Skocz do zawartości
VAMET

IcyBox MP3011HW

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie po pierwsze u mnie nie pokazuje na Twoim (mam na myśli Vameta) pliku DTS HD jak nacisnę info tylko poprostu DTS 6chi za cholerę nie wiem jak to uzyskać może jakaś podpowiedź?? (ampli napewno obsługuje samsung hw-c700)

Sprawdź, czy masz bieżący firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie odtworzenia na IcyBox MP3011HW pliku pobranego z linku VAMET'a pojawia mi się komunikat "Bitstream error". Czy ktoś mógłby mnie oświecić dlaczego?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie - próbując się dostać poprzez WWW na tego playera widzę stronę logowania, na której należy podać pola "Username" i "Password". W instrukcji nie znalazłem ani słowa na ten temat. Ktoś pomoże?

Pierwsze wrażenie z testowania - irytują mnie zbyt mocno świecące diody na panelu przednim. Urządzenie można wprowadzić jedynie w tryb Standby (zarówno pilotem jak i przyciskiem przyciskiem "Power"), podczas którego intensywnie świeci dioda power na czerwono. Chcąc ją wyłączyć, trzeba wyciągnąć wtyczkę zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź, czy masz bieżący firmware.

Dzięki pomogło o dziwo na oba moje problemy;)

czy mi się wydaję czy na starszym sofcie był szybszy dostęp do plików??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja otrzymałem swój egzemplarz;)

po kilku problemach i ja się podzielę swoimi wrażeniami

Włączyłem ustawiłem potestowałem postaram się podzielić garścia informacji na ten temat (jeśli jakieś błędy składniow się przytrafią albo jakieś literóki to wybaczcie....)

IcyBox mp3011hw

powód dla którego kupiłem ten sprzęt to pliki mkv(chiolerne ograniczenie w ps3 i szlag mnie trafiał już z przerabianiem plików które i tak potem nie chodziły a co je blokowało powiem później bo wbrew pozorm ma to związek również z icyboxem), struktura i iso blu ray, iso DVD i przede wszystkim AUDIO HD

mam dysk sieciowy który to ma stremować pliki na icyboxa.(oczywiście wszystko po kablu)

w playerze do wyboru są różne opcje dostępu do danych :usb, karta pamięci, dysk twardy, sieć i UPnP

usb - podłączony dysk po usb przekazuje bardzo dprawnie materiał hd i nie ma z tym praktycznie żadnego problemu (na tyle co mi się udało przetestować np na filmie przyrodniczym z BBC HD w formacie .ts)

karta pamięci nie korzystałem więc nie wiem

dysk twardy - czyta bardzo łądnie (dodatkowo naszczęści player nic nie kombnuje z własnym formatowaniem itp, ja wyjąłem dysk z kompa i włożyłem do playera aby potestować na materiałach i player bez problemu widział wszystko co było na dysku) płynnie bez zacięć duże pliki mkv mozna spokojnie przewijać i co najważniejsze jest dźwięk HD, wybór ścieżek (jeśli są) itp;) (raz na iron man 2 1080p zdarzyło mi się że były zielone kwadraty ale po restacie playera było już ok, no i na Robin Hoodzie 1080 też był problem (brak obrazu) dźwięk był ale to ktoś zwalił plik bo żaden player nie odtwarza tego poprawnie jak się doczytałem (popcorn wd live xtreamer np.)

STRUKTURA BLU RAY - Pr%ed%at%or%.Ul%ti%ma%te.H%unte%r.Ed%ition%.1987#.B@luRay^.108*0p.AVC.@DTS-@HD$.MA5%.1-CHDBits grubo wagowo ponad 40 gb po klinięcu w katalog player pyta czy ma przglądć czy też odtworzyć katalog, oczywiście wybierając przeglądaj widzimi wszystki pliki i możemy sobie nawigować po nich, jeśli natomiast wybierzemy odtwarzaj katlog no to mamy fuull wypas;) odrazu zaczyna odtwarzać się film (tzw uproszczona struktura odtwarzania i ja też już wiem o co chodzi-brak menu;) ) film odtwarza się bardzo płynnie, można przeskakwiać pomiędzi scenami (po naciśnięciu przycisku GOTO mamy do wyboru czy przeskakujemy do wybranej sceny (podana numeracjia ile ich jest) czy też przeskakujemy do konkretnej minuty i sekundy) i nie ma żadnego problemu player odrazu przeskakuje nie ma zacięć itp, oczywiście scieżki dźwiękowe i napisy są do dowolnego wyboru i oczywiście ampli rozpoznaje że np leci DTS-HD Master Audio) TAKŻE STRUKTURA BLU RAY JEST CZYTANA BEZPROBLEMOWO

