Skocz do zawartości
netquest

TVP 1 HD

Rekomendowane odpowiedzi

NewsTVP1 HD NA WYŁĄCZNOŚĆ W OFERCIE TELEWIZJI N.

Platforma n dołącza do swojej oferty od stycznia 2011 r. nowy kanał telewizyjny na wyłączność: TVP1 HD, czym potwierdza swoją pozycję lidera HD na rynku platform cyfrowych w Polsce .
Już od Nowego Roku abonenci platformy n uzyskają ekskluzywny dostęp do oferty TVP1 HD, najpopularniejszego kanału Telewizji Polskiej, po raz pierwszy w historii oferowanego w pełni w krystalicznej jakości HD.

W nowej jakości na kanale TVP1 HD będzie można obejrzeć m.in. najpopularniejsze programy informacyjne - „Wiadomości” oraz „Teleexpress”. Nie zabraknie również cieszących się ogromną popularnością seriali takich jak “Ranczo” i “Ratownicy”, czy lubianego muzycznego show prowadzonego przez Roberta Janowskiego „Jaka to melodia?”.

Silną stroną TVP1 zawsze były wydarzenia sportowe takie jak Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy. Dzięki rozdzielczości HD zyskają one nowy wymiar, więc nawet najmniejszy szczegół nie umknie uwadze widza.

“Jesteśmy dumni, że jako pierwszy i na razie jedyny dostawca usług satelitarnych możemy zaoferować naszym abonentom TVP1 w jakości HD” - powiedział Christian Anting, Dyrektor Operacyjny Platformy n. “W nadchodzącym roku TVP1 HD wyemituje wiele popularnych programów i ekscytujących wydarzeń sportowych. Cieszę się, że nasi abonenci będą mogli skorzystać z tej bogatej oferty programowej w najlepszej jakości obrazu - high definition. Zapewniając sobie ekskluzywność TVP1 HD na najbliższy rok, zwiększamy wartość naszej oferty i pozostajemy liderem w kategorii kontentu HD.”


Źródło: informacja prasowa Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow niezła wiadomość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jak długo ta wyłączność. Bo to trochę dziwne, że na taki ruch decyduje się publiczny nadawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Telexpress w HD - na to czekałem :)

A po drugie, czemu media publiczne opłacane z abonamentu widzów są udostępniane tylko nielicznej grupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klan ; )

Ale tak na serio i pomijając czy to jest fair czy nie to fakt jest faktem, że w tej formie TVP1, która jest teraz nawet nie da się na to spojrzeć a filmy czasem lecą ok i nie ma reklam. A tak to chociaż będzie przyzwoita jakość i będzie można w końcu coś obejrzeć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ciekawe, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, zdaje się, że TVP ma obowiązek udostępniania swoich podstawowych kanałów.

A TVP1 HD nie będzie się niczym różnił od TVP1 poza jakością (mam nadzieję).

Inna sprawa to pytanie, gdzie n-ka to upchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt jest faktem, że w tej formie TVP1, która jest teraz nawet nie da się na to spojrzeć a filmy czasem lecą ok i nie ma reklam. A tak to chociaż będzie przyzwoita jakość i będzie można w końcu coś obejrzeć....

A jaka platforma uszczęśliwia Cię taką jakością TVP? Podłącz do TV zwykłą antenę i za darmo, na DVB-T zobacz, że TVP ma taką samą lub lepszą, jakość niż TVN (SD).

Aktualny zasięg.

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód żeby nie płacić tego durnego abonamentu RTV....

Abonament RTV płacisz za posiadanie odbiornika, a nie za dostęp do telwizji. Ot taka mała różnica.

Poczytaj sobie dokładnie ustawę zanim zaczniesz pisać bzdury.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka platforma uszczęśliwia Cię taką jakością TVP? Podłącz do TV zwykłą antenę i za darmo, na DVB-T zobacz, że TVP ma taką samą lub lepszą, jakość niż TVN (SD).

Aktualny zasięg.

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie

Ale o co Ci chodzi? Podajesz mi linki jakbym nie wiedział co się dzieje a chyba coś tam wiem :blink:;) Podam Ci przykład: To jest coś w stylu Cinemax i Cinemax HD. Cinemax SD był nie do oglądania podobnie jak TVP SD (ten format obrazu.....) . Gdy teraz jest w HD bardzo często go oglądam bo można tam trafić na filmy, których nawet nie mam na BD. Jest HD, jest 16:9. Właśnie tego samego chcę z TVP wtedy na pewno częściej go odpalę bo wiadomości, jakiś film itd można obejrzeć. Czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszego kanału Telewizji Polskiej, po raz pierwszy w historii oferowanego w pełni w krystalicznej jakości HD.

