Skocz do zawartości
VAMET

IcyBox MP3011HW

Rekomendowane odpowiedzi

A wpisz w przeglądarce IP playera i dalej \HDD1

niestety- nic nie daje.

Kurcze- nie wiem co jeszcze moge zmienic i poustawiac, zebym mogl dostac sie z poziomu PC do IcyBoxa- po WiFi oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądnąłem, ale nic nowego nie wniosło. Mam skonfigurowany komputer zgodnie z opisem, IcyBox i PC maja dostęp do internetu za pośrednictwem WiFi (komputer: karta, IcyBox: AccessPoint). Niestety- folder udostępniony na komputerze nie jest widoczny w IcyBoxie, zasoby z IcyBoxa nie są dostępne na PC (albo nie wiem jak się do nich dobrać- wpisując "\\raidsonic" nie łączy mnie, podając w przeglądarce nr IP wchodzę na stronę do ściągania torrentów).Pozdrawiam

1. włączyłeś sambę w playerze ? (tak na wszelki słuczaj pytam)

2. ściągnij --> http://www.softperfect.com/products/networkscanner/ --> i sprawdź czy wogóle w Twojej sieci urządzenie jest widoczne

3. odpowiedź na bolączkę XP w zakresie udostępniania zasobów:

Ostrzeżenie Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru przy użyciu Edytora rejestru lub innej metody może stać się przyczyną poważnych problemów. Mogą one wymagać ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że rozwiązanie tych problemów będzie możliwe. Można modyfikować rejestr na własną odpowiedzialność. Aby rozwiązać ten problem, zwiększ wartość parametru IRPStackSize w rejestrze:

1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

2. Wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

3. Przejdź do następującego klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

4. W prawym okienku kliknij dwukrotnie wartość IRPStackSize.

UWAGA: Jeśli wartość IRPStackSize jeszcze nie istnieje, użyj następującej procedury, aby ją utworzyć:

1. W folderze parameters rejestru kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym okienku.

2. Wskaż polecenie Nowy i kliknij polecenie Wartość DWord.

3. Wpisz tekst IRPStackSize.

WAŻNE: Wpisz tekst „IRPStackSize” dokładnie tak, jak jest wyświetlany, ponieważ w nazwie wartości jest uwzględniana wielkość liter.

5. Zmień system na dziesiętny.

6. W polu Dane wartości wpisz wartość większą niż wyświetlona wartość.

Jeśli wartość IRPStackSize została utworzona za pomocą procedury opisanej w kroku 4, wartość domyślna będzie równa 15. Zaleca się zwiększenie tej wartości o 3. Tak więc jeśli poprzednia wartość była równa 11, wpisz 14, a następnie kliknij przycisk OK.

7. Zamknij Edytor rejestru.

8. Ponownie uruchom komputer.

Jeśli problem nie zniknie po wykonaniu powyższej procedury, spróbuj jeszcze zwiększyć wartość IRPStackSize. Wartość maksymalna dla systemu Windows 2000 jest równa 50 (0x32 szesnastkowo).

Jeśli używasz systemu Windows NT 4.0 i problem nie zniknie po wykonaniu powyższej procedury, konieczne może być zastosowanie dodatku Service Pack 4 lub Service Pack 5 dla systemu Windows NT.

Powrót na górę

Więcej informacji

W systemie Windows NT 4.0 wartość domyślna IRPStackSize jest równa 0x4 i musi m...

W systemie Windows NT 4.0 wartość domyślna IRPStackSize jest równa 0x4 i musi mieścić się w zakresie od 0x4 do 0xC (4-12). W systemie Windows NT 4.0 z dodatkiem Service Pack 5 lub nowszym są ignorowane wartości mniejsze niż 0x7.

W systemie Windows 2000 wartość domyślna IRPStackSize jest równa 15 i musi mieścić się w zakresie od 11 do 50. W systemie Windows XP wartość domyślna IRPStackSize jest równa 15 i musi mieścić się w zakresie od 11 do 50.

Nagminne wywalanie się małych sieci domowych z XP Pro SP2 i 3 - powyższe załatwiało problem. Ale żeby sprawdzić prawidłowe działanie po zastosowaniu ww. procedury trza mieć drugiego kompa wpiętego do tejże sieci domowej i z jego poziomu sprawdzić czy udostępnianie działa.

