Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Samsunga 32r72b i na sofcie 54 wskazywał taką rozdzielczość jak dekoder, podobnie na dekoderze N. Pozdrawiam Edytowane przez maldyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='41604' date='12.03.2007, 10:18 ']Taką funkcję TV znam! :rolleyes: Otóż właśnie mam Samsunga i zawsze podawał on rozdzielczość 1920x1080 nawet na sofcie 54 gdzie teoretycznie powinna się zmieniać po zmianie ustawień rozdzielczości w tunerze. Specjalnie to sprawdzałem po pojawieniu się softu 54.[/quote]
A to dziwne, bo u mnie jak przestawiłem na 720p w tunerze, to Samsung LE32M71B pokazywał, jak pisałem wcześniej, 1280x720@50Hz. Z resztą cały czas tak mam, bo tuner zapamiętał ustawienia z softu 54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lucius' post='43910' date='04.04.2007, 12:33 ']Jest aktualizacja softu... Nr 56[/quote]
Stereo słychać ponownie.Można także zmieniać 720p na 1080i.Na SD chyba lepiej ale jeszcze muszę sprawdzić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kp@' post='43940' date='04.04.2007, 19:45 ']Stereo słychać ponownie.Można także zmieniać 720p na 1080i.Na SD chyba lepiej ale jeszcze muszę sprawdzić. ;)[/quote]

[font="Comic Sans MS"][size=3]Na pierwszy rzut oka i ucha - nie mam się do czego przyczepić. :(
Chyba, że tradycyjnie: TVN - znacznie ciszej od pozostałych i z nieodłączną "blu line" :D
[/size][/font]

Edytowane przez kslawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska co się tak tego dźwięku na TVN czepiliście ???? Na Topfieldzie kiedy jest ustawiony DD a nie zwykłe Stereo też jest ciszej od pozostałych kanałów. Tak nadaje TVN i nie sądzę żeby to była wina tunera ;) Niebieska linia natomiast to chyba jeszcze sofcik do poprawy bo na tunerach typu Topfield czy Humax tego nie ma. Pamiętam , że kiedyś nawet abonenci platformy N mieli te niebieskie paski na TVN w swoich nboxach. Teraz o tym nie słyszałem tak więc to chyba zasługa softu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już wiem co to za niebieska linia. Jak się podłączy pod Projektor np. nboxa i dam zerowy overscan to jest niebieski pasek z lewej strony. Ale widzę wtedy cały obraz TVN. Tego nie widać, na żadnym TV bo widać, że TVN nie przwiduje, żeby ten pasek był widoczny na jakim kolwiek TV (żaden TV nie ma ustawień ręcznych overscana chyba, że przez menu serwisowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...
Ja od wczoraj jestem posiadaczem Cyfry HD...
Co do tej lini niebieskiej na TVN, to faktycznie pojawia sie jak włączę TV, ale po kilku sekundach mój TV delikatnie rozciąga obraz i linia znika... Z tego co jescze zauważyłem, to mogę manualnie przesuwać obraz w prawo, albo lewo, więc da się przesunąc tak obraz, żeby nie było widac tej lini...
Ja mam Philips PF 9986... Edytowane przez chg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Parę słów w sprawie odbioru TVN. Uzywam odbiornika Philips HD oraz telewizora LG 37LE2R. Początkowo miałem problem z niebieską linią i przerywaniem dżwięku. Odłaczyłem wszystkie kable od Philipsa a nastepnie dokładnie je podłączyłem (antena, HDMI, Euro). Po tej operacji problem lini zniknął. Pozostał tylko zauważalnie (o około 5 jednostek) cichy dźwięk na tym kanale. Nie aktulizowalem jeszcze softu. Oczywiście nie jestem ekspertem od TV HD ani od elektroniki ale wg mnie niebieska linia nie jest związana z softem Philipsa.
Pozdrowienia dla wszystkich, spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz miłego oglądania programów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FMarek' post='44000' date='05.04.2007, 14:29 ']Witam!
Parę słów w sprawie odbioru TVN. Uzywam odbiornika Philips HD oraz telewizora LG 37LE2R. Początkowo miałem problem z niebieską linią i przerywaniem dżwięku. Odłaczyłem wszystkie kable od Philipsa a nastepnie dokładnie je podłączyłem (antena, HDMI, Euro). Po tej operacji problem lini zniknął. Pozostał tylko zauważalnie (o około 5 jednostek) cichy dźwięk na tym kanale. Nie aktulizowalem jeszcze softu. Oczywiście nie jestem ekspertem od TV HD ani od elektroniki ale wg mnie niebieska linia nie jest związana z softem Philipsa.
Pozdrowienia dla wszystkich, spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz miłego oglądania programów HD.[/quote]
:):D:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie...zdziwienie to malo powiedziane. wina podlaczenia kabli ????
A obraz jest na 56 napewno lepszy...mi po zmianie na 54->53 zostalo 1080i i wygladalo to starsznie na moim tv szczegolnie czerwony kolor ...teraz wrocilo do normy i jest naprawde fajnie ;) a z dzwiekiem nie mam problemu zadnego z tym ze dzwiek idzie do amplitunera po coaxialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawde widac duza poprawe z tym softem - szczegolnie po RGB: wczesniej mialem obraz jakby ciemniejszy teraz jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy na kanałach sd jest taki objaw że na lcd zostają takie smugi kolorów ?
taki objaw miałem na pionku 1430.
Wydaję mi się że to wina kompresji cyfry.

