Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

niech mi ktos powie jak to jest z ta jakoscia sygnalu dlaczego na tvn jakosc mam 70 sila 91 a discavery hd i nsport max 30 a dzis spada nawet do 20 co mozna z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cammell' post='23658' date='22.11.2006, 21:05 ']
No wlasnie dziasiaj rowinez mi sie zrobilo podobnie...
Gdy wchodze z menu do diagnostyki mam jakosc 0, gdy wejde przez menu przez setup+zółty+728 to mam ok 40-50%.
Ktoś się orientuje ?
[/quote]

Też tak mam ;) co jest grane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rostan' post='23662' date='22.11.2006, 21:21 ']
niech mi ktos powie jak to jest z ta jakoscia sygnalu dlaczego na tvn jakosc mam 70 sila 91 a discavery hd i nsport max 30 a dzis spada nawet do 20 co mozna z tym zrobic
[/quote]

Coś nie tak ! albo z konwerterem ! albo żle ustawiona antena ! aby wszystko było dobrze jakość sygnału powinna być wieksza od siły sygnału !! u mnie tak bynajmniej jest i JEST OKY !!
Jeżeli nie da ci sie ustawić samemu lepszego sygnału , zamów instalatora albo wymień konwerter bo może już stary i nie spełnia zadania ( ja tak miałem jeszcze posiadajac dekoder Polsatu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym jeszcze bardziej dziwny ze mam N od paru tygodni i byl na poczatku duzo lepszy sygnal mam nowy konwerter na polsacie jest jakos dziwnie lepszy sygnal niz na nbox ale pokombinuje jeszcze w wekeend z antena moze cos sie polepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pod twina podpięty Posat Cyfrowy i N-ke. Na N-ce właśnie TVP2 siada całkowicie - jakość sygnału spada do 2%. Na Polsacie w tym samym czasie jest około 60%. Na TVN w N-ce jakość sygnału jest ponad 60%.
Dziwne... Edytowane przez Pemmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hawranek' post='23663' date='22.11.2006, 19:25 ']
Też tak mam :lol: co jest grane? :D
[/quote]
Tez tak mam, dzwonilem do infolini i Pani stwierdzila, ze zmienili transondery i ze [b]chwilowo[/b] pogorszyla sie jakosc. Zaproponowala, zebym lepiej dostroil antene, albo poczekal do jutra. A co ja mam dostrajac jak ja mam antene od N i chocbym sie sfajdal...
Z gow.. bata nie ukrecisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='figer' post='23721' date='22.11.2006, 22:06 ']
Tez tak mam, dzwonilem do infolini i Pani stwierdzila, ze zmienili transondery i ze [b]chwilowo[/b] pogorszyla sie jakosc. Zaproponowala, zebym lepiej dostroil antene, albo poczekal do jutra. A co ja mam dostrajac jak ja mam antene od N i chocbym sie sfajdal...
Z gow.. bata nie ukrecisz :D
[/quote]

heh a ja juz myslalem ze bede musial w nocy wylazic na balkon i majtac antena...uff, TVP1,2, cienmaxy, i inne padły totalnie a na innych (inny transponder) mam i tak slabszy sygnal niz miewalem, ech moze to przez nie za ciekawa pogode w Wawie :/ zaczyna mnie to denerwowac, kupie antene 120cm chyba :[ zasloni mi pol balkonu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej nie ma nic z transpondera na ktorym jest TVP. Dziwi mnie fakt, ze nie u wszystkich wystepuje ten problem. Kto jeszcze nie ma sygnalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mialem we wtorek 90% a od wczoraj 0 (antena 90cm) Nie bede krecil antena dopoki ktos nie potwierdzi ze to rozwiazuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na partyline twierdza, zeby nic samemu nie robic, ze oni to naprawia. Ale nie rozumiem na jakiej zasadzie jedni maja inni nie... No chyba, ze jedni odbieraja jeszcze z poprzedniego transpondera (bo n przeniosla komplet kanalow z jednego transpondera na drugi ale na poprzednim chyba wszystko nadal jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nakombinowałem się z tą anteną i nic, pogorszyłem sobie sprawe bo nie moge ustawić takiej jakości jaką mjałem wczesniej na tych kanałach, które jeszcze mjałem. Pierwszy raz mnie n zdenerwowało i to bardzo, mam nówke antene i konwerter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='afera' post='23844' date='23.11.2006, 16:29 ']
Nakombinowałem się z tą anteną i nic, pogorszyłem sobie sprawe bo nie moge ustawić takiej jakości jaką mjałem wczesniej na tych kanałach, które jeszcze mjałem. Pierwszy raz mnie n zdenerwowało i to bardzo, mam nówke antene i konwerter.
[/quote]

a MÓWIŁEM ŻE SAMEMU TO SOBIE LEPIEJ POGRZEBAĆ W [beeep]CE !!teraz i tak nie masz wyboru tylko goń po instalatora !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W du... to ja mam instalatora, który skasuje 150 zł minimum. Wole samemu dłużej pogrzebać niż płacić za ustawienie anteny, a jak znowu zmienią transporter to co znowu po instalatora??? Wczesniej sam ustawilem i bylo dobrze, tylko im sie zachcialo jakies zmiany wprowadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dede' post='23842' date='23.11.2006, 14:25 ']
i jak u was z TVP ? u mnie ciagle nie ma
[/quote]


