Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='neg' post='16457' date='21.10.2006, 18:40 ']1.Szkoda ze po wylaczeniu dekodera raz na 20 razy udaje sie uzyskac obraz przez hdmi.

2.Mam nadzieje ze moje doswiadczenie dla kogos okaze sie wybawieniem. [b]Lekko zwichrowana antena zupelnie nie przeszkadza cyfrze ani analogowi a N-ka sie buntuje.[/b][/quote]

Ad1. To może masz walniętą sztukę ?? :D
Ad2. Ja mam 95cm czasze wyciągnietą z piwnicy, pordzewiała itd -sygnał 90% , jakość od 40% w górę - to zależy od oglądanego programu i pory dnia,pogody.Ale ani raz nie miałem problemu z odbiorem sygnału 'N-ki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='16458' date='21.10.2006, 18:47 ']Ad1. To może masz walniętą sztukę ?? :D[/quote]

Hmm. Telewizor to LG z serii LC2R który z N-ką przez HDMI podobno nie działa... Działa tylko trzeba cierpliwości i szczęścia. Wyjmowania kabla, resetowania, wkładania, bluzgania i tak na przemian. Za którymś razem leci. Nie wiem po czyjej winie jest problem ale widząc że z 3/4 odbiorników roznych marek z N-ką nie działa w ogóle po HDMI to chyba powinienem się cieszyć.

[quote name='Jarojaw' post='16458' date='21.10.2006, 18:47 ']Ad2. Ja mam 95cm czasze wyciągnietą z piwnicy, pordzewiała itd -sygnał 90% , jakość od 40% w górę - to zależy od oglądanego programu i pory dnia,pogody.Ale ani raz nie miałem problemu z odbiorem sygnału 'N-ki"[/quote]

95 cm robi swoje. Usuń rdze - pewnie jeszcze jakość zwiększysz. Ja po zdrapaniu tynku z anteny (ładnie o nią dbałem ;-) dostałem 10% większy sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam siłę sygnału 94 a jakość 0. Po 3 dniach walki z anteną (byli nawet fachowcy)BOK Telewizji Nowej Generacji stwierdziło że wymienią mi nbox'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Południe - Ostrawa
Sygnał oscyluje w granicach od 75 do 100 %
jakość od 92 do 99 %
Konwerter HUMAX LNB 110 0,3 dB
czasza 85.Wszystko śmiga bez zarzutu.Czasami zdarzy się
że po przełączeniu kanału przez chwilę jest plansza że sygnał
niby za słaby.(takie zjawisko na kodowanych tylko.).
Antenkę ustawiali fachowcy przyrządy i inne szmery bajery.
Warto było wybulić kaskę.Całość (materiał i robocizna)
około 200 zeta.

Fansi Edytowane przez Fansi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fansi' post='16475' date='21.10.2006, 20:36 ']Antenkę ustawiali fachowcy przyrządy i inne szmery bajery.
Warto było wybulić kaskę.Całość (materiał i robocizna)
około 200 zeta
Fansi[/quote]
Nie do końca jestem przekonany czy warto. Ja po dzisiejszej wizycie na dachu i eksperymentach z konwerterami i anteną 90cm przy pomocy szmeru bajeru przyrządu z allegro za ok 30 zeta ustawiłem antenkę tak, że mam na stałe 100/100 jak zamurowane. Nie poprawiło to odbioru (zresztą dobrego), bo wcześniej miałem jakieś 90/80, ale jaka satysfakcja :D

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='16500' date='21.10.2006, 23:01 ']... przy pomocy szmeru bajeru przyrządu z allegro za ok 30 zeta ustawiłem antenkę...[/quote]
Możesz podać link do aukcji ?


A mnie jest 78/100 i nie wiem czy wogóle warto poprawiać bo wszystko śmiga idealnie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://allegro.pl/item135944854_ustaw_idealnie_konwerter_i_czasze_satfinder_komp.html"]Coś takiego pewnie, może też się skuszę.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A prosze bardzo: [url="http://allegro.pl/item135080088_f_sat_miernik_sygnalu_kabel_gwarancja_.html"]MIERNIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='16500' date='21.10.2006, 23:01 ']Nie do końca jestem przekonany czy warto. Ja po dzisiejszej wizycie na dachu i eksperymentach z konwerterami i anteną 90cm przy pomocy szmeru bajeru przyrządu z allegro za ok 30 zeta ustawiłem antenkę tak, że mam na stałe 100/100 jak zamurowane. Nie poprawiło to odbioru (zresztą dobrego), bo wcześniej miałem jakieś 90/80, ale jaka satysfakcja :)

Pzdr
KrzyHo[/quote]


Czy to znaczy KrzyHo, że u Ciebie wogóle nie pojawia się plansza że sygnał jest za słaby, czy sporadycznie się zdarza bo nie wiem czy dalej kombinować z anteną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='16500' date='21.10.2006, 23:01 ']Nie do końca jestem przekonany czy warto. Ja po dzisiejszej wizycie na dachu i eksperymentach z konwerterami i anteną 90cm przy pomocy szmeru bajeru przyrządu z allegro za ok 30 zeta ustawiłem antenkę tak, że mam na stałe 100/100 jak zamurowane. Nie poprawiło to odbioru (zresztą dobrego), bo wcześniej miałem jakieś 90/80, ale jaka satysfakcja :rolleyes:

Pzdr
KrzyHo[/quote]

Obejż ofertę w sklepie i na alegro ja uważam że warto.Jak pisałem cały
sprzęt (talerz, uchwyty,kabel ...... wraz z montażem)Nie miałem nic
oprócz telewizora hyhyhy.Sprawdz sobie na róznych programach.Nie wierzę
żeby wszędzie było 100/100.:wub:
Pozdro All

Fansi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam już dośc :( na dekoderze polsatu mam 64/68 a na n-ce dojpa. Ustawiane na ww miernik przez fachowca.
Czyżby walnięty tuner? Na partline nie mogę się dodzwonic.
n jak nędza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yatzeque' post='15863' date='19.10.2006, 15:56 ']U mnie taka sama sytuacja - tyle że na dachu siedzę od wczoraj z przerwami na posiłki...

Nie wiem co zrobić?[/quote]

Witam, umnie było tak, n-kę uruchomiłem w niedzielę 15.10 na antenie zamontowanej do C+. Dwa dni wszystko było dobrze. Potem przestały działać wszystkie kanały TVP i niektóre inne np. 999. Regulacje ustawienia talerza nic nie pomagły. Na szczęście wcześniej kupiłem konwerter z dwoma wyjciami GLOBO
Gold Edition TWIN. Po wymianie konwertera wszysto idzie bardzo dobrze, jakość w granicach 80 - 100%.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='16397' date='21.10.2006, 14:10 ']Ja od dwu dni też tylko FTA ! skoro sygnał miał by być słaby to dlaczego te są ???[/quote]
Faktycznie była awaria 20.10. ale od wczoraj rana jest wszystko OK. Dzwoniłem na infolinie "n-ki" w ciagu 10 minut miałem aktywowane wszystkie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Grzechu' post='16613' date='22.10.2006, 13:01 ']Czyżby walnięty tuner? Na partline nie mogę się dodzwonic.
n jak nędza[/quote]

Gromkie HA HA HA !!
Skąd ta radośc? Po lekturze jednego z postów dowiedziałem się że pomaga ponowna aktywacja konta. Po niecałych 16 minutach dodzwoniłem się do partyline. podałem nr klienta i powiedziałem że na innych posiadanych tunerach mam Hot Birda jak na dłoni a w n-ce komunikat brak "obrazu lub dźwięku". Nie dałem się spławic tekstem 'proszę wyregulowac antenę na 100%' tylko poprosiłem o ponowną aktywację i....
Po 10 minutach najpierw pojawiło się TVP1 a po nim reszta łącznie z Discovery HD.
Gromkie ha ha ha wynika z faktu, że po wejściu w diagnostykę poprzez: żółty 7 2 8 widzę siła 48, jakośc 0 %
Mój skromny wniosek jest taki: nie każdy tuner n prawidłowo pokazuje sygnał.
Porada: ustawiajcie na innych tunerach jak najlepszy możliwy sygnał (u mnie CP 64/68) i w razie powyższego komunikatu o brakach - cierpliwie do BOK i żądajcie ponownej aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Grzechu' post='16683' date='22.10.2006, 15:14 ']Porada: ustawiajcie na innych tunerach jak najlepszy możliwy sygnał (u mnie CP 64/68) i w razie powyższego komunikatu o brakach - cierpliwie do BOK i żądajcie ponownej aktywacji.[/quote]

Nie aktywują ci jesli nie masz jakosci sygnalu i ekranu powitalnego z info ze znalazles hotbirda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jednym mieszkaniu :

- Parter, bardzo blisko innego bloku.
- Antena oryginalna od Nki, konwerter ALPS od Nki
- Siła : 87%
- Jakosc : 39-44%
- bez problemow z pikselizacja

W drugim mieszkaniu :

- 3cie pietro, niezasloniety niczym
- Antena 90, konwerter Twin firmy Inverto
- Siła : 99%
- Jakosc : 89%-95%
- bez problemow z pikselizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='neg' post='16698' date='22.10.2006, 15:55 ']Nie aktywują ci jesli nie masz jakosci sygnalu i ekranu powitalnego z info ze znalazles hotbirda.[/quote]
[img]http://img340.imageshack.us/img340/4210/sygnalum2.jpg[/img]

[color="#CC0000"][size=3][font="Verdana"]A to co poniżej to co, chata Morgana ??[/font][/size] [/color] :)

[img]http://img340.imageshack.us/img340/9291/obrazfg4.jpg[/img]

Polsat zdaje się, nadaje właśnie z HotBirda, no chyba że C+ i PC wychodzą z prawego skrzydełka (13stE) a 'n' z lewego - troszkę bardziej na zachód 13stE satelity telekomunikacyjnego :D:D

A na poważnie - mam nadzieję że to wina firmware, i że najbliższa poprawka ujmie to w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o pomoc bo juz nie moge, probuje ustawic antene na hotbirda, oczywiscie nie mam zadnych miernikow tylko na "czuja", mam kilka pytan:

- ustawienie konwertera, w tabelce stoi zeby ustawic na 4 - chodzi o stopnie? bo na tym alpsie od N to jest skala od 0 do 40 i do -40
- dzwonilem do CC i facet stwierdzil ze jesli po uruchomieniu dekodera (pojawila sie plansza ze pobiera liste kanalow) wciskam setup i nic sie nie dzieje to znaczy ze nbox jest uszkodzony, czy ktos to moze zweryfikowac? rzeczywiscie wciskanie setup u mnie nie daje efektu, probowalem juz menu+res+prawy i tez nic, oczywiscie zolty+728 dziala ale jakosc ani drgnie macham talerzem na wszystkie strony :) i nic, mysle ze cos powinno sie chyba pokazac jakies kilka procent ale nic, caly czas 0, sile mam ok. 80-90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj DVD Samsung HD-950 pracuje od roku bez problemow porzez HDMI z TV LOEWE XELOS LCD A37.
Natomiast tenze Tv LOEWE podlaczony przez HDMI do nBoxa
dajac swietny stabilny obraz ma problemy z dzwiekiem. Co pare minut daje krotka kilku- milisekundowa przerwe. Taka na 1 litere w mowie. Po telefonach /juz 3 / do nBox Centrum , od czwartku zeszlego tygodnia gdy kupilem i zainstalowalem nBoxa, sprawdzilem antene, konwerter i cale okablowanie.
Sila sygnalu i Jakosc sygnalu w granicach 81-100%
Na 0 801 0 55555 polecono mi sprawdzic :
Na SCART - nie ma przerw /ale obraz .. do bani/
Na Component - nie ma przerw w dzwieku ale przeciez po to mam HDMI w TV oraz w nBox zeby wspolpracowaly cyfrowo.
Kabel HDMI nie najtanszy, sprawdzony przez rok.
Jak czytam na Blogu, nie tylko moj TV ma takie problemy ze wspolpraca z nBox.
Obraz na Discovery HD naprawde ZNAKOMITY!!
Rowniez na Luxe.tv HD
pozostale SD kanaly tez duzo lepsze niz Cyfra+ z ktora zakonczylem wspolprace 30.09.2006
Tylko dlaczego dzwiek z nBoxa przerywany ?
Mam nadzieje ze COS wymyslicie z upgradem softwaru tego nBoxa.
Pozdrowienia i czekam na dalsze HD programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macias' post='16770' date='22.10.2006, 20:25 ']Witam

Prosze o pomoc bo juz nie moge, probuje ustawic antene na hotbirda, oczywiscie nie mam zadnych miernikow tylko na "czuja", mam kilka pytan:

- ustawienie konwertera, w tabelce stoi zeby ustawic na 4 - chodzi o stopnie? bo na tym alpsie od N to jest skala od 0 do 40 i do -40
- dzwonilem do CC i facet stwierdzil ze jesli po uruchomieniu dekodera (pojawila sie plansza ze pobiera liste kanalow) wciskam setup i nic sie nie dzieje to znaczy ze nbox jest uszkodzony, czy ktos to moze zweryfikowac? rzeczywiscie wciskanie setup u mnie nie daje efektu, probowalem juz menu+res+prawy i tez nic, oczywiscie zolty+728 dziala ale jakosc ani drgnie macham talerzem na wszystkie strony :) i nic, mysle ze cos powinno sie chyba pokazac jakies kilka procent ale nic, caly czas 0, sile mam ok. 80-90%[/quote]

ja mam tak samo i czytałem wyżej że prawdopodobnie jest to Astra a nie HotBird - czy to prawda?
Dziwne bo kreciłem anteną i prawo i lewo ... i nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warszawa
antena po cyfrze+ 60cm kowerte 0,2db ustawiana antena recznie aby uzyskac najlpeszy sygnał sugerowalem sie poziomem sygnału w uktym menu w dekoderze "n" i takie sa moje wyniki

siła 85%
jakosc 88-92%

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam "Mały" problem z ustawieniem anteny do n-ki. Po kilku godzinach zabawy - siłą sygnału 91-94, jakość zero. Czy przy takiej sile sygnału jest potrzebna większa antena? W tej chwili kręce starą anteną od wizji( ale z nowym konwerterem i wrzody mi już pękają ze zdenerwowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na TVN
Siła sygnału: ~70%
Jakość sygnału: 98-100%
Czasza: '100 Triax TD88
Konwenter: Golden Interstar Twin GI - 202
Przewód: ~20m, CTF-113
Miejscowość: Wrocław Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, antena 70 cm Comsat + LNB jakiejś firmy (razem koło 90 zł..., najtańsze co mogłem dostać w sklepie nie dla idiotów we Wrocławiu)
sygnał 95%
jakość - TVN - 90%
jakość TVP1 - 80%
(to dane w opcji: żołty 7 2 8)

Było o wiele gorzej (jakość 40-60%) dopóki nie przypomniałem sobie, że konwerter nie ma być w pionie, tylko musi być skręcony (stojąc przed anteną ma wskazywać prawie 11 godzine)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...