z isolem się nie bawiłem bo nie posiadam

teraz kolejna ważna sprawa UPnP i Sieć

UPnP streamowanie po tym mija się z celem jeśli jakiś pliik jes większy (a w hd to 99%) to plik niby się odtwarza płynnie ale jakolwiek ingerencji pt pause, przewijanie już nie mówię o skakaniu np do jakiejś sceny kończy się tym że playerzaczyna odtwarzać film od nowa innymi słowy nie radzi sobie z tym jak cholera już nie mówiąc o tym że nie raz nie odtwarza filmu do końca bo całego poprostu nie widzi (np z iron mana widział 80 minut) i ten sam właśnie problem jest z ps3 tam tez wieksze pliki urywają się w połowie itp bo tam też jest po upnp- ale to już opowieść w innym temacie ( chyba że się mylę ale efekt jest dokładnie ten sam czyli [beeep] zbita) już się przeraziłem że jakaś masakra jest z tym playerem i bez sensu kase wydałem;)

Natomiast po sieci(ikonka z dwoma komputerkami) pliki są odtwarzane bez problemu (nie jest to co prawda klik i już tylko pare sekund trzeba zaczekać max 5 sek powiedzmy przy dużym materiale) możan je przewijać można je zatrzytmywać, można skakać do którejś tam minuty itp czyli pełna opcja

jeśli ktoś zakupi icyboxa niech sprawdzi jaki ma firmware ja okazało się że mam stary firmware i przez to miałem problemy (HumanMedia na forum jak zauważyliście pomógł)

bo nie było dźwięku HD i player nie pamiętał ustawień , aczkolwiek po wgraniu nowego firmware dostęp do plików wydaje mi się trochę dłuższy niż był poprzednio no i 3 razy mi się zwiesił i sam zresetował ale może musi się ułożyć:P

jeśli ktoś miałby jakieś pytania to pisać proszę, jeśli tylko będę wstanie na nie odpowiedzieć to oczywiście to uczynię

OF niby temat ma 7 stron ale spokojnie moderator te głupie zaczepki i przepychanki mógłby wywalić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy próbie odtworzenia na IcyBox MP3011HW pliku pobranego z linku VAMET'a pojawia mi się komunikat "Bitstream error". Czy ktoś mógłby mnie oświecić dlaczego?

pobierz jeszcze raz coś musiało się zwalić bo ja też pobierałem i jest ok (zobacz czy na kompie ci ten plik chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie KMplayer odtwarza plik bez najmniejszego problemu. W ICY BOXie mam firmware v7.3.45.r3783

Edytowane przez hdtv_usr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie plików w formacie flac na stronie HM jest napisane ze odtwarzacz je przyjmuje, natomiast na stronie producenta już nie ma o tym mowy, wiec jak jest w rzeczywistości? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kompie KMplayer odtwarza plik bez najmniejszego problemu. W ICY BOXie mam firmware v7.3.45.r3783

Niby wczoraj odtwarzał, ale dzisiaj odtwarza tylko obraz a dźwieku brak, na innych plikach nie ma problemu, oj coś czuję że ta werjsa softu jakaś niestabilna jest.

Dopiero jak przestawię na z PASSTHROUGH na LPCM Multi Ch to jest dźwięk a le to chyba nie o to chodzi, bo powinno być na Passthrough nieprawdaż?

Edytowane przez sidnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnośnie plików w formacie flac na stronie HM jest napisane ze odtwarzacz je przyjmuje, natomiast na stronie producenta już nie ma o tym mowy, wiec jak jest w rzeczywistości? z góry dziękuję za odpowiedź

Przyłączam się do prośby. Mógłby kotś to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa wyboru napisów zewnętrznych w przypadku gdy plik (mkv, m2ts, struktura, iso, itd) ma już wbudowane napisy wewnętrzne?

Czy jest możliwe przełączanie się pomiędzy nimi i w których przypadkach?

Jeśli już coś było na ten temat to wybaczcie musiałem to przegapić przeglądając temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnośnie plików w formacie flac na stronie HM jest napisane ze odtwarzacz je przyjmuje, natomiast na stronie producenta już nie ma o tym mowy, wiec jak jest w rzeczywistości? z góry dziękuję za odpowiedź

Na 99,9% odtwarza. Zostawiam 0,1% marginesu na błąd, gdyby okazało się że w katalogu z FLACami, który wczoraj odtwarzałem zapłątała mi się jakaś MPtrójka. Wieczorem potwierdzę na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99,9% odtwarza. Zostawiam 0,1% marginesu na błąd, gdyby okazało się że w katalogu z FLACami, który wczoraj odtwarzałem zapłątała mi się jakaś MPtrójka. Wieczorem potwierdzę na 100%.

Standardowe FLAC odtwarza - jest w specyfikacji (polskiej). Ale max do 96Khz. Nie chodzą pliki 24b/192Khz.

