Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

Panienka z infolinii właśnie mi odpowiedziała: było trochę dekoderów w dwóch miejscach w Warszawie. Już nie ma, następna dostawa po świętach, prawdopodobnie także do dystrybutorów w całej Polsce. Więc Święta mamy spokojne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rano panienka z infolinni powiedziala ze wstrzymali do odwołania wymianę dekoderów HD

Witam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem wcześniej o moich pierwszych wrażeniach po włączeniu dekodera HD.
Po skonsultowaniu problemów z panem od techniki w infolinii, diagnoza była bezlitosna albo moja antena jest do niczego albo dekoder do wymiany.
Pojechałem do dystrybutora sprawdzić dekoder i okazało się, że to on jest do wymiany.
Dekoderów nie ma bo wstrzymane zostało ich wydawanie.
Wymiana ma być wznowiona w styczniu, a tymczasem ciężko pracują informatycy z Cyfry.

Wszystkiemu jest winna telewizji "n" bo narzuciła zbyt szybkie tempo i Cyfra dostała zadyszki. Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='30824' date='22.12.2006, 11:58 ']
a czy ktoś już go ma??
[/quote]
pare osób pisało, że ma ale pewnie tak są zafascynowani, że nie mają czasu opisać.
jakiś jeden skromny opis był, cos o pilocie i problemach ale tak dziwnych, że mało prawdopodobnych, jakieś pasy przy odbiorze TVN :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum SDTV pojawiły się zdjęcie "bebechów", niestety w dziale wymagającym autoryzacji więc nie mogę podać linka.
Pewna część płyty głównej (najprawdopodbniej chip i wyjścia JTAGa) są zalane białą masą.
Co do pilota jest zdecydowanie bardziej podłużny, i ciekawostka nie ma guzikow A,B,C,D,E znanych z poprzednich mediasatów, mimo, że aktualny soft wymaga czasami ich użycia (ale to prawdopodobnie tylko kwestia aktualizacji softu, być może akurat tego konkretnego egzemplarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='upan[beeep]' post='30898' date='22.12.2006, 16:23 ']
Na forum SDTV pojawiły się zdjęcie "bebechów", niestety w dziale wymagającym autoryzacji więc nie mogę podać linka.
Pewna część płyty głównej (najprawdopodbniej chip i wyjścia JTAGa) są zalane białą masą.
Co do pilota jest zdecydowanie bardziej podłużny, i ciekawostka nie ma guzikow A,B,C,D,E znanych z poprzednich mediasatów, mimo, że aktualny soft wymaga czasami ich użycia (ale to prawdopodobnie tylko kwestia aktualizacji softu, być może akurat tego konkretnego egzemplarza).
[/quote]
ten podłużny pilot pasuje do starych medisatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja pisałem o pierwszych wrażeniach.
Niestety wszystko pozostaje bez zmian.
Jestem zapisany do wymiany tunera bo dostałem wadliwy. Zrobiłem test w punkcie C+ i okazało się, że moje problemy pochodzą od wad tunera.
- brak kilku programów w tym jednego za który zapłaciłem (Mezzo,)
- znikanie dźwięku i obrazu przy przełączeniu kanałów
Niestety nie widziałem jeszcze HD bo nic nie pokazywali, nie słyszałem też dźwięku DD, czekam na dzisiejszy mecz.

Tak więc korzyści z nowego dekodera nie mam jak na razie żadnych !!!!

Ciekawostką jest to, że nie ma programu C+ Sport na 17 jest C+ Sport HD na kanale 18 (oba nadają to samo).

Jeżeli chodzi o pionowy pasek w programach TVN to występuje on przy połączeniu przez kabel HDMI.
Oglądając program w formacie 3/4, z czarnymi pasami po bokach, pasek widać poza obrysem obrazu, po lewej stronie tuż przy krawędzi obrazu. Występuje on we wszystkich programach TVN (TVN, TVN7, TVN24, itd).
Kilka tygodni temu czytałem o tym zjawisku na jakimś forum ale nie pamiętam gdzie.

