Jump to content
Sign in to follow this  
VAMET

IcyBox MP3011HW

Recommended Posts

Witam uprzejmie

Kolejny odtwarzacz sieciowy, który poprzez HDMI puszcza Dolby TrueHD, DTS-HD MA i Hi-Res.

Procesor:

Realtek RTD1073 DD(C+) (400MHz)

(Obsługa: [email protected], 32-bit HD OSD, advanced DNR (Digital Noise Reduction), MADi (Motion Adaptive De-interlace), Multi-Tap Scaling Filter)

Obudowa:

Czarna, całkowicie metalowa, podparta gumowymi nóżkami. Front z grubego płata "drapanego" metalu połączonego ze szklistym czarnym plastikiem. Obudowa chłodzona pasywnie, brak wentylatora.

Włącznik główny umiesczono na froncie. Zestaw złącz AV znajdują się na tylnim panelu. Złącze kart pamięci, dwa złącza HOST USB oraz złącze PC USB znajdują się na lewym boku obudowy. Diody kontrolne (USB i Power) oraz czujnik IR USB umieszczone są na froncie odtwarzacza.

Złącza:

Wyjście HDMI v1.3a (do 1080p 60Hz)

Wyjście Video Composite (PAL/NTSC)

Wyjście Video Component (do 1080p)

Wyjście audio stereo (analog, 2x chinch)

Wyjście cyfrowe audio (optyczne)

Złącze LAN 10/100 Base-TX

* Złacze WLAN przez adapter USB 802.11b/g/n (jako opcja, adapter sprzedawany oddzielnie)

Złącza HOST USB 2.0 (2 gniazda)

Złącze PC USB

Złacze kart pamięci (SD, SDHC, MMC)

Złącze zasilania 12V (2A)

Dyski twarde:

Obsługa dysków 3.5" SATA o pojemnościach do 2000GB (większe nie były testowane)

Obsługiwane formaty partycji na dyskach i pamięciach zewnętrznych podłączanych przez USB: FAT16, FAT32, NTFS oraz EXT3

Procedura formatowania dysku dostępna z menu urządzenia, bez opcji podziału dysku na partycje, formatowanie w NTFS.

Obsługiwane formaty (kontenery) wideo:

ASF/WMV [.ASV, .WMV]

MOV (H.264)/MP4/RMP4 [.MOV, .MP4]

MPEG1/2 PS [.M2P, .MPG, .DAT, .VOB, .MPE, .MPEG, .VRO]

MPEG1/2/4 Elementary [.M1V, .M2V, .M4V]

MPEG2 Transport Stream [.TS, .TP, .TRP, .M2T, .M2TS, .MTS]

AVI [.AVI, .DIVX]

Matroska [.MKV]

RM, RMVB

FLV

Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją. Obrazy płyt BD w formacie ISO oraz kopie plikow (BDMV) - odtwarzane w sposób uproszczony, bez menu płyty, z możliwością włączenia i wyboru napisów i zmiany ścieżki audio.

Obsługiwane kodeki wideo:

XVID SD/HD

MPEG-1

MPEG-2 SD/HD

MPEG-4 SP/ASP/AVC SD/HD (H.264)

WMV9 (VC-1) SD/HD

RealNetworks (RM/RMVB) 8/9/10, SD/720p

Niektóre wersje MotionJPG

Zgodność z kamerami wideo HD:

Materiały z kamery wideo rejestrujących w HD w formacie AVCHD bez dodatkowych konwersji.

