Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='darekw' post='17421' date='25.10.2006, 14:32 ']Było o wiele gorzej (jakość 40-60%) dopóki nie przypomniałem sobie, że konwerter nie ma być w pionie, tylko musi być skręcony (stojąc przed anteną ma wskazywać prawie 11 godzine)[/quote]
Jak to skręcony? Przecież wszyscy montują w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='17436' date='25.10.2006, 15:34 ']Jak to skręcony? Przecież wszyscy montują w pionie.[/quote]
Zobacz proszę na pierwszą stronę tego tematu, jest tam link do kalkulatora (post emigranta). Pokazuje, że konwerter powinien być lekko skręcony (na stronie jest pokazany skos patrząc zza anteny - antena bliżej niż konwerter).
Ja ustawiłem max. sygnalu/jakości wędrując zakosami po niebie, potem probowalem małymi ruchami poprawic, ale już nic się nie zmieniało. ustawiłem więc w centrum sygnalu i sprawdziłem jak zareaguje na skręt konwertera. Zareagował dobrze...
;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='neg' post='16457' date='21.10.2006, 18:40 ']Pomogłem sobie sam. Zadna z 3 firm do ktorych dzwonilem nie miala wolnych "fachowcow". Ostatni kontakt obiecal przyslac ekpie i olal to serdecznie. Dzisiaj zadzwonilem, przeprosil i powiedzial ze dzisiaj przysla bo sie niewyrobili... Ofkoz nie przyszli ;-) Europa psia ich...

A więc tak - obejrzalem wszystko dokladnie i zauwazylem lekkier zwichrowanie anteny... hmm
Zszedłem do piwnicy wygrzebalem jakąś małą miskę z napisem cyfra+ i dekoderem. Zdmuchnalem z niego pajeczyny, wystawilem za balkon przykrecilem, ustawiłem (na oko i w 5 minut) i mam...
[b]Siła sygnału 68-75 %
Jakość - 46-52 %[/b]
Styka. Jak będę już SAM (chyba zmontuje ekipe instalatorską;-) sobie montował większą czaszę i konwenter który mam a założe dopiero do recordera na pewno poprawię ten wynik. Discovery HD w koncu nie rwie sie. Reszta subiektywnie tez przestala draznic.
Szkoda ze po wylaczeniu dekodera raz na 20 razy udaje sie uzyskac obraz przez hdmi.

Mam nadzieje ze moje doswiadczenie dla kogos okaze sie wybawieniem. [b]Lekko zwichrowana antena zupelnie nie przeszkadza cyfrze ani analogowi a N-ka sie buntuje.[/b][/quote]

[b]Potwierdzam. Mam roczną antenę 90 cm, inny tuner cyfrowy bez problemu odbierał programy z HB. Jak podłączyłem nbox, to miałem siłę 82%, a jakość 0% i napis "Brak Sygnału". Złapałem czaszę antenową i zacząłem ją odkształcać- blacha wydała dźwięk jak bym wgniatał denko od puszki i pojawiła się jakość sygnału 46-60%- Tuner ściągnął listę kanałów i pojawił się ekran aktywacyjny, na którym pisało aby dzwonić na podany numer i aktywować tuner. Tak zrobiłem i po 3 minutach zniknęł ekran aktywacji, a tuner zaczął odbierać programy.
Wniosek - tuner nbox potrzebuje lepszej jakości anteny i bardzo precyzyjnego jej ustawienia. Duże anteny odkształcają się, tracąc ognisko. Anteny do 60 cm lepiej trzymają parametry i ci co odbierali na nich np cyfrę+ nie mają w większości problemu z nbox - może tylko jakość sygnału na małych antenach jest mniejsza.

