Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zapraszam wszystkie osoby, które mają lub będą miały praktyczne doświadczenia z telewizorami serii LG LW z pasywnym 3d (szczególnie serie 570 i 650), do dzielenia się opiniami, uwagami oraz radami. Telewizory już pojawiają się w domach więc czas taki temat rozpocząć.

Jestem użytkownikiem tv serii LW od kilku tygodni i chętnie odpowiem na pytania i podzielę się doświadczeniami.

Zapraszam

ZeOOs

LG 47LW570S

XBOX 360 KINECT

Edytowane przez zeoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkie osoby, które mają lub będą miały praktyczne doświadczenia z telewizorami serii LG LW z pasywnym 3d (szczególnie serie 570 i 650), do dzielenia się opiniami, uwagami oraz radami. Telewizory już pojawiają się w domach więc czas taki temat rozpocząć.

Jestem użytkownikiem tv serii LW od kilku tygodni i chętnie odpowiem na pytania i podzielę się doświadczeniami.

Zapraszam

ZeOOs

LG 47LW570S

XBOX 360 KINECT

Czesc

Jestem uzytkownikiem tego modelu: LCD 55LW570S moze od razu zpytam jakie ustawienia masz w swoim tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jestem uzytkownikiem tego modelu: LCD 55LW570S moze od razu zpytam jakie ustawienia masz w swoim tv ?

Jako bazę ustawień przyjąłem te z flatpanelshd (załączam - tam testowym modelem był lw 650), ale dla moich warunków (bardzo jasny w dzień pokój) te ustawienia są za ciemne i zbyt "płaskie"/mdłe - cały czas jeszcze eksperymentuje i szukam - jak dojdę do wg mnie opytmalnych do jasnych pomieszczeń to je przedstawię. Oni w tych ustawieniach poszukiwali czerniejszej czerni i idealnych parametrów kolorów ale dla mojego, absolutnie amatorskiego oka, musi być zdecydowanie jaśniej - zreszta oni tez o tym wspominają. Pozostaje jeszcze pytanie czy jest duża różnica w panelach miedzu 570 a 650 - wydaje sie ze różnice to tylko True Motion 200 i inna obudowa - tyle wyczytałem

Picture preset: Expert1

Backlight 35

Contrast 90

Brightness: 50

V/H Sharpness: 50

Color: 50

Tint 0

Dynamic Contrast Off

Noise Reduction Off

Mpeg noise reduction Off

Super resolution Off

Black level Low

Real Cinema Off

Color gamut Standard

Edge enhancer Off

xvYCC Auto

Color filter Off

Color temperature Warm

RGB Method 2 points

R contrast 0

G contrast -2

B contrast 1

R brightness -7

G brightness 20

B brightness 5

TruMotion On/Off

LED local dimming Off

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1301662476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano aktualizację która ma zmienić radykalnie przetwarzanie 3D w celu osiągnięcia prawie 1080p.

Dotyczyć ma 3D. Na dniach.

W ramach nowego systemu ma być wyłączenie systemu TruMotion i przejść do pełnego wykorzystania panelu.

Czy więc korzystacie z 3D ?

Może uda sie Wam opisać zapowiedziana zmienę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano aktualizację która ma zmienić radykalnie przetwarzanie 3D w celu osiągnięcia prawie 1080p.

Dotyczyć ma 3D. Na dniach.

W ramach nowego systemu ma być wyłączenie systemu TruMotion i przejść do pełnego wykorzystania panelu.

Czy więc korzystacie z 3D ?

Może uda sie Wam opisać zapowiedziana zmienę.

Ja niestety nie korzystam z 3D z prozaicznego powodu... nie mam źródła :( - jedyne co zobaczyłem to konwersja 2d do "2,5d" :) ale nie wiem czy zmiany będą miały dotyczyć również tej sfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do input lag to po podłączeniu np. xbox i ustawnieniu obrazu na hdmi 1080i jest masakra :(

Nie znam się na tym dokładnie ale jak ustawię obraz w konsoli "recznie" na np 1360 x 780 to sprawa zmienia się diamertalnie i input lag jest tak mały, że nie przeszkadza w podstawowych funkcjach. Mogę sprawdzić input lag vs laptop ale nie mam jak zmierzyć opóżnienia matrycy w laptopie wiec wyniki beda raczej niewiarygodne - chyba ze ktos i tak chce znac wynik to moge to zrobic ;)

Oczywiście wszystko w trybie game, gdzie teoretycznie wszystkie dopalacze sa wylaczone. Mam podłączony kinect pod ten tv i nie wiem jaki wkłąd w input lag na sam sensor xboxa a ile tv

Edytowane przez zeoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ZEOS: po USB z pena lub HDD odtwórz jakiś plik 3D typu "Side By Side".

Jest tych plików w necie masa.

Np. dema Panasa.

http://www.filestube.com/3/3d+sbs+download

Mi udało się to zrobić na 55LW570S w Saturnie.

Właśnie dema Panasa 3D z pena.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ZEOS: po USB z pena lub HDD odtwórz jakiś plik 3D typu "Side By Side".