n'ka nie ma tego objawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając wcześniejsze posty na temat dekodera philips musze przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony jakość po hdmi jest porównywalna zrecorderem n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś, w czasie transmisji meczu w HD, zauważyłem że przy pomocy przycisku "HD" na pilocie, można łatwo zmieniać ustawienie dekodera z 1080i na 720p (i odwrotnie).
Nie wiem czy było to możliwe przy poprzednim oprogramowaniu. Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gizmord' post='44086' date='06.04.2007, 23:18 ']Dziś, w czasie transmisji meczu w HD, zauważyłem że przy pomocy przycisku "HD" na pilocie, można łatwo zmieniać ustawienie dekodera z 1080i na 720p (i odwrotnie).
Nie wiem czy było to możliwe przy poprzednim oprogramowaniu.[/quote]
[font="Comic Sans MS"][size=3]We wcześniejszych wersjach nie było tej opcji.
[/size][/font]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni, a na tym sofcie 56 to jaki tryb wizji wybrać dla HDMI - RGB czy YPbPr, bo jakoś się nie mogę zdecydować.
Bo dla sygnału SD po EURO - RGB daje zdecydowanie najlepszy obraz...
Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy pomocy pilota od tego dekodera mozna obejrzeć telegazetę. Przy pomocy pilota od telewizora philips 32pf9830 (hdmi) jest tylko czarny ekran.
I jeszcze jedno wczoraj nat tvn odwróceni byli w dd5.1, a na cyfrze tylko dd2.0 - przynajmniej tak mi pokazał denon 2807 - na n-ce było 5.1
próbowałem zmieniać język, ale bez rezultatu Edytowane przez j23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='j23' post='44111' date='07.04.2007, 13:01 ']czy przy pomocy pilota od tego dekodera mozna obejrzeć telegazetę. Przy pomocy pilota od telewizora philips 32pf9830 (hdmi) jest tylko czarny ekran.
I jeszcze jedno wczoraj nat tvn odwróceni byli w dd5.1, a na cyfrze tylko dd2.0 - przynajmniej tak mi pokazał denon 2807 - na n-ce było 5.1
próbowałem zmieniać język, ale bez rezultatu[/quote]
[font="Comic Sans MS"][size=3]W [b]HDMI[/b] nie ma obsługi teletakstu tak samo jak i nie ma regulacji głośności.
Jeżeli chcesz mieć teletekst, to podłącz dekoder i tv przez [b]SCART[/b].
Przy okazji będziesz wtedy mógł regulować głośność pilotem dekodera.
[/size][/font] Edytowane przez kslawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kslawin' post='44142' date='07.04.2007, 17:38 '][font="Comic Sans MS"][size=3]W [b]HDMI[/b] nie ma obsługi teletakstu tak samo jak i nie ma regulacji głośności.
Jeżeli chcesz mieć teletekst, to podłącz dekoder i tv przez [b]SCART[/b].
Przy okazji będziesz wtedy mógł regulować głośność pilotem dekodera.
[/size][/font][/quote]
dzięki, ale jaki jest sens podłączenia tv hd przez scart, w n-ce jest obsługa textu przez pilota również podłączonego przez hdmi do tego samego tv co c+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi czy u was tez na niektorych kanalach jest na gorze obrazu cienki pasek ktory migocze ..tak chyba mozna by to okreslic ...i szcegolnie brzy jasnych obrazach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAM LCD SAMSUNG SLABY MODEL 40S 71B NA DEKODERZE HD PHILIPSA 6201 PO ZLACZU HDMI MIALEM DO TEJ PORY OBRAZ TAKI SOBIE I TERAZ W SOBOTE TAK Z CIEKAWOSCI PODLACZYLEM GO KABLEM KOMPONENT ZA 35 ZETA PRZEZYLEM SZOK OBRAZ PO PROSTU KRYSZTAL NA WSZYSTKICH KANALACH.POLECAM TO POLACZENIE NAPRAWDE WARTO CANAL + ZYLETA A NA HD KOSMOS POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry przepraszam jeżeli OT.
Nie wiem gdzie indziej zapytac o tego Philipsa. Od dzisiaj jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Usiłuje go skonfigurować z moja również świeżo kupiona plazma LG 42PC1RR. Mam problem głupi - z pilotem od tego Philipsa. Chciałbym go ustawić aby mógł sterować tv, niestety konfiguracja ręczna, półautomatyczna i automatyczna zawodzą. Lipa. Czy ktoś skonfigurował pilota z jakimkolwiek tv, czy ja coś żle robie, czy to po prostu bójda na resorach, że to uniwersalny pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się udało skonfigurować ,mam tv philips 32PW9551
Robiłem tak jak pisze w instr.obsł dekodera HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no to chyba to jest taki urok tych wszystkich pilotów.
Mam tv i dvd lg i śmigaja na pilotach od lg. Natomiast tego pilota od philipsa już nie da się skonfigurować z lg mimo zapewnień z instrukcji. U Ciebie pewnie byłoby odwrotnie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...