Skocz do zawartości
VAMET

IcyBox MP3011HW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze strony niemieckiej zniknął nowy(stary też) software.

Mam nadzieję, że to chwilowe ?

Wgrałem.

Kilka uwag:

- zmiana czcionki tylko na ... domyślną ... hmm

- jakoś nie mogę wejść na klienta BT

- FTP działa

- pojawiła się regulacja wielkości obrazu

Ogólnie, jeśli używam klienta BT, często ma zwiechy :-(

Pliki video (te co miałem okazje włączać) odtwarza poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałki lewo-prawo --szerokość, góra-dół---wysokość, enter (środek) ---zatwierdzenie.

Jednak ten soft jest do kitu, chyba. Nie bez powodu zniknął ze strony Raidsonica.

U mnie ilość zwiech strasznie wzrosła. Jeśli film oglądam, jest oki.

Zapuszczam BT i po chwili ---- zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałki lewo-prawo --szerokość, góra-dół---wysokość, enter (środek) ---zatwierdzenie.

Jednak ten soft jest do kitu, chyba. Nie bez powodu zniknął ze strony Raidsonica.

U mnie ilość zwiech strasznie wzrosła. Jeśli film oglądam, jest oki.

Zapuszczam BT i po chwili ---- zwis.

W poprzednim sofcie tez byla mozliwosc zmiany obrazu - ZOOM i dochodzimy do pozycji XY i strzaleczkami rozciagamy tak jak nam pasuje. Potem OK i zapamietuje ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też zainstalowałem sobie nowy FW. I generalnie wszystko OK. Pojawiły się nowe funkcje (wspomniany dvd i tp.), ale także nowe utrudnienia, że się tak wyrażę.

1. Chcesz coś skasować, pojawia się okienko do wprowadzenia kodu, domyślnie: 0000

2. Z opcji INFO o plik typu mp3. zniknęła informacja o stopniu kompresji, nie ma już. np. 128 kbps.

3. Ale zupełnie powaliło się w ustawieniach AUDIO. Teraz są tylko dwie możliwości, tak na HDMI, jak i na optyku:

- passtrough,

– LPCM DualCH.

Na starym FW audio po optyku miałem na RAW. Co player odczytał, to zapodał na apmlituner. A teraz doopa. Na passtrough ampli milczy (pal licho, jak mu podaje sygnał stereo, gorzej - gdy idzie wielokanałowy), więc trzeba przełączać na LPCM DualCH.

Jednak jak z puszczam film 5.1 to już muszę wyjść z LPCM DualCH, bo (player połączony jest z ampli po optyku) nie puszczany jest ani AC3 ani DTS, więc muszę przejść na "passtrough".

Pytanie, to mam tak skakać, jak wesz po grzebieniu? Czy to normalne? Bo irytujące jest, jeśłi trzeba przełączać ustawkę audio w zależności, czy idzie 2.0 czy 5.1 lub więcej.

A przy okazji pytanie: jak można zapamiętać miasta w pogodzie, by z każdym razem nie pykać po pilocie?

Pozd.

B

PS.

Nie, to jest wk... Mam mieć w pamięci, co jest stereo, co mono, co dts taki czy siaki? Przywracam poprzednią wersję FW i poczekam, jak tę, co wgrałem poprawią a nie zwalą!

Edytowane przez Bibka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także wróciłem do softu poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także wróciłem do softu poprzedniego.

A czym się wkurzyłeś? Tym samym, co ja?

Znaczy się: należy ściągnąć poprzedni FW. I zrobić przeinstalkę. Nie pluje się, że jest starsza od zamontowanej?

PS.

Dałem FW wcześniejsze. Oryginalnie miałem chyba pierwsze. To poprzednie w kontekście przepustu przez optyka tez jest do doopy. Co to jest do wuja, że po optyku mogę puszczać tylko dwa kanały, skoro w FW które miałem, gdy kupiłem maszynkę BYŁ RAW!!!

Puszczam film 5.1. Mam przełączone na pass.

Skończyłem film.

Puszczam radio netowe. W ampli cisza. Przełączam audio w setupie z pass na LPCM.

Puszczam cd dts. Znów cisza. Muszę przełączyć na pass, by szedł DTS a nie zwykłe stereo.

I tak na abarot.

Za mistrzu to wymyślił?

Rozumiem, że wszyscy to mają icki podłączone przez hdmi pod klocki, więc im pyka ta niedogodność.

Ma ktoś FW jeszcze starszy?

