Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='patisor' post='40513' date='01.03.2007, 07:46 ']dzwonimy i email.Podajcie emaila do centru c+[/quote]
Cyfra nigdzie nie podaje adresów mailowych- kontakt tylko przez formularz na ich stronie.
Odpowiedzi przychodzą z adresu abonent@cplus.pl ale nie wiem czy jest sens na ten pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sens i piszcie na adres abonent@cplus.pl pisałem już dużo razy- działa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamany fatalnym odbiorem, w akcie desperacji wziąłem tuner i wymieniłem go w punkcie C+ na inny egzemplarz. Panienki z obsługi niespecjalnie interesowały przyczyny dla jakich chcę go wymienić i bez sprawdzania dostałem nowy. Potwierdziła mi jednak, że skoro wizja pogorszyła się po wgraniu nowego oprogramowania to z pewnośćią właśnie ono jest winne :D
Oczywiście cały wieczór cieszyłem się dobrym obrazem z nowego tunera z wgranym softem 52. Jedyne problemy to sporadyczne zaniki obrazu lub dźwięku po przełączeniu kanału.
Niestety jak się okazało Philips sam sprawdza czy nie ma nowego oprogramowania na satelicie a czyni to po każdym wyłączeniu pilotem- świecenie diody na wyświetlaczu i późniejszy napis "Init" to właśnie procedura poszukiwania nowego softu. Tuner znalazł niestety nowy soft i po ponownym włączeniu mam ponownie soft w wersji 54 i s[beeep]y totalnie obraz! <_<
Wcześniej go kilka razy wyłączałem ale na innym programie a jak się okazało tylko wyłączenie na TVP1 lub na którymś z Canal+ powoduje wgranie nowego softu...
A więc na 100% mamy potwierdzenie: soft w wersji 54 powoduje pogorszenie rozdzielczości obrazu. Z moich obserwacji wynika, że jakość spada nie tylko na obrazie TV ale ogólnie- również plansze Menu są gorszej jakości- litery stają się postrzępione. Ciekawe kiedy szanowna Cyfra zamierza coś z tym zrobić? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Dymku potwierdzam twoje uwagi!!!
Musimy dzwonić!!! dzwonić!!! dzwonić!!!,muszą to naprawić!!!!!!.
Niech niezaznają spokoju z naszej strony!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczynę pogorszenia sie jakości po wgraniu softu w wer. 54 rozgryzł chyba kolega [b][i]"Tomzo"[/i][/b] na [u][color="#0000ff"]http://hdtv.com.pl[/color][/u]
Podaję linka do jego postu: [url="http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=82756&postcount=986<script"]http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=82...t=986[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem odpowiedź z C+:
[i]dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż kwestia o której Pan pisze jest nam znana. Rzeczywiście ma to związek z nową wersją oprogramowania nr. 54.
W tej chwili pracujemy nad poprawką do tego oprogramowania. Postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten problem.
Przepraszamy za zaistniałe niedogodności i prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.
W razie pytań uprzejmie proszę o kontakt z Centrum Telefonicznym Abonentów z Działem Technicznym pod numerem telefonu 0-801-801-801 lub 022 57-40-777 wew. 4, celem wyjaśnienia wszelkich nurtujących Pana kwestii.[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Przepraszam, przez pomyłkę powieliłem post a nie wiem jak go skasować. Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='achim61' post='41056' date='06.03.2007, 17:24 ']Ja dostałem taki sam meil z C+[/quote]
No to ja chyba powinienem się szczycić mianem "pioniera":
[quote]Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż w momencie Pana zgłoszenia o pogorszeniu jakości obrazu na wyjściu EURO w dekoderze HD, po zmianie oprogramowania na 54 nie mieliśmy takich zgłoszeń od innych abonentów. Po ponownym sprawdzeniu rzeczywiście okazało się iż jest faktycznie zauważalnie gorsza jakość obrazu na nowym sofcie w stosunku do jego poprzedniej wersji. Jak się okazało jest to związane z oprogramowaniem. W chwili obecnej trwają już prace nad poprawką do oprogramowania. Postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i prosimy jeszcze o cierpliwość.[/quote] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nowe oprogramowanie, a właściwie powrót do starego, gdyż po aktualizacji pojawił się numer 53.
Jedna widoczna zmiana, w porównaniu do starego 53, to zgłoszenie się dekodera jako 720p a nie jak poprzednio 1080i.
Na pierwszy rzut oka obraz jest płynny i chyba wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gizmord' post='41126' date='07.03.2007, 11:40 ']Jest nowe oprogramowanie, a właściwie powrót do starego, gdyż po aktualizacji pojawił się numer 53.
Jedna widoczna zmiana, w porównaniu do starego 53, to zgłoszenie się dekodera jako 720p a nie jak poprzednio 1080i.
Na pierwszy rzut oka obraz jest płynny i chyba wszystko ok.[/quote]

