Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam już sił i cierpliwości... ;)
Czyli musieli by wymienić dekodery 90% abonentom, którzy wykupili opcję HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj też to sprawdzę. Co ciekawe wczoraj doszedłem do wniosku, że obraz po RGB na starym Mediasat jest....zajebisty (jakość DVD na HBO oraz C+)...
Jest taka sama jak C+HD lol dlatego moim zdaniem HD nie ma na C+ ale jakość C+ i HBO na LCD przez RGB jest dla mnie REWELKĄ O_o jak na SD.

Czyli co do RGB stary mediasat a do HD (jakiego HD?) Philips? Ciekawi mnie moja ocena bo naprawdę jestem zachwycony jakością ...a to już ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='40375' date='28.02.2007, 12:21 ']Dzisiaj też to sprawdzę. Co ciekawe wczoraj doszedłem do wniosku, że obraz po RGB na starym Mediasat jest....[beeep] (jakość DVD na HBO oraz C+)...
Jest taka sama jak C+HD lol dlatego moim zdaniem HD nie ma na C+ ale jakość C+ i HBO na LCD przez RGB jest dla mnie REWELKĄ O_o jak na SD.

Czyli co do RGB stary mediasat a do HD (jakiego HD?) Philips? Ciekawi mnie moja ocena bo naprawdę jestem zachwycony jakością ...a to już ciekawe.[/quote]
[size=3][font="Comic Sans MS"][b]Gmeru![/b]
Ja z nieukrywaną chęcią :hura: wróciłbym do [color="#0000FF"][i]starego, dobrego Mediasata[/i][/color].
Niestety C+ nie daje takiej możliwości.[/font][/size] :_beczy:

Edytowane przez kslawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='40375' date='28.02.2007, 12:21 ']Dzisiaj też to sprawdzę. Co ciekawe wczoraj doszedłem do wniosku, że obraz po RGB na starym Mediasat jest....[beeep] (jakość DVD na HBO oraz C+)...
Jest taka sama jak C+HD lol dlatego moim zdaniem HD nie ma na C+ ale jakość C+ i HBO na LCD przez RGB jest dla mnie REWELKĄ O_o jak na SD.

Czyli co do RGB stary mediasat a do HD (jakiego HD?) Philips? Ciekawi mnie moja ocena bo naprawdę jestem zachwycony jakością ...a to już ciekawe.[/quote]

Hmm, HBO Ci sie podobalo? A trzezwy byles...? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

canal+ na mediasacie jest ok ale HBO,HBO2 i HBO COMEDY to jakaś straszna lipa-jakość obrazu jest do d... :hura::):_beczy:

Edytowane przez romanow74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest trefny sam dekoder ale oprogramowanie. Zanim nie wgrałem softu 54 nie miałem większych zastrzeżeń do obrazu tzn. było tak samo jak na starym BTC, który zdałem.
Ja również kontaktowałem się z działem technicznym i oto standardowa formułka:
[b][i]"Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż w związku z tym że nie otrzymujemy podobnych zgłoszeń od innych abonentów posiadających dekoder HD PHILIPS DSR 6201 trudno jest nam stwierdzić jaka jest przyczyna pogorszenia jakości obrazu na wyjściach analogowych w tym dekoderze. Sami również nie zauważyliśmy takich problemów po zmianie softu na 54. Proszę udać się z dekoderem do punktu CYFRY+ gdzie zakupił Pan ten tuner aby został on sprawdzony przez dystrybutora."[/i][/b]
I już widzę jak idę do tego punktu i tam mi sprawdzają tuner podłączając go do zwykłego TV21", który mają na stanie- powiedzą, że jest OK! Ja jak podłączę tunerek pod stary telewizorek 14" też nie widzę dużych mankamentów. :_beczy: Załóżmy nawet, że dadzą inny tuner to też będzie OK przy sprawdzeniu bo w nowych tunerach mają wklepany soft 52. A jak podłączę w domu i załapie nowy soft to będzie powtórka z rozrywki... :) Ludzie! Jeśli ktoś ma problemy to niech zgłasza do BOA- przynajmniej da to tyle, że po jakimś czasie napiszą "problem jest nam znany..." :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na CRT moim zdaniem HBO jest bardzo dobre. Na LCD oglądałem Wyspe i też wydało mi sie dobre...(dużo lepsze niż np. Cinemax...wiemy jak tam jest..)

Na 32... na 46" w sumie to rzeczywiście kupa.

