Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam jestem posiadaczem tego TV LG 55LW570S wszystko jest super prócz 1 rzeczy: na programach HD (n-ka) obraz lekko zacina, szczególnie w dynamicznych scenach,co może być tego przyczyną ? P.S kwestie z anteną odpadają.

Myślę, że jeśli dotyczy to jasnych scen to oznacza ten sam problem co u mnie i nalezy przyjac ze nic z tym nie mozna zrobic (zmieniałem juz chyba wszystkie ustawienia) - one pewnie tak mają - ale moze ktoś fachowo sie wypowi w tym temacie - klatkowanie scen z wylaczonym truemotion itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli dotyczy to jasnych scen to oznacza ten sam problem co u mnie i nalezy przyjac ze nic z tym nie mozna zrobic (zmieniałem juz chyba wszystkie ustawienia) - one pewnie tak mają - ale moze ktoś fachowo sie wypowi w tym temacie - klatkowanie scen z wylaczonym truemotion itd

A może to być kwestia kabla HDMI, bo gdzieś tak czytałem na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model tv?? Ja mam to samo oprogramowanie i nie działa LG Apps... może mylisz same aplikacje np. YouTube z możliwością dodawania samemu ze sklepu LG...

TV LG 55LW570S i smiga az milo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV LG 55LW570S i smiga az milo:)

Dla pewności podaj kilka aplikacji, które możesz zainstalować w pamieci tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności podaj kilka aplikacji, które możesz zainstalować w pamieci tv...

Music Lesson

Mahjong

Match

Fitness Trainer

Spot The Not

..............:)and more :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Music Lesson

Mahjong

Match

Fitness Trainer

Spot The Not

..............:)and more :)

No to dziwna sprawa... u mnie nic nie działa :( możliwe powody... hmm nie mam pomysłu konkretnego ale przychodzi mi na myśl:

* update jest dla wersji 55 cali a dla niższych jeszcze nie ma - troche bez sensu ale świat jest dziwny :)

* nie mieszkasz w Polsce :) i masz ustawiony inny kraj/region/język :) ??

* kupiłeś TV nie z Polskiej dystrybucji tylko np na redcoon albo gdzieś i TV ma "symbol" innego kraju EU i dlatego dostał inny update

* albo ... ja mam coś uwalone i powinienem miec juz wszystko a nie mam :(

Moze masz jakiś pomysł - CO NA TO POZOSTALI POSIADACZE SERII LW570S ??? Ktoś jeszcze ma dostep do wszystkich serwisów??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę jednak kilka informacji ,bo wczoraj 47LG570S mnie oczarowało efektem.

Nie przeszkadzają mi czarne paski przy 1,5 metrach od TV bo nikt nie siedzi z nosem w ekranie.

Jednak podzielcie się opiniami na temat obrazu 2D w tym modelu.

Jak wyglądają obrazy ze źródeł SD oraz HD ?

Jak wyglądają gry z konsol np PS3?

Czy konwersja 2D na 3D działa poprawnie?

dodam ,że przemawia do mnie koszt okularów i sposób emisji obrazu ze względu na dzieci oraz odwiedzających.Ale czy w pozostałych aspektach jest ten telewizor godny polecenia?

I co z tym softem.Czy w nowych modelach już jest lub da się go poprawić?

Edytowane przez pabik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wypowiedzieć się na temat LW570S:

- 3D 9/10, czyli automatycznie konwersja 2D-3D. Bajka oczywiście z daleka bo z nosem w ekranie mamy taką utratę rozdzielczości:

Dla porównania z bliska:

LG:

dsc1589a.jpg

Sony NX720 (ale to, że sony to tylko przypadek. Potraktujmy to jako pasyw VS aktyw:

dsc1588.jpg

Co do reszty to już średnio. Takie typowe LG... każdy aspekt bez rewelacji włącznie z siecią. Jednak przeglądarka www jest the best!

Jednak z tym 3D to w tej chwili naprawdę fajna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w Arkadii tego 55", efekt 3D bardzo dobry, jednak mi nie pasuje zupełnie spadek rozdzielczości.

Specjalnie stanąłem w dalszej odległości, za boxem demo i mój sokoli wzrok idealnie wyłapał te czarne linie.

