Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktos z Lodzi kto pozwolilby mi sprawdzic mojego Nboxa ze sowja instalacja antenow
? Ja mam antene 90cm, na wszystkich kanalach 80-100% a na transp TVP 0% i ani troche wiecej. Probowalem juz wszystkiego i nic. Podejrzewam ze moze cos jest z tunerem nie tak dlatego chce go
podlaczyc gdzie indziej.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuba: Ja sam zakladalem antene i wlasnie pojawil sie powyzszy problem. Ale po minimalnym obroceniu anteny oraz przekreceniu konwertera na TVP mam okolo 40%.
Nie zmienia to faktu, ze jest to malo w porownaniu z TVN (90%), tak wiec problem jest po stronie N ale mozna go lekko skorygowac dobrze ustawiajac antene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
@lemonpl

Wlasnie to jest problem. Ciekawe skad az takie roznice w jakosci na tunerze N? Na tej samej antenie Humax ma jakosc porownywalna na obydwu tp N (mowie o MPEG4), a N box ma brak odbioru na jednym tp a na drugin powyzej 90% .
Do tej pory zainstalowalem 9 zestawow N w wiekszosci w UK i jak narazie tylko jeden klient zadzwonil do mnie z tym problemem. Dodam ze u jednego wykorzystalem antene 45cm od SKY i dzialalo bez problemu na okolo 60% wiec jezeli instalacja jest wykonana prawidlowo to 60cm na HB musi wystarczyc a sygnal na obszrze polski powinien przy tej czaszy byc przynajmniej 60% . Oto mapa pokrycia HB wiazki EUROPE (obydwa tp N) [url="http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb7a_popd.html"]http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb7a_popd.html[/url] , jak widac moc 51dbW na terenie calej polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem dzisiaj w MM z nadzieja ze podlacze swojego Nboxa i sprawdze z ich instalacja antenowa. Ale u nich to samo! Zero odbioru. Twierdzili ze ludzie z N powiedzieli im ze bede probowali rozwiazac ten problem.

Swoja droga nie bylem jedyny. Zebrala sie tam mala grupka niezadowolonych osob. Jeden facet mial np przypadek ze kanaly z ktorymi jest problem calkowicie zniknely z listy Nboxa!

Ponawiam swoja prosbe do kogos z Lodzi o udostepnienie na chwile swojej instalacji antenowej (jezeli mu dziala N) Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś bardziej obeznany z elektroniką, zmierzy miernikiem jakie ma stałe napięcie na wejściu antenowym nboxa. Chodzi o to ze dla pionowej polaryzacji konwerter jest zasilany ok 14V a dla pionowej 18V. Innymi słowy trzeba sprawdzić czy nbox wystawia dobre napięcie przy wybraniu np TVP1. Tylko nie zwierajcie tego wejścia bo można uwalić głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i udało sie wystarczy przesunac w lewo, narazie mam slaba jakosc ale jak tylko odkrece antene to bedzie duzo lepiej, bo przesunalem w lewo nie odkrecajac jej. No i obyło sie bez montera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N-ka zmienila transponder i ci co maja nedzne anteny siatkowe n-ki musza dostosowac konwerter jescze raz na nowy transponder.

Nalezy przekrecic konwerter w prawo o 8 stopni parzac na antene z przodu. Najlepiej wybrac TVP1 wejsc w diagnostyke i stopniowo obracac konwerter patrzac na zmiane jakosci sygnalu (czas reakcji to okolo 5 sekund).

