Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz jestem szczesliwym posiadaczem tv LG, tyle ze modelu 55LW650s.

Napisy po sieci z NASa u mnie dzialaja, sa puszczane po DLNA ale z tego co zauwazylem to nie wina napisow ze sie nie pojawiaja tylko serwera DLNA, kilka serwerow testowalem i dopiero miniDLNA puszcza mi napisy na telewizor LG oraz Samsunga 37C650.

Sprawdz moze inny serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....dopiero miniDLNA puszcza mi napisy ......

A jak to i zz czym to się je... ;) Niestety ja kali i windows to podstawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NASa ETRAYZ ktory to ma mozliwosc instalowania roznych softow z poziomu WWW (rozne propozycje do zainstalowania) i jest kilka serwerow DLNA, miedzy innymi miniDLNA, nie wiem jak to jest w innych NASach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odległość od ściany wynosi 20mm. Zdecydowanie polecałbym wieszak 30mm aby mieć swobodny dostęp do gniazd peryferii. Przy 20 mm cieżko jest wcisnąć nawet pendrive ! Chodzi o to, że gniazda są głęboko osadzone. Najlepiej od razu zastosować przedłużacz USB.

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowaŁem PLEX MEDIA SERVER - napisy .srt działają, - działają tez filmy z dźwiękiem DTS 5.1 (amplituner pokazuje DOLBY DIGITAL 5.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś już testował jakieś moduły CI do tego telewizora ? Bo z tego co można spotkać nie zawsze to wszystko działa. Głównie chodzi mi o moduły:

Moduł Viaccess Neo NP4+ CAM

Moduł nCAM HD dla TNK HD

Moduł POCKET NP4+ FTA Konwerter MPEG-4 TV Cyfrowej

Chyba że znacie jakieś inne lepsze moduły w miare dobrej cenie do podłączenia pod tv satelitarną ?

Edytowane przez nazir_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nazir

Z tego o co pytasz nie miałem nic w ręku, ale, odpaliłem testowo niemiecki HD+ (CI+ !!!). Moduł najpierw zażądał update'u softu (długo leżał nieużywany), po wyrażeniu zgody zrobił sobie update i chodził bez jakichkolwiek problemów. Dodam tylko że nie przeprowadzałem jakichś długich testów, ot pozapowałem trochę, popatrzyłem po kilka-kilkanaście minut na kilka kanałów a potem odpiąłem antenę od tv i podłączyłem z powrotem do nbox'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 47LW5500 (praktycznie to samo co 570s tylko czarne i bez tunka sat)na Plex Media Serwer działają mkv 1080p z napisami srt bez jakichkolwiek zacięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Posiadam ten tv od kilku dni.

W moim egzemplarzu zauważyłem nierówne przeświecanie w narożniku oraz lekki clouding.

Clouding jest nieznaczny w prawym górnym rogu-do zaakceptowania, natomiast denerwujące jest wyraźne przeświecanie w lewym górnym rogu - denerwuje zwłaszcza przy oglądaniu filmów z czarnymi pasami po HDMI -(tak jakby spod obudowy, z narożnika świeciła latarka)

Jest to widoczne wyraźnie przy słabszym oświetleniu pokoju.

W sumie poza tym wszystko jest ok. Zastanawiam się tylko, czy warto wymieniać na inny egzemplarz, bo chcę pozostać przy tym modelu ze względu na pasywne 3D.

Jeżeli większość użytkowników tego tv nie ma takiego problemu, to będę go wymieniał, ale jeśli to przypadłość typowa, to nie będę go ściągać ze ściany.

Jak jest u Was?

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh może być różnie. Może być lepiej ale może i gorzej. Taka jest już przypadłość więc może lepiej zostaw?

Pasyw przekonuje, nie dziwię się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak chyba zrobię.

Jako, że nie mam bluray'a, materiał 3D puszczałem z dysku usb oraz z laptopa po zwykłym HDMI (nie HDMI 1.4) i odtwarzany był bez problemu.

Również w filmikach half-sbs z Youtube'a telewizor pokazywał prawidłowo 3D (zaznaczam, że nie podpiąłem jeszcze netu bezpośrednio do telewizora, materiał szedł po HDMI z laptopa)

Problem pojawił się tylko przy Avatarze w mkv (nieobsługiwany format audio i sam obraz bez dźwięku- czyli najprawdopodobniej chodzi o DTS) - ciekawe, czy telewizor wysłałby strumień audio do amplitunera po kablu optycznym?.

