Skocz do zawartości
VAMET

IcyBox MP3011HW

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest transfer przez bt ?? Taki jak na kompie ?

Dokładnie taki sam - można puścić na max jak i przycinać (zakładka Settings) zarządzanie przez stronę www na podłączonym PC.

Samo przenoszenie plików jak i zarządzanie BT jest o wiele wygodniejsze i łatwiejsze właśnie z PC.

No niestety producent nie wyposażył odtwarzacza w kabel HDMI i trzeba dokupić - zwróć uwagę aby był w v1.3b

Edytowane przez 4miras4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hdmi v1.3b ??

W specyfikacji jest napisane Wyjście HDMI v1.3a (do 1080p 60Hz)

Sorry moja pomyłka (literówka) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

możesz powiedzieć czy da się przeglądać 'normalnie' strony www? tzn. chciałbym od czasu do czasu obejrzeć np. wyścigi formuly 1 lub tvp wiadomości? czy przeglądarka może działać normalnie, bo w specyfikacji tego nie ma ?

przymierzam się do jakiegoś odtwarzacza, i z tego co widzę, to niewiele jest takich, gdzie można przeglądać strony www

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

możesz powiedzieć czy da się przeglądać 'normalnie' strony www? tzn. chciałbym od czasu do czasu obejrzeć np. wyścigi formuly 1 lub tvp wiadomości? czy przeglądarka może działać normalnie, bo w specyfikacji tego nie ma ?

Nie bardzo rozumiem o co pytasz - przeglądać strony www ale gdzie ? na odtwarzaczu czy na PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem o co pytasz - przeglądać strony www ale gdzie ? na odtwarzaczu czy na PC ?

na odtwarzaczu, czy można przeglądarki do zarządzania ... użyć do stron www ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na odtwarzaczu, czy można przeglądarki do zarządzania ... użyć do stron www ?

Nie za dużo wymagasz od tego odtwarzacza ? Ma tylko 400 MHz procesor i nie został stworzony do przeglądania internetu tylko jako centrum multimedialne i robi to wg mnie bardzo dobrze + dodatkowe bajery jak ktoś chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za dużo wymagasz od tego odtwarzacza ? Ma tylko 400 MHz procesor i nie został stworzony do przeglądania internetu tylko jako centrum multimedialne i robi to wg mnie bardzo dobrze + dodatkowe bajery jak ktoś chce.

kurcze nie wiem, wczytuje się od dwóch dni w te tematy .... to oznacza że nie ma?

wydaje mi się, że Popcorn Hour A200 ma coś takiego, (nie jestem pewien)

edit. Popcorn Hour A200 też obsługuje tylko wybrane serwisy, pozostaje chyba tylko htpc, jak ktoś chce dostęp do www

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak oczywiście sprzet do mnie dotarł - polecam zakup przez Human Media!

Jakie wrażenia ? Bardzo pozytywne odtwarzacz ma to co od niego oczekiwałem. Polskie menu dosyć przejrzyste i fajnej kolorystyce i chyba (nie wiem bo nie widziałem) na menu Arivy 210.

Odtwarza wszystko co mu podałem zarówno z podpiętego dysku przez USB jak i z sieci LAN w której czyta filmy z mojego PC - wszystko płynnie bez zwisów czy przycinek.

Odtwarzacz mam połaczony kablem HDMI z moją 42" plazmą i dżwięk idzie z TV na amplituner kablem optycznym (szkoda że nie dołożyli gniazda Coaxial). Po podłączeniu TV pokazał że pracuje z rozdzielczością Full HD 1080p mimo że TV jest HD Ready.

Nie mam materiałów najwyższej jakości HD czy BR ot zwykłe Divix-y, .mkv czy .rmvb, czyta też strukturę skopiowanych płyt DVD z obsługą menu startowego (VIDEO_TS).

Radia internetowe - bez problemu, jest dużo stacji polskich m.in polskastacja.

Za chwilę podepnę mu dysk SATA i sprawdzę jak działa BT czy przenoszenie i kopiowanie plików po sieci LAN (musi być dysk wewnątrz aby uruchomić te usługi).

