Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, to czy ktos ma sygnal zalezy od tego w jakiej czesci Polski mieszka ale tez od konkretnych warunkow (np zabudowa) w poblizu anteny. Ja podejrzewam ze przyczyna moich klopotow jest blok ktory zaslania czesciowo niebo przed antena. Ale nie przeszkadza on jakos w odbiorze innych programow (wszystkie MPEG2 100%, DISCOVERY 90% a TVP 10%. Kazdy 1mm antena w lewo albo prawo, lub ruch konwerterem to spdek do 0% wiec niech nikt mi ne mowi ze mam zle antene ustawiona. Dla mnie oczywiste jest ze sila nowego tanspordera jest za mala dla MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem został zidentyfikowany. Pojawia się gdy ktoś ma niedokładnie ustawiony/skręcony konwerter.
Konwerter musi być przekręcony o około 4 stopni.
1. Okazuje się że często instalatorzy zupełnie nie zwracają na to uwagi.
2. Problem ujawnia się szczególnie na kanałach które maja polaryzację poziomą a na takiej jest nowy transponder
3. Nie ruszajcie anteną - tylko kręćcie konwerterem. Edytowane przez margos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary od tego krecenia juz mi sie w glowie kreci. Zgadza sie, kat konwertera ma tu znaczenie, w moim przypadku zle skrecony 0%, dobrze skrecony 15% :-( Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='margos' post='24621' date='27.11.2006, 11:05 ']
Problem został zidentyfikowany. Pojawia się gdy ktoś ma niedokładnie ustawiony/skręcony konwerter.
Konwerter musi być przekręcony o około 8 stopni.
[/quote]
Problem to jest.Dlaczego mam przekręcić konwerter??? A jak używam Twin'a+Monoblock???Szlak trafia całą instalacje HB-Astra. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='margos' post='24621' date='27.11.2006, 11:05 ']
Problem został zidentyfikowany. Pojawia się gdy ktoś ma niedokładnie ustawiony/skręcony konwerter.
Konwerter musi być przekręcony o około 8 stopni.
1. Okazuje się że często instalatorzy zupełnie nie zwracają na to uwagi.
2. Problem ujawnia się szczególnie na kanałach które maja polaryzację poziomą a na takiej jest nowy transponder
3. Nie ruszajcie anteną - tylko kręćcie konwerterem.
[/quote]
To chyba nie zupełnie tak.
Kąt skręcenia konwertera zależy od położenia geograficznego anteny.
Np. dla mojej lokalizacji:
N = 50°19'22,1'' = 50,3228° = 273818 m
E = 17°34'36,8'' = 17,5769° = 398728 m

Skos LNB (Skew) wynosi:
3.79°
Wszystko to mozna odczytać na [url="http://www.satlex.de/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=&la=50.3228&lo=17.5769&country_code=pl"]stronie[/url]
a dokładne współrzędne [url="http://mapa.szukacz.pl/"]tutaj[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='24624' date='27.11.2006, 11:32 ']
Problem to jest.Dlaczego mam przekręcić konwerter??? A jak używam Twin'a+Monoblock???Szlak trafia całą instalacje HB-Astra. :angry:
[/quote]

Dlatego lepiej mieć 2 oddzielne konwertery niż monoblock.

Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę, że współczynnik szumów podany na konwerterze jest najlepszą wartością osiąganą tylko w części pasma. Załóżmy że konwerter ma ZAKRES CZĘSTOTLIWOŚCI WEJŚCIOWEJ: 10.7-12.75 GHz . Słabe konwertery osiągną niski współczynnik tylko w przedziale np. 11 GHz- 11,5 GHz (to tylko przykład). W inny zakresie szumy mogą być dużo wyższe, dlatego najlepiej pożyczyc od kogoś inny konwerter i na nim spróbujcie ustawić. Poza tym to urządzenie elektroniczne- działa dobrze a potem zaczyna się rozwalać.

Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34908"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34908[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dzwoniłem na infolinię i wciąż kazano mi kręcić konwerterem. Oczywiście bezskutecznie. Nie miałem ochoty o 23 siedzieć po ciemku na balkonie więc dalej jest 0. Może dziś popróbuję ale oni sobie naprawdę z nas jaja robią. Jeśli komuś to robił monter czy też antena jest na dachu bloku to nic tylko im rachunek za usługę wysłać. Lamerstwo potworne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34908"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34908[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
Sytuacja u mojego klienta (patrz kilka postow wyzej) sie wyjasnila. Wina byla po stronie tunera, ktory z blizej nieokreslonych przyczyn wogole nie lapal aktualizacji kanalow. Pomogla ponowna aktywacja ze strony Nki i totalny reset boxa. Szkoda tylko ze tyle zachodu i telefonow do nki trzeba bylo wykonac. Musza sie jeszcze duzo nauczyc, szczegolnie podejscia do klienta, bo sposob w jaki mi odpowiadano na infolini to moze i jest dobry na totalnych laikow. Osoba zorientowana w tematach tvsat odrazu zauwazy ze to tylko lanie wody bo nie maja pojecia co powiedziec, a najgorsze to to ze pani mi na sile wciskala ze mam krecic antena mimo iz poinformowalem ja ze antena jest ok i przetestowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dezerter' post='24960' date='28.11.2006, 17:06 ']
to zbey to naprawic to co trzeba zrobic ? dzwonic do nich do oporu
[/quote]