Pozd.

B

Edytowane przez Bibka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone przez hdmi, tak, że Twój problem mnie nie dotyczy, ale rozumiem Twoje wkurzenie.

Na tym nowym sofcie BT (lub jakieś inne funkcje sieciowe ... chyba) powodowały częste zwiechy Icka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone przez hdmi, tak, że Twój problem mnie nie dotyczy, ale rozumiem Twoje wkurzenie.

Na tym nowym sofcie BT (lub jakieś inne funkcje sieciowe ... chyba) powodowały częste zwiechy Icka.

No dzięki za zrozumienie. Najchętniej to teraz wróciłby do tego, co miałem wówczas, gdy maszynkę kupiłem :-). Jak rozumiem idee updatowania firmware, to polega ono na tym, ze co dobrze działa to się zostawia, co żle – poprawia oraz nowe funkcje dodaje. Okazuje się, że może być inaczej. W przedostatnim FW był zegarek (nie wiem po co, ale był), a w ostatniej go nie ma. Było pokazywanie kiedyś bitrate a teraz gie jest. Nie mówiąc już o jakimś paranoicznym rozp... ustawki na optyku! Szczerze powiedziawszy, gdyby wiedział, że ma coś takiego ten icek, to bym go nie kupił.

I dlatego ponawiam pytanie: skąd pobrać FW, gdzie w optyku jest opcja RAW i gdzie jest podawany bitrate?

Thx.

Pozd.

B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja poprzednia (v7.3.45.r3783) jest tu link

Nie sądzę aby zadziałała lepiej po optyku - gdyż ona działała właśnie tak jak opisano wyżej. Zmiana nazwy RAW na passthrough to tylko zmiana tłumaczenia, na bardziej zrozumiałe dla wielu użytkowników. Rozbito ustawienia osobno dla SPDIF i HDMI, jednak problem braku sygnału MPEG Audio na wyjściu optycznym ustawionym na RAW/passthrough jest w obu wersjach oprogramowania. Powinno wychodzić PCM 2.0 nie wychodzi nic, lub coś niezrozumiałego dla amplitunera (może czyste MPEG Audio?!)

Ten sam problem występował w odtwarzaczach eGreat, Novatron, PlayOn i innych, z poprzednią edycją procesora, tak gdzieś przez pół roku od wejścia na rynek. Nie wszystcy mają poprawki nawet do teraz. Za problem odpowiada Realtek, nie konkretny producent odtwarzacza.

No i problem dotyczy formatów MPEG Audio, czyli m.in MP3 z plików, ale może wystąpić też dla plików wideo. Nie dotczy AAC, FLAC czy WAV/PCM.

Polecam też przestudiowani tabelki przetwarzania formatów audio dla MP3011: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja poprzednia (v7.3.45.r3783) jest tu link

Nie sądzę aby zadziałała lepiej po optyku - gdyż ona działała właśnie tak jak opisano wyżej. Zmiana nazwy RAW na passthrough to tylko zmiana tłumaczenia, na bardziej zrozumiałe dla wielu użytkowników. Rozbito ustawienia osobno dla SPDIF i HDMI, jednak problem braku sygnału MPEG Audio na wyjściu optycznym ustawionym na RAW/passthrough jest w obu wersjach oprogramowania. Powinno wychodzić PCM 2.0 nie wychodzi nic, lub coś niezrozumiałego dla amplitunera (może czyste MPEG Audio?!)

Ten sam problem występował w odtwarzaczach eGreat, Novatron, PlayOn i innych, z poprzednią edycją procesora, tak gdzieś przez pół roku od wejścia na rynek. Nie wszystcy mają poprawki nawet do teraz. Za problem odpowiada Realtek, nie konkretny producent odtwarzacza.

No i problem dotyczy formatów MPEG Audio, czyli m.in MP3 z plików, ale może wystąpić też dla plików wideo. Nie dotczy AAC, FLAC czy WAV/PCM.

Polecam też przestudiowani tabelki przetwarzania formatów audio dla MP3011: link

Dzięki za odpowiedź panie HumanMedia!

Jednej rzeczy nie rozumiem: kupiłem z końcem października maszynkę. I tam jak ustawiłem optyk w opcji RAW, to grało stereo z mp3, DTS z DVD, flac i wsio. NIC NIE TRZEBA BYŁO ZMIENIAĆ! Wgrałem nowy FW, bo uwierzyłem, że nowe poprawia starsze, wywala złe i dodaje nowe. Tymczasem zawiodłem się.

