Skocz do zawartości
netquest

TVP 1 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że telewizja N wyznacza tym programem nowe standarty jakości hd. :lol:

Już niedługo pewnie wszystkie programy w N będą w "polskim" hd. ;)

A tak na poważnie to wstyd i kompromitacja. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz programy informacyjne TVP w HD jeśli większość ośrodków regionalnych jak i cała Agencja Informacji TVP pracuje w 4/3?

Jesteśmy w stanie wysyłać newsy do Stolicy w 16/9. Kamery XDCAM mają możliwosć zapisywania w 16/9. Jednak w HD nic jeszcze nie robiliśmy w sensie newsów. Program lokalny nadajemy oczywiscie w 4/3, jednak coraz więcej audycji faktycznie zapisywanych jest w formacie 16/9. Potem musimy to przeformatowywać specjalnym przetwornikiem (przed mikserem emisyjnym), bo inaczej na zwykłych ekranach wszyscy będą... anorektyczni i wyciągnięci w pionie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz programy informacyjne TVP w HD jeśli większość ośrodków regionalnych jak i cała Agencja Informacji TVP pracuje w 4/3?

Bylem swiecie przekonany ze bedzie to tak samo jak na poczatku z TVN HD, czyli czesc programow w 4:3 a czesc nowych produkcji poleci w 16/9 i HD, ale jak czytam powyzsze wypowiedzi to juz wiem ze nic z tego nie bedzie, a te cale TVP1 HD to jakas jedna wielka kpina. Jedyny plus - nie musimy sie martwic o dalszy los TVP HD :rolleyes:

Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i taki sam PSEUDO HD będzie w lutym na kanale BBC KNOWLEDGE HD !!!

zaczęła się nowa era kanałów HD !!!!

jakość z SD w rozdziałce 1080i..... tylko w nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada może wiedzę na temat tego dlaczego to wszystko tak wygląda ? Domyślam się że ktoś z forum może mieć bezpośredni kontakt z Panem Tomaszem Berezowskim ...

Nie rozumiem ... n ? I takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada może wiedzę na temat tego dlaczego to wszystko tak wygląda ? Domyślam się że ktoś z forum może mieć bezpośredni kontakt z Panem Tomaszem Berezowskim ...

Nie rozumiem ... n ? I takie coś ?

Myślisz ze w n jest najlepsza jakosc kanałów HD??? Sie mylisz niestety bo najlepsze HD dla oka i w/g bitrate to C+sport i c+film HD oraz NGHD, potem BBC HD, ES HD itd. Masz przykład z AXN HD i FOX HD, bitrate niższy niz z płyt DVD i mnie nie interesuje z czyjego transpondera to leci tylko komu wysyłam kase za faktury. TVP HD- nawet cyfrowy polsat sie jeszcze tak nie zbłaźnił!!! Pomyślcie jaki kit i naciaganie, koles oglada reklame i widzi tvp hd w ence, podpisuje umowe i co ma? TVP SD z paskami po bokach i NIC, absolutnie NIC w HD na tym kanale,nawet logo jest w sd. PR niczym w peło i żenada, bajki o zielonej wyspie, czyli najwiekszej ilosci hahade itp. Panie Berezowski, WHERE R U NOW, lol?

Sorry ze mieszam lekko polityke ale jak słysze fuckty albo tvplatforme to mam wrazenie ze mieszkam w Korei płn albo na Białorusi.

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze w n jest najlepsza jakosc kanałów HD??? Sie mylisz niestety bo najlepsze HD dla oka i w/g bitrate to C+sport i c+film HD oraz NGHD, potem BBC HD, ES HD itd. Masz przykład z AXN HD i FOX HD, bitrate niższy niz z płyt DVD i mnie nie interesuje z czyjego transpondera to leci tylko komu wysyłam kase za faktury. TVP HD- nawet cyfrowy polsat sie jeszcze tak nie zbłaźnił!!! Pomyślcie jaki kit i naciaganie, koles oglada reklame i widzi tvp hd w ence, podpisuje umowe i co ma? TVP SD z paskami po bokach i NIC, absolutnie NIC w HD na tym kanale,nawet logo jest w sd. PR niczym w peło i żenada, bajki o zielonej wyspie, czyli najwiekszej ilosci hahade itp. Panie Berezowski, WHERE R U NOW, lol?

