Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='herman78' post='32937' date='04.01.2007, 23:53 ']Mam prośbe... A może ktos kto ma wrzucił by fotki (tuner widziałem ale nigdzie nie ma pilota) nowego tunera HD od cyfry... i napisał szczrze jak działa... z reką na sercu (predkosć przerzucania kanałów itp...) z góry dziękuje...[/quote]

Oto pilot:
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d34e19a597884e0.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d34e19a597884e0.html[/url]


Dla mnie tuner jest naprawdę dobry jak zapomnę o tym wieszaniu się. Mam nadzieję, że za kilka dni problem zniknie i będę mógł powiedzieć, że nic mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe, że część dystrybutorów cyfry ma dekodery z innymi pilotami, twierdzą nawet, że to nieco inne dekodery. problemy z oprogramowaniem są te same.
wieści z tego samego dystrybutora cyfry określają czas poprawy oprogramowaia na 2 tygodnie. czyli realnie patrząc luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='33212' date='06.01.2007, 17:23 ']ciekawe, że część dystrybutorów cyfry ma dekodery z innymi pilotami, twierdzą nawet, że to nieco inne dekodery. problemy z oprogramowaniem są te same.
wieści z tego samego dystrybutora cyfry określają czas poprawy oprogramowaia na 2 tygodnie. czyli realnie patrząc luty.[/quote]
Tuner i pilot są takie jak pokazał Ci Archie.Jak bedziesz miał możliwość wez sobie ten pilot działa bez problemów.Ja wczoraj zabrałem sprzęt od dystrybutora (wypozyczył mi jeszcze mediasata free)jak by cos sie blokowało ale idzie oglądać.Mam nadzieję że poprawią sofcik (sam usilnie sie dopytuje o niego i jak cos dam znac).Dziwi mnie że jest jakaś jeszcze inna wersja pilota i tunera???? :)

Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patisor' post='33270' date='06.01.2007, 21:46 ']Tuner i pilot są takie jak pokazał Ci Archie.Jak bedziesz miał możliwość wez sobie ten pilot działa bez problemów.Ja wczoraj zabrałem sprzęt od dystrybutora (wypozyczył mi jeszcze mediasata free)jak by cos sie blokowało ale idzie oglądać.Mam nadzieję że poprawią sofcik (sam usilnie sie dopytuje o niego i jak cos dam znac).Dziwi mnie że jest jakaś jeszcze inna wersja pilota i tunera???? :)[/quote]
są dwa piloty, z lub bez przycisków A B C D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='33213' date='06.01.2007, 17:27 ']ale co z tunerami jak nie było tak nie ma[/quote]
tunery są tylko nie mozna ich odebrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='33274' date='06.01.2007, 19:54 ']są dwa piloty, z lub bez przycisków A B C D.[/quote]

Dziwne, nie wyobrażam sobie pilota bez tych literek. Przecież B jest potrzebne choćby do tego aby w menu w ustawieniach anteny wejść w opcje zaawansowane gdzie są parametry konwertera, częstotliwość, polaryzacja itp. Literka A służy do cofania się w menu o jeden poziom. To chyba wersja tunera ze zgubionym pilotem i dołączonym jakimś uniwersalnym ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili jest sprawdzane najnowsze oprogramowanie i będzie do ściągnięcia na satelicie po 15 stycznia, zresztą Ci co nabyli ten dekoder otrzymają o tym info. z C+


[quote name='wyciu' post='32913' date='04.01.2007, 22:12 ']Witam,a z kąd masz takie info ? , prosto z kuchni ?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szary_wilk' post='33491' date='07.01.2007, 22:19 ']w tej chwili jest sprawdzane najnowsze oprogramowanie i będzie do ściągnięcia na satelicie po 15 stycznia, zresztą Ci co nabyli ten dekoder otrzymają o tym info. z C+[/quote]
czyli przez tydzień będą testować nowe oprogramowanie? tyle czasu zajmuje sprawdzenie czy dekoder nie gubi dzwieku lub obrazu i czy się przy przełączaniu nie zawiesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj niech zrobią jak należy wszyscy chyba czekamy z niecierpiliwością na nowy sofcik. :rolleyes: Mam nadzieję że bedzie takjak pisał szary wilk to juz tylko pare dni .....pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='archie' post='33059' date='05.01.2007, 19:14 ']Oto pilot:
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d34e19a597884e0.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d34e19a597884e0.html[/url]
Dla mnie tuner jest naprawdę dobry jak zapomnę o tym wieszaniu się. Mam nadzieję, że za kilka dni problem zniknie i będę mógł powiedzieć, że nic mi nie przeszkadza.[/quote]