Równoczesna obsługa napisów z plików zewnętrznych i wbudowanych w MKV/M2TS jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze Instrukcja do IceBoxa jest dosc lapidarna, pozwole sobie wkleic link do manuala od Arivy 210 ktora praktycznie jest tym samym wynalazkiem. Dowiedzialem sie tam wielu przydatnych rzeczy -na przyklad domyslny login : admin haslo: 123 do web panelu arivy ;-)

http://www.ferguson-digital.eu/en/download...a-HDplayer-210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scalak ten sam podobnie jak i soft(plus minus zmiany potrzebne dla danej płyty głównej)

poszukajcie oznaczeń na płycie: SW1 SW2 SW3 - to miejsce do lutowania przełącznika...nie pamiętam dokładnie który ale chyba SW2 pomaga w razie jakby flashowanie zrobiło cegłę z playera albo wgrano by soft z innego playera

macie ten luksus że nie zrywacie plomby jak w arivie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby ktos mogl sprawdzic czy Dolby True HD idzie dobrze to byloby fajnie :) Jak cos to moge podrzucic niewielka probke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam starego lapka z malym dyskiem (60GB) do ktorego nie oplaca mi sie juz kupowac twardziela (PATA). Tak sobie kombinuje, ze jakbym kupil ten playerek i wsadzil do niego tak z 1,5TB to mialbym odtwarzacz HD i fajne archiwum na inne pliki z ktorych korzystam na lapku. I tu pytanie: jak sie spisuje ten playerek w sieci, ale w druga strone tj. Player - Laptop? Powiedzmy bede chcial poprzegladac albo zedytowac na lapku zdjecia ktore sa na dysku playerka to da sie to zrobic w normalnym czasie czy bedzie sie odczyt danych slimaczyl, a moze w ogole bedzie to nie mozliwe? Albo skopiowac jakies dane z lapka na playera po sieci, bez posrednictwa pendrive'a? Czy taki dysk z playera bedzie widoczny normalnie w otoczeniu sieciowym, ewentualnie czy mozna go bedzie zmapowac w eksplorerze plikow? Bede wdzieczny za wyjasnienie tych nurtujacych mnie kwesti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jakby ktos mogl sprawdzic czy Dolby True HD idzie dobrze to byloby fajnie :) Jak cos to moge podrzucic niewielka probke.

zapodaj próbki to przetestuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie a może ktoś wie czy ten playerek łyknie dysk SATA II?

Jestem oczywiście na etapie wyboru dysku i taki mi się trafił w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pobierz jeszcze raz coś musiało się zwalić bo ja też pobierałem i jest ok (zobacz czy na kompie ci ten plik chodzi)

Ciekawostka - dzisiaj ten sam plik z tego samego dysku startuje bez problemu. Niestety pomimo tego, że Icy Box rozpoznaje ścieżkę dźwiękową jak DTS HD, zarówno w trybie Passthrough jak i LPCM MULTI CH mój amplituner otrzymuje na wejściu tylko dwa kanały. Taka sama sytuacja jest z innymi filmami ze ścieżką DTS HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka - dzisiaj ten sam plik z tego samego dysku startuje bez problemu. Niestety pomimo tego, że Icy Box rozpoznaje ścieżkę dźwiękową jak DTS HD, zarówno w trybie Passthrough jak i LPCM MULTI CH mój amplituner otrzymuje na wejściu tylko dwa kanały. Taka sama sytuacja jest z innymi filmami ze ścieżką DTS HD.

Czyli wygląda na to że sofcik ma wahania formy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum arivahd.pl jest podany sposob na niskopoziomowe flashowanie bez zworki. Powinno zadzialac pewnie na kazdym Realteku. Wystarczy zewrzec nozke 197 z masa i wlaczyc urzadzenie. Wtedy z pendrive'a na USB zostanie zaladowany fw. Jesli grajek jest uwalony a mial wczesniej nadany przynajmniej staly IP to bez rozkrecania mozna sprobowac za pomoca telnetu wydac komende 'kill -6 1'. Rowniez uruchamia to flashowanie z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum arivahd.pl jest podany sposob na niskopoziomowe flashowanie bez zworki. Powinno zadzialac pewnie na kazdym Realteku. Wystarczy zewrzec nozke 197 z masa i wlaczyc urzadzenie. Wtedy z pendrive'a na USB zostanie zaladowany fw. Jesli grajek jest uceglony a mial wczesniej nadany przynajmniej staly IP to bez rozkrecania mozna sprobowac za pomoca telnetu wydac komende 'kill -6 1'. Rowniez uruchamia to flashowanie z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce szybko i sprawnie kupic polecam... (sprzedajacy takze konkretny i wie co sprzedaje :( - jest tez oficjalnym partnerem humanmedia wiec pewniak )

http://allegro.pl/odtwarzacz-sieciowy-icyb...1250056566.html

Najnowszy FW: http://www.raidsonic.de/data/Downloads/Fir....3.45.r3783.zip

Edytowane przez skiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...