Sorry ze mieszam lekko polityke ale jak słysze fuckty albo tvplatforme to mam wrazenie ze mieszkam w Korei płn albo na Białorusi.

Szkoda, że nie można kliknąć "Lubię to" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jest plus albo od biedy;) można lubić temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze w n jest najlepsza jakosc kanałów HD??? Sie mylisz niestety bo najlepsze HD dla oka i w/g bitrate to C+sport i c+film HD oraz NGHD, potem BBC HD, ES HD itd. Masz przykład z AXN HD i FOX HD, bitrate niższy niz z płyt DVD i mnie nie interesuje z czyjego transpondera to leci tylko komu wysyłam kase za faktury. TVP HD- nawet cyfrowy polsat sie jeszcze tak nie zbłaźnił!!! Pomyślcie jaki kit i naciaganie, koles oglada reklame i widzi tvp hd w ence, podpisuje umowe i co ma? TVP SD z paskami po bokach i NIC, absolutnie NIC w HD na tym kanale,nawet logo jest w sd. PR niczym w peło i żenada, bajki o zielonej wyspie, czyli najwiekszej ilosci hahade itp. Panie Berezowski, WHERE R U NOW, lol?

Sorry ze mieszam lekko polityke ale jak słysze fuckty albo tvplatforme to mam wrazenie ze mieszkam w Korei płn albo na Białorusi.

A ja mam wrażenie, że trafiłem na forum dla przedszkolaków. Niektórzy zachowują się jak dzieci. Nie minął jeszcze 1 dzień, słownie "jeden". A lamenty jakby zamach stanu nastąpił. Normalnie nie odzywałem się do tej pory w tym wątku, ale tak żenującego poziomu wypowiedzi nasze forum nie widziało już dawno. Takie same lamenty były przy pierwszym dniu AXNa. Nie pasuje zrezygnuj, a nie farmazony na forum wypisuj, krótka piłka.

Kup coś innego, przecież wolny kraj mamy. Popisywałeś umowę na określone warunki i uważasz że nie są spełnione? możesz zrezygnować przecież. Ile więcej płacisz za ten kanał nad którym tak lamentujesz? Ile więcej płacisz za AXNa w stosunku do tego co było wcześniej? Zero złotych więcej.

Normalnie jak dzieci, ciężko im dogodzić, najpierw lament że będzie nowy kanał dla wybranych, okazało się że jednak nie nowy, jest ten sam, to lament że nie jest nowy, masło maślane. Najlepiej jakby nic dostawcy usług nie robili, to by nie było powodów do narzekań. Mielibyśmy 2 kanały HD jak 4 lata temu i byłoby po problemie. Jeszcze lepiej jakby w ogóle Nki nie było, to byśmy widzieli Canal Plus w HD jak świnia niebo, przy braku jakiejkolwiek konkurencji, taka jest prawda. Może warto trochę realizmu dla równowagi, wprowadzić do wypowiedzi.

Normalnie przykro czytać takie wątki, żenujące, szkoda słów...

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że trafiłem na forum dla przedszkolaków.

Przedszkolacy to w ITI pracują. To co zrobili to jakieś marketingowe ADHD.

TVP1 ADHD

Edytowane przez maciek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE SPOKOJNIE PEWNIE TESTUJĄ TEN KANAŁ I ZA PARĘ DNI BĘDZIE JUŻ OBRAZ W HD.

Chyba za parę lat to i może będzie w hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w stanie wysyłać newsy do Stolicy w 16/9. Kamery XDCAM mają możliwosć zapisywania w 16/9. Jednak w HD nic jeszcze nie robiliśmy w sensie newsów. Program lokalny nadajemy oczywiscie w 4/3, jednak coraz więcej audycji faktycznie zapisywanych jest w formacie 16/9. Potem musimy to przeformatowywać specjalnym przetwornikiem (przed mikserem emisyjnym), bo inaczej na zwykłych ekranach wszyscy będą... anorektyczni i wyciągnięci w pionie ;) .

A live-y które lecą z regionów na TVP INFO są robione w 16/9 czy Warszawa dorzuca czarne pasy? Bo do obrazu ze studia to na pewno dorzucają, sam nie wiem po co? Chcą "oswoić" ludzi ze starymi tv do takiego obrazu?

