Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam telewizor 47lw570s i dokupiłem sobie pilota Magic Motion An-Mr200. Na początku działał okazjonalnie tzn po kilku włączeniach i wyłączeniach telewizora pojawiał się krzyk na ekranie podziałał chwile i albo zwisł albo zanikał. W chwili obecnej krzyżyk nie pojawia się i dioda w odbiorniku podłączonego do usb2 nie pali się na niebiesko.

Proszę o pomoc czy można coś zrobić ?

Czy ma ktoś taki dodatkowy pilot do telewizora i czy mu działa?

Czy nie zawracać sobie głowy i zgłosić do serwisu tylko co pilot czy telewizor ?

Z góry dziękuje za pomoc

Druga sprawa czy da się odblokować nagrywanie w tym modelu telewizora ?

Edytowane przez Ulias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goombi, joe, ale o co wam chodzi dokładnie? Ściągasz, instalujesz, uruchamiasz. Bez problemu, selfextractorem. Otwiera się w przeglądarce, klikasz w lewym dolnym rogu na plusa i dodajesz foldery. Ustawienia sekcji dawałem kilka postów powyżej.

PS. Na LW5500 dziś wyskoczyła jakaś aktualizacja i przestały mi działać niektóre napisy srt. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goombi, joe, ale o co wam chodzi dokładnie? Ściągasz, instalujesz, uruchamiasz. Bez problemu, selfextractorem. Otwiera się w przeglądarce, klikasz w lewym dolnym rogu na plusa i dodajesz foldery. Ustawienia sekcji dawałem kilka postów powyżej.

Tak robię a w TV jak otwieram Przegladarke plikow multimedialnych to mi pisze ze nie moze znalezc serwera i nie znajduje Plexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sieć masz OK? TV i komputer z plexem na jednym routerze? Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu katalogów zrestartuj komputer przy włączonym TV, ewentualnie czasem trzeba zmienić IP np o 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć chyba jest w porządku bo serwer Nero działa-mogę ogladać filmy po sieci z tego serwera jedynie jak kliknę na Lącze plików multimedialnych w Tv nic tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupować drogie kable HDMI i optyczne ,ponieważ czytałem że niby niema różnicy między drogim kablem a tanim?

i jeszcze jaki rozdzielacz do kabla optycznego bo muszę połączyć wzmacniacz z telewizorem i odtwarzaczem bluray...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy mógłby ktoś potwierdzić z własnego doświadczenia bezproblemowe działanie modułu ncam telewizji N HD na karte? Zamierzam kupić ten moduł.

Edytowane przez joe11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć chyba jest w porządku bo serwer Nero działa-mogę ogladać filmy po sieci z tego serwera jedynie jak kliknę na Lącze plików multimedialnych w Tv nic tam nie ma.

Ważna jest kolejność - najpierw uruchom Plex Media Server, a potem włącz telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam pewien niedosyt porównując 55LW570s z Samsungiem LE52b750 200hz. Dotyczy to tylko obrazu 2d SD podawanego przez dekoder N via HDMI (1.3).

Obraz na LG wg mnie jest mało naturalny i kanciasty. Tak jakby upscaling nie byl do konca dopracowany. Idac dalej: przy 2D HD juz duzej roznicy nie ma, no a 3d to poprostu bajka (SBS mkv).

Na konkurencyjnym forum sugeruja, ze obraz z tego LG jest perfekcyjny. Ja natomiast mam porownanie gdyz obydwa modele sa obok siebie, 2D-SD przegrywa do tego stopnia, ze zastanawiam sie nad oddaniem TV do sklepu.

W koncu dosc duza ilosc materialu jest w 2D-SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że to kwestia ustawień, mój wyjęty z pudła też nie zachwycał obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że to kwestia ustawień, mój wyjęty z pudła też nie zachwycał obrazem

A podzieliłbyś się swoimi ustawieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie 60

Kontrast 85

Jasność 55

Ostrość poz. 0

Ostrość pion. 0

Kolor 60

Odcień 0

Zaawansowane

Kontrast dyn. WYŁ.

Redukcja szumów SREDNIA

Redukcja MPEG WYŁ.

Super rozdzielczość WŁ.

Poziom czerni NISKI

Realne Kino WŁ

Gama Kolorów BT709

Poprawa krawędzi WYŁ.

Filtr kolorów WYŁ.

Temperatura barw CIEPŁA

Gamma 2,2

Metoda 2pkt

Cały czas jeszcze kombinuję, ale w naszych warunkach takie ustawienia nam odpowiadają. Zaznaczam, że z żoną lubimy ciepły odcień kolorów.

Edytowane przez Elendil
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto drążył temat pasywnych lcd od lg może porównać obraz na wszystkich panelach: 32lw4500, 32lw5500, 32lw570 i chyba 32lw650 ?

chodzi mi głownie o porównanie obrazu 2d/3d na nich - bez funkcji multimedialnych, internetowych, sat.

bo czytałem sprzeczne opinie że lw4500 ma kiepskie kąty i jakiś inny panel niż 5500 ale też takie które mówiły że to to samo co 5500 obcięte z wodotrysków.

inną opinie czytałem że serie 4500 i 5500 mają większy crosstalk niż 570.

to jak to jest?

potrzebuję duży monitor do komputera więc pomyślałem o tv lcd z pasywem 3d do zabawy - no i najtańszy to lw4500 ale jak jest jakiś kulawy w 2d lub 3d to wolę dopłacić do 5500/570 lub 650.

ktoś coś doradzi?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialbym zapytac, jak dzialaja na tym tv na ostatnim firmware uslugi dodane np przegladarka internetowa, czy tv obluguje interfejs standardu HID? w celu podlaczenia np klawiatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoje pytanka.

