Skocz do zawartości
netquest

TVP 1 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm,

zapewne kanał TVN HD i Polsat HD są robione na podobnej zasadzie tzn. nie są to kanały ze 100% kontentem HD tylko jest tam ileś tam procent, zapewne duzo, kontentu upscalowanego, tyle że na materiale nieskompresowanym.

I jakoś to "nikomu" nie przeszkadza i nikt nie robi afery.

Także nikt nie robi afery, że TVN HD jest na wyłączność na platformach ITI (czy tam TVN-u), a Polsat HD na platformie Polsatu.

Dlatego także nie rozumiem płaczu, narzekań, zawiści, żali itp.

Nie podoba ci się TVP1 HD - nie kupuj i nie oglądaj.

Nie podoba ci się TVN HD - nie kupuj i nie oglądaj.

Nie podoba ci się Polsat HD - nie kupuj i nie oglądaj.

Dam przykład: proponuję oglądać F1 z Polsatu (SD) w 4:3 w letterboxie. Ja jednak wybiorę upscal z Polsat HD.

A ci którym sie TVP1 HD na kanale 1 w n nie podoba proponuję oglądać z kanału 130 :lol: :lol: :lol:.

A to czy TVP złamała prawo czy nie nie ma z tym nic wspólnego. Zawsze każdemu z nas pozostają sądy i prokuratura. BTW odpowiednia odpowiedź jednego z organów cytowałem parę postów powyżej.

A jak ktoś kupił teraz bo mu "obiecali" to napiszę tak : widziały gały co brały.

A jak ktoś kupił wcześniej i teraz płacze to napiszę to co SławekR: dostali za darmo ... zawsze mogą oglądać na kanale 130.

Masakra ... Polakom nigdy sie nie dogodzi. :angry: .

PS. pusty śmiech mnie ogrania jak czytam, że najbardziej brakuje Wam loga ze znaczkiem HD. A co ... sąsiadowi chcieliscie zaimponować ??? :P I nie wyszło ??? Smieje się z Was bo ma starego CRTka ??? Dżizus !!!

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie do loga znaczka HD jest ostatnio modne ponieważ, kanały te można traktować jako "te lepsze", ale gdy HD stanie się standardem nikt nie będzie się szczycił znaczkiem HD. To tak jakby dawniej przy jakimś tam kanale był znaczek "Kolor" - po wejściu kolorowych tv lub znaczek SD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodawanie do loga znaczka HD jest ostatnio modne ponieważ, kanały te można traktować jako "te lepsze", ale gdy HD stanie się standardem nikt nie będzie się szczycił znaczkiem HD. To tak jakby dawniej przy jakimś tam kanale był znaczek "Kolor" - po wejściu kolorowych tv lub znaczek SD :lol:

dokładnie. gdy HD stanie sie standardem wejdzie "lepszy" 3D. Wtedy np. eurosport hd nie bedzie sie nazywal eurosport HD3D tylko eurosport 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR - wybacz, ale dla mnie nie jest to racjonalne podejscie ale jest to droga "do piekla" dla czlowieka, ktory jest rzecznikiem wysokiej jakosci (HD).

Bo o czyj interes ekonomiczny i nie tylko tobie chodzi "ich" czy "swoj" - twoja "racjonalnosc" kaze akceptowac miernote - mimo woli stajesz sie bezsilny na otaczajaca Cie rzeczywistosc, zaczynasz to akceptowac, a dalej robisz sie rzecznikiem strony (N/TVP1HD i innych), ktora w mojej ocenie robi Tobie, mnie i innym kuku! I ten wlasnie belkot marketingowy mowi tobie - ciesz sie chlopie bo masz lepiej i sie nie czepiaj. Wg mnie wlasnie ulegles temu belkotowi specow od marketingu.

Piszesz, ze "taki stan tolerancyjny ma tez swoje granice" napisz mi gdzie jest ta granica.

Od chwili wprowadzenia HD do PL kazdy kolejny (wyjatki na palcach jednej reki mozna wskazac)nowy kanal HD jest nadawany z gorsza, a nie lepsza jakoscia. Za kazdym razem kazesz sobie (ja podobnie) obnizac prog bo inaczej sie nie da!

