Skocz do zawartości
VAMET

IcyBox MP3011HW

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz mi jaki to ma głębszy sens ?

Do odtwarzacza można założyć 2 TB dysk na którym można trzymać masę plików i dostęp do nich będzie na pewno znacznie szybszy dla odtwarzacza niż z podpiętego zewnętrznego dysku.

Tu chodzi tez np. o wyprowadzenie zlacza eSATA (na kabelku SATA -> eSATA na zewnaz urzadzenia tak, zeby mozna bylo szybko przegrywac na niego duze pliki

PS- ja rowniez skusilem sie na ten player- dzis powinienem miec go u siebie, wiec dam znac jak wyglada kwestia drugiego portu SATA na plycie

Pzdr!

Edytowane przez mrq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi jaki to ma głębszy sens ?

Do odtwarzacza można założyć 2 TB dysk na którym można trzymać masę plików i dostęp do nich będzie na pewno znacznie szybszy dla odtwarzacza niż z podpiętego zewnętrznego dysku.

i jak sie ma 8TBajtowego NASA to za kazdym razem wyciagac z niego dyski i wkladac do "urzadzenia" ...

musial bym chyba o[beeep]eć :)

po to nas ma porty eSATA, zeby bylo wygodnie jak z USB ale przy 2-3x lepszych transferach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miras widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz - sata i esata TO W 100% TO SAMO - nowe esata za pomocą specjalnego układu potrafią też zasilić wyjście - nie trzeba wtedy do takiego dysku używać dodatkowego zasilania(ale to tylko w nowych penach)

a czy dysk będzie przez sata czy esata to transfery będą identyczne

druga kwestia - gdzie wy tam widzicie esata? TAM JEST ZWYKŁE SATA - a czy działa to już zależy od firmware

co do dysków - 2TB są nieopłacalne - kosztują ponad 400 pln - 1.5TB kosztuje w okolicach 270 pln....policz sobie

a czy masa plików?1.5TB to około 180 filmów fullhd więc? i to takich w okolicach 10 giga czyli raczej małych

bzdury nieskonczone ....

skoro dysk 2TB kosztuje 400pln a dysk 1TB kosztuje 200 to nie widze zupelnie nieoplacalnosci dyskow 2TB ... kup sobie swojego 1,5 TB - nie wszyscy musza ucierac szklem [beeep]e :)

zdecydowanie wole 4x2TB w Nasie niz 4x1,5 bo to 2TB roznicy ... jakbym mial stworzyc 8TB macierz z dyskow 1,5TB to bym musial ich kupic 5 + jeden dysk 500GB (razem 6 dyskow) i koszt bylby identyczny a zajmowalo by mi to o 50% wiecej miejsca ...

do tego, trzeba by kupc albo 2 obudowy na dyski USB/eSATA lub wrecz kolejnego Nasa dwudyskowego, zeby gdzies podzac dodatkowa pare dyskow ...

wiesz ile kosztuje dobry NAS na 2 dyski, QNap albo Synology?

moja prosta rada, prosze nauczyc sie liczyc ...

ucierajacy szklem [beeep]e centus zazwyczaj 2x placi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1.5TB kosztuje 255 pln. ( 1TB = 170 pln.)

Jeśli 2.0TB kosztuje 440 pln. ( 1TB = 220 pln.)

Trzeba być ślepym, aby nie zauważyć różnicy w cenie 1TB na w/w dyskach. :)

A do ich obsługi wcale nie potrzeba NAS-a za tysiące pln. - wystarczy stacja dokująca za 80-100 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi tez np. o wyprowadzenie zlacza eSATA (na kabelku SATA -> eSATA na zewnaz urzadzenia tak, zeby mozna bylo szybko przegrywac na niego duze pliki

PS- ja rowniez skusilem sie na ten player- dzis powinienem miec go u siebie, wiec dam znac jak wyglada kwestia drugiego portu SATA na plycie

Pzdr!

Czekam na twoją odpowiedż.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bodex

Jeśli 1.5TB kosztuje 255 pln. ( 1TB = 170 pln.)

Jeśli 2.0TB kosztuje 440 pln. ( 1TB = 220 pln.)