Obsługiwane formaty audio:

WAV [.wav, .pcm] (w tym pliki WAV kodowane w DTS 5.1)

ADIF, ADTS [.aac]

OGG [.ogg]

ASF/WMA [.asf, .wma]

MP3 [.mp3] (z obsługą tag-ów)

FLAC [.flac]

Obsługa playlist: M3U

Obsługiwane kodeki audio:

MPEG 1/2 Audio Layers I, II, and III (MP3)

OGG Vorbis

WMA (DRM, Advanced Profile nie jest obsługiwany)

PCM, LPCM

AAC

RA

Dolby Digital® (AC3, wbudowany dekoder, dostępny tryb passthrough)

Dolby Digital Plus (eAC3, wbudowany dekoder, dostępny tryb passthrough przez HDMI)

Dolby TrueHD (do 7.1, wbudowany dekoder, dostępny tryb passthrough przez HDMI)

DTS (wbudowany dekoder, dostępny tryb passthrough)

DTS-HD (DTS-MA, DTS-HR) (do 7.1, wbudowany dekoder, dostępny tryb passthrough przez HDMI)

Obsługiwane formaty napisów:

MicroDVD [.sub]

SubRip [.srt]

Sub Station Alpha [.ssa]

Sami [.smi]

ASS

IDX+SUB

PGS (obsługa napisów wbudowanych pliki M2TS w formacie zgodnym z BluRay)

Pełna obsługa napisów (i innych opcji) dla kopii DVD (ISO/IFO)

Obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV (w ramach obsługiwanych formatów) z opcją przełączania na pliki zewnętrzne.

Opcje zmiany wielkości, położenia w pionie i koloru czcionek. Opcja synchronizacji czasowej (przesunięcia +/-) napisów względem filmu.

Obsługiwane formaty zdjęć:

JPEG (Baseline)

GIF

BMP

Biblioteka mediów:

Funkcja skanowania dysku (tylko wewnętrznego) osobna dla zdjęć, wideo oraz muzyki

Funkcja wyszukiwania po nazwach

Grupowania:

Muzyka: artysta, kategoria, album, wszystko

Filmy: aktor, kategoria, rok, wszystko

Zdjęcia: data, wszystko

Praca w sieci:

Wbudowany klient:

- SAMBA (SMB)

- UPnP AV / DLNA

- BitTorrent

Serwer:

- SAMBA/SMB (odłączalny)

Obsługa PPPoE

Możliwość podłączenia adaptera USB-WiFi:

- wersja 802.11b/g/n - rzeczywiste transfery do 15Mbps

Złacze LAN (RJ45):

- standard 10/100Mbit - rzeczywiste transfery do 30Mbps

Serwisy internetowe IMS:

Picasa (z opcją przeglądania, wyszukiwania i logowania)

Flickr (z opcją przeglądania, wyszukiwania i logowania)

Światowa prognoza pogody z mapą lokalizacji

Wiadomość RSS z opcją dodawania własnych kanałów

Radio internetowe:

Lista stacji podzielona wg języków i wg gatunku

Opcja zapamiętania wybranych stacji na liście Ulubionych

Działanie stacji uzależnione jest od zewnętrznego serwera (projekt niezależny od producenta sprzętu)

Inne:

Wygaszacz ekranu

Rozbudowane opcje skalowania (zmiany rozmiaru i proporcji) dla materiałów wideo

Funkcja Slideshow (prezentacja zdjęć z określonym interwałem i muzyką w tle)

Funkcja MediaLibray indeksująca zawartość dysku i pozwalająca na nawigację wg cech plików (wykonawcy, autorzy, daty itd).

Obsługa języka polskiego w menu i w napisach do filmów

Platforma softwarowa: Linux, BusyBox

Zasilanie:

Zewnętrzny zasilacz: AC 100~240 V, DC 12V, 2A

Zasilanie pilota: 2x AA

Wymiary:

Wymiary: 190x228x40 mm (S x G x W)

Waga:

Odtwarzacz: ok. 1000g (bez dysku i zasilacza)

Cena:

459,00 PLN

Źródło: HumanMedia

Ktoś się już bawił? Co z nim jest nie tak w porównaniu do A220, Dune HD?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Ciekawie sie przedstawia jesli chodzi o wyglad i parametry. Jakis test by sie przydal albo opinia kogos kto posiada.