4. przejrzyj ustawienia AP: być może masz włączona jakąś funkcję firewalla, która blokuje dostęp do playera.

5. w razie czego pisz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff... nie wiem jakim cudem- ale zadzialalo

w koncu mam dostep do zawartosci IcyBoxa z poziomu PC

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś mnie oświeci jak korzystać z opcji "sieć" w odtwarzaczu. Brak instrukcji w języku polskim jest karygodny a mnie uniemożliwia uruchomienie opcji "sieć". Problem polega na tym, iż ciągle wyskakuje mi okienko z informacją "błąd logowania". Odtwarzacz widzi mój komputer jako serwer, działa również udostępnianie plików przez UPnP za pomocą PS3... Co powinienem wpisać w okno "IP sieciowe użytkownika" i w okno "hasło"? Czy może do działania tej funkcji muszę mieć zamontowany dysk wewnętrzny w IcyBoxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to mi chodziło, tym bardziej, ze mam XP-eka, a mój problem jest bardziej przyziemnej natury... Mówię, że IcyBox widzi serwer, ale nie moge się do niego dostać bo nie wiem co mam wpisać jako IP sieciowe użytkownika i jakie hasło... Nic takiego nie ustawiłem w odtwarzaczu, anie na kompie więc się pogubiłem :( Teoretycznie udostępnianie przez UPnP mi wystarczy, ale przez sieć też bym chciał aby udostępnianie działało bo wtedy mogę kopiować pliki np. z komputera na podłączony dysk usb. Przez UPnP nie jest to możliwe, tak przynajmniej mi się wydaje... pozdrawam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz proste udostępnianie zasobów komputera.

Jako ścieżkę dostepu na dysk wpisz: \\Nazwa lub IP Playera\HDD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi którą można dostać do IB jest na chipsecie Ralink RT3070. Mam w domu jakąś kartę na tym samym chipsecie. Czy będzie ona pasowała do IB? Natomiast na stronie domowej IB w pytaniach jest informacja że do IB pasują karty na chipsecie RTL8191SU. Karty na obu układach będą działały na tym urządzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi którą można dostać do IB jest na chipsecie Ralink RT3070. Mam w domu jakąś kartę na tym samym chipsecie. Czy będzie ona pasowała do IB? Natomiast na stronie domowej IB w pytaniach jest informacja że do IB pasują karty na chipsecie RTL8191SU. Karty na obu układach będą działały na tym urządzeniu?

działa WiFi Xtreamera które jest oparte na RT3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę o poradę jak wrócić do wyjściowego softu .Z nowym urządzenie sie często zawiesza i zmieniła się obsługa dżwięku przez SPDIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanmedia w tabeli audio ma taką wzmiankę : "Formaty AudioHD w trybie passthrough odtwarzane sa poprawnie tylko przy ustawieniu wyjscia HDMI na 50Hz"

Czy tak jest rzeczywiście ? ktoś to już testował ? -pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do MP3011HW można się zalogować np. poprzez ssh, czy jest możliwość instalacji np. rtorrenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z takim oto pytaniem, poniewaz jestem zielony w tych sprawach. Mianowicie chodzi mi o nagrywanie z telewizji badz z satelity. Czy jakis sprzet tego typu oferuje taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta odtwarzacza RaidSonic jest firmware datowane na 17.11.2010 natomiast polski dystrybutor odtwarzacza ma firmware z datą 2.11.2010 czy ktoś już instalował tą wersje z niemieckiej strony - ver się nie zmieniła jedynie data.

Edytowane przez 4miras4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta odtwarzacza RaidSonic jest firmware datowane na 17.11.2010 natomiast polski dystrybutor odtwarzacza ma firmware z datą 2.11.2010 czy ktoś już instalował tą wersje z niemieckiej strony - ver się nie zmieniła jedynie data.

jest coś takiego IB-MP3011HW-B Firmware v.4391 Published from Raidsonic on 23.11.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie odtwarza filmy w mkv których nie ruszył na "starym".

Mam problem z kasowaniem filmów z dysku, niektóre udało mi się usunąć inne nie. Bez znaczenia czy bezpośrednio czy przez kompa.Mieliście coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie odtwarza filmy w mkv których nie ruszył na "starym".

Mam problem z kasowaniem filmów z dysku, niektóre udało mi się usunąć inne nie. Bez znaczenia czy bezpośrednio czy przez kompa.Mieliście coś takiego?