Z całym szacunkiem, ale ci, którzy robią FW robią fuszerkę. W ostatnim FW np. w pogodzie wyparowała Afryka, zniknęła funkcja dodaj do ulubionych (może dlatego, że i tak nie działała), wyparowała informacja o bitrate itp. itd.

Spytam: czy tak wszyscy pracują nad nowym FW do aparatów, odtwarzaczy, kamer itp.?

Skoro przedstawiciele HM odezwał się, za co raz jeszcze dzięki, to uprzejmie proszę o podanie linka do takiego FW, jaki miałem w swojej maszynce, gdy ją kupowałem.

Potencjalnie zainteresowanym kupnem icka sugeruję, by się głęboko zastanowili. W sensie działania OK. Ale w pozostałych tzw. obszarach straszny szajs!

Uwaga, bo to się może przydać a instrukcja (notabene, dlaczego nie ma polskiej, kompletnej instrukcji jeno jakiś szit tzw. skrócony?) o tym nie wspomina.

Jeśli chcecie mieć indeksowanie i wyszukiwanie plików, sambę i inne, to MUSICIE DYSK SFORMATOWAĆ W ICKU!

Ja tego nie uczyniłem, bo skoro dysk maszyna widzi, to dalej wygrywać. Potem jednak pojawia się komunikat o chęci sformatowania HDD, więc dla bezpieczeństwa wygrywanie należy powtórzyć.

Zatem jak ktoś mi powie, tzw. system w icku jest ok., to nie wie co mówi. Powtarzam prośbę o FW, jaki jest w icku, gdy się go kupuje.

Dziękuję.

Pozd.

B

PS.

Jeszcze jedno, żeby sprawa była jasna... Skoro producent FW nie potrafi tak go napisać, by po optyku szły wszystkie formaty nie HD, czyli 5.1 DTS, DD, DD 2.0, zwykłe stereo (acz wcześniej to mu się udało), to się dziwię, w czym trudność. Tym bardziej, że w którejś tam wersji FW – TEJ KTÓREJ SZUKAM – TA SZTUKA MU SIĘ UDAŁA|!

Edytowane przez Bibka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczęśliwych posiadaczy ICE'a,

Może ktoś mnie oświeci, jak to jest z grafiką ekranową - bo u mnie obraz wyłazi poza obszar wyświetlania telewizora (Plazmowca) - chodzi mi o ikony typu PLAY, PAUSE i przewijanie. Jak się pojawia kosteczka z ikoną np. Play to jej górna część jest poza obszarem telewizora - próbowałem zmieniać rozdzielczości - bez zmian. Da się to w ogóle jakoś ustawić? - w tunerze sat na linuksie mam opcję do ustawiania obszaru wyświetlania ( a nie jest to jakiś super nówka - tylko leciwy AB IPBOX 250PVR) - czy tak poprostu jest.

Druga rzecz to czy istnieje coś takiego jak pasek postępu (w sensie ile filmu już oglądnięte) - chyba jest ale nie mieści mi się na ekranie i widzę tylko górną krawędź?

Czy jest opcja, żeby np gdzieś widzieć np w rogu ekranu - w godzinach/minutach ile filmu odtworzone - ewentualnie zmienić na ile zostało?

Taka ogólna konkluzja dot. softów

Na mój chłopski rozum wypuszczając nowe oprogramowanie usuwa się znalezione lub zgłoszone błędy i ewentualnie dodaje nowe funkcje.

Niestety w wypadku ICY nowy soft owszem dodaje pewne funkcje, ale za diabła nie widzę poprawy co do stabilności - no wiesza się to to bardziej niż na wcześniejszym sofcie (sytuacja - ściąga się torrent, nic nie oglądam ani słucham).

No Panowie/Panie z Humanmedia jeśli wchodzicie na to forum czytajcie o problemach bug'ach w sofcie i jako dystrybutor na kraj dajcie znać do programistów niech coś poprawią bo kiepściutko .

Dobra, po narzekałem, ale ogólnie nawet lobię to pudełeczko.