Czyli jakaś tam malutka Viktoria po tygodniowym użeraniu się z Cyfrą! Wersja 53 ale jednak zmieniona? Jest wybór rozdzielczości na HD? A co ze stereo?
Ja myślę, że to jednak chwilowo wrzucili żeby uspokoić abonentów i nadal kombinują nową wersję... Czyli po powrocie z roboty mogę ponownie odłączyć Globo i wrócić do Philipsa, którego na ten czas odstawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Dymek' post='41133' date='07.03.2007, 12:31 ']Czyli jakaś tam malutka Viktoria po tygodniowym użeraniu się z Cyfrą! Wersja 53 ale jednak zmieniona? Jest wybór rozdzielczości na HD? A co ze stereo?
Ja myślę, że to jednak chwilowo wrzucili żeby uspokoić abonentów i nadal kombinują nową wersję... Czyli po powrocie z roboty mogę ponownie odłączyć Globo i wrócić do Philipsa, którego na ten czas odstawiłem :)[/quote]
[size=3][font="Comic Sans MS"]
W mailu otrzymanym przed chwilą z BOK dostałem informację, że [b]na jakiś czas wrócono do nieco jednak zmodyfikowanego 53[/b].[/font] :blush: [font="Comic Sans MS"]
W tej chwili [b]pracują nad problemami z de-interlacingiem[/b] w wersji 54.[/font] :hura: [font="Comic Sans MS"]
Niestety w chwili obecnej [b]nie są w stanie zrobić stereo w wersji 53[/b]. [/font] :)
:excl: [font="Comic Sans MS"][b]Termin pojawienia się poprawionej wersji 54: druga połowa marca - początek kwietnia[/b][/font] [/size] :) [size=4] [/size][font="Comic Sans MS"] [/font]

Edytowane przez kslawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kslawin' post='41138' date='07.03.2007, 12:54 '][size=3][font="Comic Sans MS"]
[b]Termin pojawienia się poprawionej wersji 54: druga połowa marca - początek kwietnia[/b][/font] [/size] :) [size=4] [/size][font="Comic Sans MS"] [/font][/quote]
No i dobrze! Przynajmniej można do końca miesiąca spokojnie sobie oglądać zanim znowu coś nowego pokaszanią w nowej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='41141' date='07.03.2007, 13:15 ']No i dobrze! Przynajmniej można do końca miesiąca spokojnie sobie oglądać zanim znowu coś nowego pokaszanią w nowej wersji :)[/quote]

[font="Comic Sans MS"][size=3]Fakt! Przynajmniej nie będzie człowiekowi wstyd włączyć TV jak przyjdą znajomi.[/size][/font] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[font="Comic Sans MS"][size=3][b]BOK pisze głupoty[/b] :)
Zrobili downgrage do wer. 53 bez stereo :) i z wyciszonym TVNem :)
Nie ma możliwości zmiany tryby 720p/1080i z poziomu softu :hura:
To czy chcesz mieć 720p czy też 1080i zależy od tego jaki tryb wybrałeś sobie za pomocą wer. 54 :blush:
Dekoder zapamiętuje chyba to ustawienie :excl: i downgrade go nie zmienia :( [/size][/font]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kslawin' post='41153' date='07.03.2007, 16:37 ']To czy chcesz mieć 720p czy też 1080i zależy od tego jaki tryb wybrałeś sobie za pomocą wer. 54 :lol:
Dekoder zapamiętuje chyba to ustawienie :lol: i downgrade go nie zmienia :P [/size][/font][/quote]

A co zapamiętuje gdy w wersji 54 wybrany był tryb SD? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='41181' date='07.03.2007, 22:20 ']A co zapamiętuje gdy w wersji 54 wybrany był tryb SD? :)[/quote]

Zmiana SD <--> HD jest i była w sofcie 53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!

Nie wiem, dlaczego nikt do tej pory tego nie zauważył, ale zmiana HD <-->SD, zarówno w 53 jak i w 54, nie robi nic!. Przy wybranym SD dekoder powinien się przełączyć na 576i, ale tak nie jest. Wybranie opcji SD to tak naprawdę przejście do innego podmenu, w którym możemy wybrać format obrazu (4/3 lub 16/9) na wyjściu SD (EURO), natomiast tor HD (wyjścia HDMI i Component) pozostaje w takim trybie, w jakim był ostatnio (mówię tu o sofcie 54). Co do ostatniego downgrade’u z 54 na 53 to rzeczywiście, dekoder na wyjściach HD pozostał w tym trybie jaki miał ustawiony przy sofcie 54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi pojawil sie dodatkowo zielony pasek na vivie ...taki jak na tvn'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='dany28' post='41221' date='08.03.2007, 15:28 ']Zmiana SD <--> HD jest i była w sofcie 53[/quote]

Nie o to chodzi. Jeśli, jak piszecie zapamiętuje ustawienia na rozdzielczości HD z softu 54 to ciekawe jaką teraz rozdzielczość ustawia na stałe na HD jeśli w momencie zmiany softu był ustawiony tryb SD... :D
Jak w ogóle sprawdzić w jakiej teraz rozdzielczości daje tuner?

