Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='donalduck' post='39463' date='19.02.2007, 13:23 ']Szakul musze cie zmatrwic, nic z tym nie zrobisz.Jedyne co ci pozostaje to poprostu sie do tego przyzwyczaic i czekac na wiecej materialu w hd.[/quote]
Przecież to idzie się pochlastać. W "n" też pewnie nie wszystko jest HD, a nie slyszalem, żeby występowały tam jakieś pasy, czy coś takiego. Więc można to zrobić, tylk piep.........na cyfra+ nie chce - może poda powód - albo sensowną argumentację takiej paskowej praktyki. Zna ktoś może oficjalne stanowisko cyfry+ dlaczego w materiale SD na kanale 18 są te paski ? SOFT ?

Póki co materiału hd w cyfrze+ jest tak mało, że dla kanału 18 wystarczyłby TV 4/3. O zgrozo co za poryta sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szakul może inaczej się nieda,z obserwacji na innych kanałach HD zagranicznych(Sat1,Pro7)jest taka sama sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Szakul' post='39468' date='19.02.2007, 14:35 ']Przecież to idzie się pochlastać. W "n" też pewnie nie wszystko jest HD, a nie slyszalem, żeby występowały tam jakieś pasy, czy coś takiego. Więc można to zrobić, tylk piep.........na cyfra+ nie chce - może poda powód - albo sensowną argumentację takiej paskowej praktyki. Zna ktoś może oficjalne stanowisko cyfry+ dlaczego w materiale SD na kanale 18 są te paski ? SOFT ?

Póki co materiału hd w cyfrze+ jest tak mało, że dla kanału 18 wystarczyłby TV 4/3. O zgrozo co za poryta sytuacja.[/quote]

W n na nsport jest chyba to samo :) Ten osławiony pasek na dole ekranu. To chyba właśnie taka sama sytuacja. Kiedy obraz nie jest HD a tylko upscale to po bokach są pasy. W każdym programie ma miejsce takie zjawisko. Żeby tego uniknąć to trzeba od razu nadawać w 16:9. Np. jesli na Canal+sport leci jakiś film w 16:9 to na Canal+sport HD jest obraz bez pasów.Jeśli natomiast obraz na Canal+Sport jest w 4:3 to pasy są. I odwrotnie sytuacja przedstawia się jeśli na Canal+sport HD leci transmisja w HD to na Canal+sport jest znaczek ze film czy program jest w 16:9 :) Są więc dwa wyjścia : albo wszystko w 16:9 na Canal+sport ( i wtedy na Canal+sport HD nie bedzie pasów ) albo wszystko na Canal+sport HD w HD ( bez uspcale ) i wtedy jest miodzio obraz i też nie ma pasów :) PROSTE ;) ! Tylko trzeba mieć jeszcze content ;) a z tym już troszkę trudniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='achim61' post='39486' date='19.02.2007, 16:19 ']Szakul może inaczej się nieda,z obserwacji na innych kanałach HD zagranicznych(Sat1,Pro7)jest taka sama sytuacja.[/quote]
UU :blink: , a o tym to nie wiedziałem (niestety HD moge ogladać tylko gościnne). Skoro tak, to niestety trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Szakul' post='39468' date='19.02.2007, 15:35 ']Przecież to idzie się pochlastać. W "n" też pewnie nie wszystko jest HD, a nie slyszalem, żeby występowały tam jakieś pasy, czy coś takiego. Więc można to zrobić, tylk piep.........na cyfra+ nie chce - może poda powód - albo sensowną argumentację takiej paskowej praktyki. Zna ktoś może oficjalne stanowisko cyfry+ dlaczego w materiale SD na kanale 18 są te paski ? SOFT ?

Póki co materiału hd w cyfrze+ jest tak mało, że dla kanału 18 wystarczyłby TV 4/3. O zgrozo co za poryta sytuacja.[/quote]
zobacz tu
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4211&st=60"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4211&st=60[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ma ktos dzis problemy ta tunerze cyfry hd z przelaczaniem programow + - , pisze ze brak ulubionych programow ...no i nie da sie przelaczac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam działa ok...
Być może zresetował się Tobie dekoder...? Sprawdź wersję oprogramowania... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='shafa' post='39646' date='20.02.2007, 22:35 ']Witam ma ktos dzis problemy ta tunerze cyfry hd z przelaczaniem programow + - , pisze ze brak ulubionych programow ...no i nie da sie przelaczac ....[/quote]