Oczywiście nie mam zamiaru nikogo zniechęcać, jednak mnie ten efekt zupełnie zniechęcił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę jednak kilka informacji ,bo wczoraj 47LG570S mnie oczarowało efektem.

Nie przeszkadzają mi czarne paski przy 1,5 metrach od TV bo nikt nie siedzi z nosem w ekranie.

Jednak podzielcie się opiniami na temat obrazu 2D w tym modelu.

Jak wyglądają obrazy ze źródeł SD oraz HD ?

Jak wyglądają gry z konsol np PS3?

Czy konwersja 2D na 3D działa poprawnie?

dodam ,że przemawia do mnie koszt okularów i sposób emisji obrazu ze względu na dzieci oraz odwiedzających.Ale czy w pozostałych aspektach jest ten telewizor godny polecenia?

I co z tym softem.Czy w nowych modelach już jest lub da się go poprawić?

Prawda o większości nowych 2D (średniej i wyższej półki, również tego modelu) jest taka, że jeśli masz wystarczająco dużo miejsca (min 3 m przy 47 cali) to obraz 2D wyglada bardzo dobrze. Kanały HD (mówie o tych nagrywanych w HD - jak np produkcje TVN) wyglądają bajkowo - jedyny minus to subiektywnie słaba czerń - ale to można zobaczyć tylko na dużych powierzchniach albo w porównaniu z innymi TV - jesli ktoś pisze, że ten TV ma duży clouding to znaczy, że przestał płacić abonament, odcieli mu sygnał i cały dzień siedzi przy czarnym ekranie z napisem "no signal" :) - dla przeciętnego zjadacza chleba obraz tego tv jest rewelacyjny. Dodatkowo wbrew temu co się dzieje na rynku (powoli wszystkie ekrany mają szkło z przodu i odbijają OKROPNIE światło) ten ekran jest matowy i bardzo dobrze daje sobie radę z refleksami. Prawda jest taka, że ekrany matowe troche tracą na "ożywieniu" barw ale znowu apeluję o zdrowy rozsądek - ekran tego TV wyświetla super obraz.

Co do konsoli (ja mam sygnał z xbox) - kolory rewelacja. Input lag niestety ok 50 ms przez HDMI - nie wiem jak przez inne złącza - przy czym w konsoli musi być ustawiona konkretna rozdzielczość a nie sygnał 1080i itp.

Konwersja 2D do 3D to bardziej ciekawostka niż praktyczne zastosowanie. Oczywiście można zaprosić sąsiadów i wmówić wszystkim, że mają okazje pierwszy raz w historii zobaczyć Fakty/Durczoka w 3D ale po wyjściu na 100% ktoś zapyta "a Wy widzieliście jakieś 3D??" - jeszcze nie teraz i znając życie to szybciej wszystkie programy będą w 3D niż konwersja zacznie działać jak prawdziwe 3D..

Obraz 3d - szczerze mówiąc troche mnie śmiech ogarania jak ludzie się wymądrzają po jednym kontakcie z obrazem 3D móiąc pasywne passe a aktywne super albo odwrotnie - prawda jest taka: jeszcze nikt nic nie wie praktycznie poza widoczną dla wprawnego oka różnicą w rozdzielczości - jak będzie można spędzić na aktywnych i pasywnych obrazach kilkadziesiąt godzin na różnych materiałach i sygnałach (BR, TV3D itd) to wtedy pojawią się realne poglądy. Dzisiaj - mamy 100 ekspertów, który widzieli 1-2 dema nakręcone dla konkretnej marki i kilka osób, które widziały jeden cały film 3d BR. Obraz 3D LG LW570s jest OK - ani lepszy ani gorszy niż aktywny - inny ale zupełnie akceptowalny. Jeśli komuś przeszkadzają paski i słabsza rozdzielczość - nie ma się co zastanawiać - kupujcie Panasy, Summy i inne. Jeśli ktoś wymiotuje :) od migających okularów - kupujcie LG. Sąsiadom i tak powiecie, że macie najlepszą technologię a oni i tak nie zobaczą różnicy.