BoDex to 50 zł. drożej na 1TB ale różnica to 0,5 TB czyli tylko 25 zł , a 2 -uch dysków po 1,5 TB nie wciśniesz do obudowy playera.

A 25 zl w niektórych regionach i tak trzeba zapłacic więcej czy to 1,5 czy 2 TB.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- nie ma sensu wdawac sie w slowne sprzeczki i przezucanie sie terabajtami :-)

przejdzmy do konkretow- kto poza 4miras4 ma juz ten player u siebie? (ja bede mial dzis wieczorem) i moze powiedziec cos nt. HD Audio i drugiego portu sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

a mógłby ktos umieścić zdjęcie jak wyglądają czcionki przy divx,rm,wmv itd

czy długie napisy się mieszczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez interesuje odtwarzanie Hd audio. Moze ktos napisze czy wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 1.5TB kosztuje 255 pln. ( 1TB = 170 pln.)

Jeśli 2.0TB kosztuje 440 pln. ( 1TB = 220 pln.)

BoDex to 50 zł. drożej na 1TB ale różnica to 0,5 TB czyli tylko 25 zł , a 2 -uch dysków po 1,5 TB nie wciśniesz do obudowy playera.

A 25 zl w niektórych regionach i tak trzeba zapłacic więcej czy to 1,5 czy 2 TB.

To chyba jakas nowa matematyka :) Bo wg standardowej roznica miedzy posiadaniem w srodku 1.5 a 2.0TB to nie 25zl jak piszesz a az 185zl,

czyli calkiem sporo.

A i dysk 2TB to tez malo, w koncu i tak zabraknie, tak wiec nie warto przeplacac i dokupowac w miare potrzeb najtansze rozwiazania.

To pisze posiadacz dyskow 200GB, 320GB, 3x500GB, 2x1500GB :)

Od duzych pojemnosci jest siec i dyski podpiete do latopa/peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi tez np. o wyprowadzenie zlacza eSATA (na kabelku SATA -> eSATA na zewnaz urzadzenia tak, zeby mozna bylo szybko przegrywac na niego duze pliki

PS- ja rowniez skusilem sie na ten player- dzis powinienem miec go u siebie, wiec dam znac jak wyglada kwestia drugiego portu SATA na plycie

Pzdr!

I ja się skusiłem;) ale niestety miałem pecha i w warszawie nigdzie go od ręki nie dostanę;( muszę czekać do poniedziałku, a już zaplanowałem sobie że w weekend go przeciwczę:)

ps. może ktoś wie gdzie w warszawie można go od ręki dostać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja się skusiłem;) ale niestety miałem pecha i w warszawie nigdzie go od ręki nie dostanę;( muszę czekać do poniedziałku, a już zaplanowałem sobie że w weekend go przeciwczę:)

ps. może ktoś wie gdzie w warszawie można go od ręki dostać??

ITSklep.pl

02-605 Warszawa, ul.Ursynowska 8

tel: 22 4346475, 664 557755

fax: 22 4869742

www.itsklep.pl

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jakas nowa matematyka :) Bo wg standardowej roznica miedzy posiadaniem w srodku 1.5 a 2.0TB to nie 25zl jak piszesz a az 185zl,

czyli calkiem sporo.

A i dysk 2TB to tez malo, w koncu i tak zabraknie, tak wiec nie warto przeplacac i dokupowac w miare potrzeb najtansze rozwiazania.

To pisze posiadacz dyskow 200GB, 320GB, 3x500GB, 2x1500GB :)

Od duzych pojemnosci jest siec i dyski podpiete do latopa/peceta.

Przepraszam że ciągnę ten głupi wątek dalej , ale kolega paweł 7 dysków o łącznej pojemnosci 5 TB 20 GB to jak podłancza , jak chce obejzec swoje zbiory czy może posiada jakąś macierz do której włożył de dyski i znich korzysta.

