Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam takie pytanie. mam Philipsa hd cyfry podlaczonego kablem hdmi do jednego tv. chcialem podlaczyc 2 tv . i moje pytanie polega na tym czy podlaczenie componentem bedzie dzialac ? sprawdzalem kablem scart i dziala, ale jednak wolalbym zeby byl to component. korzysta moze ktos z takiego rozwiazania albo moglby chociaz sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można ten dekoder przełączyć na tryb NTSC (np. na euroRGB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem dowiedzieć się w dziale technicznym Cyfry+, jak tam wygląda bieżąca sytuacja w sprawie "zwalczenia" słynnego niebieskiego paska na kanałach TVN-u i kwestii możliwości owego dekodera HD Philipsa co do przyszłościowych usług:Vod, Prv...
Dzielę się z Wami informacjami:

"Szanowny Panie Łukaszu,

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż w sprawie występowania niebieskiego paska na kanałach TVN prowadzimy prace nad ustaleniem przyczyny tego zjawiska. Monitowaliśmy także w tej sprawie do nadawcy kanałów TVN aby wspólnie rozwiązać tą drażniącą sytuację. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji jak ta sytuacja zostanie rozwiązana i kiedy.
Jeśli chodzi o drugą poruszaną przez Pana kwestię to również nie posiadamy aktualnie żadnych konkretnych informacji. Dekodery HD PHILIPS DSR 6201/91 posiadają dwa wyjścia USB (co prawda nie są one jeszcze oprogramowane) więc bardzo możliwe że w momencie wprowadzenia usługi PVR i VOD będą do tych dekoderów wydawane dodatkowe boxy, ale nie jest to pewne..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lucius' post='49645' date='06.06.2007, 16:10 ']Postanowiłem dowiedzieć się w dziale technicznym Cyfry+, jak tam wygląda bieżąca sytuacja w sprawie "zwalczenia" słynnego niebieskiego paska na kanałach TVN-u i kwestii możliwości owego dekodera HD Philipsa co do przyszłościowych usług:Vod, Prv...
Dzielę się z Wami informacjami:

"Szanowny Panie Łukaszu,

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż w sprawie występowania niebieskiego paska na kanałach TVN prowadzimy prace nad ustaleniem przyczyny tego zjawiska. Monitowaliśmy także w tej sprawie do nadawcy kanałów TVN aby wspólnie rozwiązać tą drażniącą sytuację. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji jak ta sytuacja zostanie rozwiązana i kiedy.
Jeśli chodzi o drugą poruszaną przez Pana kwestię to również nie posiadamy aktualnie żadnych konkretnych informacji. Dekodery HD PHILIPS DSR 6201/91 posiadają dwa wyjścia USB (co prawda nie są one jeszcze oprogramowane) więc bardzo możliwe że w momencie wprowadzenia usługi PVR i VOD będą do tych dekoderów wydawane dodatkowe boxy, ale nie jest to pewne..."[/quote]
Witam dobrze że ich zapytałeś bo mnie te paski też gniotą....mam nadzieje że coś zrobią i bedzie oki.Co do tunerów i usług PVR i VOD coś mi się obiło o uszy że Cyfra ma wprowadzić na jesieni tunery z dyskiem może już coś ujawnią kiedy ruszy HD po 01 lipca ale narazie traktuję to jako ploty chociaż może ktoś z Was juz cos słyszał i podzieli się info....Pozdrawiam
Patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników Philipsów HD:
Zniknęły słynne niebieskie paski na kanałach TVN-u :)
W końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(... ja mam jeszcze zielony taki na vivie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do posiadaczy Philipsa HD. Czy nadal występują problemy z tym dekoderem( zacinanie. zanik obrazu)?
Jak tak to czy jest to wina softu, czy sprzętu?



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GORDON' post='55621' date='07.08.2007, 20:37 ']Mam pytanie do posiadaczy Philipsa HD. Czy nadal występują problemy z tym dekoderem( zacinanie. zanik obrazu)?
Jak tak to czy jest to wina softu, czy sprzętu?



Pozdrawiam[/quote]


Posiadam ten dekoder i nie zauważyłem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli dekoder Philips HD od Cyfry_ działa prawidłowo.
Wolałem sie upewnić przez zakupem ponieważ słyszałem juz wiele negatywnych opini o tym dekoderze.