Jest tych plików w necie masa.

Np. dema Panasa.

http://www.filestube.com/3/3d+sbs+download

Mi udało się to zrobić na 55LW570S w Saturnie.

Właśnie dema Panasa 3D z pena.

Oczywiście takie dema odpalałem ;) (tylko side by side) - pierwsze wrazenia są takie:

* odległość ma zasadnicze znaczenie ponieważ przy <1,5 m na panelu 47 cali widać czarne linie

* faktycznie jest jaśniej niż w aktywnym 3d ale nie az tak zeby robic z tego główną zalete

* versus aktywne 3d jest taki efekt "dostrajania" wzroku ( przynamniej u mnie) - jak sie zaklada aktywne okulary to efekt jest u mnie natychmiastowy i w miare stały a na pasywnym obraz raz idealny a raz lekko rozmyty (sprawdzałem na zdjeciach, żeby nie było ze to kwestia ruchu obrazu)- czasem delikatny ruch glowa albo samymi okularami znacznie poprawia sprawe - moga to byc oczywiscie cechy mojego wzroku a nie ogólna przypadłość systemu

* ja nie widzedużej różnicy czy sie siedzi dokladnie na wprost czy tez z boku - dodatkowo jak ktos permanentnie oglada tc z boku to można ustawic w menu kat prawo/lewo - odatkowo można zmienić "oko" lewe/prawe cokolwiek to znaczy ;) podobno jedni widza na lewe inni na prawe a 5% (moja żona) nic nie widzi w 3d ;)

Edytowane przez zeoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do użytkowników tego modelu czy moglibyście sprawdzić jak wyglądają gry na PC w 3D przy użyciu sterowników iZ3D? Chodzi mi o opcję 'interleaved'(bardzo łatwo zmienić w opcjach sterowników). Zaś same sterowniki można bez problemu ściągnąć z sieci, legalnie wersję próbną. No i jak z input lagiem na PC ? Z tego co słyszałem na PS3 lag jest zdecydowanie mniejszy niż na Xboxie, jak jest z PC nie wiem. Bardzo dziękuję jeżeli znalazłaby się osoba która mogłaby napisać kilka słów. ;) Na koniec pytanie czysto teoretyczne czy istnieje możliwość zmniejszenia input laga nowym firmware ? Dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

lw570.jpg

W temacie input lag z PC (panel vs laptop Dell)podłączony przez kabel HDMI

* 720p ok 160 ms :(

* rozdzielczości od 1024 do 1366 @60 Hz(tyle pozwala mi sterownik) ok 50 ms

Nie wiem jeszcze jak przez inne kable i ile dodaje matryca laptopa. Rewelacji niestety nie ma - cały czas 3 klatki za PC co wytrawnych graczy może wyprowadzić z równowagi :)

ps. TrueMotion (średni) dodaje kolejna klatke wiec jest gdzies ok 70 ms

Edytowane przez zeoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki za odpowiedź... ;) mam jeszcze pytanie w jakiej odległości najlepiej oglądać 3D przy panelu 42 lub 47 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki za odpowiedź... ;) mam jeszcze pytanie w jakiej odległości najlepiej oglądać 3D przy panelu 42 lub 47 cali?

Przy 47 minimum 1,5-2 m - poniżej zaczyna być widać czarne linie co jest znaną już chyba przypadłością pasywnego 3d od LG. Widzę ze Koledzy delikatnie sgnalizują nadejście nowego firmware, które ma "poprawić" 3d - ale to chyba nie dotyczy pojawiających się czarnych linii bo to bardziej jest cecha fizyczna filtra na panelu niż jakaś programowa "wpadka" LG - choć mówię to jako totalny laik w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze nie rewolucja i zmodernizowane możliwości 3d nie powinny być kluczowym kryterium w wyborzec tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze nie rewolucja i zmodernizowane możliwości 3d nie powinny być kluczowym kryterium w wyborzec tv ?

Kluczowym kryterium przy wyborze tv powinien byc obraz 2d bo to 99 % oglądanego sygnału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W temacie input lag z PC (panel vs laptop Dell)podłączony przez kabel HDMI

* 720p ok 160 ms :(

* rozdzielczości od 1024 do 1366 @60 Hz(tyle pozwala mi sterownik) ok 50 ms

Nie wiem jeszcze jak przez inne kable i ile dodaje matryca laptopa. Rewelacji niestety nie ma - cały czas 3 klatki za PC co wytrawnych graczy może wyprowadzić z równowagi :)

ps. TrueMotion (średni) dodaje kolejna klatke wiec jest gdzies ok 70 ms

LW570s wygląda łądnie i ogólnie prawie się do niego przekonałem, ale... gdy poczytałem na różnych forach o tym dużym input lagu to mam wątpliwości czy wejść w ten sprzęt. Piszecie o opóźnieniu ok. 4 klatek... W sumie to jest niewiele, ale nie potrafie tego ocenić. Gram normalnie na monitorze komputerowym i dotychczas nie miałem doczynienia z problemem input laga. Czy to faktycznie tak duży problem? Dyskomfort? Czy sprawdzaliście np. czy rodzaj kabla lub gniazda do którego dostarczony jest sygnał z kompa ma wpływ na ten input lag?