No i mam podłączony już dysk twardy - jednocześnie na dysku trwa odtwarzanie filmu, kopiuje na niego przez LAN pliki filmowe i pracuje BT. Wszystko leci bez zwisów i przycięć. Jedyne do czego mogę się przyczepić to transfer podczas kopiowania plików przez LAN trochę wolny ale może to być spowodowany tym co napisałem wcześniej że dysk pracuje w 3 funkcjach.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj :P.

No to gratuluję zakupu;) Ja jeszcze analizuję :lol:

I oczywiście mam pytanie czy czyta strukturę Blu Ray? (niby w opisie napisali że iso czyta i strukturę w sposób uproszczony - cokolwiek by to znaczyło)

I czy próbowałeś wydusić z niego np dźwięk w TrueHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zamowilem to cudo :lol: Mam nadzieje ze za dzien lub dwa juz bedzie u mnie :P Wyglada obiecujaco i nie ma wiatraka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa napisów. Mozna zmieniac rozmiar, są czytelne, mają obwódki ?

Jaki ma pobór mocy bo nie moge nigdzie znaleźć ?

Edytowane przez -julian-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluję zakupu;) Ja jeszcze analizuję :lol:

I oczywiście mam pytanie czy czyta strukturę Blu Ray? (niby w opisie napisali że iso czyta i strukturę w sposób uproszczony - cokolwiek by to znaczyło)

I czy próbowałeś wydusić z niego np dźwięk w TrueHD?

Nie wiem jak ze strukturą BR ani z TrueHD bo nie mam takiego materiału ale z strukturę DVD czyta bez problemu z pełną obsługą menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Ready nie oznacza rozdzielczosci tylko to że tv może przyjąć sygnał HD(każdy) i go wyświetlić - i tak robi dlatego masz info o 1080p

sprzęt jest praktycznie tym samym co ariva 210(soft) ale nieco inny wewnątrz - ariva ma tylko jedno sata - ciekawe czy soft są wymienne bo ariva nie ma radia internetowego i passtrough HD audio

julian - czytelne bez obwódek z regulacją wielkości i położenia - to w zupełności wystarcza

pobór mocy tak jak inne - poszukaj na necie - pewnie koło 25 wat przy odtwarzaniu(może mniej

co do odtwarzania bd to uproszczone czyli sam film bez menu ale z możliwościa wyboru napisów i scieżek audio

transfer BT jest niższy w każdym NMT, odtwarzanie płynne nawet z sieci ale już transfer plików przez lan to tragedia...przez wifi jest jeszcze gorzej nawet mając "n" - ja swoją arivę tankuję wyciągając dysk bo zabawa lanem to zwykła głupota i marnotrawienie czasu

co do neta to podobno opera mogłaby być na te padaki ale każdy doskonale wie jakie wymagania ma flash(potężne zupełnie jak metro 2033 hehehe) więc nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda sprawa napisów. Mozna zmieniac rozmiar, są czytelne, mają obwódki ?

Jaki ma pobór mocy bo nie moge nigdzie znaleźć ?

A czy to jest plazma albo amplituner ,żeby pytac o pobór mocy.

Pytasz jakbyś nigby nie widział playera HD - a pytasz o napisy jak w playerku do divixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda sprawa napisów. Mozna zmieniac rozmiar, są czytelne, mają obwódki ?

Jaki ma pobór mocy bo nie moge nigdzie znaleźć ?

Napisy są czytane tylko w formacie który jest podany w specyfikacji czyli nie czyta formatu popularnego tylko w Polsce .txt. Można zmieniać ich wielkość, wysokość na ekranie (tylko w górę od domyślnej wysokości) oraz kolor są czytelne i po ustawieniu kodowania bez ,,krzaczków".

Pobór mocy ? Nie mam pojęcia ale zasilanie idzie z małego zasilacza 12V, 2A więc pewnie kosmicznego rachunku za prąd nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że juz kilka osób posiada ten player , to czy można by sprawdzic 2 -gie gniazdo eSata i czy obok na płycie gniazda zasilania dysku jest drugie gniazdo zasilania do tego drugiego gniazda eSata.