Wielkie dzieki dla ciebie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jak co, ale pilot nie sprawia zbyt pozytywnego wrażenia. Już bardziej podoba mi się ten stary.

btw. Jak narazie nie ma co tak czekać z upgarnieniem na ten tuner HD skoro C+ nie oferuje jak narazie praktycznie nic w tym formcie. Jedynie powtórki tego "niby HD" z niedawno emitowanego tygodnia HD. Edytowane przez whiteghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie się ruszyli - info dla chętnych:

Cyfra+ od 15 stycznia wznawia sprzedaż Philipsów HD dla oferty Canal+ HD. 29 grudnia 2006 wstrzymano ich sprzedaż i dzierżawę ze względu na stwierdzone wady oprogramowania. Minęło 2 tygodnie nim poprawiono oprogramowanie i wznowiono sprzedaż u dystrybutorów.

Przypomijmy, że z powodu błędu oprogramowania nowego dekodera HD Philips DSR 6201 objawiającego się zanikami obrazu i/lub dźwięku na niektórych kanałach Cyfra+ wstrzymał sprzedaż.

Cyfra+ podała wtedy, że trwają prace nad nowym oprogramowaniem, które zostanie dosłane drogą satelitarną do wszystkich dekoderów HD już rozprowadzonych. Miało to trwać kilka dni.

Aktualizację można ściągnąć z satelity z menu odbiornika Philips HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zanim pojawią się u mnie (w Żarach), to miną kolejne dwa tygodnie- najmniej...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaiste jest oporgramowanie na satelicie juz - potestuje wieczor i skrobne czy nie pozostawili jakis bledow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam pytanie dot. tego odbiornika. Do tej pory używam stareńskiego Phila 3010 i mogę rozdzielić sygnał na kilka telewizorów (oczywiście na wszystkich jest ten sam kanał). Czy po przejściu na nowy model Phila do HD również ten sposób podziału sygnału będzie możliwy? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.
Zainstalowałem nowy soft i teraz nie ma jak narazie żadnych problemów przy przełączaniu kanałów (braku dźwięku lub obrazu).
Ale mam problem z dźwiękiem DD(którego wogóle nie mam).Przy podłączeniu do kina domowego i ustawieniu dolby surround czy pro logic II słychać dźwięk tylko z centralnego głośnika.Po przełączeniu na stereo jest ok.
Na starym dekoderze philipsa miałem wszystko dobrze.Oglądałem hbo,canal+ w pro logic bez problemu.O co chodzi? :)
Czy ktoś z was ma może taki problem z tym dekoderem hd?

Edytowane przez Mulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mulder' post='34971' date='16.01.2007, 00:46 ']Witam panowie.
Zainstalowałem nowy soft i teraz nie ma jak narazie żadnych problemów przy przełączaniu kanałów (braku dźwięku lub obrazu).
Ale mam problem z dźwiękiem DD(którego wogóle nie mam).Przy podłączeniu do kina domowego i ustawieniu dolby surround czy pro logic II słychać dźwięk tylko z centralnego głośnika.Po przełączeniu na stereo jest ok.
Na starym dekoderze philipsa miałem wszystko dobrze.Oglądałem hbo,canal+ w pro logic bez problemu.O co chodzi? :)
Czy ktoś z was ma może taki problem z tym dekoderem hd?[/quote]