W zadnym razie nie przestawiac anteny!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowisz nedzne siatkowe ja mam najmniejsza siatkowa i odbieram w UK bez problemu i mam sygnal jak ty w polsce na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie
Też miałem problem z TVP na N-ce ale na partyline powiedzieli mi właśnie żeby ruszyć delikatnie konwerter w lewo i powinno wszystko zagrać, Jak powiedzieli tak zrobiłem i wszystko jest ok, moc sygnału 93 a jakość 32.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche się denerwuję że sygnał tak się zmienia tvn mam około 100 procent natomiast tvp zaledwie 26 do 30 procent juz nie wiem co jest grane .Narazie nie kręcę anteną moze cos sie ruszy samo.Czy ktoś wiem jak zwiększyc na innch programach jakość sygnału?????Czekam na rekordera i tą większą antenę .... Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to poczekaj na ulewe/sniezyce/chmury na maxa i nic nie zobaczysz przy tych 30%.. minimum to 50% tak mi powiedzieli montezy zeby przy ekstremalnych warunkach cos obejzec
TO CO SOBA REPREZENTUJE N W TYM MOMENCIE TO PO RPOSTU ZENADA DO SZESCIANU !! Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
Bosze.... az mi was zal. Kiedy do was dojdzie ze to Nka sp....a sprawe! Krecenie konwerterem czy antena jest jakims wymyslem Nki. Kazdy instalator wie jak ustawic kat konwerera, a jesli Nka kaze wam obracac inaczej niz powinno byc to poprostu swiadczy o ich ignorancji i braku wiedzy. Ustawienie anteny czy konwertera robi sie w stosunku do satelity, zaleznie od polozenia geograficznego, a nie dla pojedynczego tp. Oczywiscie moze to poprawic sygnal w pewnych przypadkach (jezeli antena byla od poczatku zle ustawiona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram słowa Kuby, N coś schrzaniła i tyle, podejrzewam ,że do czasu usunięcia problemu podają nam połowiczne rozwiązania aby tylko było jak najmniej reklamacji.
Ja sobie sam montowałem antenę, nie miałem zbyt wielkiego problemu z ustawieniem jej i uzyskaniem w miarę dobrego efektu.
Oczywiście mi też zniknęły programy 1,2,3 itd. Przeczytałem wszystkie posty na ten gorący temat i w końcu wybrałem się na ścianę do mojej drugiej większej anteny którą zostawiłem przezornie na dachu i pod którą 3 dni temu podpiąłem N.
Dało to tylko taki rezultat ,że poprawiłem tylko ustawienia anteny i konwertera przez co mam większe wartości sygnału ale tamtych programów dalej nie ma....dobrze ,że mam jeszcze cyfrę.
Zauważyłem ciekawą rzecz:
ustawiałem antenę na TVP 1 jakość sygnału cały czas 0 za to siła sygnału wprawiła mnie w osłupienie gdy antenę skierowałem na scianę tak aby nie widziała nieba- siła sygnału od 88 do 93%!!!
Panowie, kręćcie antenami i konwerterami ale tylko w celu poprawienia jakość odbieranego już sygnału a nie wcelu złapania brakujących programów, reszta lezy po stronie N!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuba: Zauwaz jednak, ze mozna zrobic cos takiego, ze ustawi sie antene idealnie pod jakis transponder (tak jak to proponuje nam N). I tutaj mozna dojsc do wniosku, ze sygnal nadawany obecnie przez N jest tak mizerny, ze zeby go odebrac, trzeba ustawic antene konkretnie pod ten sygnal. Wiem, ze to jest glupota bita i polowiczne rozwiazanie, ale mimo wszystko ogladam TVP w tej chwili. Oczywiscie, ze antene ustawia sie raz, w stosunku do satelity i wszystko powinno odbierac, ale jesli tam u gory jest cos s[beeep]e, to tylko takie dzialanie moze dac pozytywny rezultat (dopuki jest s[beeep]e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mi jest tez siebie zal ze kupilem antene siatkowa n-ki - bo to chłam nad chłamy. Krecenie tym nedznym konwerterem jest potrzebne jesli nie bylo 1,2 i innych.

Przy normalnych ludzkich antenach takie opcje nie maja miejsca. I nie sadze zeby to byla sprawa sygnalu a wlasnie tego chlamu na ktory naciagaja ludzi.

To n-ki potrzebna dobra 100-tka i dobry konweter wtedy moze padac snieg deszcz i Bog jeden wie co jeszcze :D

pozdro

Ps. czy wie ktos czy mozna im ta antene zwrocic zeby oddali kase?

do HDFAN:
ustawiałem antenę na TVP 1 jakość sygnału cały czas 0 za to siła sygnału wprawiła mnie w osłupienie gdy antenę skierowałem na scianę tak aby nie widziała nieba- siła sygnału od 88 do 93%!!!

pewnie zlapales jakas satelite, a to przez to ze sciana moze odbijac sygnal :P poza tym sila sygnalu praktycznie sie nie liczy - tylko jakosc !!

Edytowane przez KojoJDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Wiem wymieniając na recordera będzie można wymienić antenę i nie trzeba zwracać fizycznie tej 60cm.