Z kolei na lapku nie ma chyba jeszcze playerka, który wyświetlałby napisy w half sbs.

W moim egzemplarzu jest soft z "06" w środku - chyba 30.06.xx - jak zmienić na nowszy - na stronie LG nie mogę znaleźć żadnego softu do tego tv.

EDIT:

Po podłączeniu do netu telewizor sam zaktualizował wersję oprogramowania do najnowszej.

Po włączeniu funkcji lokalnego przyciemniania problem z prześwięcającymi krawędziami/nierównym podświetleniem praktycznie zniknął:)

Na serwerze mediów (PLEX) ustawiłem downmix DTS, więc wszystkie filmy wyświetlają się z dźwiękiem:)

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zakupie Moduł nCAM HD dla TNK HD jest mocno wkurr... na to g. Moduł tv widzi ale nie chce go zaktualizować( coś tam rozpoczyna i na tym kończy)( wersje tv opr mam 4 coś tam-najnowsza):/ Czy ktoś wie jak inaczej da się zrobić tą aktualizację modułu ? Bo kartę już aktywowałem. Jak coś ktoś wie to pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie optymalnych ustawień obrazu dla modelu LG 47LW570S. Próbowałem ustawiać na oko ale nie jestem w pełni zadowolony z efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się u Was Plex Media Server?

Bo u mnie w pewnym momencie Plex zaczął "szaleć" :o .

W niektórych filmach nie odpala napisów, (chociaż wcześniej działały).

Zauważyłem, że PLEX nie widzi długich nazw plików- jeśli plik ma dłuższa nazwę, nie znajduje materiału i wyświetla "0 movies" - po skróceniu nazwy nagle zaczyna widzieć pliki.

Najgorzej ma się rzecz z serialami, PLEX szuka w swoich bazach Metadat, po czym wyświetla tytuły i okładki zupełnie innych filmów, nie działają wtedy napisy.

Czy da się "zresetować" ten Plex i ustawić tak, żeby nie korzystał z metadat? Ewentualnie czy są inne serwery mediów, które można zainstalować pod Windows i które współpracowałyby z LW570s ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 47LW5500 sprawuje się prawie bez zastrzeżeń. Na początku sprawiał problemy bo nie za bardzo wiedziałem jak poustawiać wyszukiwanie mediów, mieszał konkretnie i nie wyszukiwał czego trzeba, ale metodą prób i błędów zrobiłem takie katalogi i zasady przeszukiwania jak chciałem i teraz już mi prawidłowo dodaje pliki tam gdzie trzeba. Dane Metadata pobiera prawidłowo z 80% poprawnością przy filmach i 100% seriali. Złe przypisanie danych w łatwy sposób można poprawić i już po chwili cieszymy się prawidłową okładką i opisem. Ale przy serialach wszystko działa jak należy, tam gdzie było kilka sezonów nawet prawidłowo je podzielił na odrębne pozycje.

Serwerów mediów jest cała masa, ja z TV na płycie dostałem np Nero Media. W Win 7 jest Windows Media. Use Google, Luke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 47LW5500 sprawuje się prawie bez zastrzeżeń. Na początku sprawiał problemy bo nie za bardzo wiedziałem jak poustawiać wyszukiwanie mediów, mieszał konkretnie i nie wyszukiwał czego trzeba, ale metodą prób i błędów zrobiłem takie katalogi i zasady przeszukiwania jak chciałem i teraz już mi prawidłowo dodaje pliki tam gdzie trzeba. Dane Metadata pobiera prawidłowo z 80% poprawnością przy filmach i 100% seriali. Złe przypisanie danych w łatwy sposób można poprawić i już po chwili cieszymy się prawidłową okładką i opisem. Ale przy serialach wszystko działa jak należy, tam gdzie było kilka sezonów nawet prawidłowo je podzielił na odrębne pozycje.

Serwerów mediów jest cała masa, ja z TV na płycie dostałem np Nero Media. W Win 7 jest Windows Media. Use Google, Luke ;)

Może zdradzisz, jak ustawić wyszukiwanie mediów i inne przydatne opcje?

