Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='MazaQ77' post='15855' date='19.10.2006, 13:33 ']Witam!

po raz kolejny to samo, sila sygnalu 92-94%, jakosc sygnalu 0%, na dachu siedze od piatku... przesuwam antene o milimetr i czekam (wzoruje sie na antenie sasiada - cyfra+) i NIC... zadzwonilem w koncu na infolinie i pytam czy mozliwe ze cos jest walniete na co Pani bez skrepowania: tak oczywiscie jest taka mozliwosc wiec pytam czy byly juz takie przypadki, na co Pani: tak byly ale wiecej nie moge powiedziec... eh, macie moze jakis pomysl? czytalem o tunerach analogowych jako pomoc ale niestety nie mam takowego, na sasiada nie mam co liczyc (z gory mowie ze to gbur). mieszkam w wesolej, moze macie jakis pomysl bo jeszcze ze dwa dni i po prostu spale cala ta n-ke...

pomocy!

pozdrawiam szczesliwcow, ktorym cos odbiera tak jak powinno...[/quote]
Witam. Ja wczoraj też myślałem, że coś jest nie tak z dekoderem po trzech godzinach kręcenia anteną w końcu
zaskoczyło. Sygnał narasta gwałtownie, więc musisz ustawić antene dokładnie na południe a potem okło 5 stopni w prawo, natomiast w pionie 35 do 39 stopni (podziałka na mocowaniu anteny). Pwodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw tzreba ustawic odpowiedni kat elewacji czyli antena gora<->dol, zazwyczaj kazda antena ma wybita podzialke w stopniach i kat elewacji ustawia sie inny dla innego regionu Polski

np. u mnie Bialystok i okolice to jest 28 28,5stopnia

[url="http://www.satlex.de/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=53.13%2C23.17&la=53.13&lo=23.17&country_code=pl"]http://www.satlex.de/pl/azel_calc-params.h...country_code=pl[/url]

w tym linku macie kalkualtor , zmiencie sobie tylko na swoje miasto lub miasto ktore jest najblizej i wyliczy wam kat elewacji i taki nalezy ustawic na antenie, usztywnic i pozniej antena po milimetrze krecic na boki az zlapie sygnal wizyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczyłem długo i namiętnie.
Pomijam fakt, że pomylił mi się zachód ze wschodem :blink: .
Najlatwiej ustawić o 13 na słońce. Ja tak zrobiłem i od razu zaskoczyło.
pozdrufka na szczęscie jeszcze śnieg nie pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='14661' date='15.10.2006, 22:35 ']a co z centralnym zachodem?? jest tu może ktoś z zielonej góry albo najlepiej z nowej soli?[/quote]

zielona góra, antenka 90cm, siła 80%, jakość 90-100%...
a i tak nie mam wszytkich kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='14661' date='15.10.2006, 20:35 ']a co z centralnym zachodem?? jest tu może ktoś z zielonej góry albo najlepiej z nowej soli?[/quote]
Jestem Ziomal Siła 99% jakość 72% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od wczoraj jestem prawie szczęśliwym posiadaczem n-ki. Prawie - bo odbieram tylko kanały FTA. Najdziwniejsze jest to, że Siłę sygnału mam 66%, jakość od 82 - 100%. Zmieniałem też częstotliwość (faktycznie była o 10 za wysoka) i nic. Twardy reset i nic. Dwa telefony do partyline i tylko sugestia kręcenia anteną. Ale co mam kręcić skoro sygnał jest ok. Nadmieniam, że przeskoczyłem bezpośrednio z cyfry. Czy możliwe jest, że sygnał mam prawidłowy ale to nie jest ta satelita.Pewnie pozostaje mi wrócic do punktu sprzedaży i tam coś zadziałać. A może ktoś miał już taki problem?
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazury , czasza około 112cm (jeszcze po analogówce) , konwerter Quad,

siła sygnału 94 %,
jakość sygnału 84-90% ,

Podpowiem że na starym krótszym kablu miałem siłę sygnału o 10 mniejszą, miałem sporo walki z tym zestawem (2 dni) ale załamałem rurę mocującą konwerter w dwóch miejscach, tak by konw. znajdował sie niżej i teraz jest ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]info od instalatora:[/b] owszem sygnal 92% a jakosc 0% bo to astra a nie hotbird... podejrzewam ze wiekszosc osob ktore ma ten problem ma dokladnie to samo, jutro szukam sygnalu hotbirda... pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sila - 80-85%
jakosć - od 75% do 90%