U mnie poznikały wszystkie kanały mam 5% i 11% ; / a mam antenę zbiorczą. Lol co teraz? (sąsiedzi mają C+ i POL przecież nie zmienią pozycji konwertera) Właśnie wysłałem podanie żebym mógł założyć własną antenę (mam okna w jednym domu na północ : ) ) ) ) ) ) ) ) dobrze, że jeszcze dysponuje innym miejsce oglądania... ale jazda ostra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='24023' date='24.11.2006, 09:22 ']
Problem jest w niewłaściwym ustawieniu polaryzacji konwertera na antenie. Ponieważ ten transponder jest na przeciwnej polaryzacji niż poprzedni teraz wystąpił ten efekt. Została zrobiona symulacja na antenie 60 cm i udało się uzyskać efekt właśnie taki, że TVP i inne zanikają. Jaka rada?

Kąt skręcenia polaryzacji wynosi w naszej szerokości geograficznej około 8 stopni więc konwerter powinien być delikatnie obrócony w lewo (patrząc z przodu anteny). Niech każdy włączy na kanał 1 i po ustawieniu siły sygnału na możliwe maximum obracając konwerter ustawi jakość na możliwe maximum. Na antenie 60 cm udało się uzyskać jakość na poziomie 75-80 przy sile sygnału 80. Po właściwym ustawieniu polaryzacji na antenie również sygnał z Home transponder będzie lepszy.
[/quote]
Gmeru ,a jak sobie wyobrażasz, albo wyobrażają sobie technicy N-ki kręcenie Twinem+monoblock ????
Trochę sobie spieprzyli sprawę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną teorię: francuzi z CANAL + dogadali się z ziomalami z Eutelsata i coś "zepsuli" na jakby nie było, francuskim satelicie.
Kojo, moja ściana ściana jest skierowana na wschód z lekkim odchyleniem na północ i jest pod zadaszeniem więc nie wiem którego satelitę miał na oku mój offset skierowany na tą ścianę. A może to materiały rozszczepialne w mojej ścianie? B)

i tak trzymam kciuki za N-kę i czekam jak pojawią się ponownie zaginione programy, mam jeszcze 4 miechy umowy z Syfrą:)
A ktoś na początku pisał ,że będzie tak pięknie, zero kłopotów z odbiorem, najnowsze tunery itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlacz konwerter do dekodera Nki kabelkiem 30 centymertow w domu, bedziesz mial sile sygnalu 100% (albo i nawet 300% :>). Tyle warta jest sila sygnalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='24174' date='24.11.2006, 23:27 ']
Z tego co Wiem wymieniając na recordera będzie można wymienić antenę i nie trzeba zwracać fizycznie tej 60cm.

U mnie poznikały wszystkie kanały mam 5% i 11% ; / a mam antenę zbiorczą. Lol co teraz? (sąsiedzi mają C+ i POL przecież nie zmienią pozycji konwertera) Właśnie wysłałem podanie żebym mógł założyć własną antenę (mam okna w jednym domu na północ : ) ) ) ) ) ) ) ) dobrze, że jeszcze dysponuje innym miejsce oglądania... ale jazda ostra B)
[/quote]

No prosze, nawet Gmeru zostal dotkniety partactwem N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego macie takie problemy?
ja na TVP , AXNach - mam sila / jakosc - 80/60 % -czasem spadnie do 44% ale znow sie podnosi do 60%
wszytko ladnie u mnie smiga
antene mam od wizji tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na dachu :D i przekrecilem ten konwerter troche w lewo ale zysk na TVP1 z 0% byl na 16%.. pokrecilem troche antena i max co mam na TVP1 to 36%.. i co, to ma niby byc rozwiazanie ?? Na TVN 90%.. Infolinia nie dziala, na Skype to juz wogole nikt sie nie pojawia (zreszta nie wiem po co zrobili ten kanal Skype bo wczoraj 3 godziny probowalem sie tam dobic i nic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....N została wybrana platformą roku 2006, spece z branży ogłosili to Londynie.....wiec jak to się ma do ostatnich problemów?
Na dodatek wychodzi na to,że oczerniana Syfra ma lepszy kontakt z klientami jak ITI w tej chwili który nie ma żadnego, to że milczą świadczy o czymś poważnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za dziadostwo?

ja pisałem na początku, że jak za coś się bierze Piotr Zygo to nic z tego nie wyjdzie..... gdzie nie poszedł to wszytsko się sypie , każda, firma, każdy projekt jaki on wezmie w swoje łapy to -- syf...

i pomyślec że będzie cie płacic za to przez 15 miesięcy...... heheee

a co dopiero bedzie jak spadnie mokrky snieg? ale zawsze macie FTA do oglądnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktod ma jeszcze ten problem? kanaly HD dzialaja ok 50-60%, comedy central tez, TVN szaleje 60-70% a cinemaxy, axny i cala reszta 8-12% i nie da sie odladac.....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...