LUDZIE SPOKOJNIE PEWNIE TESTUJĄ TEN KANAŁ I ZA PARĘ DNI BĘDZIE JUŻ OBRAZ W HD.

Nie za parę a za co najmniej 365 dni lub nawet 700 :)

http://satelitarne.tv/news.php?readmore=10665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada może wiedzę na temat tego dlaczego to wszystko tak wygląda ? Domyślam się że ktoś z forum może mieć bezpośredni kontakt z Panem Tomaszem Berezowskim ...

Nie rozumiem ... n ? I takie coś ?

A co wy chcecie od Pana Tomasza Berezowskiego. Przecież on pracuje w TP Emitel, a nie w TVP czy „n”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że trafiłem na forum dla przedszkolaków. Niektórzy zachowują się jak dzieci. Nie minął jeszcze 1 dzień, słownie "jeden". A lamenty jakby zamach stanu nastąpił. Normalnie nie odzywałem się do tej pory w tym wątku, ale tak żenującego poziomu wypowiedzi nasze forum nie widziało już dawno. Takie same lamenty były przy pierwszym dniu AXNa. Nie pasuje zrezygnuj, a nie farmazony na forum wypisuj, krótka piłka.

Kup coś innego, przecież wolny kraj mamy. Popisywałeś umowę na określone warunki i uważasz że nie są spełnione? możesz zrezygnować przecież. Ile więcej płacisz za ten kanał nad którym tak lamentujesz? Ile więcej płacisz za AXNa w stosunku do tego co było wcześniej? Zero złotych więcej.

Normalnie jak dzieci, ciężko im dogodzić, najpierw lament że będzie nowy kanał dla wybranych, okazało się że jednak nie nowy, jest ten sam, to lament że nie jest nowy, masło maślane. Najlepiej jakby nic dostawcy usług nie robili, to by nie było powodów do narzekań. Mielibyśmy 2 kanały HD jak 4 lata temu i byłoby po problemie. Jeszcze lepiej jakby w ogóle Nki nie było, to byśmy widzieli Canal Plus w HD jak świnia niebo, przy braku jakiejkolwiek konkurencji, taka jest prawda. Może warto trochę realizmu dla równowagi, wprowadzić do wypowiedzi.

Normalnie przykro czytać takie wątki, żenujące, szkoda słów...

Sławku, chyba nie bardzo zakumałeś o co chodzi, to ja ci jeszcze raz wyjaśnie frustracje i oburzenie abonentów n, w tym moje. Najpierw poczytaj forum http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=20298, 270 stron totalnego oburzenia, część juz zbanowanych! Nastepnie poczytaj

http://satelitarne.tv/index.php?readmore=10665

"TVP1 HD i TVP2 HD będą dostępne ale nie wcześniej niż w 2012 roku

Aktualna emisja TVP1 HD dostępna w ramach Telewizji nowej generacji N to wyłącznie testowa emisja nie mająca nic wspólnego ze startem nowego projektu Telewizji Polskiej S.A. Nowe kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD nie wystartują oficjalnie wcześniej niż w 2012 roku. Być może ich start opóźni się nawet do roku 2013, a wszystko dlatego, że Telewizja Polska S.S. aktualnie nie dysponuje wystarczającą liczbą nowych materiałów High Definition. Poza tym istnieje TVP HD, które prezentuje widzom najważniejsze programy w jakości High Definition. Aktualnie więc pozostaje czekać na kolejne komunikaty w tej sprawie."

Nastepnie poczytaj http://satelitarne.tv/index.php?readmore=10653 , cytat "TVP1 HD - kanał widmo - żarty N?" Wygląda na to, że abonenci Telewizji nowej generacji N zostali nabici w butelkę, gdyż oficjalnie kanał TVP1 HD nie wystartował - przynajmniej nie przyznaje się do jego startu sam nadawca - Telewizja Polska S.A. Z kolei N w miejscu TVP1 HD oferuje kopię kanału TVP1, który nawet nie posiada zmienionej wersji logotypu (z napisem HD) - jest ten znany z TVP1 w wersji SD. Na oko abonentów N oraz nasze wrażenia, wygląda to tak jakby N przeskalowała samodzielnie przekaz TVP1 SD do HD, jednak nie do końca sobie z tym radzi...

