Skocz do zawartości
zeoos

LG LW570 LW570S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ponieważ łączy mi się tv z siecią przez wifi kupiłem to na usb:) sieć jest ale internetu nie ma? nie mogę ściągnąć aktualizacji:/ IP i DNS ustawione automatycznie internet działa bo na laptopie mam;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pełen wypas.....

.... program który zaproponował andy970 (MKV2AC3) sprawdził sie znakomicie. Przekonwertował Audio DTS automatycznie na AC3. Tym bardziej się cieszę, że odpalałem go na lapku, choć nie jest on zbyt mocny - zwykle do takich rzeczy używam blaszaka. Wyodrębnianie dźwięku z Avatara 3d 21GB, trwało ok. 12 min, konwersja jakieś pół godziny, i łączenie ok 10 min. Całość procesu to niespełna godzina - przy pełnej automatyce - bez żadnego podkładania, wklejania, używania dodatkowych programów. Super i podziękowania dla andy970 ;)

Pozostało jeszcze przekonwertować napisy z txt na srt. Wydaje się , że najlepszym do tego softem było by Subtitle Workshop, jednak program ten wiesza sie pod vistą. Poza tym za każdym razem trzeba otworzyć w nim konkretny plik txt by później go zapisać jako srt. A może jest jakieś narzędzie, które automatycznie zamieni mi wszystkie pliki txt na srt, które mam w katalogu? Zapewne ułatwiło by to pracę.

Wiadomo, że najlepszym wyjście było by wydanie aktualizacji powodującej m.in. czytanie przez TV plików txt (w końcu to chyba najbardziej popularny format napisów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pełen wypas.....

.... program który zaproponował andy970 (MKV2AC3) sprawdził sie znakomicie. Przekonwertował Audio DTS automatycznie na AC3. Tym bardziej się cieszę, że odpalałem go na lapku, choć nie jest on zbyt mocny - zwykle do takich rzeczy używam blaszaka. Wyodrębnianie dźwięku z Avatara 3d 21GB, trwało ok. 12 min, konwersja jakieś pół godziny, i łączenie ok 10 min. Całość procesu to niespełna godzina - przy pełnej automatyce - bez żadnego podkładania, wklejania, używania dodatkowych programów. Super i podziękowania dla andy970 ;)

Pozostało jeszcze przekonwertować napisy z txt na srt. Wydaje się , że najlepszym do tego softem było by Subtitle Workshop, jednak program ten wiesza sie pod vistą. Poza tym za każdym razem trzeba otworzyć w nim konkretny plik txt by później go zapisać jako srt. A może jest jakieś narzędzie, które automatycznie zamieni mi wszystkie pliki txt na srt, które mam w katalogu? Zapewne ułatwiło by to pracę.

Wiadomo, że najlepszym wyjście było by wydanie aktualizacji powodującej m.in. czytanie przez TV plików txt (w końcu to chyba najbardziej popularny format napisów)

"Best Player" robi konwersję TXT do SRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam może dziwne pytanie/porównanie.

obecnie posiadam Sony 32W5500, z którego jestem bardzo zadowolony. Pojawiła mi się możliwość niedrogiej wymiany TV na coś nowszego i po dłuższych poszukiwaniach znalazłem kandydata: LG 32LW5500. Pytanie trudne albo i nie...jak się miałaby różnica w jakości obrazu 2D SD w stosunku do Sony?

Byłoby:

- sporo gorzej?

- niewiele gorzej?

- porównywalnie?

- trochę lepiej?

- znacznie lepiej?

Miał może ktoś okazję porównać oba modele bezpośrednio albo zna na tyle serię Sony W5500 że jest w stanie stwierdzić jednoznacznie? Może Gmeru? :)

update: z testów które czytałem wynika, że ten model LG dosyć nieźle radzi sobie z formatem HD, więc tutaj myślę że będzie porównywalnie (w końcu różnicę 2 lat w produkcji Sony i LG rozumiem jako "w temacie HD gorzej być nie może niż Sony" :) ) - chyba że ktoś ma jednak inne zdanie?

update nr 2: jak się ma "100hz" w nowym LG w porównaniu z już 2-letnim Sony?