Trzeba zlozyc reklamacje (mozna na N-lini) Maja obowiazek pisemnej odpowiedzi. Im wiecej reklamacji tym wieksza szansa ze cos zrobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jasności...nowa antena 80 oferowana do rekodera jest słaba. należy zakupic sobie samemu lepsza (większą) oraz lepszy konwenter. czy w takim razie mógłby ktoś podać w miarę optymalne zestawienie sprzętowe ? do tego w wersji dla dwóch dekoderów (czyli nbox rekoder i cyfra+...w końcu oni tez mieć będą HD). tak żeby odbierać wszystko na jawyzszym poziomie. ;)

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='casparee' post='24996' date='28.11.2006, 21:13 ']
dla jasności...nowa antena 80 oferowana do rekodera jest słaba. należy zakupic sobie samemu lepsza (większą) oraz lepszy konwenter. czy w takim razie mógłby ktoś podać w miarę optymalne zestawienie sprzętowe ? do tego w wersji dla dwóch dekoderów (czyli nbox rekoder i cyfra+...w końcu oni tez mieć będą HD). tak żeby odbierać wszystko na jawyzszym poziomie. ;)

dzięki.
[/quote]


Zgodnie z tym co piszą na satkurier.pl N-ka dała ciała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='14661' date='15.10.2006, 21:35 ']
a co z centralnym zachodem?? jest tu może ktoś z zielonej góry albo najlepiej z nowej soli?
[/quote]
u mnie wszystko smiga super ale tez się napocilem zanim zaskoczylo .bardzo wazne jest ustawienie konwentera w pionie stojąc do anteny a pózniej lekko w lewo tak jak by byla godzina 11 na zegarze. sile sygnalu mialem 90 % a jakosc 0000 . slowem poszukac poludnia pozniej 13 stopni na zachód .znalesc najlepszy sygnal i musi byc dobrze .pamiętajcie bardzo wazny konwenter !!!!!!! teraz mam jakosc sygnalu 60% obraz zyleta a jakosc HD [beeep]ISTA SUPER .mieszkam na zachodzie polski LESZNO wielkopolska jeszcze raz panowie cierpliwosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gnojki, sorki ale juz mnie wkurzaja- zero informacji od nich- gdyby nie SatKurier dalej bysmy sleczeli na dachach... szkoda ze nie ma mrozu, ech... szkoda slow

Czy nie moga wrocic spowrotem na 11,258H? Edytowane przez gosc_niedzielny_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam niedaleko Wrocławia, u mnie też jest ok. kupiłem antenę TRIAX TD-80 i do tego twina też triaxa. Instalator najpierw ustawił antenę na analogowym tunerze, póxniej na cyfrowym, gidze było 100%/95-99% i po podpięciu nboxa wartości oscylują w granicach: siła 80-95%, jakość 67-90%, przy czym w moim rejonie na siatkowych podobno z jakością jest 30-40%. Nic się nie tnie, śmiga aż miło. Zobaczymy co się będzie działo jak będzie padało. Dobra czasza to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' post='14655' date='15.10.2006, 23:17 ']
Panowie zmieńcie anteny i konwertery lub je dobrze wyregulujcie, sprawdźcie przewody i połączenia, u mnie siła sygnału 80%, jakość 100% , miejsce:wschód Polski, 120cm offset
To jest telewizja cyfrowa, obraz jest albo go nie ma wartość sygnału nie wpływa bezposrednio na jakość obrazu a wpływa na przycięcia , pikselizację, przy sygnale analogowym to były słynne dropy białe i czarne oraz smuzenia i tu jakość obrazu zależała od siły sygnału. Problemy ze słabym sygnałem mogą spowodować nawet przy małych chmurach problemy z odbiorem , nie mówiac już o burzowych, wtedy obrazu nie będzie, dlatego warto mieć jak najlepszy sygnał.
RS4
[/quote]


Jaki masz konwerter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kobietka na infolinni dziś powiedziała że przyślą mi kurierem INNY KONWERTER :P mam sobie wymienić, a żeby było śmieszniej mam kurierowi oddać na wymianę ten który był w zestawie :P no dobra, zobaczymy co z tego będzie

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zibi32' post='25091' date='29.11.2006, 00:07 ']
a mi kobietka na infolinni dziś powiedziała że przyślą mi kurierem INNY KONWERTER :P mam sobie wymienić, a żeby było śmieszniej mam kurierowi oddać na wymianę ten który był w zestawie :P no dobra, zobaczymy co z tego będzie

pozdrawiam !
[/quote]