A teraz nam "przedszkolakom" Panie opiekunie oraz nowym abonentom którzy podpiszą umowe aby zobaczyc tvp1 w jakosci HD wyjaśnij dlaczego nie mamy sie czuc oszukani, skoro ani logo ani ramówka nie jest w HD i zanosi sie ze jeszcze długo nie bedzie a reklamują ze jest! Nie pisz tez o umowie bo to nie jest na temat. Na koniec w ten sam sposób można zrobic TV Trwam w jakosci HD, puścić przez scaler z bitrate 2 x wyzszym i juz mamy kolejne HD z czego ty bedziesz bardzo zadowolony zapewne. Widocznie masz małe wymagania i lubisz byc nabijanym w butelke, ja nie. Gdyby ten kanał był na 130 kanale z dopiskiem test tvp1 hd wówczas chwaliłbym n i gdyby nie wprowadzali abonentów w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała sytuacja wygląda dzisiaj dość zabawnie jeżeli przypomnimy sobie niedawne wypowiedzi, było nie było, poważnych ludzi.

"Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i na razie jedyny dostawca usług satelitarnych możemy zaoferować naszym abonentom TVP1 w jakości HD - powiedział Christian Anting, Dyrektor Operacyjny Platformy n. - W nadchodzącym roku TVP1 HD wyemituje wiele popularnych programów i ekscytujących wydarzeń sportowych. Cieszę się, że nasi abonenci będą mogli skorzystać z tej bogatej oferty programowej w najlepszej jakości obrazu - high definition. Zapewniając sobie ekskluzywność TVP1 HD na najbliższy rok, zwiększamy wartość naszej oferty i pozostajemy liderem w kategorii kontentu HD - dodał."

źródło : http://satkurier.pl/news/62015/tvp1-hd-na-wylacznosc-w-ofercie-n.html

" Włodzimierz Ławniczak, członek zarządu TVP, w wypowiedzi dla Presserwisu zapowiedział, już w przyszłym roku ( 2011 ) planowane jest wprowadzenie TVP1 HD na jedną z platform cyfrowych.

Nie zdradza jednak, która z platform jako pierwsza udostępni TVP1 HD ... "

źródło : http://media2.pl/media/71493-tvp1-hd-juz-w-2011-roku.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

A teraz nam "przedszkolakom" Panie opiekunie oraz nowym abonentom którzy podpiszą umowe aby zobaczyc tvp1 w jakosci HD wyjaśnij dlaczego nie mamy sie czuc oszukani, skoro ani logo ani ramówka nie jest w HD i zanosi sie ze jeszcze długo nie bedzie a reklamują ze jest! Nie pisz tez o umowie bo to nie jest na temat. Na koniec w ten sam sposób można zrobic TV Trwam w jakosci HD, puścić przez scaler z bitrate 2 x wyzszym i juz mamy kolejne HD z czego ty bedziesz bardzo zadowolony zapewne. Widocznie masz małe wymagania i lubisz byc nabijanym w butelke, ja nie. Gdyby ten kanał był na 130 kanale z dopiskiem test tvp1 hd wówczas chwaliłbym n i gdyby nie wprowadzali abonentów w błąd.

Już Ci wyjaśniam,

Nie mam małych wymagań, nie lubię być nabijany w butelkę, ale jestem realistą. Nie będę komentował czegoś co jako przedsięwzięcie funkcjonuje mniej niż 24 godziny. Nie wypisuję bzdetów o Białorusi i Korei, wzorem innych bo nie mam do tego podstaw żadnych. Komentować będzie można coś po miesiącu, jeśli w przekazie nie pojawią się materiały w natywnym HD. A jako realista wiem, że jeśli się takowe pojawią, nawet w małej ilości to nie będę miał prawa do narzekań, bo nie płacę za to dodatkowo. Na 99,9% w tych wszystkich dyskusjach nie wypowiedział się żaden nowy abonent, a przez takiego rozumiemy osobę która podpisała umowę wczoraj, kierując się przesłanką "będę mieć TVP 1HD". A i tak taka osoba będzie mieć prawa do narzekań nie wcześniej niż po kilku dniach od rozpoczęcia przekazu, dopiero jak wyjaśni się czy pojawią się materiały w natywnym HD czy nie. Jak na razie nie ma do tego podstaw, wszelkie wypowiedzi jak wyżej traktuję jako zwykłe bicie piany, na zasadzie dziecka które nie dostało zabawki którą chciało i którą sobie wyobrażało i teraz ma roszczenia na podstawie "myślałem tak, a jest inaczej" bez żadnego sensownego uzasadnienia. Obecnym abonentom nic się nie zmieniło na niekorzyść, ceny, warunki dostarczania usługi itd. I nie pisz proszę że umowa nie ma nic do rzeczy, bo ma i to zasadniczo. Jeśli piszesz że zostałeś oszukany to musisz mieć do tego podstawę formalną, a jedyną podstawą do tego jest umowa i warunki w niej zapisane.

