale.. od 3 dni zauważyłem na ekranie poziome wąskie paski rozdzielone cienkimi ciemniejszymi liniami. Wygląda to jak sztruks (materiał na odzież). Dzwoniłem do pomocy technicznej w LG z pytaniem czy to nie wina ostatniej aktualizacji ale po rozmowie poinformowali mnie, że sprawę przekazują do autoryzowanego serwisu gdyż wygląda to usterke sprzętową.

Mam pytanie czy ktoś ma podobną usterkę lub inne, które zaburzyłby sielankowy obraz nowego modelu LG? Pytam bo ostatnio po 2 latach i 7 miesiącach padła mi matryca w Samsungu 40LE656 i jeżeli ten model jest też awaryjny to będę go musiał sprzedać przed końcem gwarancji.

Pozdrawiam

"wszystkie telewizory, niezaleznie od marki, psuja sie tak samo" - cytat z prywatnej rozmowy z pracownikiem autoryzowanego serwisu sony i lg. Chodzi oczywiscie o odsetek usterek w telewizorach. Dzis sprzet jest produkowany na kilka lat, a nie jak kiedys na kilkanascie. Biznes musi sie krecic.

O usterkach Samsungow i LG wiecej sie mowi niz np o Sony dlatego ze maja duzo wiekszy udzial w rynku niz Sony. W moim juz 5 letnim LG wypalil sie pasek na matrycy po ok 1 roku uzytkowania. Matryca wymieniona na gwarancji smiga do dzis bezawaryjnie. M.in z tego powodu znow kupilem LG, wlasnie modem 47lw570s. I jestem bardzo zadowolony.

PS

LG ma swietny serwis gwarancyjny. Nie marudza, nie kombinuja, tylko biora tv i naprawiaja. I 14 dni na naprawe jest "swiete", jak nie naprawia to 14-go dnia przywoza nowy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 47LW570S od tygodnia.

Mam dekoder UPC

Obraz SD super - trudno z 4 m odróznić SD od HD

Goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główna zaleta tego tv to pasywne 3d i te wynalazki LG typu lg apps itp.

w obrazie sd (i także hd) wg mnie jest zauważalnie gorzej niż na plaźmie - porównuje do panasa 42gt20 / kuro 509 - zauważalnie gorsza czerń i ogólnie obraz jakiś taki słabszy - pewnie kwestia tego słabego kontrastu jaki mają lg.

(przynajmniej w modelu 32lw570s).

zasadniczo głowna zaleta dla mnie to pasywne 3d - w obrazie 2d jest dużo tańszych i lepszych tv.

choć mimo wszystko obraz SD w tym LCD mnie nie rozczarował - jak na lcd jest całkiem miły dla oka.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy posta na forum.

Oto kilka moich laickich spostrzeżeń.

Mam 42lw570s od września i już kilka aktualizacji softu było i co zauważyłem:

- część filmów w divx przy odtwarzaniu napisy nagle przyśpieszają tzn wyprzedzają akcję i wydaje mi się że to wina wolnego dekodowania

- mkv w 1080p niejednokrotnie przycina

- brak odtwarzania DTS (pozostaje kino domowe albo przeróbka MKV)

- brak możliwości kasowania danych z usb

- brak możliwości normalnej edycji kanałów, chodzi mi o usuwanie, modyfikację parametrów itp. Przydał by się program do edycji i wgrywania listy kanałów bezpośrednio z kompa albo odpowiednio spreparowanej listy prze port USB

- przy wyszukiwaniu nowych kanałów sat po wpisaniu jednej częstotliwości nie da się wpisać kolejnej chyba że znajdziesz kanał, który jest w zakresie zapisanym w tv i w tedy da się ale jest to niesamowicie trudne.

- nie da się poukładać kanałów mieszając TV/DTV/DVBS. Wybierasz np 4 i masz wszystkie kanały zaczynające się na 4 czasami to dobre ale mnie osobiście wkurza jak mam cztery kanały 4 potem 4 44 i 444 i radiowe też.

- problemy z łączeniem się z PLEX MEDIA SERVER a właściwie tylko wykrywa urządzenie ale zawartości już nie (może problem z winodows 7 - na jakimś zagranicznym forum czytałem)

Już kilka razy mi się zawiesił przy aktualizacji LG APPS.

No koniec narzekania. Mamy fajny pilot Magic Motion przydaje się ale przydała by się jakaś zewnętrzna klawiatura (nie spotkałem info o tym) Poza tym jest super. Jednak wkurza mnie boczne podświetlanie LED. Przy teoretycznie czarnym ekranie widać boczne obszary podświetleń oczywiście jeżeli jest jakiś sygnał. TV analogowy troszkę do kitu. U mnie z badziewnej kablówki gdzie sygnał jest transponowany do 4:3 nie da się rozciągnąć obrazu na cały ekran. Co na zwykłym LCD samsunga 22" działa rewelacyjnie. Może przydała by się opcja zoom?

Głośniczki do kitu. Wcześniej miałem LG CRT 29Q90ID z głośnikiem basowym i tam jak dałem czadu to nie było potrzeba dodatkowego urządzenia i Virtual DS dział super. A tu bez Kina ani rusz.

Nawet zwykłe stereo jest kiepskie. I czeka mnie zakup i kolejny wydatek ale warto zainwestować.