SOFT - Samsung i LG poszły mocno w smart TV (nikt jeszcze nie wie co to znaczy :) ) i teraz wreszcie można w miarę OK przegladac strony www i wykorzystywać użyteczne aplikacje - YouTube dziala super, przgladarka, tu obiecali update do flasha 10.3 i wtedy bedzie miód - nie mam dostepu do aplikacji LG - aktualizacja ma być do końca czerwca.

pozdrawiam

ps. jutro przyjeżdża An-Mr 200 :) czyli ... Magic Motion Remote - za kilka dni podziele się czy ta technologia obsługi tv faktycznie bedzie rewolucyjna czy tylko ewolucyjna :)

Edytowane przez zeoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zeoos

I jak wrażenia z używania Magic Motion Remote - warto wydawać na to pieniądze?

A tak przy okazji, czy mi się tylko wydaje czy ten telewizor nie ma czegoś takiego jak PIP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zeoos

I jak wrażenia z używania Magic Motion Remote - warto wydawać na to pieniądze?

A tak przy okazji, czy mi się tylko wydaje czy ten telewizor nie ma czegoś takiego jak PIP?

ad PIP - nie ma i juz chyba wiekszość tv przestaje to miec :) bo jak sie zastanowić to w epoce nagrywarek, przewijania, kanałów +1 h itd itd to chyba nie ma sensu - to kolejna rzecz tylko dla sąsiadów :)

ad. Magic Motion

Używam już kilka dni i oto pierwsze wrażenia:

1. Największe rozczarowanie - ten TV NIE MA wbudowanego odbiornika dla tych pilotów! :( a myślałem, że ma. Oczywiście to nie oznacza ze nie mozna korzystać... można, można tylko trzeba zainstalować dołączony do kompletu odbiornik (załacze fote później)

UWAGA! jesli ktoś używa wifi adaptera i chce używać Magic Remote to bedzie miał zajęte wszystkie (dwa) porty USB :(((( to masakra jakaś - teraz zeby podłączyć dysk czy pendrive trzeba zdecydować co odłączyć - pilota czy wifi :(

2. Największe oczarowanie - faktycznie, podstawowy pilot może zostać schowany do szuflady - koniec z wqrwiającym klikaniem klawiszy sterujących, koniec z przeskakiwaniem sto razy po literkach, żeby wpisac jeden adres url - czas na rewolucję! ten pilot działa świetnie (mimo lekkiego opóźnienia), intuicyjnie i stanowi ogromny krok w kierunku idealnych sterowników 1:0 dla LG

Nie używałem nigdy Wii wiec nie mogę porównać - pilot poprawnie kierunki niezależnie od położenia - można go trzymać dowolnie "przekręconego" a i tak poprawnie rozpoznaje kierunki - fajna sprawa

Generalnie - do obsługi aplikacji z dużą ilością tekstów do wpisania - zdecydowanie polecam aplikację LG remote dla Androida - jest sterowanie kursorem za pomocą touchpada, no i bajer (dla lepszych telefonów) wpisywanie tekstu głosowo - REWELACJA :)

Do obsługi aplikacji i tv bez konieczności wpisywania dużej ilości liter - zdecydowanie Magic Remote :)

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA PRZYSZŁYCH "dizajnerów" - połączenie pilota na androidzie (troche jak samsungi) z rozpoznawaniem ruchów jak w Magic R - przewiduje 2012-2013 :))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIP jednak czasami się przydaje i było by miło go mieć - np sprawdzam jak tam postęp instalacji softu na ps3 bez przerywania oglądania wiadomości. Aczkolwiek zgoda ze nie jest to "must have". Po prostu byłem mocna zdiwiony nie mogąc go znaleźć.

Co do USB, Przeglądając instrukcję zauważyłem że pilot zje jedno USB i między innymi dlatego postanowiłem zamiast dongla od LG za 200PLN kupić access point za 64PLN :)

Dzięki za hint'a z aplikacją na androida - będę wieczorkiem sprawdzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Już od tygodnia można zaobserwować znaczącą (bo wynoszącą 1400 zł) obniżkę na model 47LW570S ! Teraz kosztuje 4300-4400 zł (ceneo.pl, skapiec.pl). W sumie to ciekawe, bo na "zachodzie" cena od dawna wynosiła 1110 euro. Czyżby zmowa sklepowa w Polsce ? Na początku lipca przymierzam się do zakupu w/w odbiornika bo cena jest kusząca.