Ja nie czuję się oszukany i wcale nie dlatego że mam niskie wymagania, bo to nie prawda. Po prostu jestem realistą, wiem jaką umowę podpisałem, wiem ile płacę, wiem że nic się nie zmieniło na gorsze, ba zmieniło się delikatnie na korzyść, z perspektywą że może być tylko lepiej. Nie biję piany, bo mam świadomość że na to za wcześnie, 24 godziny to za mało na ocenę. Nie będę nikogo odsądzał od czci i wiary na takich podstawach jak teraz bo to nie jest rozsądne. Będę bił pianę jak dostanę załącznik do umowy zmieniający jej warunki i warunki te nie zostaną dotrzymane w mojej ocenie. Ewentualnie zacznę się czepiać po miesiącu jak nic się nie pojawi w natywnym HD.

Jak możesz "czuć się oszukany" skoro nic się dla Ciebie nie zmieniło jako starego abonenta. Tylko nie pisz, że wczoraj pobiegłeś umowę podpisać i w załączniku do niej figurował kanał TVP1 HD i jesteś rozczarowany bo już miesiąc minął, a tam nie ma nic w HD.... Zresztą możesz spróbować w sumie coś takiego napisać, pośmiejemy się wtedy razem :).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że jak ktoś chce cie zrobić w ch..., to też nie masz nic przeciwko temu bo jesteś realistą i wiesz ze w Polsce każdy każdego chce zrobić w ch..., na dodatek za twoją kasę, jak to śpiewał pewien pan? Aspekt prawny (formalny jak piszesz) jest ok, natomiast moralny nie, i nic nie zmieni faktu że dostajemy [beeep], a wmawiają nam że złoto...

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że jak ktoś chce cie zrobić w ch..., to też nie masz nic przeciwko temu bo jesteś realistą i wiesz ze w Polsce każdy każdego chce zrobić w ch..., na dodatek za twoją kasę, jak to śpiewał pewien pan? Aspekt prawny (formalny jak piszesz) jest ok, natomiast moralny nie, i nic nie zmieni faktu że dostajemy [beeep], a wmawiają nam że złoto...

Aspekt formalny już omówiliśmy, ok. Załóżmy że tu osiągnęliśmy konsensus.

No to przejdźmy do moralnego, jak go nazwałeś. Jak widzisz w moralnych kategoriach, skoro do nich się odwołujesz, pochopną ocenę czegoś, czego się jeszcze ocenić nie da?

Czujesz się władny osądzać sytuację po 24 godzinach emisji? A co będzie jeśli w przekroju tygodnia, czy nawet miesiąca, pojawi się kilka istotnych pozycji w natywnym HD, jakieś studyjne przekazy itd. A reszta będzie nawet i choćby w uspcalu, jak to ma miejsce w takich nowych przedsięwzięciach HD zazwyczaj, ale i tak znacząco lepszej jakości jak dotychczas. Co już niektórzy realnie i bez emocji patrzący na to, dostrzegają choćby po wczorajszej wieczornej emisji filmu. To jak moralnie będzie wyglądać to całe bicie piany dotychczasowe?

Z AXNem HD był identycznie, lamentów co nie miara, wyzwiska pod adresem providera. A sytuacja była kropla w kroplę taka sama. Zero zmian umów, cen, tylko nowy przekaz, w lepszej jakości jak wcześniej. Na początku też czysty upscal, dopiero z czasem pojawiało się coraz więcej materiału HD. A jak jest teraz?