TVP1HD jest najnowszym przegieciem tu w wykonaniu platformy N, wczesniej FOX "HD" i AXN "HD". Mamy wiec kolejny przyklad obnizenia Twojego (mojego) progu jakosci bo nazwac tego inaczej nie mozna gdy nadaje sie kanal SD jako HD. Dostalismy kolejny kanal "HD" gratis (dzisiaj nie ma nic gratis) i jezeli cos mi sie nie podoba to mam sobie zmienic platforme. Daruj, ale nie po to ja od 2006 roku wspieram i uczestnicze w projekcie N gdzie pelnie rowniez role testera placacego abonament by ulegac tak banalnym argumentom. Byc moze jestem teraz "wrzodem dla N wychodowanym na ich wlasnej doopie" bo wiem jak powinno wygladac przyzwoite HD przez sat, a robienie ze mnie idiote wyzwala naturalny odruch sprzeciwu.

Pisales, ze byla afera z FOX'em i AXN'em i sie skonczyla bo jest lepiej. A moze jest troche lepiej bo "pieniacze" wymusili lekka poprawe jakosci tych dwoch kanalow. Ty twierdzisz, ze jest cicho bo te kanaly sa juz HD - to jest ten fenomen? Ja twierdze, ze nie sa HD tylko ludziom nie chce sie juz walczyc z miernota - i to jest ten prawdziwy "fenomen" tej sytuacji. Nadawca/provider "wygral" przez przeczekanie i dalej robi swoje - miernote HD - kolejny fenomen!

To jest temat rzeka dotyczacy degrengolady - w skali mikro przykladem jest TVP1 HD w skali makro caly rynek HD w PL.

Inna sprawa co zrobic, zeby walczyc z dziadostwem np. takim jaki oferuje obecnie N'ka z TVP 1 HD.

Sa pieniacze (pewnie wg ciebie i kilku innych ja sie do nich zaliczam), ktorzy zieja jadem na to cale zlo HD.

Ale tak od serca - SlawekR co Ty jako osoba, ktora ma spokojne i racjonalne podejscie do tematu HD do tego duza wiedze merytoryczna, stoisz i jestes jednym z kilku na czele powaznego portalu i forum zrobiles / robisz by bylo rozsadnie w temacie jakosci HD?

Ja jestem zwyklym "siusiolem" ;-) ale TY jestes persona za, ktora stoja tysiace userow (siusioli) tego forum - jest to gigantyczna sila opiniotworcza mogaca miec wplyw na to co robia providerzy N / C+ / CP / TPSA / UPC itd.

Czy byla jakas proba inicjatywy portalu by "zmusic" nadawcow do wypowiedzenia sie dlaczego jest tak jak jest?

Przeciez mozna zrobic prosta ankiete dla N/C+/CP i dla kablowek dla producentow kanalow niech opisza:

-Jaka jest roznica miedzy SD, a HD?

-Kiedy konczy sie SD, a a gdzie zaczyna sie HD?

-Jakie powinno byc przyzwoite HD?

-Jaki kanal HD jest najgorszy i najlepszy na ich platformie i na platformie konkurencji?

...

-Czy TVP1 HD jest kanalem HD :D

SlawekR, pewnie Ty zrobilbys to duuuzo lepiej by nie mogli sie wykrecic belkotem jak zwykle to robia!

Mam wrazenie, ze twoja tolerancja jest wynikiem poczucia, ze na miernote nie ma mocnych i trzeba sie naginac!

Wg mnie to zle nastawienie!

I nie odbieraj tego jako jakies moralitety bo nie o to chodzi w tym temacie.

----------------------------

Do pmcomp - Ty pusto sie smiejesz z tych co maja problem z logotypem! :D :D :D

Hm, ja sie pusto tez smieje z Ciebie i tego co wypisujesz na temat logo. Dziwie sie, ze ten temat sprowadzasz do poziomu kratki sciekowej. Uswiadom sobie, ze nie chodzi tu o logotyp, a o to co pojawia sie przy logotypie.

Sa to dwie literki "HD" - te dwie literki niosa konkretny przekaz i informacje (na dzien dzisiejszy), ze "cos" nadawane jest (powinno byc!) z odpowiednia jakoscia duzo lepsza niz kanal z logotypem bez "HD" - mysle, ze to wie nawet przyslowiowa babcia klozetowa!

Edytowane przez tesbor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie litości. Podpisywałem umowę z N'ką już jakiś czas temu i nawet jeśli nic by nie zmienili, to i tak nie mógłbym narzekać. Umowa to umowa, dostaje tyle ile mam na papierze. Jeśli coś mi do tego dodają gratis, to tylko się mogę cieszyć. Muszę się zgodzić ze SlawkiemR i pmcompem, bo w tej chwili i tak mam więcej niż miałem mieć a TVP1 HD daję jeszcze trochę czasu.

