Jump to content
Sign in to follow this  
netquest

TVP 1 HD

Recommended Posts

Cytuję z forum satkurier.pl:

seba65310

Pisałem do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie wyłączności TVP1 HD .

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 27 grudnia 2010 r. dot. dostępności programu

TVP1 HD wyłącznie na platformie cyfrowej "n", Biuro Informacji i Promocji uprzejmie

informuje, iż Telewizja Polska nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji

na program o nazwie TVP1 HD.

Przytoczone przez Pana informacje prasowe dot. podpisania przez platformę "n"

i Telewizje Polską umowy na reemisję rzekomego programu TVP1 HD dotyczą faktu

technicznej reemisji przez platformę "n" programu TVP1 w formacie HD (High Definition).

Powyższe oznacza, że wyłączna reemisja na platformie "n" program TVP1

w formacie HD (High Definition), nie jest sprzeczna z przepisami określonymi w art. 26 ust. 2

ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2531),

które mówią, że spółka "Telewizja Polska S. A.", zobowiązana jest do tworzenia

i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów l, II i TV Polonia oraz regionalnych

programów telewizyjnych.

Ta odpowiedź chyba definitywnie kończy wątek prawny w temacie TVP1 HD.

Pozdro

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data znana ze źródeł oficjalnych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek.

TERE - FERE .... z poślizgiem, ale już jest ..... szału nie ma, ale poczekajmy na Teleexpress :)

Edited by BoDeX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Południowe Wiadomości w 4:3 ..... wrrrr .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A agrobiznes będzie w HD? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Południowe Wiadomości w 4:3 ..... wrrrr .... :)

Dla TVP specjalnie wyprodukowano studyjne Kamery HD z obrazkiem 4:3 :-) ) )

Czy ktoś spróbuje ocenić czy to SD przerobione na HD czy „prawdziwe” HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie przeciez to test, jeszcze nawet nie ma logo HD. Oficjalny start tej nocy a wraz znim loga i formatu. Czesc bedzie w 4:3, czesc upscal 16:9 a czesc w HD. Z czasem mam nadzieje ze bedzie coraz wiecej HD. Sadzac po bitrate powinno byc bardzo dobrze jak na nasze warunki, tak jak tvp hd. Pozdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla TVP specjalnie wyprodukowano studyjne Kamery HD z obrazkiem 4:3 :-) ) )

Czy ktoś spróbuje ocenić czy to SD przerobione na HD czy „prawdziwe” HD.

Póki co leci upscal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie jest zaden klon w HD, jest to reemisja kanalu ze wzgledu na brak koncesji na tvp1hd

Według naszych informacji platforma n podpisała z Telewizją Polską umowę, dotyczącą reemisji programu TVP1 w formacie obrazu HD, a sama TVP nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji na program o nazwie TVP1 HD. Wyłączna reemisja na platformie n program TVP1 w formacie HD, nie jest sprzeczna z przepisami. Telewizja Polska S. A., zobowiązana jest do tworzenia i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów l, II i TV Polonia oraz regionalnych programów telewizyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba ... U B I K A C J A ??? :lol:

Zamienił Stryjek siekierkę na kijek .... brak możliwości zmiany formatu ( dekoder + TV ) = palenie bocznych krawędzi obrazu = syf po oglądaniu takiego 4:3 .

Żenada ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to jeszcze nie działa... Ludzie! Wyraźnie było podawane w nocy z 10 na 11 stycznia! Póki co nastąpiła TYLKO zmiana nazwy na wyświetlaczu dekodera. Trochę cierpliwości...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz leci 16:9, studio HD (w każdym bądź razie sporo lepiej niż na TVP 1 SD).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie to jest kiszka, zapowiadany w HD Teleexpres i Wiadomosci, lecialy w 4:3 :rolleyes: ,poczekajmy do jutra, moze cos sie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no to kpiny jakieś, n zrobiła w balona abonentów obecnych i przyszłych. Jak można tak oszukiwać ludzi??? Jeszcze wczoraj myslałem ze w nocy cos zmienią a tu porażka na maxa, zwykły obraz SD z lepszym bitrate niz zwykłe tvp1 i rozjechanym dzwiekiem. Wyobrazcie sobie ze te ludki na party line mówią ze to juz to jest w HD! Wstyd i porazka na maxa. W n niczym w PO mają tylko dobry PR i nic poza tym.

Pozdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie to jest kiszka, zapowiadany w HD Teleexpres i Wiadomosci, lecialy w 4:3 :rolleyes: ,poczekajmy do jutra, moze cos sie zmieni.

Jak sobie wyobrażasz programy informacyjne TVP w HD jeśli większość ośrodków regionalnych jak i cała Agencja Informacji TVP pracuje w 4/3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyobraźni Ci nie staje ? - włącz kanał 130 . Dociąć lub chociaż pozwolic na wyświetlanie na całym ekranie .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyobraźni Ci nie staje ? - włącz kanał 130 . Dociąć lub chociaż pozwolic na wyświetlanie na całym ekranie .....

że co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze wczoraj myslałem ze w nocy cos zmienią a tu porażka na maxa, zwykły obraz SD z lepszym bitrate niz zwykłe tvp1 i rozjechanym dzwiekiem. Wyobrazcie sobie ze te ludki na party line mówią ze to juz to jest w HD!

Z pustego i Salomon nie naleje. Przecież ”n” prawdopodobnie dostaje od TVP taki sam sygnał SDI jaki jest przesyłany do TP Emitel. Jedyna różnica że TP Emitel sygnału nie przerabia z 576i na 1080i.

Ścieżka sygnału w TP Emitel:

Tomasz Berezowski:
„W przypadku MUX2 nadawcy dosyłają swoje programy do punktu styku w postaci sygnału SDI, zaś konfiguracją multiplexera
- zgodnie z umową - zajmuje się TP Emitel.
….”

mor:
„Witam,
na forum dominuje dyskusja na temat zamieszania wokół cyfryzacji a ja mam kilka pytań dotyczących szczegółów technicznych.

1. Jaką drogą i w jakim formacie (chodzi mi głównie o kompresję) dostarczany jest sygnał do centrów nadawczych, czy jest to format bezstratny?
2. Czy w każdym centrum materiał będzie poddawany kompresji, czy też będzie dosyłany do centrów w formie wyjściowej (H.264)?
3. Czy kompresja poszczególnych programów jest/będzie przeprowadzana w sposób dynamiczny, tzn. czy bitrate programów będzie ustalany 
w czasie rzeczywistym na podstawie złożoności scen we wszystkich programach w multipleksie
(prościej: czy bitrate jednego programu będzie zależał od materiału w innym programie)?”

Jarosław Bałuka:
„Ad.1 Kompletny multipleks za pomocą MPEG-2 Transport Stream, łączami naziemnymi
Ad.2 W centrach nie będzie realizowana żadna kompresja
Ad.3 Kompresja serwisów video będzie ze stałą przepływnością”

Tomasz Berezowski, Jarosław Bałuka – pracownicy TP Emitel.

Edited by slimak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pełna zgoda tylko pytanie brzmi PO JAKA CHOLERE WŁĄCZAĆ TAKIE COŚ jednoczesnie pisząc że to kanał HD! Nawet logo nie jest w HD. Jeszcze bezczelnie reklamują TVP1HD w n a potulne portaliki z obawy o utrate reklamodawcy nawet nie wspomną o tej żenadzie i wciaz wypisują brednie o TVP1HD.

Nie ma takiego kanału jak TVP1HD.

P.S Tomasz Berezowski napisał "Miło mi poinformować, że w styczniu - jako jedyny operator satelitarny - do oferty N dołączymy kanał TVP1 HD."

Ja sie pytam kiedy zobaczymy ten kanał z logo TVP1HD i w tej jakości chociaz 1 audycje???

Edited by Tony72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...