Pilot ma przyciski z literkami do poruszania się po menu (tak jak poprzedni) i kilka innych "do wykorzystania w przyszłości". Można też go zaprogramować i sterować przy jego pomocy innymi urządzeniami. Ma jeden ważny klawisz "HD" przy pomocy którego można zmieniać formaty: 3/4, zoom 16/9, zoom 14/9, szeroki. Ciekawe, że funkcja ta nie działa na kanale 18HD mimo, że prawie cały czas leci tam obraz 3/4.

Ponieważ czynnie uczestniczę w przygotowaniach do świąt nie mam czasu na robienie zdjęć więc proszę mi wybaczyć że ich na razie nie zamieszczam.

Jako podsumowanie podam, że żona już kilka razy pytała czy mogę pojechać i odzyskać nasz stary dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gizmord' post='31055' date='23.12.2006, 17:41 ']
To ja pisałem o pierwszych wrażeniach.
Niestety wszystko pozostaje bez zmian.
Jestem zapisany do wymiany tunera bo dostałem wadliwy. Zrobiłem test w punkcie C+ i okazało się, że moje problemy pochodzą od wad tunera.
- brak kilku programów w tym jednego za który zapłaciłem (Mezzo,)
- znikanie dźwięku i obrazu przy przełączeniu kanałów
Niestety nie widziałem jeszcze HD bo nic nie pokazywali, nie słyszałem też dźwięku DD, czekam na dzisiejszy mecz.

Tak więc korzyści z nowego dekodera nie mam jak na razie żadnych !!!!

Ciekawostką jest to, że nie ma programu C+ Sport na 17 jest C+ Sport HD na kanale 18 (oba nadają to samo).

Jeżeli chodzi o pionowy pasek w programach TVN to występuje on przy połączeniu przez kabel HDMI.
Oglądając program w formacie 3/4, z czarnymi pasami po bokach, pasek widać poza obrysem obrazu, po lewej stronie tuż przy krawędzi obrazu. Występuje on we wszystkich programach TVN (TVN, TVN7, TVN24, itd).
Kilka tygodni temu czytałem o tym zjawisku na jakimś forum ale nie pamiętam gdzie.

Pilot ma przyciski z literkami do poruszania się po menu (tak jak poprzedni) i kilka innych "do wykorzystania w przyszłości". Można też go zaprogramować i sterować przy jego pomocy innymi urządzeniami. Ma jeden ważny klawisz "HD" przy pomocy którego można zmieniać formaty: 3/4, zoom 16/9, zoom 14/9, szeroki. Ciekawe, że funkcja ta nie działa na kanale 18HD mimo, że prawie cały czas leci tam obraz 3/4.

Ponieważ czynnie uczestniczę w przygotowaniach do świąt nie mam czasu na robienie zdjęć więc proszę mi wybaczyć że ich na razie nie zamieszczam.

Jako podsumowanie podam, że żona już kilka razy pytała czy mogę pojechać i odzyskać nasz stary dekoder.
[/quote]

czyli już wiemy jak działa uszkodzony tuner. szkoda, ze przytrafiło się to w okresie światecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem kilka zdjęć.
Wreszcie chwila satysfakcji, mecz rzeczywiście wyglądał dobrze. Dźwięk zwykły bez DD.


[img]http://foto.m.onet.pl/_m/9e638402790624c384a99f2dbe9bc9ee,3,19,0.jpg[/img]

[url="http://foto.onet.pl/25z5b,0ti06cscscsi,u.html?V=1"]kilka zdjęć[/url] Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mecz ligi angielskiej był w HD , 16:9 i DD. Jakośc w stosunku do zwykłego Canal+sport HD powalająca. Miałem okazję sprawdzic - wszyscy w domu byli zachwyceni obrazem HD z tego meczu. Jutro kolejny mecz z ligi angielskiej w HD. Polecam wszystkim !