P.S. A teraz możecie mnie zjeść :P

Edytowane przez S_Mac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię nie zje ... a ja muszę poprzeć tesbor'a , ujął to co myślę tak trafnie i tak "pięknie ubrał" to w słowa ... na spokojnie bez piany , że chyba bardziej się już nie da :)

Sory Panowie ale jeżeli od miesiąca zapowiada się kanał i się nim szczyci , to wypadało by chociaż przygotować odpowiednie logotypy ;) Znaczek w odp rozdzielczości , bez rantów i schodów :) Wszystkie dżingle , zapowiedzi i cała grafika powinna iść w HD ... Cała reszta czyli tzw. kontent , tu nie będę się czepiał - niech idzie w dobrym SD jak nie ma HD , ale niech to chociaż jakoś wygląda.

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV płacisz za posiadanie odbiornika, a nie za dostęp do telwizji. Ot taka mała różnica.

Poczytaj sobie dokładnie ustawę zanim zaczniesz pisać bzdur

Taka mała uwaga. Za posiadanie odbiornika to ja zapłaciłem w sklepie podatek VAT. Ustawa o radiofonii, tak jak i inne w tym kraju ustawy zawiera wiele nieścisłości z epoki PRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pmcomp - Ty pusto sie smiejesz z tych co maja problem z logotypem! :D :D :D

Hm, ja sie pusto tez smieje z Ciebie i tego co wypisujesz na temat logo. Dziwie sie, ze ten temat sprowadzasz do poziomu kratki sciekowej. Uswiadom sobie, ze nie chodzi tu o logotyp, a o to co pojawia sie przy logotypie.

Sa to dwie literki "HD" - te dwie literki niosa konkretny przekaz i informacje (na dzien dzisiejszy), ze "cos" nadawane jest (powinno byc!) z odpowiednia jakoscia duzo lepsza niz kanal z logotypem bez "HD" - mysle, ze to wie nawet przyslowiowa babcia klozetowa!

Tesbor ... rewelacyjnie to ująłeś ... tam przy logo nie ma literek HD ... więc nie ma o co kruszyc kopii :):D:rolleyes::lol:.

TO JEST KANAŁ SD UPSCALOWANY DO HD NAZYWANY KANAŁEM "TVP1 W JAKOŚCI HD". I wszystko się zgadza.

Czy są w tym kraju prawnie określone normy dla kanału HD nadawanego przez satelitę? ... NIE !!!

Czy jeśli nadam czarną planszę o rozdzielczości 1920x1080 50 Hz z przepływnością 200 kbit/s to będzie to HD? ... TAK

Z mojej strony EOT w tym temacie.

Każdy ma to na co zasłuzył albo za co zapłacił. Widocznie my Polacy, niektórzy będący abonentami platformy n za 48 zł/msc zasługujemy na takie HD jakie w Polsce mamy ... i nie tylko z n ale także z C+ i CP.

Chcesz dobrego HD ???

TO SOBIE KUP COŚ NA BLU-RAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Pozdro ... i więcej luzu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga. Za posiadanie odbiornika to ja zapłaciłem w sklepie podatek VAT. Ustawa o radiofonii, tak jak i inne w tym kraju ustawy zawiera wiele nieścisłości z epoki PRL.

Człowieku ... co ty pier.... ??? Nie ośmieszaj się przynajmniej.

Poczytaj ustawy albo kup poradę prawną ... nie kosztuje tak dużo ... pewnie ze 100 zł zapłacisz. I się dowiesz prawdy.

Masakra .. kto tu zaczyna pisać ... kangór przez "u z kreską" ... oryginalny ... do czego to doszło. Jaka ortografia taka i wiedza.

Kiedys Sztur śpiewał coś o tym kto może śpiewać ... chyba ja napiszę kto się może wypowiadać na forach .

.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR - wybacz, ale dla mnie nie jest to racjonalne podejscie ale jest to droga "do piekla" dla czlowieka, ktory jest rzecznikiem wysokiej jakosci (HD).

