Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Masz racje ale:

1. W moim tv aby zobaczyć chociaż troche czarny ekran głowa która jest standardowo (chyba u każdego człowieka) prostopadle do linii barków, musi zostać opuszczona w lewo lub w prawo o kąt bliski 110 stopni lub więcej, w pozycji siedzącej jest to niewykonalne no chyba, że oglądasz tv z głową poniżej linii barków.

2. Ekran ściemnia się przy przechylaniu głowy, jak najbardziej prawda tyle, że abym ja odczuł to ściemnianie musze przechylić głowę o jakieś 80-90 stopni co powoduje u mnie strzały w plecach i dyskomfort. Poprosiłem każdego z 4 domowników aby ułożył głowę w ten sposób i jak pewnie sie domyślasz również u nich powoduje to dyskomfort, nie wyobrażają sobie oglądania tv w takiej pozycji.

3. W pozycji leżącej również występuje to zjawisko, ale nie potrafię się tak położyć aby ekran przygasł do powiedzmy 70% jego normalnej jasności.

Do punktu pierwszego, postanowiłem zwiększyć jasność, i przestałem odczuwać drastyczny spadek jasności, a nie mam zamiaru oglądać tv z głową pod nogą (a uwierz potrafię ją tam wpakować)

Podsumowanie:

Masz 100% racji jasność spada, ale w pozycjach w których nie wytrzymałbym godziny czy dwóch. Więc mi to nie przeszkadza a jeżeli zacznie zwiększę jasność tv. To tylko moja opinia, bo każdego może irytować co innego.

Edytowane przez ero1884

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 42 calowego. Czy do pokoju ok.22m2 taki telewizor będzie optymalny oglądanie bedzie z 3-4 m.Dzieki za odp.Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę to nie zastanawiaj się i bierz spokojnie nawet 55 cali, 42 to absolutne minimum jeśli już nie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 42 calowego. Czy do pokoju ok.22m2 taki telewizor będzie optymalny oglądanie bedzie z 3-4 m.Dzieki za odp.Pozdrawiam forumowiczów.

Oglądam na 47 calach z odległości dokładnie 3,3m. Jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupiłem 47lw570s

zalety mam wszystko w jednym pudełku (satelita,internet,3d,itd)

wady

brak opcji 3d dla plikow odtwarzanych z sieci domowej

po podlaczeniu Remote Magic-a oraz WI-fi dongle brak wolnego usb na podlaczenie pendraka z filmami lub muzyką

mam kilka pytan do was:

1. Jaką macie wersję oprogramowania?

2. czy można uaktywnic jakos nagrywanie na dysku podpietym pod usb (w instrukcji jest ze opcja dostepna w niektorych krajach)

3. czy mozna w zlaczach usb zastosowac rozgaleznik i podpiac pod jedno zlacze np. wi-fi dongle i pendraka z filmami?

Edytowane przez klumpus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady

brak opcji 3d dla plikow odtwarzanych z sieci domowej

Jak to ? ma sie rozumiec ze po sieci nie dzialaja filmy 3D w side by side ? laczac dwa obrazy w efekt 3D ? to by znaczylo ze rezygnuje z tego TV.

Mysle nad zakupem albo 55LW570S albo 55LW650S

Czy ktos moze porownac jakosc obrazu 2D do telewizorow samsung z rodziny C650 ? posiadam w sypialni 37C650 i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu, czern dla mnie jest znakomita i mam nadzieje ze LG z w/w modeli nie ma gorszego obrazu, jednak kontrast w samsungach jest podawany jako Kontrast dynamiczny a to nijak sie ma do parametrow podawanych przez LG.

Bardzo prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast dynamiczny w lw570s(55") wynosi 8000000 :1. Kontrastu statycznego LG już niestety nie podało :(:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej świeci Samsung ale to też nie ma mowy o jakieś przepaści. Po prostu LG nie zachwyca niczym specjalnym pod względem jakości samego obrazu oprócz 3D bo to naprawdę daje radę. Chodzi mi konkretnie o LW570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze powiedziec (zaprzeczyc lub nie) jak jest odtwarzaniem po sieci filmow 3D (side by side).