Ja ogladam na Topfield + Aston 2.17. Obraz podłączony do LCD przez komponent , dźwięk przez optyczny do Amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='31089' date='23.12.2006, 23:02 ']
Dzisiaj mecz ligi angielskiej był w HD , 16:9 i DD. Jakośc w stosunku do zwykłego Canal+sport HD powalająca. Miałem okazję sprawdzic - wszyscy w domu byli zachwyceni obrazem HD z tego meczu. Jutro kolejny mecz z ligi angielskiej w HD. Polecam wszystkim !

Ja ogladam na Topfield + Aston 2.17. Obraz podłączony do LCD przez komponent , dźwięk przez optyczny do Amplitunera.
[/quote]
troche zazdroszcze :)
a jaki telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy leca juz filmy na C+ HD?
Widze, ze masz taki sam telewizorek jak ja :) KDF 50e2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='31093' date='23.12.2006, 22:55 ']
troche zazdroszcze :)
a jaki telewizor?
[/quote]

Telewizor LCD LG LX1 - niestety na tą chwilę tylko 26" ale może niedługo zmienię na coś większego. Odległośc od tv około 1,5 m. Wydaje mi się , że na moje warunki to akurat w sam raz. Może 32" byłby lepszy ale mam za mały pokój żeby wstawiac coś większego. Po zmianie miejsca zamieszkania myslę , że kupię przynajmniej 37".

"A czy leca juz filmy na C+ HD?"
Teraz lecą tylko mecze w HD natomiast reszta to to samo co na Canal+Sport tylko , że upscalowane ( jakośc wyraźnie lepsza od zwykłego SD ale w 4:3 ) Filmy w HD zaczynają się chyba od drugiego dnia świąt o 21:00 ( codziennie, przez cały tydzień ). Nie mogę się doczekac :)

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem dzisiaj dekoder C+HD Philips.Po podłączeniu i wyszukaniu kanałów zobaczyłem brak canal+sport(na 17) a canal+sport HD jest (na 18).Ale to nie jest chyba ważne.. bo na meczu miałem format 4/3 ( z czarnymi paskami po bokach). Nie wiem czy był w HD czy nie ale się trochę wkurzyłem. Czy to jest normalne? W ustawieniach mam nastawione na ekran szeroki.Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mulder - niemożliwe ja miałem piekny obraz i 16:9. Nawet z tego co widziałem w czacie meczu Wigan - Chelsea na zwykłym Canal+Sport był znaczek 16:9 więc niemożliwe , że Ty miałeś 4:3.
Może ogladałes wczesniejszy mecz ? Manczester wygrał 3:0 - ten nie był w HD i on był w 4:3 , jedynie upscal ale jakosc i tak była lepsza niż na C+Sport zwykłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='31109' date='23.12.2006, 23:13 ']
Mulder - niemożliwe ja miałem piekny obraz i 16:9. Nawet z tego co widziałem w czacie meczu Wigan - Chelsea na zwykłym Canal+Sport był znaczek 16:9 więc niemożliwe , że Ty miałeś 4:3.
Może ogladałes wczesniejszy mecz ? Manczester wygrał 3:0 - ten nie był w HD i on był w 4:3 , jedynie upscal ale jakosc i tak była lepsza niż na C+Sport zwykłym.
[/quote]

Jeżeli chodzi o upscal to rzeczywiście obraz jest lepszy ale oglądałem ten mecz po 18-ej więc ten z Chelsea i miałem boczki czrnawe. Zobaczę jutro o 15-ej na powtórce z tego meczu ma być w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z odbiorem HD na telewizorze SD? Czy obraz też jest lepszy od zwykłego SD?
Chodzi mi o to, czy warto wejść w tuner HD nie mając jeszcze TVHD.
Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='31105' date='23.12.2006, 22:50 ']
Telewizor LCD LG LX1 - niestety na tą chwilę tylko 26" ale może niedługo zmienię na coś większego. Odległośc od tv około 1,5 m. Wydaje mi się , że na moje warunki to akurat w sam raz. Może 32" byłby lepszy ale mam za mały pokój żeby wstawiac coś większego. Po zmianie miejsca zamieszkania myslę , że kupię przynajmniej 37".