Witam uprzejmie

Ciekawie sie przedstawia jesli chodzi o wyglad i parametry. Jakis test by sie przydal albo opinia kogos kto posiada.

Dokładnie ;) I z tego co widzę, HumanMedia jako jedyna firma w Polsce prowadzi sprzedaż, mogliby się pokusić i zrobić jakieś testy, film nagrać, jak wygląda Menu po odpaleniu, jakieś zdjęcia. Tym bardziej, że cena kusi i nic się o tym nie mówi, albo to jest totalny szajs albo super alternatywa dla wielu.

Panowie z HumanMedia czekamy na recenzję!!! :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Jedyną recenzją jaką znalazłem jest niestety po turecku :-(

poniżej link już po tłumaczeniu z tureckiego na polski przez google translator

link

Jedyną recenzją jaką znalazłem jest niestety po turecku :-(

poniżej link już po tłumaczeniu z tureckiego na polski przez google translator

link

zauwazcie, ze na plycie znajduja sie dwa zlacza SATA !!!

44871d1283714203-icy-box-ib-mp3011-medya-oynatici-15.jpg

moze dalo by sie wyprowadzic zewnetrzene zlacze eSATA lub nawet podpiac jakis odtwarzacz?

Pzdr!

Szata graficzna i całe menu identyczne jak w Arivie 210, technicznie też prawie to samo, cho ten odtwarzacz jest bardziej kompletny dzięki np. HD audio. Rożnica to bardziej dopracowany soft.

zauwazcie, ze na plycie znajduja sie dwa zlacza SATA !!!

moze dalo by sie wyprowadzic zewnetrzene zlacze eSATA lub nawet podpiac jakis odtwarzacz?

Pzdr!

Czy to oznacza że można to eSata wyprowadzic na zewnątrz i podpiąc drugi dysk lub go np. upchnąc w srodku np. 2.5 calowy .

Czyl dwa dyski - 3.5 calowy główny i dodatkowy 2.5 calowy.

Ale czy soft obsłuzy 2 dysk.

Cytat :- Szata graficzna i całe menu identyczne jak w Arivie 210, technicznie też prawie to samo, cho ten odtwarzacz jest bardziej kompletny dzięki np. HD audio. Rożnica to bardziej dopracowany soft. :-

Procesor Arivy Realtek RTD1073DD+

Procesor IcyBox Realtek RTD1073 DD(C+) (400MHz)

Czy to ten sam procesor.

Czy mozna prosi o fotki menu MP3011HW - Realtek RTD1073 DD(C+) (400MHz)

czy na danym procesorze nie mozna zastosowac innego menu.

czy poprostu chinczy ładuje standart ale jak więcej zapłacisz to dodaje wiecej.

Edited by HerGregor

Bo jak w każdym sprzęcie komputerowym jak nie ma sterownika to port nie pracuje bo go system nie widzi.

Może by ktoś ze szczęśliwców co go kupili coś napisal - czy az tak nowy że go nikt nie ma.

HerGregor

Sterownik? To jest hardwarowy kontroler. Skoro pracuje jeden dysk to będzie pracował i drugi.

Chyba ze masz na myśli napęd optyczny ;)

Czy to oznacza że można to eSata wyprowadzic na zewnątrz

mysle, ze najlatwiej bylo by wyprowadzic ten port na czyms takim (rozkrecic, zrobic mala dziurke w tylnej obudowie IceBoxa i wkrecic gniazdo)

48779206.jpg

Czy mozna prosi o fotki menu MP3011HW

Masz wszystko na tej tureckiej stronie- kilka postow wyzej- moim zdaniem wyglada calkiem niezle

PS. Przeczytalem, ze Ariva 210 (mowicie, ze ten IcyBox jest do niej b.podobny) ma obsluge napisow TXT- moze do IcyBoxa tez dalo by sie cos takiego dograc?