Na zdjęciu widac wolne gniazdo Esata i gniazdo zasilania ale czy są aktywne i widziane przez system playera.

Czy mozna prosic o test tych gniazd Esata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi że juz kilka osób posiada ten player , to czy można by sprawdzic 2 -gie gniazdo eSata i czy obok na płycie gniazda zasilania dysku jest drugie gniazdo zasilania do tego drugiego gniazda eSata.

Na zdjęciu widac wolne gniazdo Esata i gniazdo zasilania ale czy są aktywne i widziane przez system playera.

Czy mozna prosic o test tych gniazd Esata.

A powiedz mi jaki to ma głębszy sens ?

Do odtwarzacza można założyć 2 TB dysk na którym można trzymać masę plików i dostęp do nich będzie na pewno znacznie szybszy dla odtwarzacza niż z podpiętego zewnętrznego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to tez sie pochwale sprzet w domu i biore sie za testowanie.

Czekamy na piersze wrażenia i spostrzeżenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz - sata i esata TO W 100% TO SAMO - nowe esata za pomocą specjalnego układu potrafią też zasilić wyjście - nie trzeba wtedy do takiego dysku używać dodatkowego zasilania(ale to tylko w nowych penach)

a czy dysk będzie przez sata czy esata to transfery będą identyczne

druga kwestia - gdzie wy tam widzicie esata? TAM JEST ZWYKŁE SATA - a czy działa to już zależy od firmware

co do dysków - 2TB są nieopłacalne - kosztują ponad 400 pln - 1.5TB kosztuje w okolicach 270 pln....policz sobie

a czy masa plików?1.5TB to około 180 filmów fullhd więc? i to takich w okolicach 10 giga czyli raczej małych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi jaki to ma głębszy sens ?

Do odtwarzacza można założyć 2 TB dysk na którym można trzymać masę plików i dostęp do nich będzie na pewno znacznie szybszy dla odtwarzacza niż z podpiętego zewnętrznego dysku.

Pomyśl kolego 2 TB film Blurej to 40 GB , tyle ważą pliki pobierane z internetu.

To 2 TB to pikuś bo to niecałe 50 filmów a nie ,zadna masa plików mając dwa dyski po 2 TB jeden wewnątrz drugi na zewnątrz i jeszcze ze 2 dyski po 2 TB po USB to jakieś 8 TB a to daje 4 x 50 filmów = 200 filmów.

Czy teraz rozumież dlaczego pytam czy działa Sata dodatkowe na plycie.

Tylko nie mów ile to diwiksów zmiesci się na 2 TB , bo nie po to się czeka na tani plajer czytający DTS HD Master i Ture HD aby delektowa się namiastką dzwięku który możemy uslyszec z tego playera.

I ponowię prośbę jak ktoś by mógł mi odpowiedziec co z tym sata dotatkowym na płycie czy działa.

Zobaczcie panowie jest już kilku posiadaczy tego plajera ale niema żadnej odpowiedzi co czyta jak z audio czy czyta m2ts w kazdym kodeku czyli mpeg4 lub VC-1 , jak radzi sobie z plikami blurej z katalogu i z ISO.

Czy to podpucha do zakupów czy naprawdę kupują ludzie którzy niemają jeszcze żadnych plików do testowania tego plajera.

Może na pytanie o gniazdo sata pomoze i odpowie Human Media.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację:

- czy player wyświetla napisy w HD,

- po wyłącznie pilotem dysk się zatrzymuje,

- ile trwa zimy start,

- czy odtwarza obraz BD-iso lub strukturę katalogów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kilka pytań panowie (a zapewne głównie ekipa HumanMedia):

- czy są jakiekolwiek perspektywy na obsługę zewnętrznego DVD/Bd z CSS ???

- czy można aplikować urządzeniu własne RSSy ?

- czy będzie obsługa YouTube i innych straemingów sieciowych ?

Na ile można liczyć na wsparcie producenta.

Będzie gorzej czy lepiej niż Xt / Hyundai/ Mede8er/ Popcorn/ Ariva (niepotrzebne skreślić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...