"A czy leca juz filmy na C+ HD?"
Teraz lecą tylko mecze w HD natomiast reszta to to samo co na Canal+Sport tylko , że upscalowane ( jakośc wyraźnie lepsza od zwykłego SD ale w 4:3 ) Filmy w HD zaczynają się chyba od drugiego dnia świąt o 21:00 ( codziennie, przez cały tydzień ). Nie mogę się doczekac :)
[/quote]

proszę o konkretną odpowiedź. mam rozumieć że pozostałe kanały są skalowane. czy ten nowy tuner posiada upscaler a jeśli tak to czy duża różnica w jest w jakości porównując do starego poczciwego medisata np. 1530, bo zmieniając tuner na nowy wieszający się itd., dla jednego kanału w HD (na dzień dzisiejszy) to chyba chore - a może isę mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wideo5' post='31134' date='24.12.2006, 11:45 ']
proszę o konkretną odpowiedź. mam rozumieć że pozostałe kanały są skalowane. czy ten nowy tuner posiada upscaler a jeśli tak to czy duża różnica w jest w jakości porównując do starego poczciwego medisata np. 1530, bo zmieniając tuner na nowy wieszający się itd., dla jednego kanału w HD (na dzień dzisiejszy) to chyba chore - a może isę mylę.
[/quote]


Ja cały czas opisuję moje uwagi dotyczące pracy mojego zestawu, w którym jest tuner Topfield TF7700 HSCI. Nie mam pojęcia jak działa MediasatMax od Cyfry+. Wydaje mi się ,ze nie ma co porównywac tych dwóch tunerów. O działaniu tunera oferowanego przez Cyfrę + może więcej powiedziec zapewne Mulder. Powiem tak : jeśli chodzi o Topfield TF7700 HSCI to obraz na kanałach SD jest zdecydowanie lepszy niż na zwykłym tunerze SD natomiast HD to już nie ma co mówic :). Uważam , że warto zmienic tuner SD na tuner HD ale mówię tu o Topfield lub Humax. Nie wiem jak działa Philips MediasatMax i nie mogę się w związku z tym na jego temat wypowiadac.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='31135' date='24.12.2006, 11:03 ']
Ja cały czas opisuję moje uwagi dotyczące pracy mojego zestawu, w którym jest tuner Topfield TF7700 HSCI. Nie mam pojęcia jak działa MediasatMax od Cyfry+. Wydaje mi się ,ze nie ma co porównywac tych dwóch tunerów. O działaniu tunera oferowanego przez Cyfrę + może więcej powiedziec zapewne Mulder. Powiem tak : jeśli chodzi o Topfield TF7700 HSCI to obraz na kanałach SD jest zdecydowanie lepszy niż na zwykłym tunerze SD natomiast HD to już nie ma co mówic :). Uważam , że warto zmienic tuner SD na tuner HD ale mówię tu o Topfield lub Humax. Nie wiem jak działa Philips MediaMax i nie mogę się w związku z tym na jego temat wypowiadac.
[/quote]

odpowiedź jeszcze na jedno no może dwa pytania, noszę się z zamiarem zakupu topfielda - czy posiada on szczelinę na zwykłą kartę do cyfry+, bo do cyfry w HD to wiem że przez moduł. może się odezwij na GG 4265350 będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz na innych kanałach jest trochę lepszy na tym dekoderze niż miałem wcześniej. HD jeszcze nie widziałem ale nawet przy powtórkach meczówobraz jest jeszcze lepszy chodź w 4/3. Menu jest prawie takie samo jak w starym Mediasat.
Ale mam problem z dźwiękiem (myślę że to wina softu)brak go czasami na różnych kanałach.Po wyłączeniu dekodera wraca i jest ok ale to jest denerwujące(możliwe że mi się taki trafił).TVN zrobił się bardzo cichy.Trzeba sporo odkręcić głos żeby było dobrze słychać.
Jak pisałem wcześniej HD zobaczę o 15-ej to napiszę jakie będą moje wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...