Btw. Czy firmware do w/w odbiornika aktualizujemy tylko online. Pytam bo zerkając na stronie LG nie znalazłem gotowych do ściągnięcia binarek (jak np. do Samsungów).

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś napisać jak gra się na tym TV LG LW570S , grając np. na xbox 360, jak jest z tym input lagiem, o którym jest wiele różnych opinii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na input laga nie narzekam ale moją opinię trudno azwać miarodajną gdyż trudno nazwać mnie wytrawnym graczem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym telewizorkiem i mam kilka pytań.

1. jak sie spisuje jezeli chodzi o 3d i konwersje 2d-3d

2. jak jest z dzwiekiem? dobry - słaby?

3. czy ma "otwarta" przegladarke?

4. jak sobie radzi z plynnoscia obrazu? (trumotion, mci.)

5. ogolnie polecasz czy nie?

6. jest sens wybrania lw650s czy lw570s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare przysłowie pszczół mówi: zazwyczaj jak cos jest do wszystkiego to jest do nieczego.

Posługiwanie się steroeotypami w odniesieniu do nowoczesnych technologii jest nie na miejscu i wskazuje tylko na słabość przedpiścy w zrozumieniu zagadnienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i stało się ! Po długich rozmyślaniach i testach (sklepy, znajomi) padło na 47LW570S, który nabyłem za jedyne 3997 zeta wraz z zestawem 5 par okularów i kontrolerem Magic Motion ! Cena jak dla mnie rewelacyjna choć portfel pozwalał na więcej. Przegrała całą reszta odbiorników na czele z modelami VT30, D8000. Szanuję produkty tych firm ale dla mnie liczy się komfort i wygoda. Zastanawiałem się długo nad UE46D8000 (wspaniały design), jednak upierdliwe migotanie przed oczami w trybie 3D przegrało z technologią pasywną pomomo mniejszej rozdzielczości pionowej. Plazma - nie, dziękuję. Fajne ale nie dla mnie.

Moje oczy (a nie noszę okularów) nie widziały różnicy w obrazie (rozdzielczość) tego samego materiału filmowego dla technologi aktywnej czy pasywnej. Jedynie dokuczliwe było wspomniane migotanie w tej pierwszej. Obraz w 2D bez zastrzeżeń choć widać delikatnie poziome linie polaryzatorów z odległości powiedzmy do 0,5m (w okularach). Z pewnością nie będę oglądał obrazu z tej odległości siedząc przed 47-calami ;)

Odbiornika nie kupuje się na całe życie. Za 2 lata pojawią się odbiorniki 4k co w przypadku projekcji obrazu 3D Full HD będzie miało znaczenie. Ja jestem zadowolony i chyba o to chodzi. Jak będzie trzeba to się odbiornik wymieni. Pamiętam 20-lat temu ciągłe wojny co lepsze: Atari czy Commodore :) Twój wzmacniacz ma pasmo 20-20000 Hz a mój 18-22000 Hz. Dziś się z tego śmieję. Podobnie proponuję uśmiechnąć się fanom pozostałych odbiorników. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja już mam.

Aktywna technologia odejdzie do lamusa, już wkrótce. To chyba oczywiste ! 3D bez okularów ... hmm.... kiepsko to widzę, bo obecne technologie: bariera paralaksy czy też soczewkowa pozostawiają wiele do życzenia i tutaj ZDECYDOWANIE nic nie da się zmienić. Jedynie możemy poczekać na obraz holograficzny aby mieć praktyczne 3D bez okularów. Producenci będą nas karmić nowościami (bo trzeba nakręcać koniunkturę) a my będziemy ciągle narzekać i kupować, narzekać i kupować. Wyluzujmy i bierzmy to co jest. Nigdy nie wiadomo co będzie jutro...

W jednym ze sklepów znanej sieci handlowej przeprowadziłem prosty eksperyment stwierdzający rodzaj polaryzacji polaryzatorów zastosowanych w technologii aktywnej i pasywnej porównując odbiorniki UE46D8000 oraz 47LW570S.