Bo o czyj interes ekonomiczny i nie tylko tobie chodzi "ich" czy "swoj" - twoja "racjonalnosc" kaze akceptowac miernote - mimo woli stajesz sie bezsilny na otaczajaca Cie rzeczywistosc, zaczynasz to akceptowac, a dalej robisz sie rzecznikiem strony (N/TVP1HD i innych), ktora w mojej ocenie robi Tobie, mnie i innym kuku! I ten wlasnie belkot marketingowy mowi tobie - ciesz sie chlopie bo masz lepiej i sie nie czepiaj. Wg mnie wlasnie ulegles temu belkotowi specow od marketingu.

......

Pozwalam sobie skrócić, żeby nie cytować w całości, każdy kto chce przeczytać, może to zrobić w Twoim poście pierwotnym.

Tesbor, masz rację w wielu aspektach i tego nie neguję. Do Ciebie nic nie mam absolutnie, bo potrafisz dyskutować spokojnie i racjonalnie. W moich wypowiedziach nie tyle chodzi o to żeby godzić się na miernotę i iść jak prosięta na rzeź, a raczej chciałem wykazać że takie pieniackie bicie piany nie przyniesie nic dobrego, ba może ośmieszyć potencjalnie pozytywną inicjatywę sprzeciwu. Chodzi mi głównie o to żeby nie popadać w skrajności na dzień dobry, to raz. Dwa, dać im chociaż tydzień, żeby tak naprawdę było nad czym merytorycznie dyskutować, a nie uderzać w ton lamentujący od razu.

W wielu kwestiach masz rację, marketingowcy cały czas już do lat robią krecią robotę i to w wielu dziedzinach życia. Problem nie zaczął się z nadejściem HD, wszystko zaczęło się już na poziomie wprowadzenia telewizji cyfrowej i ciągłej cierpliwej degradacji sygnału i cięcia bitrate dla oszczędności i to zwykłego SD.

Masz pewnie trochę racji, że mój optymizm przemienił się w dużym stopniu w pesymizm i rezygnację. A kto to jest pesymista? To optymista z bagażem doświadczeń ;). Może dlatego cieszę się z każdego przejawu poprawy sytuacji bez dodatkowych kosztów i stąd moja tolerancja, bo jest chociaż trochę lepiej, co nie znaczy że gdzieś napisałem że jest świetnie, bo nie jest.

W każdym razie moje nabyte doświadczenie podpowiada mi, że nie pieniactwo na dłuższą metę przynosi efekty w takich sytuacjach, a zwykły przymus ekonomiczny czyli głosowanie portfelem i porządna konkurencja na rynku. Taka już jest natura tego typu przedsięwzięć. I jak już do kogoś pisać petycje to nie do N-Ki ze świętym oburzeniem, a do Cyfry i Polsatu z informacją, "chcecie żeby wam abonenci nie pouciekali, postarajcie się lepiej od konkurencji". Niestety konkurencja na przełomie roku tak oklapła, że normalnie głowa mała. N-ce wystarczą tego typu ruchy marketingowe, żeby przyciągnąć uwagę. Konkurencja najchętniej skupiłaby się na zawieraniu umów abonenckich wiążących najlepiej na 5 lat do przodu.

Można się zżymać, kląć, donosić do urzędów, a i tak uważam, że lepszy skutek będzie jak się wyraźnymi sygnałami niezadowolenia zmotywuje konkurencję do działania. Bo tu jest sedno problemu na dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ... co ty pier.... ??? Nie ośmieszaj się przynajmniej.

Poczytaj ustawy albo kup poradę prawną ... nie kosztuje tak dużo ... pewnie ze 100 zł zapłacisz. I się dowiesz prawdy.

Masakra .. kto tu zaczyna pisać ... kangór przez "u z kreską" ... oryginalny ... do czego to doszło. Jaka ortografia taka i wiedza.

Kiedys Sztur śpiewał coś o tym kto może śpiewać ... chyba ja napiszę kto się może wypowiadać na forach .

.

Pozdro

O rany stary teraz to ty nieżle pojechałeś, tak zniekształcać nazwisko i to takiego aktora

Edytowane przez mambo1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany stary teraz to ty nieżle pojechałeś, tak zniekształcać nazwisko i to takiego aktora

Rence mnie sie ze zdenerwowania trzensli !!! :angry: :angry: :angry: .

