Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić lub wydzierżawić od C+ obiecywanego od kilku tygodni Philipsa HD.Podobno pokażą się w sklepach po Świętach ( ciekawe których, może wielkanocnych?).Zakupiony (wydzierżawiony) dekoder połączę z plazmą Panasa 42" PA60E, który nie jest HDReady a posiada tylko złącze HDMI oraz Scart i komponent video.Powiedzcie mi, proszę, jakia będzie jakość obrazu na HD, a jaka na SD? Może wcale nie warto jednak inwestować w dekoder HD? Chociaż z drugiej strony zyskam dźwięk DD 5.1 do swojego kina domowego. Obecnie odbieram na Mediasacie(o dziwo nie szwankuje a mam go od samego początku powstania C+) Połączenie przez Euro (innej możliwości nie ma), obraz nie jest zły ale liczę na lepszą jakość po zakupie dekodera HD. Z góry dziękuję za odpowiedż i życzę wszystkim "Forumowiczom" Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Dziabolek' post='31153' date='24.12.2006, 12:22 ']
haczyk13 na tym sprzecie (plazma) nie zobaczysz różnicy pomiędzy HD a SD....
[/quote]
Ok, tyle to wiem ale czy jakość SD będzie lepsz na dekoderze Philipsa HD niż na Mediasacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam ze zobaczy:) Nie będzie to HD w pełnej krasie ale na pewno jakośc będzie lepsza od normalnego SD. Są przeciez uzytkownicy , którzy mają N podłaczoną do normalnego TV ( CRT ) i obraz okreslają jako żyleta. Dlaczego nie miałoby to miec zastosowania w plazmie haczyka13 ??? Uważam też ze jakośc SD będzie równiez lepsza ( ale tu nie jestem pewien czy Philips Mediasatmax na to pozwoli czy trzeba kupic Topfielda lub Humaxa ). Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plazma ma 480 lini poziomych czyli nawet mniej niz SD w swoich zalozeniach nie mowiac o HD, oczywiscie duzo zalezy tez od skalera....ale roznicy prawie brak, natomiasta co do dekodera si enie wypowiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='31089' date='23.12.2006, 23:02 ']
Dzisiaj mecz ligi angielskiej był w HD , 16:9 i DD. Jakośc w stosunku do zwykłego Canal+sport HD powalająca. Miałem okazję sprawdzic - wszyscy w domu byli zachwyceni obrazem HD z tego meczu. Jutro kolejny mecz z ligi angielskiej w HD. Polecam wszystkim !

Ja ogladam na Topfield + Aston 2.17. Obraz podłączony do LCD przez komponent , dźwięk przez optyczny do Amplitunera.
[/quote]
Witam to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich :angry:
Mam pytanko czy Topfield ma z tyłu złącze RS? Jest to dla mnie istotne bo na zdjęciach nie widzę a nie mam zaufania do upgradu via sat.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma to złącze .. >>> Tu masz fotki z przodu i z tyłu [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=599"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=80&id=599[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że macie nowe tunery i się z nich cieszycie. Jest taki jeden malutki szczegół. Mnie bardziej interesuje tuner wewnątrz niż jego obraz na TV :angry: Rozebrał już ktoś z Was to cudo C+ do HD?

Zapodaje mojego screena z wczorajszego meczu.

[img]http://img82.imageshack.us/img82/174/canalsporthdoi7.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie wyglądał obraz u mnie dzisiaj o 15-ej Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mulderowi gratulujemy inteligencji Czy ty wiesz co to jest edycja posta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='katyczyn' post='31132' date='24.12.2006, 12:30 ']A jak z odbiorem HD na telewizorze SD? Czy obraz też jest lepszy od zwykłego SD?
Chodzi mi o to, czy warto wejść w tuner HD nie mając jeszcze TVHD.
Krzysztof[/quote]
może jutro bedę wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od paru godzin jestem posiadaczem philipsa hd z cyfry.Mam dosyć mieszane uczucia co do pierwszego wrażenia.Otóż na codzień używam do odbioru cyfry :
Radixa Dt 5300 hdd i modułu reality cam.Tuner Philipsa wydzierżawiłem tylko i wyłącznie ze względu na HD i tutaj nie mam zastrzeżeń.Natomiast są problemy
z odbiorem innych programów.Na niektórych nie mam głosu,a na niektórych obrazu ...Poza tym mam wrażenie ,że tuner nie wyszukał wszystkich dostępnych programów z cyfry np.TVN Style.
Jeśli wymieniłbym na philipsa hd starego mediasata i miałbym takie problemy to prawdopodobnie już bym poważnie klnął,a tak poprostu przekładam sobie
tylko kartę jeśli mam ochotę pooglądać coś w hd.Myślę jednak ,że nie oto chodzi i cyfra zrobi coś z softem to tego tunera bo chyba w nim tkwi problem.
Powiem tylko ,że w sklepie w którym nabyłem tuner (Gliwice) dostali ich ,aż 9 sztuk i rozeszły się w ok.godzinkę.
O jakości programów hd nie będę się rozpisywał ponieważ mój tv (samsung le26r72b) nie jest w tej kwestii specjalnie wymagający...Ogólnie nie jest źle,obraz
jest wyraźnie lepszy niż na pozostałych kanałach.Poczekam na mecze ligii angielskiej.
Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz fart jak wczoraj się dowiadywałem tunery mają być w styczniu :) (Łódź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytałem na stronie :http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35278 i juz wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po wielkich i cieżkich udało mi sie dostać(wyporzyczyć) dekoder HD cyfry.Cena 299 zł warunek otrzymania go (bo miałem starego pionka na własność)to posiadać na karcie opcję gdzie jest włączony CANAL+.Z tego co ustaliłem po zakupie ,można wyąłączyć opcję canal plus na karcie ale wtedy płacisz 10 zł dodatkowo miesięcznie za wynajem jezeli dalej masz c+ nie płacisz nic.Jak kto chce!!!Sprzęcik jest nawet nawet nowy pilot skrzynka też niczego sobie testuje go teraz po hdmi(sony bravia )jak cos poustalam odnośnie błędów lub zalet napiszę.Czekam na transmisję HD na c sport 2 zobaczymy .Pozdro dla wszystkich :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patisor' post='31873' date='29.12.2006, 17:37 ']Witam wszystkich po wielkich i cieżkich udało mi sie dostać(wyporzyczyć) dekoder HD cyfry.Cena 299 zł warunek otrzymania go (bo miałem starego pionka na własność)to posiadać na karcie opcję gdzie jest włączony CANAL+.Z tego co ustaliłem po zakupie ,można wyąłączyć opcję canal plus na karcie ale wtedy płacisz 10 zł dodatkowo miesięcznie za wynajem jezeli dalej masz c+ nie płacisz nic.Jak kto chce!!!Sprzęcik jest nawet nawet nowy pilot skrzynka też niczego sobie testuje go teraz po hdmi(sony bravia )jak cos poustalam odnośnie błędów lub zalet napiszę.Czekam na transmisję HD na c sport 2 zobaczymy .Pozdro dla wszystkich :rolleyes:[/quote]
Prosze nie powielać tematu tyllko kontynuować w jednym miejscu wasze opinie na temat dekodera C+HD :angry:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3864"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3864[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wyciu' post='31878' date='29.12.2006, 19:47 ']Prosze nie powielać tematu tyllko kontynuować w jednym miejscu wasze opinie na temat dekodera C+HD :rolleyes:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3864"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3864[/url][/quote]
oki nie widziałem tego tematu sorki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorrki, ale ten link nie działa.