Bo to nie jest DD5.1 tylko DD2.0 i jak ustawisz na amplitunerze jakiś Theatre 70 mm to słychac tylko centralny. Przełącz na zwykłe stereo albo na 5CH stereo ( takie coś ma yamaha ) Wtedy powinno byc ok. DD5.1 spotkasz na filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mulder' post='34971' date='16.01.2007, 01:46 ']Witam panowie.
Zainstalowałem nowy soft i teraz nie ma jak narazie żadnych problemów przy przełączaniu kanałów (braku dźwięku lub obrazu).
Ale mam problem z dźwiękiem DD(którego wogóle nie mam).Przy podłączeniu do kina domowego i ustawieniu dolby surround czy pro logic II słychać dźwięk tylko z centralnego głośnika.Po przełączeniu na stereo jest ok.
Na starym dekoderze philipsa miałem wszystko dobrze.Oglądałem hbo,canal+ w pro logic bez problemu.O co chodzi? :)
Czy ktoś z was ma może taki problem z tym dekoderem hd?[/quote]
jesli masz jeszcze ten stary dekoder to proponuje sprawdzic na tym samym programie, to powinno być miarodajne. ale faktycznie czasami dzwiek jest taki, że wszystko koncentruje się w kanale centralnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='34980' date='16.01.2007, 00:27 ']jesli masz jeszcze ten stary dekoder to proponuje sprawdzic na tym samym programie, to powinno być miarodajne. ale faktycznie czasami dzwiek jest taki, że wszystko koncentruje się w kanale centralnym.[/quote]
Właśnie na tym starym mam wszystko ok. Kiedy włączę hbo i na tunerze kina ustawie np. dolby cinema lub dolby pro logic działają wszystkie kolumny i jest za...ty efekt. A na nowym (hd) przy tych ustawieniach wszystko jest w centralnym.
I to jest jakaś anomalia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...czekam na opinie na temat oprogramowania nowego do philipsa cyfry ...jak jest oki to biegne po niego ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego!

Oprogramowanie wysyłane od wczoraj przez Cyfrę+ jest w pełni ok! Polecam ten tuner z tym oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mulder' post='34983' date='16.01.2007, 02:43 ']Właśnie na tym starym mam wszystko ok. Kiedy włączę hbo i na tunerze kina ustawie np. dolby cinema lub dolby pro logic działają wszystkie kolumny i jest za...ty efekt. A na nowym (hd) przy tych ustawieniach wszystko jest w centralnym.
I to jest jakaś anomalia.[/quote]
czyżby jakaś wpadka :blink:
moze poczekajmy na innych majacych juz ten dekoder.
a udało się złapać sygnał DD5.1 sprawdz co wowczas???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wprost' post='35045' date='16.01.2007, 18:48 ']Kolego!

Oprogramowanie wysyłane od wczoraj przez Cyfrę+ jest w pełni ok! Polecam ten tuner z tym oprogramowaniem.[/quote]
Witam tuner pracuje normalnie nie przycina się (zanik obrazu lub dzwieku) ale jeszcze czeka go kilka poprawek regulacja głosu po hdmi w epg opis powtarza się, mam tu na myśli dwa programy (te same wyswietlane jednocześnie) nie wiem do końca jak jest z dzwiękiem dd5.1 ale musze poczekac do emisji filmu.Chodzi bez problemów, obraz dośc dobry przeskalowany do rozdzielczości 1080i.Byłbym zapomniał głos jest dalej ciszej na TVN i wystepuje niebieska kreska po lewej stronie obrazu dla TVN i TVN-ów przy formacie obrazu 4:3.Przy podłączeniu do kina domowego i ustawieniu dolby surround czy pro logic II słychać dźwięk tylko z centralnego głośnika.Po przełączeniu na stereo jest ok tak jak piszą wyżej. Yamaha ratuje sprawę w stereo, lub ch5.1. Mam nadzieję że Cyferka dosle jeszcze sofcik który poprawi zauważone wady.Jak ktoś jeszce coś wynalazł piszcie :(

Patisor :blink:

Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patisor' post='35055' date='16.01.2007, 19:12 ']Witam tuner pracuje normalnie nie przycina się (zanik obrazu lub dzwieku) ale jeszcze czeka go kilka poprawek regulacja głosu po hdmi w epg opis powtarza się, mam tu na myśli dwa programy (te same wyswietlane jednocześnie) nie wiem do końca jak jest z dzwiękiem dd5.1 ale musze poczekac do emisji filmu.Chodzi bez problemów, obraz dośc dobry przeskalowany do rozdzielczości 1080i.Byłbym zapomniał głos jest dalej ciszej na TVN i wystepuje niebieska kreska po lewej stronie obrazu dla TVN i TVN-ów przy formacie obrazu 4:3.Mam nadzieję że Cyferka dosle jeszcze sofcik który poprawi zauważone wady.Jak ktoś jeszce coś wynalazł piszcie :(

Patisor :blink:[/quote]
To bardzo proszę o te informacje na temat dzwieku 5.1 bo nie mając (jeszcze) telewizora LCD najbardzie zalezy mi na dzwieku w filmach. no i na poprawie jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...