Edytowane przez Dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tomzo' post='41231' date='08.03.2007, 17:53 ']Witam Wszystkich!

Nie wiem, dlaczego nikt do tej pory tego nie zauważył, ale zmiana HD <-->SD, zarówno w 53 jak i w 54, nie robi nic!. Przy wybranym SD dekoder powinien się przełączyć na 576i, ale tak nie jest. Wybranie opcji SD to tak naprawdę przejście do innego podmenu, w którym możemy wybrać format obrazu (4/3 lub 16/9) na wyjściu SD (EURO), natomiast tor HD (wyjścia HDMI i Component) pozostaje w takim trybie, w jakim był ostatnio (mówię tu o sofcie 54). Co do ostatniego downgrade’u z 54 na 53 to rzeczywiście, dekoder na wyjściach HD pozostał w tym trybie jaki miał ustawiony przy sofcie 54.[/quote]

Jedyna istotna jak dla mnie różnica to taka, że przy ustawieniu na SD przy włączeniu tunera telewizor automatycznie przełącza się na wejście do którego tuner jest podłączony (Euro).
Przy ustawieniu na HD trzeba już przy włączaniu tunera wybrać wejście pilotem TV.
Pytanie jaka jest rozdzielczość na wyjściu HDMI jeżeli ustawimy domyślny tryb SD w menu tunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='41313' date='09.03.2007, 10:46 ']Nie o to chodzi. Jeśli, jak piszecie zapamiętuje ustawienia na rozdzielczości HD z softu 54 to ciekawe jaką teraz rozdzielczość ustawia na stałe na HD jeśli w momencie zmiany softu był ustawiony tryb SD... ;)[/quote]
Taką, jaka była wybrana, zanim przełączyłeś na SD ;)

[quote name='Dymek' post='41313' date='09.03.2007, 10:46 ']Jak w ogóle sprawdzić w jakiej teraz rozdzielczości daje tuner?[/quote]
Poszukaj na pilocie TV przycisku + lub info, albo czegoś co pokazuje na ekranie informacje o wybranym aktualnie źródle sygnału. Przy wejściach Component i HDMI powinna się pojawić obok rozdzielczość sygnału. Na przykład Samsung wyświetla 1280x720@50Hz lub 1920x1080i@50Hz.

[quote name='Dymek' post='41315' date='09.03.2007, 11:02 ']Jedyna istotna jak dla mnie różnica to taka, że przy ustawieniu na SD przy włączeniu tunera telewizor automatycznie przełącza się na wejście do którego tuner jest podłączony (Euro).
Przy ustawieniu na HD trzeba już przy włączaniu tunera wybrać wejście pilotem TV.[/quote]
Tego akurat nie zauważyłem, bo nie wyłączam tunera - za długo się uruchamia ;)

[quote name='Dymek' post='41315' date='09.03.2007, 11:02 ']Pytanie jaka jest rozdzielczość na wyjściu HDMI jeżeli ustawimy domyślny tryb SD w menu tunera?[/quote]
Jak pisałem wcześniej, taka sama jak przy ustawieniu HD. Ten tuner ma jakby dwa tory sygnałowe (w sumie dobrze) i ustawienie SD nie wpływa w żaden sposób na wyjścia Component i HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ciekawskich: procek STi 7100

[url="http://img329.imageshack.us/my.php?image=copyofc001gu7.jpg"][img]http://img329.imageshack.us/img329/4227/copyofc001gu7.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomzo' post='41501' date='10.03.2007, 21:38 ']Poszukaj na pilocie TV przycisku + lub info, albo czegoś co pokazuje na ekranie informacje o wybranym aktualnie źródle sygnału. Przy wejściach Component i HDMI powinna się pojawić obok rozdzielczość sygnału. Na przykład Samsung wyświetla 1280x720@50Hz lub 1920x1080i@50Hz.[/quote]

Taką funkcję TV znam! :) Otóż właśnie mam Samsunga i zawsze podawał on rozdzielczość 1920x1080 nawet na sofcie 54 gdzie teoretycznie powinna się zmieniać po zmianie ustawień rozdzielczości w tunerze. Specjalnie to sprawdzałem po pojawieniu się softu 54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='41604' date='12.03.2007, 10:18 ']Taką funkcję TV znam! :rolleyes: Otóż właśnie mam Samsunga i zawsze podawał on rozdzielczość 1920x1080 nawet na sofcie 54 gdzie teoretycznie powinna się zmieniać po zmianie ustawień rozdzielczości w tunerze. Specjalnie to sprawdzałem po pojawieniu się softu 54.[/quote]
Mam Samsunga 32r72b i na sofcie 54 wskazywał taką rozdzielczość jak dekoder, podobnie na dekoderze N. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...