Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem N, dekoder mam juz aktywny, jednak cały czas wyświetla mi się wiadomość BRAK SYGNAŁU. Antenę mam skierowaną na HOTBIRD - cały czas mogę oglądać C+, gdy przekładam kabel do nBOX'a i wstukuję kombinację ŻÓŁTY + 728 (tak mi powiedzieli na infolini) pokazują mi się ustawienia anteny i mam: SIŁĄ SYGNAŁU 80%, JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%. Co mam robić, na infolini nie umieją mi pomóc. Mam starą antenę jeszcze bo Wizji i konwerter monoblock TWIN. Zaznaczam że pod drugi kabel w tym momencie nie mam nic podpięte.

Pozdrawiam Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krynio' post='14169' date='13.10.2006, 21:18 ']Witam,

od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem N, dekoder mam juz aktywny, jednak cały czas wyświetla mi się wiadomość BRAK SYGNAŁU. Antenę mam skierowaną na HOTBIRD - cały czas mogę oglądać C+, gdy przekładam kabel do nBOX'a i wstukuję kombinację ŻÓŁTY + 728 (tak mi powiedzieli na infolini) pokazują mi się ustawienia anteny i mam: SIŁĄ SYGNAŁU 80%, JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%. Co mam robić, na infolini nie umieją mi pomóc. Mam starą antenę jeszcze bo Wizji i konwerter monoblock TWIN. Zaznaczam że pod drugi kabel w tym momencie nie mam nic podpięte.

Pozdrawiam[/quote]
musisz ustawić odpowiednią rozdzielczość , przyciskiem RES na panelu dekodera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe sądzę, dekoder mam podłączony do telewizora kablem HDMI i widzę komunikaty o braku sygnału, więc to raczej nie jest rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo włącz setup żółty przycisk następnie wybierz 728 pojawi Ci sie okno wybierz pierwszą opcję ustawienie anteny włącz diseqc wybierz wejście LNB2 lub inne na którym pojawi się sygnał :) i miłego oglądania

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuner całą noc wyłączony. Włączam go o 7:40 i mam prawie na wszystkich kanałach ciemność. Działa LuxeHD i pare innych w SD, zaś TVP1,2, TVN-y i inne podstawowe kanały nie działają. Komunikat: "Brak obrazu lub dzwięku"
U was to samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krynio' post='14169' date='13.10.2006, 21:18 ']Witam,

od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem N, dekoder mam juz aktywny, jednak cały czas wyświetla mi się wiadomość BRAK SYGNAŁU. Antenę mam skierowaną na HOTBIRD - cały czas mogę oglądać C+, gdy przekładam kabel do nBOX'a i wstukuję kombinację ŻÓŁTY + 728 (tak mi powiedzieli na infolini) pokazują mi się ustawienia anteny i mam: SIŁĄ SYGNAŁU 80%, JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%. Co mam robić, na infolini nie umieją mi pomóc. Mam starą antenę jeszcze bo Wizji i konwerter monoblock TWIN. Zaznaczam że pod drugi kabel w tym momencie nie mam nic podpięte.

Pozdrawiam[/quote]


u mnie jest to samo, kombinacje rózne kupe czasu na infolini i na dworku zimno wrrrrr i nic, jak jutro tego nei uruchomie to pojade to wpiXX oddać B)

no i jeszcze jedna dziwna akcja, nie moge wyłączyć tunera, jak to robie z pilota czy ręcznie to on sam za ok 3-5 sekunda włącza sie ponownie, normalnei szok!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie niby DISEC nie ma ale po wejsciu w ustawienia setup-->zolty-->728 pojawia sie opcja ustawienia anteny z DISEC czy da sie cos z tym zrobic w kierunku Astry na monobloku? Tu pojawia sie problem wpisania parametrow kanalow z astry do nboxa. Czy ktos juz cos robil w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukiasz
Miałem to samo. Lekarstwo,u mnie, to restart tunera (Res + Menue+ prawa strzałka[panel]) potem właczenie DISEC (setup-->zolty-->728 [pilot]) i wybór LNB na którym masz HOTBIRBA (u mnie2). <_<

Edytowane przez trebor22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do uzytkownikow nboxa, jaka macie sile i jakosc sygnalu na niektorych kanalach tj TVN? NSPORT? Ja np mam siłe na TVN 57% a jakosc 100%, a np na NSPORT siłe 50% i jakość 50%. Jak to wpływa na obraz? Czy to wina źle ustawionej anteny? Na kanałach np Cyfry miałem po 70% siły i 100% jakosci na innym tunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukiasz' post='14448' date='14.10.2006, 23:33 ']u mnie jest to samo, kombinacje rózne kupe czasu na infolini i na dworku zimno wrrrrr i nic, jak jutro tego nei uruchomie to pojade to wpiXX oddać :(

no i jeszcze jedna dziwna akcja, nie moge wyłączyć tunera, jak to robie z pilota czy ręcznie to on sam za ok 3-5 sekunda włącza sie ponownie, normalnei szok!![/quote]

mam to samo, nie moge wylaczyc tunera sam sie wlacza, ktos wie co zrobic >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na nspotr jakośc 70% siła 65%. Bodajże na tvpuls miałem jqakość 100%. Relacja ze studia to było prawie hd:)