Dzwonilem pred chwila na infoline bo caly czas nic nie bylo, kazali mi przekrecic antene ciutek w lewo, przekrecilem i hula....

sygnal na TVP1 mam 18% wczoraj byl na poziomie 60%-70%.... Edytowane przez kiniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kiniu' post='23858' date='23.11.2006, 16:36 ']
Dzwonilem pred chwila na infoline bo caly czas nic nie bylo, kazali mi przekrecic antene ciutek w lewo, przekrecilem i hula....

sygnal na TVP1 mam 18% wczoraj byl na poziomie 60%-70%....
[/quote]

troche tego nie rozumiem, wezmy sobie przecietnego "kowalskiego" - wynajal instalatora zeby zainstalowac n, tamtem go oskubal na x pln a teraz platforma sobie cos zmienia i kto ma zaplacic za nastepna instalacje? A jak pojutrze cos namieszaja to znowu? Troche to wszystko niepowazne - pokrec pan w lewo a moze w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lemonpl' post='23773' date='23.11.2006, 08:24 ']
Na partyline twierdza, zeby nic samemu nie robic, ze oni to naprawia. Ale nie rozumiem na jakiej zasadzie jedni maja inni nie... No chyba, ze jedni odbieraja jeszcze z poprzedniego transpondera (bo n przeniosla komplet kanalow z jednego transpondera na drugi ale na poprzednim chyba wszystko nadal jest)
[/quote]

To ciekawe bo mi kazali przekrecic antene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='23866' date='23.11.2006, 17:29 ']
To ciekawe bo mi kazali przekrecic antene...
[/quote]
Stary transponder wyłączony, jak komuś instalator robił montaż to niech bierze [beeep]ę w troki i poprawia, w przeciwnym wypadku sami na dach, Ci co mieli dobre instalacje, mieli spadek ok 10%, nie ma żadnego voodoo że jednym działa a innym nie.

Obecnie sygnał z nowego transpondera się poprawił i u mnie wzrósł z 80% wczoraj do 96-100% dzisiaj i jest lepszy niż ze starego (90%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='afera' post='23854' date='23.11.2006, 16:20 ']
W du... to ja mam instalatora, który skasuje 150 zł minimum. Wole samemu dłużej pogrzebać niż płacić za ustawienie anteny, a jak znowu zmienią transporter to co znowu po instalatora??? Wczesniej sam ustawilem i bylo dobrze, tylko im sie zachcialo jakies zmiany wprowadzac.
[/quote]
[b][size=5]dobrze to jest jak się ma 100% na TVN, jak ktoś ma mniej to już jest podejrzane

Ja mam TVN 100%, TVP dzisiaj 96-100%, Discovery 88-94% . Voodoo? Nie dobra antena dobrze ustawione, poprawiona własnoręcznie o 30% po fachowcu który wziął 50zł (materiały moje)[/size][/b] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj nie odbiera mi tvp1 tvp2 tvp3 kino polska wszytskie axn i cinemaxy ;/ wiecie czemu antena jets dobrze ustawiona sugnal kolo 80-90% wczesniej dzially bez zarzutow Edytowane przez dezerter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam antene 85 cm,konwerter po wizji tv. siła na tvp 80,jakosc 84 na tvn 68, 100. Problem polega na tym iż często jak przelaczam kanały np. z tvp 1 na tvn zawsze na inny transponder to wyskakuje na 1 do 2 sekund brak sygnału błąd 7,obraz zaraz sie pojawia ale ostatnio mam tak coraz częsciej nawet kilka razy na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie problem rozwiazany. Przekrecilem antene MINIMALNIE w lewo (stojac za antena). Jakosc na TVP skoczyla do 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszalem, ze na forum hdtvpolska.com maja rozwiazanie, tylko trzeba wejsc do odpowiedniego dzialu i nie zakladac niepotrzebnie kolejnego tematu:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3142"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3142[/url]

PS. U mnie pomoglo minimalne przekrecenie anteny w lewo (stojac za antena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnego info chyba sie nie doczekamy.

wiec tak: zmienialem polozenie anteny (poziom , pion) krecilem konwerterem, resetowalem Nboxa i... WIELKIE nic. Jeszcze we wtorek jakosc na TVP mialem 90% , teraz 0% i ani rusz, nawet na sekunde chocby 1%. Transponder TVN 100%, Discovery >70% TVP - 0%. To jest jakas paranoja! I niech nie wciskaja kitu o przestawianiu anteny. Mam 90cm wiec tolerancja powinna byc duza. Zwlaszcza ze wszystkie inne programy odbieraja ok.

Cos chyba N "przejechala" sie z nowa techmologia. MPEG4 (albo dekodery ADB) okazaly sie pomylka. Nigdy nie mialem sytuacji zebym antene co do jednego mm musial ustawiac. Zreszta to tez nie pomaga.

Ja rozumiem ze cos moze sie popsuc ale jak mozna tak olewac klientow.

Chyba przygoda z N (krotka) dobiega konca... Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...