Kupiłem 47LW570s w zasadzie 2 dni temu, i jeszcze nie za bardzo kumam co z czym.

Pojawił sie problem przy ogladaniu pliku mkv (sbs 1080p) - telewizor pokazał - nieobsługiwany format dźwięku. jakies pomysły jak z tego wybrnąć? Czy można wgrać jakieś sterowniki by to ruszyło (dodam że dźwięk ma format DTS - codec A_DTS) ?

Ponadto do tego filmu miałem napisy w formacie txt. Też nie udało mi się ich uruchomić. Dlaczego?

Zainstalowałem Plexa, dodałem folder ztym samym plikiem, który działał z dysku na tv bez dźwięku, i tu wszystko z dźwiękiem gra, choć tnie jak cholera, co 10 s.

Nie pomogło, że raz do rutera miałem podpietego kompa przez kabel, a raz przez WiFi. Nie było różnicy. Cięło. Napisów tez nie mogłem otworzyć w żaden sposób, a PLEX oczywiście ich nie czytał. Co począć , bo nie ukrywam że jestem w kropce?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV nie odtwarza dzwięku DTS przez USB. Przez sieć taki plik bedzie odtwarzany skokowo. Pozostaje Ci tylko konwersja dżwieku do formatu AC3 lub kupno odtwarzacza sieciowego i podpięcie go przez HDMI i wszystko hula (ja tak odtwarzam filmy na Asusie OPlay a dzięk puszczam po optyku na amplituner)Lecz z napisami też nie mogę sobie poradzić w filmach 3D SBS dlatego puszczam tylko z lektorem.Może ktoś pomoże z tymi napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym w takim razie przekonwertować ten dźwięk do AC3?

Jeżeli chodzi o napisy to w niektórych filmach mi śmigają choć również mają rozszerzenie txt - np w Piratach z Karaibów 3d - napisy ściągnąłem do innej wersji, zmieniłem nazwę na taką samą jak plik z filmem i w tv mogłem wybrac napisy.....choć oczywiście nie były spasowane i trzeba by nad nimi popracować.

Tak więc nie wiem w czym rzecz i daczego tuutaj txt odpala, a w innym filmie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozszerzenie txt, to coz, to tylko rozszerzenie txt (ot taki label, ktory rozumie tv), trzeba by wyczytac w instrukcji jaki format napisow obsluguje tv, pomocny program to "Subtitle Workshop 2.51", ktory przekonwertuje praktycznie kazde znalezione napiasy do formatu akceptowanego przez tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to że tv raz widzi napisy z rozszerzeniem txt, a raz nie.

Choć na szczęście konwersja napisów nie jest problemem i trwa chwile, więc można popróbować.

Gorzej niestety z dźwiękiem.

Zna ktoś soft do przekonwertowania dźwięku w mkv z DTS na AC3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program MKV2AC3 tu masz linka http://www.cdrinfo.pl/download/280171923

Może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to że tv raz widzi napisy z rozszerzeniem txt, a raz nie.

Choć na szczęście konwersja napisów nie jest problemem i trwa chwile, więc można popróbować.

Gorzej niestety z dźwiękiem.

Zna ktoś soft do przekonwertowania dźwięku w mkv z DTS na AC3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglby ktos opisac, roznice na +/- pomiedzy wczesniejszymi firmware a aktualnym? glownie chodzi oto czy lg rozwija tv w slusznym kierunku i reaguje na bugi/niedociagniecia jakie zauwazaja uzytkownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nowego fw jest niezwykle tajemnicza.

Został nawet opisany 21 sierpnia br. przez Larsa Rasmusena ( norweski tester LG) w trybie update recencji LW6500.

Tam szukaj wiedzy o zmianach.

Jednak ta poważna dla obozu "passywnych" modyfikacja jeszcze nie została udostępniona.

Największe zmiany dotyczą właśnie rozdzielczości.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1313938337

Czytamy:

3D picture quality after the update

From a typical viewing distance I feel that 3D pictures appear more detailed than before the update. The “lines” in the 3D images (that are used to create the 3D effect) are no longer perceptible and 3D images feel more polished. 3D pictures look less jaggy and more natural. The polarized 3D glasses are also pleasant to wear and use, mostly because they induce less eyestrain compared to active shutter glasses. The level of detail in 3D images is definitely improved and it helps to raise the 3D experience close to that of active 3D TVs.

The colors are fairly accurate and natural when using the 3D THX preset, which ensures that color reproduction matches what the movie instructor intended you to see.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx :D

hm z drugiej strony nie ma pewnosci, ze w ogole w tych modelach bedzie ta aktualizacja do Full HD 3D Certified by a German institute, bo to sie moze nie oplacac LG... akurat 3D dla mnie na rozdzielczosci 1080(540) jest naprawde ok, bo mam daleko do TV i nie ma problemu z liniami...

ale interesuja mnie inne rzeczy zwiazane z TV, jak sie rozwija Smart TV, czy zostalo cos dodane/obciete, czy zostaja dodawane nowe formaty napisow, co do audio DTS to raczej nigdy tego nie bedzie - pewnie chodzi o platna licencje...

i czy jestes np zadowlony z klasycznego 2D/SD, np po HDMI ja akurat takie zrodlo bede wykorzystywal, czy wystepuje gorace powietrze na krawedziach, jak z upscalowaniem itd, pytam bo w sklepie jakos trudno doprosic sie o wlaczenie najzwyklejszego nadal trybu pracy TV...

Edytowane przez mirmil99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...