Edytowane przez setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz na myśli soft o numerze 4.4.6 to mam go już od ładnych kilku dni. Poza dodaniem kilku aplikacji które mnie ani ziębią ani grzeją zauważyłem jedną zmianę która mnie wkurzyła. Mianowicie,coś namieszali w obsłudze CEC (simplink). O ile wcześniej odpalenie PS3 przełączało TV na wejście do którego jest ono podpięte to teraz już to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz na myśli soft o numerze 4.4.6 to mam go już od ładnych kilku dni. Poza dodaniem kilku aplikacji które mnie ani ziębią ani grzeją zauważyłem jedną zmianę która mnie wkurzyła. Mianowicie,coś namieszali w obsłudze CEC (simplink). O ile wcześniej odpalenie PS3 przełączało TV na wejście do którego jest ono podpięte to teraz już to nie działa.

Pizzojad a czy po aktualizacji zresetowales TV? też tak miałem a po resecie wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi moje lenistwo :)

Dzięki za hinta. Założyłem błędnie że skoro po upgrade robi restart to powinno mu to wystarczyć. Anyway,jeśli to pomaga to nie świadczy za dobrze o jakości tego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zrobiłem reset ale wiele to niestety nie pomogło :/

Edit

spróbuję jeszcze restarnąć konsolę ale nie bardzo wierzę żeby to coś dało.

Edit 2

A jednak, muszę posypać głowę popiołem. Po restarcie konsoli zaczęło znów działać.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem TV LG47LW570s i niby ok, ale mam jeszcze w domu Samsunga LED UE46C6500 i mam wrażenie że na nim jest lepszy obraz. Być może mam źle ustawiony, więc prosił bym o radę jak ustawić, aby mieć żywe kolory, jasny obraz, efekt teatralny i co najważniejsze aby jak włączę XBOX-a żebym nie musiał zmieniać na tryb GRA, bo jak już sobie w miarę metodą prób i błędów ustawiłem obraz to znów Fifa12 wyglądała kiepsko obraz na murawie się zlewał:-( Do TV mam podłączoną Cyfrę+ HD z własnym dekoderem Ferguson Ariva TT PRV. Proszę o pomoc:-)

Aha i jeszcze pytanie czy mogę zastosować jakieś inne wifi usb niż te od LG? Jeśli tak to jakie pasują?

Edytowane przez elliotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby doradzić na jakim wieszaku zamontować ten TV na ścianie???

ja do mojego LG55lw570s kupiłem wieszak tego typu http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-lcd-led-plazma-32-55-vesa-400x400-i1866251886.html co prawda nie identyczny ale podobny...odległość od ściany 3 cm ,i jak napisał wcześniej kolega jest problem z podłączaniem np.dysku zewnętrznego ale po zakupie przedłużacza USB problem zniknął...

osobiście polecam tego typu wieszak...(przed zakupem przedłużacza USB żeby podłączyć np. dysk zewnętrzny po prostu od dołu odchylałem telewizor od ściany)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kilka dni temu kupiłem model LG 42LW570S i mam kilka pytań o 3D i konwersje 2D-3D.

Dlaczego przy konwersji 2D-3D po wybraniu trybu side by side i założeniu dołączonych do TV okularów(cinema 3D pasywne) efekt 3D jest prawie zerowy a obraz całkiem się chrzani ??

Moim kolejnym pytaniem jest skąd dostać filmy z takim 3D jak np. Bitwa Warszawska 1920 - obraz rozmyty, żadne red-cyan, side by side itp.

Chciałem też spytać czy da się odtworzyć film Blu-Ray 1080p 3D oczywiście mkv z dysku zewnętrznego (usb) bo coś mi się obiło o uszy że trzeba to robic jakoś przez hdmi.

Mam zamiar pożyczyć od kolegi Avatara aby przetestować to 3D ale nie wiem czy się opłaca bo z tego co wiem on jest właśnie side by side(2 obrazy obok siebie) i nie wiem czy to zadziała, chyba że trzeba jakoś ustawić to 3D.