Zobaczymy jakie to będą kryształy....pewnie na poziomie 5-6Mbs...

ale dobrze, że przynajmniej coś się dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki kryształ ważne, że znaczek HD będzie :D i Orłoś w HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wejdzie na TNK HD ?

Na marginesie, zwracam uwagę na potencję ma TVP.

Uśpiona w latach dominacji PiS. Jskiś Biełsat czy Parlament. Po co to komu ?

Słuszna była koncepcja Farfała samodzielnej platformy SAT.

Jeżeli dojdzie do konsolidacji CP i C+ to zrobi się na rynku miejsce na TVP SAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Podajesz mi linki jakbym nie wiedział co się dzieje a chyba coś tam wiem :blink:;)

Wiem, że wiesz, ale nie wiem, po co narzekasz, skoro wiesz. ;-)

HD to jest to, ale zanim się rozpowszechni warto zadbać o dobry sygnał SD. Różnica między TVP z anteny analogowej/CP/N/itp., a DVB-T jest spora.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi co innego - co w takim układzie z kanałem TVP HD. Czyzby TVP wszystko co pokazuje moze pokazywac w HD takim jak pokazuje na TVP HD ? Umówmy sie - na TVN HD nie wszystko co leci jest w HD. Mysle ze tak samo będzie z TVP1 HD. Mam nadzieje ze uruchomienie tego kanału nie odbije się na zawartości TVP HD która w naszym kraju jest mozna powiedziec referencyjnym kanałem High Definition i wzorem do nasladowania dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Ale tak na serio i pomijając czy to jest fair czy nie...)

To nie może byc rozpatrywane w takich kategoriach.

To jest zwykły "walterowski" wałek.

Brudna polityka i wielka kasa...

Rzecz w demokracjach, choćby niemieckich, poprostu nie możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV płacisz za posiadanie odbiornika, a nie za dostęp do telwizji. Ot taka mała różnica.

Poczytaj sobie dokładnie ustawę zanim zaczniesz pisać bzdury.

Pozdro

Ale nie zasila on kasy TVN czy Polsatu tylko TVP i PR. W pewny sensie płacąc obowiązkowy abonament RTV stajemy się abonentami TVP.

Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi co innego - co w takim układzie z kanałem TVP HD. Czyzby TVP wszystko co pokazuje moze pokazywac w HD takim jak pokazuje na TVP HD ? Umówmy sie - na TVN HD nie wszystko co leci jest w HD. Mysle ze tak samo będzie z TVP1 HD. Mam nadzieje ze uruchomienie tego kanału nie odbije się na zawartości TVP HD która w naszym kraju jest mozna powiedziec referencyjnym kanałem High Definition i wzorem do nasladowania dla innych.

Podzielam Twój pogląd. TVP HD rządzi.

Ponadto kilka seriali zrobionych w ostatnim czasie już jest emitowana na tym kanale (Twierdza Szyfrów, Ranczo itp). Dodatkowo sięga się dość często do archiwów, co najbardziej sobie cenię (Janosik). Zatem informacja bardzo interesująca, ale moim zdaniem nie jakaś przełomowa.

Co do wyłączności. Mam wrażenie, że eŃka dostanie rzeczoną wyłączność na przekaz SAT, natomiast w ofercie DVB-T chyba będzie większa demokracja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zasila on kasy TVN czy Polsatu tylko TVP i PR. W pewny sensie płacąc obowiązkowy abonament RTV stajemy się abonentami TVP.

A co to ma za znaczenie?

A jak płacisz podatki, duuuuużo większe niż ten abonament to ci nie wisi czasem na co on idzie? Bo wpływu na to nie masz żadnego. No tak .. stajesz się abonentem Państwa a Panstwo ma cię w doopie :angry: .

Łączenie dzisiaj abonamentu RTV z oglądaniem TVP to czysta demagogia. Gdyby TVP miała wyżyć z tego abonamentu to by dawno zdechła. A tak są przez ten abonament pewne ograniczenia pozakładane np. słowo klucz - misja publiczna :lol: :lol: :lol: .

A SAT Farfała to był zwykły populizm polityczny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie może byc rozpatrywane w takich kategoriach.

To jest zwykły "walterowski" wałek.

Brudna polityka i wielka kasa...