Opiszę z czym aktualnie walczę:

Dodałem do PLEXa katalog SERIALE,gdzie mam serial Breaking Bad (podzielony na 4 sezony-podkatalogi).

Plex pokazuje tylko kilka ikonek/odcinków, bez żadnego podziału na sezony, nawet bez informacji o numerze sezonu/odcinka.

Żeby obejrzeć wybrany odcinek, muszę go skopiować pojedynczo do innego katalogu (który również wskazałem PLEXowi), skrócić mu nazwę do kilku znaków, wtedy w 80% go wyświetli na swojej liście. Jeśli plik ma nazwę Breaking.Bad.S03E02.avi, to PLEX pokazuje 0 movies. Po zmianie nazwy na BB302.avi widzi odcinek i oczywiście żadnej metadaty taki plik już nie ma.

Żeby było zabawniej, to te kilka odcinków, które PLEX widzi w katalogu SERIALE, ma standardowe, pełne nazwy, a wszystkie ikonki odcinków wyświetlane są z jednakowym podpisem Breaking Bad (bez nr sezonu/odcinka).

***

Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Kiedy telewizor odtwarza materiał z wewnętrznego tunera analogowego, USB lub z sieci, a więc kiedy wewnętrznie go przetwarza, to obraz jest miodzio i czerń smolista, natomiast przez wejścia zewnętrzne, np HDMI obraz jest wyblakły i ma kiepską czerń - przeświecają diody. Czy można to gdzieś zmienić w ustawieniach TV?

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia u mnie

Dla seriali

Section type: TV Shows

Section name: Seriale

Media Scanner: Plex Series Scanner

Primary Metadata Agent: The TVDB

Language: English

Folder: ten gdzie są filmy i seriale razem

Dla filmów

Section type: Movies

Section name: Filmy

Media Scanner: Plex Movie Scanner

Primary Metadata Agent: Freebase

Language: English

Folder: ten gdzie są filmy i seriale razem

Dla 3D identycznie jak dla filmów

Oprócz tego mam sekcję z samplami 1080p i 3d

Wszystko jw oprócz Media Scanner: Plex Video Files Scanner i Primary Metadata Agent: Personal Media

A tak to wygląda na TV:

Strona główna

img0252fk.th.jpg

Filmy

img0253pi.th.jpg

Seriale - główna, serialu i serii

img0254yz.th.jpg img0255u.th.jpg img0256vm.th.jpg

3D

img0257ik.th.jpg

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na tych ustawieniach jest znacznie lepiej:) Rozpoznaje odcinki w ramach poszczególnych sezonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć...mam zamiar za tydzień kupić 55lw570s...wiem że on ma duży input lag ale mi to nie przeszkadza ponieważ nie będę grał na tym TV ,ale myślę o efekcie teatralnym o którym piszą na różnych forach i czy on jest taki widoczny, NIENATURALNY......mam już wykuty kanał na kable na ścianie, tylko co jest z tym efektem teatralnym i czy po wyłączeniu trude monition obraz się nie zacina?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu "trude monition" obraz zależnie od tego co oglądasz bdz. się zachowywał inaczej - sport - obraz może być "szarpany" ale jak już np. oglądasz "pierwszą miłość" to obraz bdz. zachowywał się spokojnie, no ale oczywiście z 50hz... polecam włączony "trude monition" bo tego efektu teatralnego jak nie zechcesz to go poprostu nie zobaczysz... ;) Efekt teatralny może zobaczyć ten, który chce go zobaczyć... oglądasz - to Cię nie interesuje to, że ktoś mówi że jest jakiś tam efekt teatralny w obrazie (oczywiście nie mówie że go nie ma), ale chodzi mi o to, że nie jest on tak bardzo zauważalny... :)

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowaŁem PLEX MEDIA SERVER - napisy .srt działają, - działają tez filmy z dźwiękiem DTS 5.1 (amplituner pokazuje DOLBY DIGITAL 5.1)

Witam potrzebowalbym pomocy w zainstalowaniu i uruchomieniu tego servera

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dołączam się do prośby powyżej.Też mam problemy z uruchomieniem Plex Media serwer.Moze ktoś łopatologicznie opisać instalację tego serwera? Nero serwer działa bez problemu a Plex za cho...rę nie chce mi ruszyć.Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...