To jest podstawowa funkcjonalnosc dla mnie, bez tego nie interesuje mnie ten TV a chce go w ciagu kilku dni kupic, bardziej mnie interesuje 55LW650 ale tez mysle nad 55LW570S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare postow wyżej ktos pisal ze nie dziala po sieci wiec wprowadzilo to zamieszanie i teraz nie wiadomo jak jest na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze powiedziec (zaprzeczyc lub nie) jak jest odtwarzaniem po sieci filmow 3D (side by side).

To jest podstawowa funkcjonalnosc dla mnie, bez tego nie interesuje mnie ten TV a chce go w ciagu kilku dni kupic, bardziej mnie interesuje 55LW650 ale tez mysle nad 55LW570S.

Żadnych problemów nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko 2 pytanka:

1. Czy ogladajac filmy z YouTube mozna wybrac wersje rozdzielczosci (jesli normalne YT daje wybor) ?

2. Czy daje sie ogladac filmy na www_zalukaj_pl ? (nie wiem, jaka tam technologia jest uzywana - pytanie dotyczy mozliwosci przegladarki)

Pozdrawiam,

RA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tego TV i odtwarzania plików po sieci z NASa.

Odtwarzam film z 2 ścieżkami audio ; DTS i DD , pokazuje mi się, że nie obsłigiwany format video.Jak będzie tylko DD to nie ma problemu.Druga sprawa , jak spowodować wczytanie napisów, które mam w folderze z filmem pod tą samą nazwą i rozszerzenie .srt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor nie posiada dekodera DTSu, tylko DD. Nie prościej kupić najprostszy zestawu kina domowego (choćby 5.1) ? Spora część podnieca się niepotrzebnie obrazem nie przejmując się dźwiękiem. Przecież to przepaść nie do opisania ! Osobiście nie wyobrażam sobie od czasu posiadania takiego zestawu oglądanie filmów bez odsłuchu conajmniej 5.1 !

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor nie posiada dekodera DTSu, tylko DD. Nie prościej kupić najprostszy zestawu kina domowego (choćby 5.1) ? Spora część podnieca się niepotrzebnie obrazem nie przejmując się dźwiękiem. Przecież to przepaść nie do opisania ! Osobiście nie wyobrażam sobie od czasu posiadania takiego zestawu oglądanie filmów bez odsłuchu conajmniej 5.1 !

Sorry "gregori" ale nie przeczytałeś dokładnie mojego postu.Nie mam problemów z dźwiękiem tylko z wyświetleniem filmu który posiada 2 ścieżki dźwiękowe i leci po LANie.

Jak byś widział moją :stopkę: to byś wiedział czy KD mam w zestawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie odczytałem do końca :D

Gdzie odtwarzasz plik, na mediaplayerze czy w odtwarzaczu zaimplementowanym w TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu w TV.

Z pena czy dysku zewnętrznego napisy działają,przełączania ścieżek dźwiękowych również.Tylko problem działania poprawnego po sieci. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci na tym zależy ? Przecież masz bardzo przyzwoitego DUNE. Ja mam PH i w sumie guzik obchodzi mnie to co odtwarza LG, który służy mi jedynie do wyświetlania obrazu.

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zależy mi. Dune jest w zestawie z innym TV i KD. Natomiast dyski NAS są po to abym mógł oglądać i sluchać muzy na każdym kompie czy odtwarzaczu sieciowym w domu. Zresztą po to kiedyś budowałem całą sieć. W tej chwili nie mam zamiaru kupować do każdego TV odtwarzacza sieciowego skoro można wykorzystać te zaimplementowane. Tylko akurat w LG jakoś kiepsko działają :( a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...