Naciśnij na gwiazdkę (nad plusem), na ekranie pojawi się czerwona gwiazdka i wtedy można przełączać. Przy włączonej białej gwiazdce pilot szuka zaznaczonych "ulubionych programów". "Ulubione programy" można zaznaczyć w menu.
Mam nadzieję, że tylko o to chodzi.
Pozdrowienia. Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) ...Zona sie przyznała też że naciskała gwiazdke ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry z góry jeżeli to pytanie już było. Włączam dekoder i ustawiam w Menu żeby było aktywne łącze component. Po wyłaczeniu dekodera i włączeniu złącze znowu jest nie aktywne. I tak w koło z tym ustawianiem z Menu przez widok z HDMI.... ktoś tak ma? Wolę jakość componentu...ale przecież cholery dostanę z tym ciągłym zanikiem sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='40057' date='25.02.2007, 11:07 ']Sorry z góry jeżeli to pytanie już było. Włączam dekoder i ustawiam w Menu żeby było aktywne łącze component. Po wyłaczeniu dekodera i włączeniu złącze znowu jest nie aktywne. I tak w koło z tym ustawianiem z Menu przez widok z HDMI.... ktoś tak ma? Wolę jakość componentu...ale przecież cholery dostanę z tym ciągłym zanikiem sygnału.[/quote]

Po włączeniu dekodera (jeżeli jest podłączony componentem) naciśnij na pilocie przycisk TV i obraz pojawia się (to tak samo jak grzebanie w menu). Trochę się komplikuje sprawa jak zaprogramowałeś pilota PhilipsHD to sterowania innymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie to miarodajne, ale- w instrukcji piszą, żeby przed zmianą rodzaju połączenia dla Tv najpierw wyłączyć wogóle dekoder i dopiero wtedy "przekładać" kable...
Potem podają by włączyć dekoder i dopiero zmienić ustawienia w Menu...
Czy to coś da?! Nie wiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do archie, tv mam podłączony z c+hd kablem euro rgb,naciskając tv na pilocie zc+,obrazjest ładniejszy, wskoczyło w menu component.
Naciskam znowu na tv pilot c+, i wskakuje mi rgb ale obraz jest już gorszy,mniej wyrazisty.
Czy też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wyciu' post='21561' date='11.11.2006, 15:23 ']Posty które pisze,ich styl,ortografia itd nie powinny ciebie wcale obchodzić,a co do obrażania to prawie wszyscy z was ( kupił n-boxa jeden z drugim i wielki fachowiec od HD) nagle jadą na cyfre bo zobaczyli Discovery HD.A posiadanie (prawdziwego dużego telewizora) nie znaczy chyba że ja na tych 17 calach nie oglądam HD,bo kolego ,HD to ja oglądam już około 1,5 roku.
Oglądam na tylu calach na ile mnie stać[/quote]
Nie przejmuj sie Wiciu inni moga miec Ful HD 106 cm ale ich wzrok jest do kitu i nie bo do HDTV to trzeba miec wyostrzony wzrok. Pozdro HD1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lucius' post='40209' date='26.02.2007, 17:25 ']Jest nowy soft do dekodera...[/quote]

Można w menu wybrać pomiędzy [b]720p[/b] a [b]1080i[/b] :(
Niestety [color="#0000FF"][b]niebieski pasek[/b][/color] na TVN i znacznie zmniejszona głośność na tym kanale, pozostały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! Szkoda słów... :)
Liczyłem, że poprawią "te" TVN-y, a tu nic!
Potem sprawdzę, czy jest już stereo po HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lucius' post='40209' date='26.02.2007, 17:25 ']Jest nowy soft do dekodera...[/quote]

Na wstępie witam wszystkich po raz pierwszy- od kilku dni zacząłem przygodę z nowym dekoderem Cyfry+ HD. Współpracuje on z TV Samsung LE32R72B na razie poprzez kable HDMI oraz zwykłe Euro RGB.
No i właśnie wszystko było cacy aż do wczoraj kiedy to po wgraniu tego nowego softu jakość obrazu przez kabel Euro spadła tragicznie. Jest potworna pikseloza, szczególnie na wszystkich programach TVP. Pierwotnie miałem nadzieję że to wina wczorajszego śniegu na antenie ale dziś antena czysta a obraz- kicha... :wacko: Czy ktoś może potwierdzić podobne objawy? Na HDMI nie zauważam zmian. Zresztą wszystkie kanały poza Sport HD przez HDMI i tak wychodzą gorzej niż przez RGB, obraz jest jakby ciut nieostry. Czy to też norma?
Co do tych niebieskich pasków na TVNach to przyczyna stała się dla mnie jasna dopiero gdy popatrzyłem w nocy na obraz kontrolny emitowany na TVP. Otóż jest duża różnica w granicach obrazu oglądanego przez HDMI a tymi z innych złącz. O ile np. przez zwykłe Euro-RGB obraz testowy kończy się tam gdzie powinien czyli na początku białych prostokątów otaczających kratę to na obrazie z HDMI wychodzi poza te prostokąty. Czyli przy formacie 4:3 oglądamy po prostu jakieś śmieci, które TVN nadaje a które normalnie powinny znaleźć się poza granicami obrazu.
Pozdrówka.