Edytowane przez BumboX21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konwersji 2D-3D nie używa się opcji side by side lecz ikonki 2D-3D (pierwsza ikonka), przecież chcemy konwertować "normalny" obraz a nie nadawane dwa obok siebie.

Głębokość efektu można regulować w opcjach 3D. Jeden parametr odpowiada za wielkość efektu a drugi za to, czy obraz ma wystawać trochę z ekranu, czy być bardziej cofnięty (obraz wygląda wtedy jak oglądany przez okno - mi się tak bardziej podoba bo wychodzenie przy konwersji obrazu 2D jest prawie nie do osiągnięcia).

Film 3D najlepiej wygląda z wypożyczalni (lub kupiony :) ) i odtwarzany z blu-raja. Telewizor automatycznie rozpoznaje film 3D i nic nie trzeba ustawiać.

Jeśli masz film jak to mówisz side by side, albo w TV nadają taki program z opcji trybów wybierasz taką ikonkę i już. Nic więcej się nie ustawia.

Pamiętaj o zaktualizowaniu oprogramowania. Ja kupiłem z wersją 3.xxx a po aktualizacji do 4.xxx obraz wydaje mi się (subiektywnie) znacznie lepszy.

I ostatnie zadnie - nie warto oszczędzać na kablu hdmi, to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku dniach i wielu testach różnych ustawień obrazu chyba mam ustawienia które u mnie wyglądają naprawdę dobrze zwłaszcza na kanałach SD jak i na HD. Jeżeli macie jakieś lepsze ustawienia proszę o info. Podzielę się z wami i proszę o opinie może razem wypracujemy jakieś super ustawienia:

Picture preset: Expert1

Podświetlenie 50

kontrast 85

Jasność: 60

V/H Ostrość: 50

Color: 70

odcień 0

TruMotion: Użytkownika 5-5

Lok.przyciemn.LED: średnie

Kontrola zaawansowana:

Kontrast dynamiczny: średni

redukcja szumu: Wysoka

Redukcja szumów MPEG: średnia

Super rozdzielczość: wł

Poziom czerni: niski

Realne kino: wł

Gama kolorów: BT709

Popr. krawędzi: Wysokie

Filtr koloru: wył

Temp.barw: średnia

gamma: 1,9

Metoda: 2 punkty

wzór: zewnętrzny

reszta same zera

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nosze się z zamiarem kupna nowego telewizora: LG 55LW570s lub Philips PFL7606K. Przeglądając "internet" znajduję informacje mówiące iż LG nie nadaje się do gier, zbyt duży input lag. Nigdzie jednak nie ma żadnego testu. Szczątkowe informacje mówiące iż nowy FW poprawi całą sytuację. Czy posiadacze tegoż modelu mogliby poświęcić trochę czasu i wykonać test input laga na ustawieniach "game mode".

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji znalezionych na innym forum, wystarczy być na bieżąco z aktualizacjami firmware i podczas gry mieć włączony tryb "Gra" to lag nie jest większy niż 20ms i to nie jest zdanie tylko jednego użytkownika :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj problem z oprogramowaniem w 42LW570S , otóż na liście kanałów zaczęły się pojawiać zdublowane kanały np TVN i inne, zaznaczam, że mam podłączoną kablówkę analogową i tylko w tym paśmie wyszukiwałem kanałów. Następnie jak otworzyłem edytora kanałów zniknęły z listy prawie wszystkie. Telefon do serwisu, rada aby zrobić reset odbiornika, i znów mozolne wyszukiwanie i opisywanie kanałów.

Mam jeszcze pytanie, jak ustawić TruMotion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można sprawdzić wersje oprogramowania w telewizorze ?

menu główne-ustawienia-ikona (? w kółku)-aktual.oprog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Posiadam LG 47LW570s i podczas próby odtworzenie filmu w 3d side-by-side m1080 w formacie .mkv wyświetla się komunikat "nieprawidłowy plik". Czym może być to spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...