Sorry dla Pana Jerzego Stuhra.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp,o widze ze dyżurny obrońca enki sie dołączył hehe. Słuchaj, dla Ciebie to jest HD i czesc masz prawo tak myśleć, twój problem. Dla setek forumowiczów nforum to jest parodia kanału hd i KIT DO POTĘGI N. Dla portali o w/w tematyce równiez, TVP1 HD - kanał widmo - żarty N? Zebyś nie wiem jak sie starał to nikogo nie przekonasz do swoich "racji", chyba ze zalogujesz sie tu pod innym nickiem. Pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp,o widze ze dyżurny obrońca enki sie dołączył hehe. Słuchaj, dla Ciebie to jest HD i czesc masz prawo tak myśleć, twój problem. Dla setek forumowiczów nforum to jest parodia kanału hd i KIT DO POTĘGI N. Dla portali o w/w tematyce równiez, TVP1 HD - kanał widmo - żarty N? Zebyś nie wiem jak sie starał to nikogo nie przekonasz do swoich "racji", chyba ze zalogujesz sie tu pod innym nickiem. Pozdro,

Ty mnie chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że to jest kanał HD ???

Napisałem wyraźnie, że to jest kanał SD upscalowany do HD i tak jak powiedział cytowany Pan Anting jest to kanał TVP w jakości HD. A że w Polsce jakość HD nie ma nic wspólnego z jakością to ja nic nie poradzę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A live-y które lecą z regionów na TVP INFO są robione w 16/9 czy Warszawa dorzuca czarne pasy? Bo do obrazu ze studia to na pewno dorzucają, sam nie wiem po co? Chcą "oswoić" ludzi ze starymi tv do takiego obrazu?

W 16/9 mogą lecieć lajfy z wozu transmisyjnego . On ma kamery 16/9. Ze studia wysyłamy 4/3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp,o widze ze dyżurny obrońca enki sie dołączył hehe. Słuchaj, dla Ciebie to jest HD i czesc masz prawo tak myśleć, twój problem. Dla setek forumowiczów nforum to jest parodia kanału hd i KIT DO POTĘGI N. Dla portali o w/w tematyce równiez, TVP1 HD - kanał widmo - żarty N? Zebyś nie wiem jak sie starał to nikogo nie przekonasz do swoich "racji", chyba ze zalogujesz sie tu pod innym nickiem. Pozdro,

Może przestańcie już w kółko wałkować to samo. Proponuję określenie kompromisowe, które powinno zadowolić wszystkich. Otóż niech będzie:

TVP1 HD to jest kanał

Może tak być? Mam nadzieję, że takie określenie oddaje stan obecny i jest jak najbardziej zgodne z prawdą :rolleyes:.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił do mnie znajomy którego kiedyś przekonałem na n... W międzyczasie rozmowy jakoś tak nawiązał do TVP 1 HD Cyt. " WIESZ CO , POWIEDZ MI O CO CHODZI Z TĄ 1 HD ? NA INNYCH KANAŁACH WIDZĘ ŻE JEST CACY , ALE TUTAJ ? MAM CZARNE PASY PO BOKACH , ALBO MAŁY PROSTOKĄT , NIE MAM TEŻ TEJ JAKOŚCI ... CO NA INNYCH"

Powiedziałem mu , tak to oszustwo ...

Człowiek który ma tysiące zajęć TV ogląda czasem i rzadko ... Skoro tacy ludzie widzą że to szwindel ... o czymś to świadczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

Faktycznie lepiej chyba nic nie próbowac robic, bo wszyscy wiedzą lepiej jak prowadzic biznes, jak wprowadzac nowe kanały.

JAk rozumiem proces wprowadzenia niesławnego HD do TVP 1 to wygląda to tak, że nie ma takiego kanału, TVP nie przyznaje się do niego, dlatego, że primo nie jest gotowa w 100% technicznie aby zapewnic ramowkę w HD. Wiąza ją tez sprawy prawne, koncesje, kwestie udostępniania sygnału każdemu chętnemu itd.

Ale n w swojej naiwności postanowiło wyjsc naprzeciw klientom i razem z TVP udostępnic klientom n , za darmo jako gratis sygnał nazwijmy to testowy. Gdzie większosc materiału jest w SD a będa pojawiac się elementy HD.

Teoretycznie wszyscy powinni byc zadowoleni:

TVP bo ma swoje testy na sporej grupie i pewna pomoc know how ze strony ITI

N bo moze pochwalic się nowym exlusivem

klienci n bo w prezencie, dostaną możliwosc obejrzenia kilku nowych pozycji publicznego nadawcy w HD

Ale życie to życie, wszyscy nagle są oszukani, wieszają psy na TVP i na n.