Przydałby się fototest tego philipsa. Jest na tym samym procku co nbox, ma mniej ramu, ale co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec mam odbiornik philipsa ale nie obylo sie bez kombinacji

sklep dostal 5 sztuk a ja mialem 1 zarezerwowana - wiec dostalem telefon i co sil popedzilem do sklepu. tam pan zaczal spisywac nowa umowe i... zonk - podobno 'zwiesil sie system' w cyfrze i nie moga sporzadzac zadnych nowych umow dzisiaj (sic !!!) - mozliwe ze cyfra wciska lipne informacje nawet swoim dystrybutorom...

anyway powiedzialem facetowi zeby mi dal ten dekoder, zostawilem mu kaske i powiedzialem ze umowe podpisze jak juz sie bedzie dalo :rolleyes: poki co dziala i narazie nie zauwazylem problemow

na marginesie - jesli sie owe pojawia to ma ktos blade pojecie kiedy ma byc updejt oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luk1401' post='31890' date='29.12.2006, 18:35 ']Sorrki, ale ten link nie działa.

Przydałby się fototest tego philipsa. Jest na tym samym procku co nbox, ma mniej ramu, ale co dalej...[/quote]
Działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano zadzwoniłem do dystrybutora i dowiedziałem się,że są wreszcie tunery.Pojechałem po siedemnastej i niestety nie mam tunera.Cyfra zablokowała sprzedaż na czas nieokreślony z powodu jakiejś usterki.Może ktoś wie co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Irek39' post='31899' date='29.12.2006, 21:20 ']Dziś rano zadzwoniłem do dystrybutora i dowiedziałem się,że są wreszcie tunery.Pojechałem po siedemnastej i niestety nie mam tunera.Cyfra zablokowała sprzedaż na czas nieokreślony z powodu jakiejś usterki.Może ktoś wie co jest grane?[/quote]
wiem co jest grane!
mi oficjalnie powiedziano, ze wstrzymano wydawanie tunerów z powodu błędu w oprogramowaniu tunera!!! najwiekszy problem to zawieszanie tunera przy szybki przełączaniu kanałów.
Byłem lekko zły bo byłem juz ze starym tunerem do oddania(wczoraj do mnie Pani zadzwoniła, ze nowy tuner mogę odebrać) a tu taka niespodzianka :rolleyes:
Prawdę mówiac problemy n to nic z porównaniu z tym co się dzieje w cyfrze :angry: nikt nie ma pojecia kiedy to się skończy. W Kaliszu w jednym z punktów wydano 6 tunerów i wszyscy klinci dziś wrócile do sklepu. Problem w tym, że powrotu do starego Mediasata już nie ma!!!
Na dodatek trzeba mieć zgodę cyfry na wymiane dekodera w systemie musi być o tym informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='30506' date='20.12.2006, 19:06 ']no to się chyba wstrzymam z zakupem tego "cacka" :rolleyes:
co to znaczy nie ma kanału 17 to canal sport!!!
może ktoś jeszcze coś napisze, może to problem z kompatybilnością z TV???

Jednak coś mnie dziwi, od kilku dni dekoder chodzi na plazmie u dystrybutora cyfry o nie widziałem problemów, czegoś tu nie rozumiem :)[/quote]
Witam wczoraj nabyłem nowy tuner c+ HD.Troche jestem wciekły bo podłaczyłem do tv (SONY KDF-E50A11E) przez hdmi i wskoczyło jak należy tylko zanika mi nieraz głos na programach podczs przełączania lub obraz co jest grane??? poratujcie mnie bo sie wku...m już na c+.Chciałbym sie upewnic czy ja cos zle robie czy to wina tunera mad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj co pisze w temacie... to wina tunera. pozostaje tylko czekac na nowy soft (nie wiem czy wgra sie z automatu wiec dobrze co jakis czas wybrac opcje z menu (bo takowa jest))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...