buku 1 Posted January 8, 2011 Data znana ze źródeł oficjalnych. W nocy z niedzieli na poniedziałek. Co więc zobaczymy? http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=1 Quote Share this post Link to post Share on other sites
pmcomp 1,500 Posted January 9, 2011 Cytuję z forum satkurier.pl: seba65310 Pisałem do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie wyłączności TVP1 HD . W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 27 grudnia 2010 r. dot. dostępności programu TVP1 HD wyłącznie na platformie cyfrowej "n", Biuro Informacji i Promocji uprzejmie informuje, iż Telewizja Polska nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji na program o nazwie TVP1 HD. Przytoczone przez Pana informacje prasowe dot. podpisania przez platformę "n" i Telewizje Polską umowy na reemisję rzekomego programu TVP1 HD dotyczą faktu technicznej reemisji przez platformę "n" programu TVP1 w formacie HD (High Definition). Powyższe oznacza, że wyłączna reemisja na platformie "n" program TVP1 w formacie HD (High Definition), nie jest sprzeczna z przepisami określonymi w art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2531), które mówią, że spółka "Telewizja Polska S. A.", zobowiązana jest do tworzenia i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów l, II i TV Polonia oraz regionalnych programów telewizyjnych. Ta odpowiedź chyba definitywnie kończy wątek prawny w temacie TVP1 HD. Pozdro 1 Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted January 10, 2011 (edited) Data znana ze źródeł oficjalnych. W nocy z niedzieli na poniedziałek. TERE - FERE .... z poślizgiem, ale już jest ..... szału nie ma, ale poczekajmy na Teleexpress Edited January 10, 2011 by BoDeX Quote Share this post Link to post Share on other sites
cis 0 Posted January 10, 2011 TVP1 HD pojawił się na pozycji nr 1. Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted January 10, 2011 Południowe Wiadomości w 4:3 ..... wrrrr .... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Gmeru 2,237 Posted January 10, 2011 A agrobiznes będzie w HD? :lol: Quote Share this post Link to post Share on other sites
slimak 38 Posted January 10, 2011 Południowe Wiadomości w 4:3 ..... wrrrr .... Dla TVP specjalnie wyprodukowano studyjne Kamery HD z obrazkiem 4:3 :-) ) ) Czy ktoś spróbuje ocenić czy to SD przerobione na HD czy „prawdziwe” HD. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Tony72 18 Posted January 10, 2011 Panowie przeciez to test, jeszcze nawet nie ma logo HD. Oficjalny start tej nocy a wraz znim loga i formatu. Czesc bedzie w 4:3, czesc upscal 16:9 a czesc w HD. Z czasem mam nadzieje ze bedzie coraz wiecej HD. Sadzac po bitrate powinno byc bardzo dobrze jak na nasze warunki, tak jak tvp hd. Pozdr, Quote Share this post Link to post Share on other sites
Gmeru 2,237 Posted January 10, 2011 Dla TVP specjalnie wyprodukowano studyjne Kamery HD z obrazkiem 4:3 :-) ) ) Czy ktoś spróbuje ocenić czy to SD przerobione na HD czy „prawdziwe” HD. Póki co leci upscal. Quote Share this post Link to post Share on other sites
geffer 3 Posted January 10, 2011 poki co to jest test ... tvp narazie nie ma koncesji dlatego nadaje to samo co jest na tvp1 w sd ... Quote Share this post Link to post Share on other sites
tesbor 32 Posted January 10, 2011 Co ma koncesja do tego kanalu to jest klon - kopia TVP1 w tzw "HD" - ramowka bedzie taka sama! Quote Share this post Link to post Share on other sites
geffer 3 Posted January 10, 2011 to nie jest zaden klon w HD, jest to reemisja kanalu ze wzgledu na brak koncesji na tvp1hd Według naszych informacji platforma n podpisała z Telewizją Polską umowę, dotyczącą reemisji programu TVP1 w formacie obrazu HD, a sama TVP nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji na program o nazwie TVP1 HD. Wyłączna reemisja na platformie n program TVP1 w formacie HD, nie jest sprzeczna z przepisami. Telewizja Polska S. A., zobowiązana jest do tworzenia i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów l, II i TV Polonia oraz regionalnych programów telewizyjnych. Quote Share this post Link to post Share on other sites
buku 1 Posted January 10, 2011 R E W E L A C J A ! Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted January 10, 2011 Chyba ... U B I K A C J A ??? Zamienił Stryjek siekierkę na kijek .... brak możliwości zmiany formatu ( dekoder + TV ) = palenie bocznych krawędzi obrazu = syf po oglądaniu takiego 4:3 . Żenada ! ! ! Quote Share this post Link to post Share on other sites