Edytowane przez Dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PO ZMIANIE OPROGRAMOWANIA TROCHE POGORSZYL SIE OBRAZ PRZEZ KABEL EURO,NATOMIAST PO HDMI POLEPSZYL SIE I TO O DUZO,EURO CALKOWICIE ODLACZYLEM MAM BARDZO DOBRY OBRAZ NA WSZYSTKICH KANALACH,WCZORAJSZY FILM OLIWER TWIST W HD ODJAZD.MAM LCD SAMSUNG LE40S71B I ZADNYCH PROBLEMOW ZHDMI .INNI NARZEKAJA NIE WIEM CZYM JEST TO SPOWODOWANE ZE U MNIE JEST SUPER A GDZIE INDZIEJ ZLE,MAM STARA CZASZE SAT.125CM MOZE TO POWODUJE LEPSZA JAKOSC OD INNYCH-POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Posiadam telewizor LG RZ-42PX11 . Czy do niego będę mógł podłączyć ten dekoder HD Cyfry? I czy w ogóle na tym TV zobacze jakąś różnicę między HD a zwykłym? Chyba nie ma on HD READY. Proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem bardzo początkujący w tych sprawach :wacko:

Edytowane przez 123fokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie - po aktualizacji ostatnie sygnal po euro jest tragiczny - PIXELOZA na maxa - wyglada to na oko na ~300x200. tragedia. po componencie chyba bez zmian a po hdmi chyba rzeczywiscie lepiej. co ciekawe po rzeczonym euro hd sport w koncu jest na caly ekran (aczkolwie pixeloza jeszcze wieksza niz na reszcie programow).

ps: ciekawe ze ja nie mam zadnych pasow na tvnie - rozciaga mi go normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktem jest, że po aktualizacji spadła rozdzielczość RGB, a poza tym obraz wydaje się mniej płynny, jakby miał ze 20 klatek/s. Jedynym pozytywnym aspektem jest poprawa jasności i kontrastu na tym złączu (swoiste szczęście w nieszczęściu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotrek6000' post='40338' date='27.02.2007, 23:25 ']Faktem jest, że po aktualizacji spadła rozdzielczość RGB, a poza tym obraz wydaje się mniej płynny, jakby miał ze 20 klatek/s. Jedynym pozytywnym aspektem jest poprawa jasności i kontrastu na tym złączu (swoiste szczęście w nieszczęściu).[/quote]
Ja nie zauważam różnicy w jasności, natomiast w efekcie spaskudzenia ogólnej rozdzielczości nie byłem w stanie dłużej tego oglądać i odłączyłem ten cudowny tuner Cyfry i podłączyłem stary, poczciwy Globo6000CR. Efekty tej zamiany przeszły moje oczekiwania: jakość obrazu RGB po prostu wymiata, rozdzielczość, ostrość, kontrast na znacznie lepszym poziomie niż ze złomu cyfry. Jest zdecydowanie lepszy obraz niż zwykłych kanałów przez HDMI z naszego tunera. Jeżeli tak mają wyglądać poprawki oprogramowania do tego Philipsa to ja dziękuję. Obecnie nadaje się on tylko do oglądania jednego programu w HD. Jeśli w najbliższych dniach nic nie poprawią to oddaję to cudo jako zepsute! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą skończyłem rozmowę z BOA C+ w sprawie tragicznej jakości obrazu po wgraniu oprpgramowania w wersji 54. BOA stwierdziło, że oprogramowanie jest super a winny jest dekoder. Rozwiązaniem tego problemu ma być wymiana dekodera przez dystrybutora. Z lektury forum widzę, że problem ten dotyczy większości z użytkowników Philipsa HD. Czyżby więc C+ od początku wiedzieła, że większość z oferowanych dekoderów HD może być trefna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...