Polskie znaki w nazwie? A moze jakies inne "nietypowe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że polskie znaki w nazwie są niedozwolone?

Zauważyłem ,że jak usunę najpierw plik z napisami, potem plik z filmem a dopiero potem pusty folder z nawą filmu,to wtedy działa( choć nie za każdym razem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu śledzę ten wątek

Pasywność odtwarzacza IcyBox jest największym atutem

Niestety nigdzie nie doszukałem się jak z temperaturą po dłuższym używaniu odtwarzacza

Brak również rzetelnego podsumowania jak się ten odtwarzacz sprawuje.

Może któryś z użytkowników znalazłby chwile aby zrobić mini recenzję

bardzo pomogło by to w wyborze odtwarzacza takim "lajkonikom" jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Małe (duże) pytanie ;) . Po podpięciu dysku twardego i wejścia do "File copy" pyta o hasło. Urządzenie nowe, niedawno kupiłem i nie było przeze mnie ustawiane żadne hasło, dysk po formacie. Czy może jest jakieś standardowe hasło lub/i możliwy jego reset?

/edit1

Serdeczne dzięki TheJa za pomoc, pomogło :rolleyes:

Edytowane przez Esmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Małe (duże) pytanie ;) . Po podpięciu dysku twardego i wejścia do "File copy" pyta o hasło. Urządzenie nowe, niedawno kupiłem i nie było przeze mnie ustawiane żadne hasło, dysk po formacie. Czy może jest jakieś standardowe hasło lub/i możliwy jego reset?

4 x 0 (zero) winno pomóc

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu śledzę ten wątek

Pasywność odtwarzacza IcyBox jest największym atutem

Niestety nigdzie nie doszukałem się jak z temperaturą po dłuższym używaniu odtwarzacza

Brak również rzetelnego podsumowania jak się ten odtwarzacz sprawuje.

Może któryś z użytkowników znalazłby chwile aby zrobić mini recenzję

bardzo pomogło by to w wyborze odtwarzacza takim "lajkonikom" jak ja :)

Mam go od paru miesiecy, ale ciezko mi zrobic takie kompleksowe podsumowanie. Z dyskiem WD Green po odtwarzaniu przeze pol dnia bajek, obudowa potrafi byc naprawde goraca. Ale nie ma dramatu. Chyba kazde wspolczesne urzadzenie tak sie grzeje. Sprawuje sie jak dla mnie bardziej niz ok - jesli potrzebujecie sprzetu po prostu do odtwarzania filmow, bez testowania dziwnych formatow z ktorymi wiekszosc playerow ma problemy - w tej cenie nei ma chyba nic innego. Z nowym firmware doszedl serwer FTP ktory moim zdaniem dziala lepiej niz Samba - z samba mam czasem problemy ale to bardziej przez budowe mojej sieci domowej zrobionej na 3 swichach :) Na nowym sofcie nie wiesza sie, nie restetuje (nie korzystam z Bit Torrenta ktory moim zdaniem powodowal najwiecej problemow i restartow). Po prostu dziala z pilota i nie trzeba sie bujac z jakimis klawiaturami , przelaczenaimi monitorow jak mialem w HTPC :)

Dziala odtwarzanie MP3, dziala duzo szybciej niz na przyklad w Popcornie przegladanie obrazkow (12mpx prosto z lustrzanki canona otwiera 3-4 sekundy), dziala odtwarzanie wszystkich filmow jakie mam (wkurzajace jest troche konwertowanie napisow z TXT na SRT bo nie mam polskiego windowsa i mi rozpieprza podczas konwersji polskie znaki). Poza tym naprawde trudno narzekac. 450 PLN + 250 za dysk. Warto kupic nowy dysk i sformatowac go odrazu w urzadzeniu , bo bez tego za kazdym startem Icy bedzie chcial formatowac dysk by sobie pozakladac swoje partycje EXT3.

Menu proste i przejrzyste, dziala szybko. Nie korzystam wcale z Media Library ktora moim zdaniem jest badziewna i powolna i najlepiej sprawdza sie Browser - czyli taka przegladarka mediow. Mam wszystko ladnie na dysku pokatalogowane i wole ten sposob eksploracji dysku. W nowym firmware da sie wylaczyc podglad video i da sie po prostu wyswietlic liste plikow - co jest szybkie wygodne.

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...