Faktycznie lepiej nie robic nic, nie wychodzic przed szereg. Czekac grzecznie do Euro 2012, i wziac razem ze wszystkimi sygnał HD od TVP

Oczywiscie podnoszac przy tym abonament

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie większosc materiału jest w SD a będa pojawiac się elementy HD.

Ale wtedy to już nie będzie reemisja i będzie problem z koncesją.

"Biuro Informacji i Promocji uprzejmie

informuje, iż Telewizja Polska nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji

na program o nazwie TVP1 HD.

Przytoczone przez Pana informacje prasowe dot. podpisania przez platformę "n"

i Telewizje Polską umowy na reemisję rzekomego programu TVP1 HD dotyczą faktu

technicznej reemisji przez platformę "n" programu TVP1 w formacie HD"

TVP1 „HD” jest dobrym kierunkiem polepszenia obrazu, gdy wiadomo, że prawdziwe TVP1 HD będzie dopiero za rok lub dwa, ale hasła pod jakimi zostało to wprowadzone świadczą o tym, że „n” uważa swoich klientów za idiotów. :-(

I tak naprawdę to oto całe wzburzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale n w swojej naiwności postanowiło wyjsc naprzeciw klientom i razem z TVP udostępnic klientom n , za darmo jako gratis sygnał nazwijmy to testowy. Gdzie większosc materiału jest w SD a będa pojawiac się elementy HD.

Problem w tym że te elementy w HD jak na razie się nie pojawiają. Trzynasty, który w TVP HD leciał w Native HD, na TVP1 "HD" leciał tylko w dobrym upscalu. Herosi na TVP HD w Native HD, a na TVP1 "HD" w 4:3, tak jak na TVP1 SD co pokazuje że na tę chwilę jest to zwykły upscal kanału SD z zerową ilością HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi na czym ma polegać ta wyłączność n na TVP1 HD? Jeśli to tylko reemisja, TVP nie przyznaje się do tego HD, to co stoi na przeszkodzie by Cyfra+ lub CP też zrobiły takie HD? Ostatnio nawet Cyfra+ i CP jakby zbliżyły się do siebie więc ewentualne koszty mogłyby podzielić między siebie. TVP może takiego upscalowania zakazać?

Właściwie to dziwne że n takiego numeru nie zrobiło z TVN24, ten przynajmniej nadaje w 16/9. Kanał popularny, rozpoznawalny więc i paru klientów na takie HD by zdobyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to dziwne że n takiego numeru nie zrobiło z TVN24, ten przynajmniej nadaje w 16/9. Kanał popularny, rozpoznawalny więc i paru klientów na takie HD by zdobyli.

Ale taka (niezgodna z faktami) marketingowa paplanina ma chyba skusić na abonament głównie fanów Księdza Mateusza, Mody na Sukces, Plebanii itp. Jak na tę ściemę reagują bardziej świadomi odbiorcy (którzy pewno oglądają więcej TVN24 niż TVP1) widzimy w tym wątku, to nie jest grupa docelowa kłamliwych reklam ;)

TVP1 HD to jest kanał

celne hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi na czym ma polegać ta wyłączność n na TVP1 HD? Jeśli to tylko reemisja, TVP nie przyznaje się do tego HD, to co stoi na przeszkodzie by Cyfra+ lub CP też zrobiły takie HD?

Póki TVP nie udostępni im sygnału SDI(nieskompresowany sygnał 576) tak jak udostępniła „n” to taka zamiana skompresowanego sygnału 576 w 1080 nie ma już żadnego sensu. I tego dotyczy wyłączność na rok.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem rozumowania N.

Mam odtwarzacz BR, odtwarzam na nim film z płyty dvd i jest on upskalowany do HD na TV (przez odtwarzacz ew, tv).

Znaczy się mam HD. Ale fajnie.

Czysty/brudny marketing. :angry2:

Czekam na TVP Info HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, przeczytałem wpisy w tym wątku z ostatniego tygodnia po krótkiej nieobecności w ramach pobytu w dziwnych krajach z nieciekawym/utrudnionym dostępem do internetu:)

Przybywam więc do tej gorącej dyskusji z gołąbkiem pokoju. Miejmy tylko problemy z jakością HD w swoim życiu i z niczym więcej! Czego sobie i Wam życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...