Edited by mrq

Bardzo ciekawa opcja, czy już ktoś miał okazję się tym bawić?

a co do napisów to najważniejsze że "obsługa polskich znaków w napisach do filmów" więc nieważen jakie ważne że krzaków nie ma

Edited by sidnej

a co do napisów to najważniejsze że "obsługa polskich znaków w napisach do filmów" więc nieważen jakie ważne że krzaków nie ma

@sidnej- maly OT: znasz moze jakis dobry program, ktory hurtowo zmini mi wszystkie TXT na SRT? Troche mi sie nie otwierac np. w SubtitleWorkshopie kazdy napis z osobna i konwertowac go na SRT.

Pzdr!

@sidnej- maly OT: znasz moze jakis dobry program, ktory hurtowo zmini mi wszystkie TXT na SRT? Troche mi sie nie otwierac np. w SubtitleWorkshopie kazdy napis z osobna i konwertowac go na SRT.

Pzdr!

ToSrtConverter 1.0.4 to program autorstwa Mszefa przeznaczony do hurtowej konwersji napisów z formatu .txt do formatu .srt.

Program bardzo przydatny dla posiadaczy sporej ilości filmów, którzy zakupili odtwarzacz sieciowy (typu Xtreamer, Popcorn, eGreat, etc) i którzy nie mają czasu ani nerwów do ręcznej konwersji napisów.

Właściwości:

* Automatycznie przeszukuje podany katalog i wszystkie podkatalogi szukając par - film - napisy.

* Wykrywa 4 formaty plików txt - MicroDVD, TMPlayer, MPL2, SubRip.

* Wykrywa automatycznie FPS z pliku avi. Jeżeli w katalogu znajduje się plik video w innym formacie, program używa załączonej biblioteki MediaInfo w celu odczytania ilości klatek na sekundę.

* Umożliwia wsadową konwersję napisów z formatów MicroDVD, TMPlayer, MPL2 do formatu SubRip.

* Pliki skonwertowane (.txt) są przenoszone do oddzielnego katalogu (archiwum), dzięki czemu oryginalne napisy są zachowane. Plik "srt" zostaje w katalogu z filmem.

Aplikacja wymaga .NET Framework 3.5

Edited by 4miras4

Bardzo ciekawa opcja, czy już ktoś miał okazję się tym bawić?

No ja już ten odtwarzacz zamówiłem i zgodnie z otrzymaną informacją od dystrybutora powinien u mnie być za 1-2 dni.

Do tego dokładam bardzo szybki i wydajny 1 TB dysk Samsunga i mam całe moje multimedia w jednym miejscu a wbudowany BT w nocy mi uzupełnia nowości :P.

Edited by 4miras4

No ja już ten odtwarzacz zamówiłem i zgodnie z otrzymaną informacją od dystrybutora powinien u mnie być za 1-2 dni.

Do tego dokładam bardzo szybki i wydajny 1 TB dysk Samsunga i mam całe moje multimedia w jednym miejscu a wbudowany BT w nocy mi uzupełnia nowości :P.

Ja się waham;) ale skoro kolega już zamóił to wstrzymam się pare dni i mam nadzieję że kolega podzieli się swoimi wrażeniami czy łyka wszystlo tak jak ma w opisie (i 720 i 1080) i czy faktycznie łądnie daje dźwięk TrueHD bo to mnie najbardziej interesuje.

Kilka obrazków menu nieco niżej.

Polskie tłumaczenie menu jest dość przeciętne, mamy nadzieję że uda się jej niebawem poprawić.

To co na ekranie jest dość standardowe - z nowych rzeczy które nie występują na razie w tego typu urządzeniach jest podgląd działania zadań torenta na TV. Zadania dodaje się przez WWW, ale na TV jest wgląd w to co się dzieje, można też zmieniać parametry (np. prędkości up&down, ilość równoległych zadań itd).