katowice

antena 60ka z cyfry+ Edytowane przez gelerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lublin
antena n (zestaw za 60 zł)
Siła 88 Jakość 54 i nie bardzo mogę więcej wycisnąć :/
Obraz spokojnie kładzie kablówkę Multimedia ale może jeszcze jutro coś poprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co wy z tymi procentami poszaleli? , przeciez to przekaz cyfrowy , czy jakosc sygnalu bedzie 50% czy 90% jakosc obrazu bedzie identyczna , wazne aby tylko nie drop'owalo pakietow bo efektem bedzie pixeloza itp. , ale na jakosci obrazu nic sie nie poprawi czy to 50 czy 90% , obraz jest albo go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świdnik k. lublina antena 90cm,TP 11449
siła 100%, jakość ok76% Edytowane przez kyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='16334' date='21.10.2006, 02:17 ']co wy z tymi procentami poszaleli? , przeciez to przekaz cyfrowy , czy jakosc sygnalu bedzie 50% czy 90% jakosc obrazu bedzie identyczna , wazne aby tylko nie drop'owalo pakietow bo efektem bedzie pixeloza itp. , ale na jakosci obrazu nic sie nie poprawi czy to 50 czy 90% , obraz jest albo go nie ma[/quote]
Koledzy wymieniają się opiniami o swoich ustawieniach w celu porównania. Jest to pomocne, ponieważ duże odstępstwa od normy wskazują na niewłaściwe działanie a) n-boxa, b)ustawienia anteny, c)wielkości talerza, d)doboru konwertera.
To pomaga diagnozować własny problem.
Jeśli chodzi o % to przy dobrej pogodzie nie mają większego znaczenia, ale jak przyjdą chmurki, burze, deszcze, śniegi to będą decydujące o możliwości oglądania przekazu satelitarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opole, ściana na południe, zestaw po Wizji TV (R.I.P.) - talerz 45 cm i konwerter Philips:
- siła 80%
- jakość 50-60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płock, antena na ostatnim piętrze. na południe i żadnych przeszkód.
105 cm czaszka + nówka konwerter golden platinum twin. Kabel 3 metry.
Cyfra i analogi pokazują końcówke skali i dobry obraz.
N-ka:
Siła sygnału 95-97 %
Jakość - 8-12 %
Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CHOJNICE

Antena 80cm

Sygnal siła 95%
jakość od 0 -70%

Od 3 dni tylko kanały FTA

Infolinia zamyka mi usta mówiąc ze to awaria
Inne tuerki na tej antenie dzialają i np. FERGUSON ma sugnał 90%/90%

Kto ma tez tylko porgramy FTA jak ja ?
Odezwijcie sie?

gg 5750153

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomek3075' post='16384' date='21.10.2006, 13:20 ']CHOJNICE

Antena 80cm

Sygnal siła 95%
jakość od 0 -70%

Od 3 dni tylko kanały FTA

Infolinia zamyka mi usta mówiąc ze to awaria
Inne tuerki na tej antenie dzialają i np. FERGUSON ma sugnał 90%/90%

Kto ma tez tylko porgramy FTA jak ja ?
Odezwijcie sie?

gg 5750153[/quote]

Ja od dwu dni też tylko FTA ! skoro sygnał miał by być słaby to dlaczego te są ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena 70 cm, 10 m kabla, tani konwerter inverto.
Na jedynce: siła i jakość ok 75%
Na tvn: silła 65% , jakość 100%

Czekam na pierwszy mocniejszy deszcz, dziś warunki są zbyt idealne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecie jakosc sygnalu zalezy od kanalu (rozne transpondery) u mnie lata 30-60% i nie mam ZADNYCH problemow z odbiorem, a obraz super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ja mam zrobić ?

mojaantena jest ustawiona na 90/100% sygnalu sprawdzalem na innym tuerku cyfrowym

a nBox pokazuje brak sygnalu inic nie mam nie pomaga resetowanie,

pomóżcie

gg 5750153

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='neg' post='16379' date='21.10.2006, 13:01 ']Płock, antena na ostatnim piętrze. na południe i żadnych przeszkód.
105 cm czaszka + nówka konwerter golden platinum twin. Kabel 3 metry.
Cyfra i analogi pokazują końcówke skali i dobry obraz.
N-ka:
[b]Siła sygnału 95-97 %
Jakość - 8-12 %
Jakieś sugestie ?[/b][/quote]

Pomogłem sobie sam. Zadna z 3 firm do ktorych dzwonilem nie miala wolnych "fachowcow". Ostatni kontakt obiecal przyslac ekpie i olal to serdecznie. Dzisiaj zadzwonilem, przeprosil i powiedzial ze dzisiaj przysla bo sie niewyrobili... Ofkoz nie przyszli ;-) Europa psia ich...

A więc tak - obejrzalem wszystko dokladnie i zauwazylem lekkier zwichrowanie anteny... hmm
Zszedłem do piwnicy wygrzebalem jakąś małą miskę z napisem cyfra+ i dekoderem. Zdmuchnalem z niego pajeczyny, wystawilem za balkon przykrecilem, ustawiłem (na oko i w 5 minut) i mam...
[b]Siła sygnału 68-75 %
Jakość - 46-52 %[/b]
Styka. Jak będę już SAM (chyba zmontuje ekipe instalatorską;-) sobie montował większą czaszę i konwenter który mam a założe dopiero do recordera na pewno poprawię ten wynik. Discovery HD w koncu nie rwie sie. Reszta subiektywnie tez przestala draznic.
Szkoda ze po wylaczeniu dekodera raz na 20 razy udaje sie uzyskac obraz przez hdmi.

Mam nadzieje ze moje doswiadczenie dla kogos okaze sie wybawieniem. [b]Lekko zwichrowana antena zupelnie nie przeszkadza cyfrze ani analogowi a N-ka sie buntuje.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...