Minął tydzień, dwa, miesiąc, krzykacze zamilkli, bo trudno polemizować z rzeczywistością i z tym co wszyscy widzą. Podać link do tamtej dyskusji? Ciekawe, że wtedy ci sami krzykacze się uzewnętrzniali i w identyczny sposób co teraz. Wielka krzywda się im działa.... i nagle przestała. Normalnie fenomen jakiś.

Jeszcze raz napiszę, więcej realizmu i trzeźwego osądu. No chyba że ktoś lubi się rzucać, bo to dla niego "sztuka dla sztuki" i z "mieszania w kotle" bez powodu czerpie przyjemność. To wtedy żadne rozsądne argumenty faktycznie nie mają znaczenia ...

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR, Twoja tolerancja dla braku profesjonalizmu i miernoty mnie poraza!

Brawo - kiedy tak "wylagodniales"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sławek, przedmówcy juz byli łaskawi Ci odpowiedzieć, wyjaśnić lecz Ty nadal swoje.

Mamy prawo czuć sie oszukani bo TNG poinformowała nas ze mamy dostęp do kanału TVP1 HD a my takiego kanału nie mamy. Moze Ty masz, ja nie mam. Sytuacja nie jest analogiczna do kolejnej miernoty HD jaką jest AXN HD, gdyż ten ostatni przynajmniej pokusił sie o logotypy w formacie HD a przynajmniej 16:9. Poza tym ten ostatni przyznał sie do takiego kanału, TVP sie nie przyznaje co jest chyba dla wszystkich wymowne i oczywiste. Nie przyznaje sie bo takiego kanału NIE MA w chwili obecnej. Sławek, słuchaj powinno być tak, TVP1 z logo HD w formacie 16:9 a nie na środku ze śladową chociaż ilościa kontentu w HD a podczas emisji 4:3 loga wciąż powinny zachowywac format 16:9 z logo w HD. Tak jak np. kanał ARTE.Na chwile obecną można to nazwać ewentualnie testem i gdyby takowe info TNG zamieściła ze na kanale tym i tym jest test TVP 1 w jakości HD nie byłoby żadnej dyskusji i nikt by nie lamentował. A tak to mamy na chwilę obecną wprowadzającą w błąd konsumenta reklamę i tyle w temacie, bo piszą ze jest a nie ma. Pozdr,

P.S W jednym sie z Tobą zgadzam, emisja kontentu 16:9 wygląda lepiej niż na kanale 130 ze względu na wyższy bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR, Twoja tolerancja dla braku profesjonalizmu i miernoty mnie poraza!

Brawo - kiedy tak "wylagodniales"?

To nie kwestia tolerancji, a trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość i udział w tej rzeczywistości bełkotu marketingowego. Gdyby nie takie podejście, to już dawno powinniśmy w ramach krucjaty postawić pod ścianą i rozstrzelać choćby wszystkich producentów telewizorów, karmiących nas papką o kontrastach "miliony do jednego" setkami Hertzów w 60 hercowych matrycach i tym podobnych rzeczy.

Nazywaj to jak chcesz... tolerancją, dla mnie to racjonalne podejście do życia i uwzględnienie w tym wszystkim rachunku ekonomicznego. Staram się podchodzić do zagadnienia racjonalnie na zasadzie: ile płacę za usługę, tyle oczekuję. Koszty usługi nie uległy dla mnie zmianie, więc jestem w stanie jakiś czas przełknąć niedociągnięcia i nie rzucam od razu mięsem. Oczywiście taki stan tolerancyjny ma też swoje granice i nie będzie trwać wiecznie. Po osiągnięciu określonego poziomu przegięcia i jeśli za jakiś czas nie będzie poprawy i dostawca nie wywiąże się z obietnic, zagłosuję swoim własnym portfelem, pewnie jak większość abonentów.

Jak mi nie spasuje poziom usług w stosunku do ceny, to zapewne zmienię dostawcę usług i każdemu będę radził takie samo podejście. Nie pasuje? Zmień, jeśli tylko masz alternatywę cenowo-jakościową, to zmień czym prędzej. Ale czy jest to wystarczający powód do takiego rzucania mięsem już dziś, jak to ma tutaj miejsce? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...