Nie łatwiej kupic 3 x 2TB = 6 TB jeden do plajera dwa na kabelku i zero problemów , no może mniej niż z 7 dyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cretino twój nick wyjaśnia wszystko - naucz się dziecko liczyć i przedewszystkim myśleć...i tak! każdy z nas ma NAS na 4 dyski za tysiaka(i to średni) tylko po to by móc sobie filmy pooglądać na playerku za 400 pln..brawo...

no logiki w twoim wywodzie nie ma żadnej

przy okazji wole kupić 2 obudowy z gigabitem i esata na dwa dyski niż jedną na 4 - zostanie mi spokojnie na jeden dysk - nie szastam kasa na lewo i prawo tylko wydaję z rozwagą - dlatego nie jestem głupi i nie kupuje dysków 2TB bo są za drogie jak na oferowaną pojemność - skończysz szkołę to może zrozumiesz

hergregon - łatwiej wydajniej i pojemniej ale jaka cena?to prawie 1500 pln....czekam co pokaże samsung na nowych talerzach to może 2TB stanieją

póki co za 250 zeta można kupić obudowę z raid 0/1 z usb i esata(niestety brak lanu) ale jak ktoś ma router z usb mass storage class (tplink 1043 :) ) to co za problem wpiąć huba i ze 4 takie obudowy :)

no ale prawdziwym problemem jest niestety straszliwie marny lan w tych wszystkich playerkach (wlan to już wogóle pomyłka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem fotki - Spidy - i w pierwszym momencie miałem wrażenie że to O!Play Asusa , ale interesuje mnie fotka - 605dbe3a0020b22e4c9cde19 - na której jest dwa dyski pod nazwa - Dysk Twardy - i - UPnP - przy obu nazwach jest ikona dysku, czy może to ten drugi Sata.

Ale chyba nie będzie działac 2 dyski Sata bo nie ma obsługi w menu playera. Moze jest to tylko zdublowany port wrazie uszkodzenia pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ITSklep.pl

02-605 Warszawa, ul.Ursynowska 8

tel: 22 4346475, 664 557755

fax: 22 4869742

www.itsklep.pl

Powodzenia

ZONK Oni nie mają napewno od reki przetestowałem ich na początku, od poniedziałku mają na stronie ale dopiero 27 września mają mieć na magazynie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Human Media masz Taka zakładkę - Partnerzy - i tam masz wykaz wszystkich sklepów w polsce.

Nie no to to ja wiem wszystkich mam już oblatanych w okolicy, miałem nadzieję że ktoś mi podpowie gdzie oprócz tych miejsc mogło by być, dobra nieważne zaczekam do poniedziałku już zamówione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariva jak nic - szkoda że soft niewymienny.....

UPNP - no kolego jak mozna to mylić z dyskiem? - Universal Plug N Play - sieć poprostu sieć

dysk pojawiłby sie w dziale HDD jako drugi - chyba że pojawiłoby się HDD2 :blink:

niedopatrzyłem się na zdjęciqach punktów lutowniczych SW3(czy tam SW2) - sprawdź czy są - pomagaja odtrupić playera w razie wpadki z firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to sztywno wszystko idzie , jak już pisałem wiele osób obiecuje i nic nie pisze.

czyzby miała byc to tylko zachęta do kupowania , a player jest nie bardzo , bo nie widzę i nie czytam nic dobrego wsród kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś to sztywno wszystko idzie , jak już pisałem wiele osób obiecuje i nic nie pisze.

czyzby miała byc to tylko zachęta do kupowania , a player jest nie bardzo , bo nie widzę i nie czytam nic dobrego wsród kupujących.

Miałem juz kupowac ale właśnie dlatego sie wstrzymam.

Edytowane przez -julian-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy- Odtwarzacz juz u mnie jest- doszedl b.szybko.

Jak narazie probuje go skonfigurowac do pracy w mojej sieci (to moj pierwszy NMT i poczatki z siecia, wiec pewnie bedzie ciezko :-) )

Niestety w tym momencie nie mam zadnych materialow HD Audio, wiec nie powiem Wam jak to dziala.

Mam jedno pytanie- Odtwarzacz bedzie wspolpracowal z TV Samsung C650, ktory ma wbudowane gniazdo LAN. Czy jezeli kupie do IcBoxa karte WiFi USB i zepne TV z odtwarzczem kablem LAN to TV tez bedzie mial dostep do internetu za posrednictwem odtwarzacza?

Jezeli nie to co bardziej polecacie: karta WiFi do odtwarzacza czy Router WiFi i dwa kabelki (jeden do TV, drugi do IcyBoxa)?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...