[quote name='prim' post='14554' date='15.10.2006, 16:18 ']Witam, mam pytanie do uzytkownikow nboxa, jaka macie sile i jakosc sygnalu na niektorych kanalach tj TVN? NSPORT? Ja np mam siłe na TVN 57% a jakosc 100%, a np na NSPORT siłe 50% i jakość 50%. Jak to wpływa na obraz? Czy to wina źle ustawionej anteny? Na kanałach np Cyfry miałem po 70% siły i 100% jakosci na innym tunku.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi niestety nie pokazuje nigdy 100% jakosci zarowno moc sygnalu , jak i jakosc oscyluje na granicy 60-70 % to max . czasami ponizej tego .

zauwazylem ze np . super jakosc na TVNach , ale juz discovery nie HD , AXNy to totalna porazka , jak jest u was ??? jesli wyreguluje antene bede mial wszedzie 100% i obraz jak zyleta na kazdym kanale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siła sygnału 40%
Jakość sygnału 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gmeru to jak to jest : slaba sila sygnalu a jakosc "kozak" ???? co mam zrobic u siebei zeby miec jakosc okolo 100% ?????

jak u Ciebie wygladaja te programy ?? super żyleta obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='flk' post='14641' date='15.10.2006, 21:41 ']gmeru to jak to jest : slaba sila sygnalu a jakosc "kozak" ???? co mam zrobic u siebei zeby miec jakosc okolo 100% ?????

jak u Ciebie wygladaja te programy ?? super żyleta obraz ?[/quote]

Więc uwaga: mam balkon na północ zatem korzystam z gniazdka w mieszkaniu, które prowadzi na dach do anteny, którą nie ja zakładałem.

Jakość jak pisałem już jest w SD taka 4,5/6 a HD: 5,5/6 (Discovery HD). Widzę wyraźną poprawę na TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gmeru : no wlasnie ja tez mam antene zbiorcza sat na dachu i tez nie ja zakladalem , wiec musze sciagnac fachowcow zeby to ustawili super , tylko kto za to zaplaci skoro to wspolnota mieszkaniowa :/ ehhhh

aha i informacja dla wsyztskich = mi w MM powiedzieli przy zakupie ze Nbox nie dziala z multiswitchami - NIE PRAWDA ! DZIAŁA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zmieńcie anteny i konwertery lub je dobrze wyregulujcie, sprawdźcie przewody i połączenia, u mnie siła sygnału 80%, jakość 100% , miejsce:wschód Polski, 120cm offset
To jest telewizja cyfrowa, obraz jest albo go nie ma wartość sygnału nie wpływa bezposrednio na jakość obrazu a wpływa na przycięcia , pikselizację, przy sygnale analogowym to były słynne dropy białe i czarne oraz smuzenia i tu jakość obrazu zależała od siły sygnału. Problemy ze słabym sygnałem mogą spowodować nawet przy małych chmurach problemy z odbiorem , nie mówiac już o burzowych, wtedy obrazu nie będzie, dlatego warto mieć jak najlepszy sygnał.


RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co u was bedzie z recorderem macie zamiar go kupic i jak chcecie go podłaczyć ??
Dużo lepsza jakość sygnału jest na południu polski niż na pólnocy a zwłaszcza na polnocnym wschodzie !! Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z centralnym zachodem?? jest tu może ktoś z zielonej góry albo najlepiej z nowej soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy nbox bedzie odbieral poza granicami kraju, np. w niemczech????
Chyba tak, bo polsat tez odbiera itd, to czemu nie n-ka?
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mecenas64' post='14667' date='15.10.2006, 22:50 ']ciekawe czy nbox bedzie odbieral poza granicami kraju, np. w niemczech????
Chyba tak, bo polsat tez odbiera itd, to czemu nie n-ka?
;)[/quote]

Będzie i w Iralndii ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

po raz kolejny to samo, sila sygnalu 92-94%, jakosc sygnalu 0%, na dachu siedze od piatku... przesuwam antene o milimetr i czekam (wzoruje sie na antenie sasiada - cyfra+) i NIC... zadzwonilem w koncu na infolinie i pytam czy mozliwe ze cos jest walniete na co Pani bez skrepowania: tak oczywiscie jest taka mozliwosc wiec pytam czy byly juz takie przypadki, na co Pani: tak byly ale wiecej nie moge powiedziec... eh, macie moze jakis pomysl? czytalem o tunerach analogowych jako pomoc ale niestety nie mam takowego, na sasiada nie mam co liczyc (z gory mowie ze to gbur). mieszkam w wesolej, moze macie jakis pomysl bo jeszcze ze dwa dni i po prostu spale cala ta n-ke...

pomocy!

pozdrawiam szczesliwcow, ktorym cos odbiera tak jak powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...