Po ustawieniu i dopieszczeniu:
Miejscowość [b]Kołobrzeg[/b]
[b]antena 90 cm[/b]
siła 75%
jakość 82%
wszystkie kanały ok
Na [b]antenie 60 cm [/b] od cyfry i konwerterze po wizji tv siła sygnału 61%, jakość 46%, pikseloza lub brak obrazu na tvp1,2,3, pikseloza na cinemax, axn, pozostałe dosyć dobre Edytowane przez wery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak sila 50% jakosc 0% czy krece antena czy niekrece i czy kabel mam podpiety czy niemam to sila jest 50% i niema informacji jak pisza w instrukcji ze brak sygnalu... tylko trwa ladowanie listy kanalow. dodam tylko ze juz zmienialem anteny miejsce montazu i na innym tunku od cyfry i polszmaty wsio smiga jak ta lala na d-boxie mam BER 10-120 SNR okolo 50000 a SIG okolo 30000 ale z N-ka [beeep]... moze box walniety jutro ide do sasiada oni maja ze 3 anteny i jak tam bedize tak samo to... a mialem kabel 35 metrow teraz po zminie miejsca mam 25 ale to samo nadal box pokazuje sile na 50% a sig na 0% ber % ale to pokazuje tez jak pisalem bez podlaczonego kabelka :))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystich Mam problem wyswietla mi sie na telewizorze
"prosze upewnic sie czy dekoder jest prawidlowo podlaczony"brak synalu.W ustawieniach: sila sygnlu 100% natomiast jakosc 0%.Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena 85 ustawiana miernikiem podporado anteny L 200 20cm.od muru siłasygnału 98 jakość od96 do 100.
Kolega ustawiał 15 min. miernikiem na mikrony strasznie wąski kanał czy jak sie to zwie .
aaaaaa antene od CP 60 wywaliłem były kłopoty i drapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! Zamontowałem antenę, wszystkie kąty ok, podłączyłem nboxa, i... siła od 86-91% ale jakość ciągle 0!!! Próbowałem potem zmienić ustawienie anteny ale nic to nie daje...B) Pytam sie ja DLACZEGO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DZIELNA6' post='18317' date='28.10.2006, 22:30 ']POMOCY!!! Zamontowałem antenę, wszystkie kąty ok, podłączyłem nboxa, i... siła od 86-91% ale jakość ciągle 0!!! Próbowałem potem zmienić ustawienie anteny ale nic to nie daje...B) Pytam sie ja DLACZEGO???[/quote]

ustaw sie na HorBirda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='18322' date='28.10.2006, 20:26 ']ustaw sie na HorBirda.[/quote]




Na pewno jest na HotBird (?) czyli dla Wawy :azymyt 10,1 ,elewacja 29,8 ,konwerter 6 -dane podane przez "N"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DZIELNA6' post='18324' date='28.10.2006, 20:32 ']Na pewno jest na HotBird (?) czyli dla Wawy :azymyt 10,1 ,elewacja 29,8 ,konwerter 6 -dane podane przez "N"[/quote]
Podłączałeś pod inny odbiornik SAT czy tylko "na kompas"? ;-)
Niestety przy tolerancji wykonania współczesnych anten ustawianie "na kompas" nie jest wystarczająco precyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100 % łapiesz nie tego satelite pokręc troche talerzem (jak złapiesz sygnał) to jeszcze potem delikatnie przekręc konwerter żeby dostroic maksymalnie sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1cm lewo - prawo - robie wielka roznice
ja sie meczylem pare h - wkoncu sie wkurzylem i zawolalem kolege - podpial miernik - 10 sekund i gotowe
mam talerz od wizji tv
jakosc + - 80
sila + - 80
zdarza sie ze spadnie do 60 - ale to na kanalach ALDZAZIRA i innych arabskich
a tak to smiga ( nawet jak dzis byla burza i deszcz w poznaniu )
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janki okolice Warszawy:
- miska 85cm, konwerter n-ki czeski alps, po wywolaniu 728:
sila 88%
jakosc 64%,
na niektorych programach, reklamach obraz powala,
ktos pisal ze mozna zmienic LNB z 1 na 2 i jakosc podskoczy, ja sie nie znam, jest to moja pierwsza przygoda z sat, ale wieczorem sprobuje przestawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj rowniez przesunac juz ustawiona antene w calosci do gory- dolu, lewo-prawo, poprostu zmien miejsce zamocowania, zeby nie byla zamocowana na stale, a krecisz tylko miska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena i konwerter 4 letnie po analogowym Strongu (80 cm anteny i 0,5 dB konwerter). Ustawiałem antenę na Strongu przy włączonym TVN. Po podłączeniu nboxa było siła około 80%, jakość na TVN 82 - 86%. I po przeczytaniu forum ruszyłem konwerterem kilka stopni w prawo - jakość 100% na TVN.
Na setup żółty - siła 82% jakość 84-86% no i śmiga :blink:

PS. W czasie ustawiania podłączałem też nboxa i poruszenie anteny o 5 mm zmieniało jakość z 80 na 15%... Bardzo czułe ustrojstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam od nich antene i wchodze na roznych kanałach poprzez menu-diagnostyka i na tvn mam jakośc 80 pare % a na kanałach discovery od 35-46% ale na nic mi to nie wplywa tzn ogladam discovery i nie ma ani pikselozy ani przyciec obrazu. Mialem tez taka historie ze nie mialem wogole programow z pakietu nauka mimo ze inne byly, bo sa nadawane z innego transpondera przesunalem wiec antene ok 0,5-1cm w prawo i nauka sie pojawila w te ostanie deszcze obraz tez byl ok, nie wiem wiec czemu mimo tak niskiej jakosci sygnalu mam ok? Edytowane przez yeeezooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim nboxie mam takie pomiary:TVN - 73%/92% (siła/jakość), Tvp - 100%/82%, Discovery - 100%/48-52%. Antena 85 cm, konwerter 0,2 dB, nowy kabel koncentryczny.Wszyskie ustawienia anteny(elewacja, azymut, skos konwertera) wykonywałem na Ferdku (on pokazywał 99%) i na nboxie.Chciałbym poprawić jakość sygnału na transponderze z którego nadaje Discovery(u mnie najsłabszy),ale bez miernika nic wiecej chyba nie "wyciągnę". Oczywiscie obraz się nie wiesza, pixelozy też nie ma.Ale ciekawy jestem czy przy mocnych opadach śniegu Discovery nie zacznie szaleć. :(
Pozdrawiam. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okolice Poznania

czasza ok 100cm
konwerter quad platinium 0,2dB

poczatkowo [b]sila 90%[/b], [b]jakosc 100%[/b]
i PIKSELOZA, WIESZANIE OBRAZU ETC.

telefon do BOKu - pokrecic antena, bedzie dobrze

po godzinie krecenia [b]sila 80%[/b], [b]jakosc <40%[/b]
sporadycznie piksele, spowolniony obraz, gorsza jakosc obrazu

czy ktos pomoze rozwiklac te zagadke??? Edytowane przez dober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PeterMac' post='17336' date='24.10.2006, 23:32 ']
na TVN
Siła sygnału: ~70%
Jakość sygnału: 98-100%
Czasza: '100 Triax TD88
Konwenter: Golden Interstar Twin GI - 202
Miejscowość: Wrocław
[/quote]
U mnie identycznie.
Miejscowość:Sosnowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
31.10.06.godz 22:10 opole
z paczki bez zaciec chodza tylko tvn-y (sila 85/jakosc 99).
wszystko inne pikseloza stop klatki (85/72-89).
fta ok.
na fergusonie wszystko ok.sprawdzone na dwoch czaszach.
krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena 80 cm TRIAX TD + Konwerter Golden Interstar Single GI-201 Platinum X
+ 24m przewodu
Mieszkam we wrocku i jest tak dziwnie że szok !
Na TVP 1 i 2 oraz np Discovery HD jest siła około 85-92%a jakość 80-95%
Ale jak dam tylko na TVN lub jakieś inne kanały z TVN odrazu jest siła około 68-69%
ale jakość to już wacha sie w przedziale 95-100% i co jest lepsze ja nie widzę by coś sie działo niepokojącego w obrazie.
Jak kilka dni temu była ulewa i wiatry to siła spadła o około 4-8% ale ale jakośc już wiecej o jakieś 6-10%

Będe wdzieczny o napisanie co jest ważniejsze jakość czy siła jak kręce anteną to spada mi jakosć ale rosnie siła lub odwrotnie.
Na zakończenie dodam że w temacie SAT jestem zielony a ustawiłem antene w ciagu 10 minut ;)
Pierwszy raz kontakt z anteną :)

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...