dominikm 5 Posted January 10, 2011 Przecież to jeszcze nie działa... Ludzie! Wyraźnie było podawane w nocy z 10 na 11 stycznia! Póki co nastąpiła TYLKO zmiana nazwy na wyświetlaczu dekodera. Trochę cierpliwości... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Gmeru 2,237 Posted January 10, 2011 Teraz leci 16:9, studio HD (w każdym bądź razie sporo lepiej niż na TVP 1 SD). Quote Share this post Link to post Share on other sites
hr.susel 0 Posted January 10, 2011 Na szczęście na 130 kanale leci zwykła wersja TVP 1 (SD) i można zmieniać format obrazu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
hubikas 0 Posted January 10, 2011 Jak na razie to jest kiszka, zapowiadany w HD Teleexpres i Wiadomosci, lecialy w 4:3 ,poczekajmy do jutra, moze cos sie zmieni. Quote Share this post Link to post Share on other sites
boo 2 Posted January 10, 2011 Ale co ma się zmieniać, przecież to tak już cały czas zostanie. Po prostu WYPAS !! Quote Share this post Link to post Share on other sites
Tony72 18 Posted January 11, 2011 Nie no to kpiny jakieś, n zrobiła w balona abonentów obecnych i przyszłych. Jak można tak oszukiwać ludzi??? Jeszcze wczoraj myslałem ze w nocy cos zmienią a tu porażka na maxa, zwykły obraz SD z lepszym bitrate niz zwykłe tvp1 i rozjechanym dzwiekiem. Wyobrazcie sobie ze te ludki na party line mówią ze to juz to jest w HD! Wstyd i porazka na maxa. W n niczym w PO mają tylko dobry PR i nic poza tym. Pozdr, Quote Share this post Link to post Share on other sites
Gie 6 Posted January 11, 2011 Jak na razie to jest kiszka, zapowiadany w HD Teleexpres i Wiadomosci, lecialy w 4:3 ,poczekajmy do jutra, moze cos sie zmieni. Jak sobie wyobrażasz programy informacyjne TVP w HD jeśli większość ośrodków regionalnych jak i cała Agencja Informacji TVP pracuje w 4/3? Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted January 11, 2011 Wyobraźni Ci nie staje ? - włącz kanał 130 . Dociąć lub chociaż pozwolic na wyświetlanie na całym ekranie ..... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Tony72 18 Posted January 11, 2011 Wyobraźni Ci nie staje ? - włącz kanał 130 . Dociąć lub chociaż pozwolic na wyświetlanie na całym ekranie ..... że co? Quote Share this post Link to post Share on other sites
slimak 38 Posted January 11, 2011 (edited) Jeszcze wczoraj myslałem ze w nocy cos zmienią a tu porażka na maxa, zwykły obraz SD z lepszym bitrate niz zwykłe tvp1 i rozjechanym dzwiekiem. Wyobrazcie sobie ze te ludki na party line mówią ze to juz to jest w HD! Z pustego i Salomon nie naleje. Przecież ”n” prawdopodobnie dostaje od TVP taki sam sygnał SDI jaki jest przesyłany do TP Emitel. Jedyna różnica że TP Emitel sygnału nie przerabia z 576i na 1080i. Ścieżka sygnału w TP Emitel: Tomasz Berezowski: „W przypadku MUX2 nadawcy dosyłają swoje programy do punktu styku w postaci sygnału SDI, zaś konfiguracją multiplexera - zgodnie z umową - zajmuje się TP Emitel. ….” mor: „Witam, na forum dominuje dyskusja na temat zamieszania wokół cyfryzacji a ja mam kilka pytań dotyczących szczegółów technicznych. 1. Jaką drogą i w jakim formacie (chodzi mi głównie o kompresję) dostarczany jest sygnał do centrów nadawczych, czy jest to format bezstratny? 2. Czy w każdym centrum materiał będzie poddawany kompresji, czy też będzie dosyłany do centrów w formie wyjściowej (H.264)? 3. Czy kompresja poszczególnych programów jest/będzie przeprowadzana w sposób dynamiczny, tzn. czy bitrate programów będzie ustalany w czasie rzeczywistym na podstawie złożoności scen we wszystkich programach w multipleksie (prościej: czy bitrate jednego programu będzie zależał od materiału w innym programie)?” Jarosław Bałuka: „Ad.1 Kompletny multipleks za pomocą MPEG-2 Transport Stream, łączami naziemnymi Ad.2 W centrach nie będzie realizowana żadna kompresja Ad.3 Kompresja serwisów video będzie ze stałą przepływnością” Tomasz Berezowski, Jarosław Bałuka – pracownicy TP Emitel. Edited January 11, 2011 by slimak Quote Share this post Link to post Share on other sites
Tony72 18 Posted January 11, 2011 (edited) Pełna zgoda tylko pytanie brzmi PO JAKA CHOLERE WŁĄCZAĆ TAKIE COŚ jednoczesnie pisząc że to kanał HD! Nawet logo nie jest w HD. Jeszcze bezczelnie reklamują TVP1HD w n a potulne portaliki z obawy o utrate reklamodawcy nawet nie wspomną o tej żenadzie i wciaz wypisują brednie o TVP1HD. Nie ma takiego kanału jak TVP1HD. P.S Tomasz Berezowski napisał "Miło mi poinformować, że w styczniu - jako jedyny operator satelitarny - do oferty N dołączymy kanał TVP1 HD." Ja sie pytam kiedy zobaczymy ten kanał z logo TVP1HD i w tej jakości chociaz 1 audycje??? Edited January 11, 2011 by Tony72 Quote Share this post Link to post Share on other sites