Tak mi sie nasunęło apropos zwiech przy ściąganiu torrentów - jak coś mi się ściąga i nie oglądam, to nie wychodzę do głównego menu/Home tylko zostawiam film na pauzie - jakoś rzadziej zwiechę łapie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczęśliwych posiadaczy ICE'a,

Może ktoś mnie oświeci, jak to jest z grafiką ekranową - bo u mnie obraz wyłazi poza obszar wyświetlania telewizora (Plazmowca) - chodzi mi o ikony typu PLAY, PAUSE i przewijanie. Jak się pojawia kosteczka z ikoną np. Play to jej górna część jest poza obszarem telewizora - próbowałem zmieniać rozdzielczości - bez zmian. Da się to w ogóle jakoś ustawić? - w tunerze sat na linuksie mam opcję do ustawiania obszaru wyświetlania ( a nie jest to jakiś super nówka - tylko leciwy AB IPBOX 250PVR) - czy tak poprostu jest.

Druga rzecz to czy istnieje coś takiego jak pasek postępu (w sensie ile filmu już oglądnięte) - chyba jest ale nie mieści mi się na ekranie i widzę tylko górną krawędź?

Czy jest opcja, żeby np gdzieś widzieć np w rogu ekranu - w godzinach/minutach ile filmu odtworzone - ewentualnie zmienić na ile zostało?

Taka ogólna konkluzja dot. softów

Na mój chłopski rozum wypuszczając nowe oprogramowanie usuwa się znalezione lub zgłoszone błędy i ewentualnie dodaje nowe funkcje.

Niestety w wypadku ICY nowy soft owszem dodaje pewne funkcje, ale za diabła nie widzę poprawy co do stabilności - no wiesza się to to bardziej niż na wcześniejszym sofcie (sytuacja - ściąga się torrent, nic nie oglądam ani słucham).

No Panowie/Panie z Humanmedia jeśli wchodzicie na to forum czytajcie o problemach bug'ach w sofcie i jako dystrybutor na kraj dajcie znać do programistów niech coś poprawią bo kiepściutko .

Dobra, po narzekałem, ale ogólnie nawet lobię to pudełeczko.

Tak mi sie nasunęło apropos zwiech przy ściąganiu torrentów - jak coś mi się ściąga i nie oglądam, to nie wychodzę do głównego menu/Home tylko zostawiam film na pauzie - jakoś rzadziej zwiechę łapie.

Pozdrawiam

Panowie z HM milczą, choć – będąc autoryzowanymi dystrybutorami sprzętu nie powinni. Mogę czekać na link do oryginalnie wgranego FM, gdy się go kupuje do usranej śmierci!

A propos Twoich problemów. Jak będziesz leciał po hdmi, to ustaw w preferencjach video "hdmi auto". Problem zniknie. Gdy będziesz odtwarzał obraz 4:3, naciśniesz dwa razy zoom plus, ekran 16:9 wypełni się i wskaźniki play, info itp, nadal będą widoczne. W innym przypadku już nie.

Pozd.

B

Edytowane przez Bibka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Drodzy koledzy przeczytałem wszystkie strony i nie znalazłem odpowiedzi na kilka problemów z racji, iż instrukcja jest nie po polsku.

Byłbym wdzięczny za pomoc w poniższych kwestiach:

1. Prośba o link z instrukcją po angielsku (tłumacz online szybko przetłumaczy na polski), na stronie producenta nie znalazłem - może źle szukałem

2.Konfiguracja adapteru WiFi usb np. jak wpisać klucz wpa

3. Krok po kroku dodawanie torrentów jak to zrobić od czego zacząć

4. Jak utworzyć połączenie sieciowe po LAN z ickiem i PC.

Wiem, że te kwestie dla wielu nie stanowią problemu, ale dla mnie niestety tak.

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prośba o link z instrukcją po angielsku (tłumacz online szybko przetłumaczy na polski), na stronie producenta nie znalazłem - może źle szukałem

3. Krok po kroku dodawanie torrentów jak to zrobić od czego zacząć

ad1. tez nie znalazłem- poczytaj instrukcje do Arivy (powinna być kilka postów wcześniej). Jest dużo pełniejsza i w większości odpowiada naszemu modelowi

ad2. w przeglądarce wpisujesz adres IP, który ustawiłeś w zakładce Siec w IcyBoxie (lub który nadal ci router z DHCP), przenosisz sie na strone NeighborWeb, gdzie możesz dodać plik Torrent (najpierw musisz go pobrać i zapisać gdzieś na dysku komputera). W trakcie wejścia na stronę j.w. może być potrzebne hasło i login (domyślnie: admin, 123)

----------------------------------

A teraz kolej na moje pytania:

1. Po dodaniu z poziomu PC pliku torrent (poprzez stronę www) uruchamia się pobieranie. Niestety po jakimś czasie dany torrent dość często znika z listy pobieranych (nie widać pobieranej pozycji na stronie NeighborWeb). Po wejściu na "Udostępnienie P2P" z poziomu menu Icka pojawia komunikat "BT is not running". Jedynym sposobem, który znalazłem (ale który nie działa zawsze) jest ponowne wejście w ustawienia sieciowe na Icku, wyłączenie i ponowne włączenie funkcji BT. Niestety wówczas, po wejściu na "Udostępnienie P2P" widzę przez moment pobierany plik torrent, ale za chwile ponownie znika.