Może już nie bede pic ; )

Jetsem w czasie testów, jak znajde czas to skrobne fajne porównania bo mam na stanie mediasata, philipsa i nboxy. Ciekawe rzeczy są gdy zrobimy PIPa na 46" Samsunga (np. połowa ekranu C+, połowa N oba przez HDMI i kanał Astra promo itd ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru a nie mógłbyś sprawdzić do tego Humaxa i Topfielda ? Ciekaw jestem jak te tunery wyszłyby w porównaniu do Nbox lub philips hd Cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='40414' date='28.02.2007, 15:04 ']Gmeru a nie mógłbyś sprawdzić do tego Humaxa i Topfielda ? Ciekaw jestem jak te tunery wyszłyby w porównaniu do Nbox lub philips hd Cyfry.[/quote]

Nie jestem sklep ; ) i ich nie mam (może się coś załatwi)...wiesz najlepiej by było zeby byl PIP x 4. Jak sie patrzy naraz od razu widać różnicę....np. jak HDMI jest kupiaste w porównaniu do componentu (dużo więcej szczegółów...).

No nic dzisiaj aktualka i zobaczę jak to wygląda.

Infolinia jak zwykle rozbawia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem w serwisie technicznym (przez formularz internetowy), czy przy wprowadzeniu usług VOD zostaną udostępnione do Philipsów HD jakieś dodatkowe boxy (razem z pvr), czy trzeba będzie jednak wymieniać dekoder (tak jak jest w "n"-ce)...
Pan powiedział (tj. napisał), "...Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż na dzień dzisiejszy nie posiadam informacji na temat technicznego rozwiązania korzystania poprzez dekoder HD PHILIPS DSR 6201 z funkcji VOD i PVR. Najprawdopodobniej nie będzie to się wiązało z zakupem nowego sprzętu."

Czyli jakoś nie śpieszą się z prowadzeniem owych usług... :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='40414' date='28.02.2007, 15:04 ']Gmeru a nie mógłbyś sprawdzić do tego Humaxa i Topfielda ? Ciekaw jestem jak te tunery wyszłyby w porównaniu do Nbox lub philips hd Cyfry.[/quote]

No właśnie... A ja tam już zbieram kasę na tego nowego Fergusona HDTV, który ma się w marcu pokazać. O tyle może być ciekawie, że oprócz 2 gniazd CI ma mieć wbudowany dekoder uniwersalny czytający karty Cyfry a więc nie trzeba będzie nawet modułu CAM kupować... :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dymek' post='40417' date='28.02.2007, 15:12 ']No właśnie... A ja tam już zbieram kasę na tego nowego Fergusona HDTV, który ma się w marcu pokazać. O tyle może być ciekawie, że oprócz 2 gniazd CI ma mieć wbudowany dekoder uniwersalny czytający karty Cyfry a więc nie trzeba będzie nawet modułu CAM kupować... :hura:[/quote]
i to jest pozytywne myślenie!!! :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lucius' post='40416' date='28.02.2007, 15:11 ']Dziś pytałem w serwisie technicznym (przez formularz internetowy), czy przy wprowadzeniu usług VOD zostaną udostępnione do Philipsów HD jakieś dodatkowe boxy (razem z pvr), czy trzeba będzie jednak wymieniać dekoder (tak jak jest w "n"-ce)...
Pan powiedział (tj. napisał), "...Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż na dzień dzisiejszy nie posiadam informacji na temat technicznego rozwiązania korzystania poprzez dekoder HD PHILIPS DSR 6201 z funkcji VOD i PVR. Najprawdopodobniej nie będzie to się wiązało z zakupem nowego sprzętu."

Czyli jakoś nie śpieszą się z prowadzeniem owych usług... :_beczy:[/quote]

VOD w C+? Mogę się założyć, że nawet w tym roku czegoś takiego nie będzie. To nie jest poziom C+. Nie ta liga technologiczna. Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LoveBeer' post='40322' date='27.02.2007, 23:59 ']zgadza sie - po aktualizacji ostatnie sygnal po euro jest tragiczny - PIXELOZA na maxa - wyglada to na oko na ~300x200. tragedia. po componencie chyba bez zmian a po hdmi chyba rzeczywiscie lepiej. co ciekawe po rzeczonym euro hd sport w koncu jest na caly ekran (aczkolwie pixeloza jeszcze wieksza niz na reszcie programow).

ps: ciekawe ze ja nie mam zadnych pasow na tvnie - rozciaga mi go normalnie...[/quote]
Sprawdz obraz na tv w formacie 4:3 pasy z prawej strony na rozciagnietym nie ma pasków....a co do tych softów i tunera ręce kur....a opadają oni chyba nie maja informatyków- techników albo nas jako abonentów całkowicie zlewają. :);)

Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem człowiekiem z natury leniwym :rolleyes: i wizja odpinania kabelków oraz wiezienia dekodera do dystrybutora celem wymiany na nowy, który będzie działał tak samo napawała mnie wstrętem :P , zacząłem ze szczególną upierdliwością dzwonić do BOA C+. :angry:
Połączenie z działem technicznym uzyskałem dość szybko :hura: , bo po ok. godzinie prób dodzwonienia się. :angry2:
Po 45 minutach konwersacji, :blush: w której zaproponowałem miłemu Panu odwiedzenie m. in. tego forum, :excl: [b]miły Pan przyznał się, że od wczoraj mają masowe zgłoszenia dotyczące drastycznego pogorszenia sie jakości odbioru za pomocą dekodera HD[/b]. :excl:
Pan przyznał. że winne jest wyłącznie oprogramowanie :hura: i że wymiana dekodera na nowy na 99% nie przyniesie poprawy jakości, :):excl: p[b]rzyznał także, że pojawiające się informacje o niekompatybilności niektórych modeli TV z dekoderem HD zasługują co najwyżej na miano "urban legends"[/b]. :excl:
Oczywiście miły Pan zapewnił, że w najbliższym czasie zostanie dokonany kolejny upgrade oprogramowania, :lol: który usunie niedogodności występujące w wer. 54. :D
Dodatkowo, korzystając z okazji, poprosiłem o dodanie do listy kanałów naszego ulubionego LUXE HD. :angry2: Miły Pan powiedział, że zapisuje także i ten postulat. :o
Cóż, pozostaje nam jak widać tylko czekać, ;) aż C+ dokona kolejnego upgreadu, w którym poprawi to i owo :D oraz to i owo spieprzy :( .
Mam nadzieję, że tych poprawek będzie jednak zdecydowanie więcej niż spieprzeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'kslawin'- spisałeś się na medal!!! :)
Oby te zapewnienia ze strony "operatora"/konsultanta okazały się tylko prawdą...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'kslawin'- spisałeś się na medal!!! potwierdzam i ja.bravo !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oby tak było bo na info to gadają takie bzdury że się słuchać nie chce!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[font="Comic Sans MS"][size=3][b]A może by tak zafundować C+ małą akcję "abonenckiej upierdliwości"? :) [/b]
Możemy przecież ich nękać ustawicznymi telefonami na temat ułomności oprogramowania dekoderów HD. :angry2:
Możemy przecież prowadzić z BOA nasiloną korespondencję mailową na ww temat. :angry2:
Uważam, że należy Panom z C+ uświadomic, że abonent płacący niemałe pieniądze , ma prawo oczekiwać za tą kwotę usługi o jak najwyższej jakości. ;)
Sądzę, że jest w kraju parę tysięcy posiadaczy dekodera HD, więc gdyby każdy z nas przynajmniej raz dziennie upomniał sie w BOA o oprogramowanie adekwatne do wysokości abonamentu, to C+ na pewno szybko spuściłaby z tonu i wypuściłaby software pozbawiony wad. :rolleyes:
[/size][/font]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemik jest taki, że czy to telefonicznie czy pisemnie i tak podajesz numer abonenta a więc i tak wiedzą, że to nie dzwoni kilka tysięcy abonentów tylko kilkunastu z forum... :)
A co do tego miłego uprzejmego fachowca- konsultanta to obawiam się, że zatrudniają takich miłych panów naprawdę znających temat wyłącznie w BOA i panowie ci służą wyłącznie do potakiwania klientowi i chwilowego uspokajania poprzez wysłuchanie, walnięcie się w pierś i zapewnienia, że już to naprawiają. Bo przy samym sprzęcie i sofcie to już najwyraźniej pracuje kilku niewidomych pod kierunkiem jednego głuchego (przepraszam za porównanie) i to oni zapewniają nam idealny obraz i dźwięk :rolleyes:
Najlepsze jest to, że za każdym mailem lub telefonem słyszy się co innego i inne tłumaczenia. Jak na tym tle co opiosał kslawin wygląda zacytowana wcześniej odpowiedź na moje zastrzeżenia? Straszne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie. Czy podłączając dekoder HD Cyfry do złącza Component w TV LG RZ-42PX11 zauważe jakąś różnicę między zwykłym SD a HD? Dodam że ten telewizor ma rozdzielczość 852 x 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniąc na infolinię techniczną nie jest wymagany numer abonenta.
Wystarczy,jak cię oto prosi automat,naciśnij zero,. dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
dzwonimy i email.Podajcie emaila do centru c+ Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...