Dodatkowe złącze SATA na płycie - producent na razie nie potwierdził zamiaru wyprowadzenia go na zewnatrz jako eSATA. Czy złącze jest aktywne - nie sprawdałem.

mp3011_TV.jpg

Czy mozna się spodziewac takiego menu jak w Mede8er med500x czy to raczej nie realne mażenia , lub moze tylko jakis podglad filmów po okładkach ( obrazkach ) z jakimś dodatkowym info txt obok obrazka.

Mile widziane pomysły i grafika i kolorystyka z Mede8er med500x.

Czy nie da się inaczej jak ten sam procesor w urzadzeniu to to samo menu.

Jak z jakoscią obrazu i dżwieku w tym urządzeniu czy wszystko co piszą jest aktywne a zwłaszcza pakiet DTS , czytany i wysłany po HDMI do amplitunera.

Czy parametry obrazu da się jakoś okreslic w skali 1-10 i czy klasyczny blurej - jakieś Firmy - daje lepsze parametry obrazu od tego urządzenia czy jest porównywalny .

Edited by HerGregor

I jeszcze jedno pytanko kiedy można się spodziewać wsparcia ze strony Logitech Harmony One, bo na chwilę obecną jeszcze nie ma.

I jeszcze jedno pytanko kiedy można się spodziewać wsparcia ze strony Logitech Harmony One, bo na chwilę obecną jeszcze nie ma.

? Co znaczy nie ma ? Każdy z pilotów serii Harmony potrafi się uczyć kodów innych pilotów. Wystarczy go "nauczyć" i tyle ;)

Do tego dokładam bardzo szybki i wydajny 1 TB dysk Samsunga i mam całe moje multimedia w jednym miejscu a wbudowany BT w nocy mi uzupełnia nowości ;).

DOTARŁ SPRZĘCIOR??;)

podziel się jakimiś opiniami testami;)

Tak oczywiście sprzet do mnie dotarł - polecam zakup przez Human Media!

Jakie wrażenia ? Bardzo pozytywne odtwarzacz ma to co od niego oczekiwałem. Polskie menu dosyć przejrzyste i fajnej kolorystyce i chyba (nie wiem bo nie widziałem) na menu Arivy 210.

Odtwarza wszystko co mu podałem zarówno z podpiętego dysku przez USB jak i z sieci LAN w której czyta filmy z mojego PC - wszystko płynnie bez zwisów czy przycinek.

Odtwarzacz mam połaczony kablem HDMI z moją 42" plazmą i dżwięk idzie z TV na amplituner kablem optycznym (szkoda że nie dołożyli gniazda Coaxial). Po podłączeniu TV pokazał że pracuje z rozdzielczością Full HD 1080p mimo że TV jest HD Ready.

Nie mam materiałów najwyższej jakości HD czy BR ot zwykłe Divix-y, .mkv czy .rmvb, czyta też strukturę skopiowanych płyt DVD z obsługą menu startowego (VIDEO_TS).

Radia internetowe - bez problemu, jest dużo stacji polskich m.in polskastacja.

Za chwilę podepnę mu dysk SATA i sprawdzę jak działa BT czy przenoszenie i kopiowanie plików po sieci LAN (musi być dysk wewnątrz aby uruchomić te usługi).

No i mam podłączony już dysk twardy - jednocześnie na dysku trwa odtwarzanie filmu, kopiuje na niego przez LAN pliki filmowe i pracuje BT. Wszystko leci bez zwisów i przycięć. Jedyne do czego mogę się przyczepić to transfer podczas kopiowania plików przez LAN trochę wolny ale może to być spowodowany tym co napisałem wcześniej że dysk pracuje w 3 funkcjach.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj ;).

Edited by 4miras4

@4miras4 - z moich kalkulacji wynika, ze powinien byc juz u Ciebie- jak pierwsze wrazenia?

------------------

Edit: nie zauwazylem nowej karty tego wątku :-)

Edited by mrq

Jaki jest transfer przez bt ?? Taki jak na kompie ?

W zestawie jest kabel hdmi ? Bo myślę zamawiać i nie wiem czy dołożyć oddzielnie kabel

Edited by -julian-