Co do obrazu w 3D jest rewelacja choć efekt nie jest taki jak w kinie, 3D jakieś takie troszkę okrojone.

No to narazie tyle. Myślę że to co napisałem zauważyła większość userów tego TV. Dziś już żałuję że nie wziąłem 47".

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez grzesu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w tym wątku, żeby nie zakładać drugiego tematu. Ten TV LW570S nie znacznie się różni od LW5500.

Mam LW5500 od niedawna i zauważyłem problem z pilotem (tym podstawowym) nie reaguje na przyciski, muszę nacisnąć dwa razy na dany przycisk żeby telewizor zareagował i to nie dotyczy jakiegoś konkretnego przycisku.

Obojętnie czy to chcę pogłośnić, czy zmienić kanał, wyłączyć itd... Zaznaczam ,że baterie są nowe.

Ale jak już za reaguje to można już normalnie używać pilota , czyli pojedyncze naciśnięcie dział puki nie odłożę na jakieś kilka minut pilota i znowu chcąc go użyć muszę znowu podwójnie wciskać przyciski.

Czy może to oznaczać wadę pilota, czy też TV? Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w tym wątku, żeby nie zakładać drugiego tematu. Ten TV LW570S nie znacznie się różni od LW5500.

Mam LW5500 od niedawna i zauważyłem problem z pilotem (tym podstawowym) nie reaguje na przyciski, muszę nacisnąć dwa razy na dany przycisk żeby telewizor zareagował i to nie dotyczy jakiegoś konkretnego przycisku.

Obojętnie czy to chcę pogłośnić, czy zmienić kanał, wyłączyć itd... Zaznaczam ,że baterie są nowe.

Ale jak już za reaguje to można już normalnie używać pilota , czyli pojedyncze naciśnięcie dział puki nie odłożę na jakieś kilka minut pilota i znowu chcąc go użyć muszę znowu podwójnie wciskać przyciski.

Czy może to oznaczać wadę pilota, czy też TV? Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam LG 47LW570S i pilot po przerwie też za pierwszym razem nie reaguje, dopiero za kolejnym. Może kolejna wersja firmware rozwiąże ten problem, chyba że rzeczywiście pilot jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- część filmów w divx przy odtwarzaniu napisy nagle przyśpieszają tzn wyprzedzają akcję i wydaje mi się że to wina wolnego dekodowania

jest super. Jednak wkurza mnie boczne podświetlanie LED. Przy teoretycznie czarnym ekranie widać boczne obszary podświetleń oczywiście jeżeli jest jakiś sygnał. TV analogowy troszkę do kitu. U mnie z badziewnej kablówki gdzie sygnał jest transponowany do 4:3 nie da się rozciągnąć obrazu na cały

Najlepiej dzialaja napisy SSA, nic sie z nimi nie dzieje.

Wg LG ten telewizor ma pelne podswietlanie LED (LED PLUS 16 polowe)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam LG 47LW570S i pilot po przerwie też za pierwszym razem nie reaguje, dopiero za kolejnym. Może kolejna wersja firmware rozwiąże ten problem, chyba że rzeczywiście pilot jest wadliwy.

No to mnie trochę uspokoiłeś.Bo już myślałem, że tylko ja mam taki problem.

Może ktoś by jeszcze się wypowiedział co do zachowania się pilota w tych tv.

mwojtex Jakie masz firmware?

Edytowane przez galant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem usunąć z listy jeden kanał z DVB-C? , bo skanowanie na nowo całego pasma odpada, ponieważ związane jest to z ponownym ustawianiem kolejności 140 kanałów na co nie mam ochoty.

W analogu niema problemu klawisz LIST potem klawisz czerwony, kanał i OK wybrać pozycje Usuń i zatwierdzić pytanie. W DVB-C niema Usuń jest tylko Oglądaj, Ustaw jako ulubiony, Pomiń, Edycja numeru, Zablokuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może się ustosunkować do tego zdjęcia?. Noszę się z zamiarem kupna i ten egzemplarz jest w moim gronie zainteresowania.

przechwytywaniewtrybiepiy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi chyba o to, że klatka filmu 3D finalnie ma pełne FullHD, ten certyfikat ogólnie wiadomo że jest mocno naciągany.

A ja mam pytanie, TV podobno nie odtwarza filmów 5.1, więc pytam, czy da się zamienić format z 5.1 na np 4.1 ?

Edytowane przez barteknowacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedź, na pewno trzeba wyłączyć trumotion, tylko jak to możliwe, że post jest z końca sierpnia i nikt nie był w stanie tutaj do tego czasu stwierdzić iż jest lepsza jakość :o.

po klinkięciu skieruje was do pełnego artykułu:

przechwytywaniewtrybiepiz.jpg

edit:poprawiłem link

Do tego polecam zapoznać się z testem LW9800(980S) - cechy: Pełny Led z local dimming, wygląda na godnego konkurenta serii HX920 od Sony jeśli chodzi o poziom czerni i cenowo również (ok 13 tyś wyszukałem), tytuł HiglyRecommended by flatpanelshd

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1319111213 - nie widzę go na forum tu chyba trzeba będzie nowy temat założyć :P

Edytowane przez PlaYA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę związku odświeżania z uzyskiwaniem full hd.

to jakaś ściema by sprzedać więcej droższych modeli 200hz.

na 100hz przecież też mogą wygenerować dwa półobrazy nadawane w 50hz na lewe i prawe oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...