Rzecz w demokracjach, choćby niemieckich, poprostu nie możliwa.

Oooooo ... kolega w tematach HDTV "świeżaczek" ale politycznie bardzo wyrobiony :rolleyes: . Gratulujemy :lol:. Czyzby kibol Legii Warszawa nam sie tu trafił?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A SAT Farfała to był zwykły populizm polityczny

Ooooo -to jest dopiero populizm zainteresowanej strony.

To był (abstarhując od zapatrywań i koneksji politycznych Farfała) jedyny w ostatnich latach projekt, który mógł wstrząsnąć rynkiem TV w Polsce. Mija rok od tego czasu i nic się nie zmieniło. N-ka weszła w powstałą (stworzoną moim zdaniem ;)) lukę i świetnie to wykorzystała. A DVB-T w porywach obejmuje 40% ludzi.

Jestem ciekawy jak to dublowanie wyjdzie na zdrowie TVP HD.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misją publiczną TVP byłoby gdyby TVP1 w HD znalazł sie w DVB-T lub w DVB-S dla kazdego w zasiegu a nie na jednej wybranej platformie. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji w innym kraju. ARD i ZDF, czyli 1 i 2ka niemiecka jest za FTA dla kazdego przez satelite astra w HD720p póki co. Oczywistym jest ze TVP idzie na reke wybranej platformie i skorzysta na tym garstka odbiorców, widzów TVP. Mozna powiedziec nisza, cóż to jest 750 tys ludzi z 40 milionów Polaków. Powinna byc TVP1 HD w kazdej kablówce, kazdej platformie i j/w. Kowalski płaci abonament, jak głupi to płaci, a Nowak ogląda w HD chociaz nie opłaca abonamentu RTV. Misja? Tak, misja układ kasowy:)

P.S Abonament radiowo-telewizyjny od posiadanego odbiornika w całości przeznaczony jest na rozwój TVP z myślą o kliencie docelowym, czyli dla widza TVP. Niech zrobią wzorem Niemiec, abonament obowiazkowy, zero reklam i dostep ma kazdy do jednakowej oferty w wieloraki sposób.

Póki co jak to mówi pierwszy cudotwórca Polski, nie opłacac abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmiejecie z Orłosia w HD, ale to jest właśnie to na co czekam, konkretnie na panoramiczny Teleexpress. Nawet zakładając, że jakiś czas TVP 1 HD nie wejdzie do UPC, to przynajmniej na SD będę miał Orłosia nierozciągniętego jak w tej chwili;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo -to jest dopiero populizm zainteresowanej strony.

Czniam na to.

Zainteresowane strony były trzy: CP, C+ i n. I do tego setki operatorów kablowych.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna byc TVP1 HD w kazdej kablówce, kazdej platformie i j/w. Kowalski płaci abonament, jak głupi to płaci, a Nowak ogląda w HD chociaz nie opłaca abonamentu RTV. Misja? Tak, misja układ kasowy:)

P.S Abonament radiowo-telewizyjny od posiadanego odbiornika w całości przeznaczony jest na rozwój TVP z myślą o kliencie docelowym, czyli dla widza TVP. Niech zrobią wzorem Niemiec, abonament obowiazkowy, zero reklam i dostep ma kazdy do jednakowej oferty w wieloraki sposób.

Zaczne od końca: u nas jest abonament OBOWIĄZKOWY !!! I nie przypominam sobie, żeby w Niemczech na wspomnianych przez Ciebie kanałach nie było reklam. Gdyby nie było reklam to by TVP zdechła z głodu i zbankrutowała albo do końca wisiała u polityków na pasku. Jak w każdym kraju zresztą.

Teraz od początku. A niby kto ma zapłacić za podnoszenie tego dzieła TVP1 HD na orbitę i całą obsługę? Bo chyba nie wyobrażasz sobie, że płaci TVP? Płaci nadawca komercyjny czyli w tym wypadku n-ka. I jak płaci to będzie wymagać kasy od klientów. Tyle, że n-ka dołączą (podobno ... pozyjemy zobaczymy) ten program ZA FREE !

TVP sprzedało kanał i teraz ... CHCE KASĘ. Na tym polega biznes. Widocznie CP i C+ dawali za mało. Albo inna teoria spiskowa: C+ chciało kanały Polsatu ... to ma? A dlaczego nie TVP? Hę?

Wszystkim sie ubzdurało, że abonament RTV jest za oglądanie TVP. Bzdura !!! To jest kolejny ukryty podatek (tak jak w wielu innych krajach zresztą).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...