Edytowane przez TheCezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam kupić lg 47lw5500, wydaje mi się, że to tv podobny do tych o których mowa w temacie, jak możecie to opiszcie jak wygląda 3d na tych tv i co najważniejsze czy warto zakupić tv z technologią pasywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z MM gdzie ponownie obejrzałem LW570s oraz pobawiłem się pilotem. Znalazłem problem z tym LCD... tzn, chciałem bardziej rozjaśnić obraz, bo wydawał mi się zbyt ciemny i... po wejściu w regulację jasności była ona już ustawiona na 100%! W samsungu d7000 jest znacznie większa możliwość rozjaśnienia. Jak u was jest z tą jasnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z MM gdzie ponownie obejrzałem LW570s oraz pobawiłem się pilotem. Znalazłem problem z tym LCD... tzn, chciałem bardziej rozjaśnić obraz, bo wydawał mi się zbyt ciemny i... po wejściu w regulację jasności była ona już ustawiona na 100%! W samsungu d7000 jest znacznie większa możliwość rozjaśnienia. Jak u was jest z tą jasnością?

Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie obraz jest wystarczająco jasny (mam jasny pokój) - ale to jest bardzo sybiektywna ocena. Z drugiej strony aby porównywać telewizory trzeba je przestawić na tryb "dom" z trybu "sklep" (nie wiem czy Samsung ma taki tryb - LG ma) - w trybie "sklep" producenci mogą stotowac różne sztuczki i dlatego nie ma sensu tego porównywać. Materiał musi być ten sam, w tv powinno sie wyłaczyć local dimming (wygaszanie stref - LG to ma) itd itd - albo :) jeśli masz takie odczucie i widoczna różnica w jasności sprawia kłopot rozwiązanie jest jedno - kup Samsunga :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie obraz jest wystarczająco jasny (mam jasny pokój) - ale to jest bardzo sybiektywna ocena. Z drugiej strony aby porównywać telewizory trzeba je przestawić na tryb "dom" z trybu "sklep" (nie wiem czy Samsung ma taki tryb - LG ma) - w trybie "sklep" producenci mogą stotowac różne sztuczki i dlatego nie ma sensu tego porównywać. Materiał musi być ten sam, w tv powinno sie wyłaczyć local dimming (wygaszanie stref - LG to ma) itd itd - albo :) jeśli masz takie odczucie i widoczna różnica w jasności sprawia kłopot rozwiązanie jest jedno - kup Samsunga :)

pozdrawiam

zastanawiam się nad 40D7000, ale jednak ten samsung ma 2" mniej no i jest prawie tysiąc zł droższy. Poza tym ma coś co trochę na wstępie irytuje tzn. na matrycy wzdłuż pionowych ramech widać takie ciemniejsze pasy szerokości ok. 5 mm. Ponoć to kwestia pryzmatów, szerokości ramki itp itd. Wybór TV to straszne zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja oprogramowania VER 03.07.04 testowal bede po weekendzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nawet odrobine nowsza - z widocznych gołym okiem zmian LG uraczyło nas polskimi aplikacjami - Allegro i Gazeta.pl - pewnie uruchomienie LGApps oddala sie i teraz co aktalizację otrzymamy 1-2 podmiany w sekcji premium - szkoda, że LG nie wykorzystuje efektu pierwszego gracza i daje sie ogrywac Samsungowi na poziomie smart TV :(

Dla zainteresowanych podpowiadam:

* LG obiecuje aktualizacje przegladarki aby obsługiwała flash 10.x - cisza

* LG obiecuje LG Apps - cisza

* LG chwali sie pilotem Magic Motion - do wczoraj brak w Polsce :( - w zestawie tv LW570s brak tego magicznego urzadzenia w komplecie - ciekawosta, że na infolinii LG pan rozbrajającym głosem powiedział 2 tyg temu, że pilota można kupić we wszystykich, dużych współpracujacych z LG sklepach RTV - to chyba nikt z nimi nie współpracuje :)

Jeszcze kilka słów o obrazie tego TV. Ten model nie radzi sobie z jasnymi obrazami gdy cały obraz jest w ruchu poziomym - wiem ze to nie jest fachowa opinia, ale efekt jest dramatyczny - obraz klatkuje, rozmywa sie, trzęsie - moze ktos podpowie czy to moze wina podawanego sygnalu?? - TV kablowa cyfrowa HD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Apps jest i dziala :)

Jaki masz model tv?? Ja mam to samo oprogramowanie i nie działa LG Apps... może mylisz same aplikacje np. YouTube z możliwością dodawania samemu ze sklepu LG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam jestem posiadaczem tego TV LG 55LW570S wszystko jest super prócz 1 rzeczy: na programach HD (n-ka) obraz lekko zacina, szczególnie w dynamicznych scenach,co może być tego przyczyną ? P.S kwestie z anteną odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...