2. W ustawieniach sieciowych na Icku włączyłem Sambe, BT, FTP i wszystko inne :-) jak teraz z poziomu PC dostać się do zasobów Icka? (dla FTPa ostawiłem dodatkowo hasło i login).

PS. czy u was strona do ładowania torrentow tez działa tak straaaasznie woooolno?

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. W ustawieniach sieciowych na Icku włączyłem Sambe, BT, FTP i wszystko inne :-) jak teraz z poziomu PC dostać się do zasobów Icka? (dla FTPa ostawiłem dodatkowo hasło i login).

A na jakim systemie masz PC-ta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem masz mały poradnik jak się do tego zabrać:

Mała sieć domowa w Windows XP

Dzięki!

Przeglądnąłem, ale nic nowego nie wniosło. Mam skonfigurowany komputer zgodnie z opisem, IcyBox i PC maja dostęp do internetu za pośrednictwem WiFi (komputer: karta, IcyBox: AccessPoint).

Niestety- folder udostępniony na komputerze nie jest widoczny w IcyBoxie, zasoby z IcyBoxa nie są dostępne na PC (albo nie wiem jak się do nich dobrać- wpisując "\\raidsonic" nie łączy mnie, podając w przeglądarce nr IP wchodzę na stronę do ściągania torrentów).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można wgrać soft od fergusona Arivy 210 do IcyBox'a? Nie spowoduje to jakiś komplikacji? Sprzęt jest teoretycznie ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można wgrać soft od fergusona Arivy 210 do IcyBox'a? Nie spowoduje to jakiś komplikacji? Sprzęt jest teoretycznie ten sam...

Nie. Taka operacja może się źle skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Przeglądnąłem, ale nic nowego nie wniosło. Mam skonfigurowany komputer zgodnie z opisem, IcyBox i PC maja dostęp do internetu za pośrednictwem WiFi (komputer: karta, IcyBox: AccessPoint).

Niestety- folder udostępniony na komputerze nie jest widoczny w IcyBoxie, zasoby z IcyBoxa nie są dostępne na PC (albo nie wiem jak się do nich dobrać- wpisując "\\raidsonic" nie łączy mnie, podając w przeglądarce nr IP wchodzę na stronę do ściągania torrentów).

Pozdrawiam

A wpisz w przeglądarce IP playera i dalej \HDD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalna uwaga na tle dotąd rzucanych pytań.

Urządzenie ma 24-miesięczną gwarancję, a jego główny dystrybutor, czyli HM ma w [beeep]e tych, którzy go kupili. Bo gdyby ich poważał, to na tym wątku, odpowiadałby na pytania tych, którzy wywalili 450 zetow na maszynkę.

Ale on ma ich w [beeep]e, o czym świadczy choćby to, że do dziś nie odpowiedział mi na pytania tu zapodane, ani na firmowego maila.

Tak trzymać, to jest Polska właśnie...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM ma w [beeep]e tych, którzy go kupili. Bo gdyby ich poważał, to na tym wątku, odpowiadałby na pytania tych, którzy wywalili 450 zetow na maszynkę.

Ale on ma ich w [beeep]e, o czym świadczy choćby to, że do dziś nie odpowiedział mi na pytania tu zapodane, ani na firmowego maila.

Tak trzymać, to jest Polska właśnie...

Nie jest aż tak źle w TEJ POLSCE...bo tak około 10% dystrybutorów audio-wideo w kraju

reaguje na potrzeby klientów...inna sprawa , że tylko połowa z nich podejmuje konkretne działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko proszę o łopatologiczne objaśnienie jakie przyciski i kiedy nacisnąć by skopiować coś z obojętnie jakiego źródła na HDD bo walczę z tym już pół dnia i chyba za głupi jestem na to ustrojstwo: nijak skopiować żadnych plików nie mogę. Please help me bo mnie szlag zaraz trafi.

ups, udało się ... że też człek musi takie męki przechodzić ... albo to już starość.

Edytowane przez TheJa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...