Ps.A jaka jest jakość programów SD i HD? Po jakim kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GORDON' post='55697' date='08.08.2007, 17:30 ']Czyli dekoder Philips HD od Cyfry_ działa prawidłowo.
Wolałem sie upewnić przez zakupem ponieważ słyszałem juz wiele negatywnych opini o tym dekoderze.

Ps.A jaka jest jakość programów SD i HD? Po jakim kablu?[/quote]


Jakość kanałó zależy od bitrate. Canal+ sportHD ostatnio podniósł bitrate z 8 Mbit/s na 12 Mbit/s. Najgorszą jakość ma HBO Na Większym LCD-ku nie da się tego kanału oglądać. Mam na myśli przekotne 37,42 cale, a na większych to już wogóle się nie da tego oglądać. Ja mam 32 calowy LCD i jakoś się jeszcze da oglądać. Ja mam podłączony dekoder z telewizorem kablem HDMI ale możesz też połączyć componentem. W tedy będziesz miał lepszą jakość obrazu niż jak byś miał podłączony dekoder przez HDMI bo po componencie masz jakość wizji analogową która jest przetwarzana przez TV na cyfrową. Ale możesz też poczekać do września z zakupem Cyfry. We wrześniu podobno maja wymieniać dekodery na dekodery z dyskiem PVR. Może warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba i poczekam- może CYFRA+ da wrzeszcie pożądny Dekoder
( stabilna praca, ,bardziej rozbudowane menu i lepszy obraz - HD i SD)
Ciekawe czy znowu będzie to Philips i ile będzie kosztował?


Ps. A jaka jest jakość :Canal+, TVP1 2 , TV4, i innych stacji pomijając HBO?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GORDON' post='55710' date='08.08.2007, 21:00 ']Chyba i poczekam- może CYFRA+ da wrzeszcie pożądny Dekoder
( stabilna praca, ,bardziej rozbudowane menu i lepszy obraz - HD i SD)
Ciekawe czy znowu będzie to Philips i ile będzie kosztował?


Ps. A jaka jest jakość :Canal+, TVP1 2 , TV4, i innych stacji pomijając HBO?

Pozdrawiam!!![/quote]


Jakość Canal+ jest bardzo dobra, TVP2 i tv4 też. No i innych kanałów również. A jaki będzie dekoder to nie wiem.Oby nam żabojady znowu nie wcisneli jakiegoś pseudo tunerka z ery kamienia łupanego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem około 2 tygodnie temu dekoder Philipsa i mam taki sam problem jak paru innych użytkowników. Chodzi o zrywanie obrazu i dźwięku na parę sekund ( czarny obraz co chwilę lub rzadziej), tak jakby ktoś odłączył kabel HDMI. Telewizor to Bravia 32U2000. Niektórzy mieli ten problem już wcześniej, ale pomógł im nowy soft, u mnie niestety wszsytko po staremu. Podmieniałem i kabel i dekoder i jest to samo. O co właściwie z tym chodzi, bo szlag już mnie trafia! :lol::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam;)

USB w philipsie dziala, tzn, podlaczajac pendriva jest on wykrywany przez tuner poniewaz lampka na penie jest zapalona, co w przypadku jak ktos wyzej opisam w mailu od c+ "braku oprogramowania wyjsc usb" jest nie mozliwa...

tylko jedno pytanko:) jak z tego skorzystac;)? da sie cos nagrac ? odtworzyc?

czy nie wiecie moze, aby byl dostepny jakis soft nie tylko z satelity? ale cos "milszego" z netu:)?

Pozdrawiam serdecznie
Flaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć już koniec sprzedaży dekoderów Philipsa HD... długo się można było nacieszyć ; ) ciekawe, szczególnie, że te dekodery mają przecież wszystkie funkcje nie wykorzystane (USB itd....) Oj nie fajnie. Sczególnie jak ktoś to kupił na własność za te śmiesznie wielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby sami sie zorientowali, ze sprzedaja szmelc! :)
Ten nowy dekoder C+ z PVR tez wyglada jak z demobilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...