1. Technologia aktywna.

Każda matryca LCD jest spolaryzowana liniowo. Wystarczy założyć okulary "z polaryzacją" aby to stwierdzić. Odpowiednie kręcenie głową powoduje wygaszanie obrazu aż do zupełnej ciemności. Tak też jest w przypadku technologi aktywnej. Wystarczy założyć okulary aktywne i przekręcić głowę aby zobaczyć czarny ekran lub półciemny obraz. Dla mnie nie do zaakceptowania.

2. Technologia pasywna.

Po założeniu okularów i kręceniu głową na boki obraz bez zmian. Quiz. Jaki rodzaj polaryzatora zastosowano ? Otóż polaryzator z polaryzacją kołową :) Nie powoduje to wygaszania obrazu (!) a jedynie przepuszanie fal elektromagnetyczych których wektory kręcą się w odpowiednim kierunku ! WOW ! Bomba ! No może delikatnie widać zmianę koloru (więcej fioletu ale naprawdę delikatnie).

Jakie to proste, a człowiek wkuwał to na wykładach i myślał, że nic z tego nie będzie ;) A tutaj proszę 3D w TV :)

Ps. Nie jestem inżynierem pracującym w LG. Nie jest to też żadna reklama technologi pasywnej w wykonaniu LG. Po prostu mam wielki szacun dla ludzi którzy robią rzeczy dla ludzi o których można było kiedyś poczytać jedynie w książkach. Mnie jest ogromnie miło siedzieć przed taką technologią i czerpać z niej przyjemność.

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jak mam kręcić głową w tv aktywnym, chętnie sprawdze. Już mnie jeden kolega przekonywał, że jak będę ruszał głową to crosstalk będzie się powiększał, udało mi się obalić jego tezę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się po raz 2 kolegów pytam o:

1. jak sie spisuje jezeli chodzi o 3d i konwersje 2d-3d

2. jak jest z dzwiekiem? dobry - słaby?

3. czy ma "otwarta" przegladarke?

4. jak sobie radzi z plynnoscia obrazu? (trumotion, mci.)

5. ogolnie polecasz czy nie?

6. jest sens wybrania lw650s czy lw570s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się po raz 2 kolegów pytam o:

1. jak sie spisuje jezeli chodzi o 3d i konwersje 2d-3d

No już trochę było o tym na forum. Zdjęcia itd... Z bliska widać, że jest gorzej ale już dalej... jasno, nie męczy itd. Co do konwersji to jest automatycznie tak samo ok.

2. jak jest z dzwiekiem? dobry - słaby?

Może być. Niczym się nie wyróżnia jak np. Philips ale też nie jest słaby jak w niektórych ledach.

3. czy ma "otwarta" przegladarke?

Ma i moim zdaniem najlepszą jaka wyszła bo... jest kursor.

4. jak sobie radzi z plynnoscia obrazu? (trumotion, mci.)

5. ogolnie polecasz czy nie?

6. jest sens wybrania lw650s czy lw570s?

Ogólnie mnie ten TV nie powala pod względem jakości (w tym przedziale cenowym oczywiście). Ma jednak znaczący plus czyli.. 3D!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisz mi jak mam kręcić głową w tv aktywnym, chętnie sprawdze. Już mnie jeden kolega przekonywał, że jak będę ruszał głową to crosstalk będzie się powiększał, udało mi się obalić jego tezę.

Siedzisz/stoisz na przeciwko telewizora z aktywnym 3D i kierujesz głowę raz w lewą raz w prawą stronę barków. Po prostu kładziesz głowę raz na lewy raz na prawy bark. Tak samo jakbyś położył się wzdłuż kanapy (nie podnosząc) która dłuższym bokiem leży równolegle do odbiornika. Oczywiście masz na nosie aktywne okulary 3D i takowy odbiornik. Fizyki nie da się obalić :) Poczytaj też o fizycznych zasadach działania polaryzatorów.

Btw. Z tym crosstalkiem to z pewnością przekonywało Cię dziecko w wieku przedszkolnym, któremu strasznie się nudziło. Większej bzdury nie słyszałem. Dziękuję.

Edytowane przez gregori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...