Ekhmmm, i to ma byc rozwiazanie?! Ok, alps nie jest rollsem (rozumiem ze masz n-kowy kon) ale do diabla - pisali o tym w sat-kurierze, ze problemem jest zmiana na gorszy, transpondera i zaklocenia z tym zwiazane a na to panaceum to przede wszystkim ANTENA. Moze wez pani z infolinii powiedz, zeby z konwenterem nowa, wieksza solidna antenke Ci doslali (jak nasz siatke 60 of course)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj jestem posiadaczem "n" i miałem ten sam problem co większość z was - brak dostępu do kanałów z niemal wszystkich pakietów ( były tylko FTA). Trochę (mało powiedziane) mnie to zirytowało - satelita ustawiona poprawnie (siła 98% jakość w okolicach 80%) a obrazu brak. Aktywacja przebiegła sprawnnie ale co z tego skoro nie było żadnych programów. Zadzwoniłem na infolinię, a tam miła pani po przedstawieniu problemu poinformowałamnie, że mam źle ustawiony talerz i muszę go wyregulować. Wk******* się jeszcze bardziej ( pierwsza myśl: "co ona pi******", - IMHO to nie wina talerza, ale ona swoje, więc grzecznie podziękowałem za "dobrą radę" i zakończyłem tą wielce owocną konwersację)
Czas mija, sygnału brak, wykonuje telefon do przyjaciela - maniaka satelit wszelkiej maści. Rozwiązanie problemu: "niedociągnął ci się soft, wyłącz z gniazdka włącz z powrotem czekaj co się stanie".
Tak właśnie zrobiłem, i rzeczywiście coś się ściągnęło i nagle pojawiły się wszystkie programy (zastrzegam - miłej pani z infolinii nie posłuchałem i wogóle nie ruszałem anteny)
Reasumując, nie słuchać bredni o przekręcaniu anteny, tylko wyłączyć nboxa z gniazdka po chwili włączyć go z powrotem i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='25095' date='29.11.2006, 00:13 ']
Ekhmmm, i to ma byc rozwiazanie?! Ok, alps nie jest rollsem (rozumiem ze masz n-kowy kon) ale do diabla - pisali o tym w sat-kurierze, ze problemem jest zmiana na gorszy, transpondera i zaklocenia z tym zwiazane a na to panaceum to przede wszystkim ANTENA. Moze wez pani z infolinii powiedz, zeby z konwenterem nowa, wieksza solidna antenke Ci doslali (jak nasz siatke 60 of course)
[/quote]


Wlasnie pisze skarge do Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumetów w sprawie nieudzielenia mi pomocy technicznej przez N, Chodzi o to ze prosilem o kontakt z instalatorem N w celu prawidlowego ustawienia anteny (po zmianie transpordera) ale tej pomocy mi odmowiono.

Sprawa wydaje sie oczywista i prosta do wygrania. Zauwazcie ze po polaczeniu WIZJA i CYFRA zmienialy na wlasny koszt ustawienie anten wszystkim abonentom. Tymczasem N nawet nie poinformowala o koniecznosci zmiany polozenia anteny (w zasadzie nawet do tej pory, poniewaz nie mozna traktowac za taka krotkiego maila na forum dyskusyjnym.

Radze wszystkim oszukanym zrobic to samo. Wygramy ! Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='25112' date='29.11.2006, 10:28 ']
Wlasnie pisze skarge do Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumetów w sprawie nieudzielenia mi pomocy technicznej przez N, Chodzi o to ze prosilem o kontakt z instalatorem N w celu prawidlowego ustawienia anteny (po zmianie transpordera) ale tej pomocy mi odmowiono.

Sprawa wydaje sie oczywista i prosta do wygrania. Zauwazcie ze po polaczeniu WIZJA i CYFRA zmienialy na wlasny koszt ustawienie anten wszystkim abonentom. Tymczasem N nawet nie poinformowala o koniecznosci zmiany polozenia anteny (w zasadzie nawet do tej pory, poniewaz nie mozna traktowac za taka informacji krotkiego maila na forum dyskusyjnym.

Radze wszystkim oszukanym zrobic to samo. Wygramy !
[/quote]


Pisz i daj znać jak się sprawy mają :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
probowałem z tym odłaczaniem z pradu i u mnie nie podzialalo po tygodniu krecania antena nki na jedynce zlapalem sygnal w porwyach 12% :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodzwonic sie do BOK to ci dopiero sztuka... kiedy juz odebrala zaczela mi wciskac kit zebym krecil konwenterem- ja jej na to zeby sobie darowala bo wiem co jest grane i niech mi powie kiedy bede mogl ogladac wszystko co mam w umowie (abo narazie nie place- nie ma za co, chyba ze za dodatkowy zastrzyk adrenaliny po dodzwonieniu sie do BOK...) a one jak nakrecona- prosze krecic konwenterem to pomaga, ech... mowie ze krecilem i nie pomaga to -czy mam antene od nich; - nie, mam antene od dwoch lat i nie mialem nigdy problemow; - prosze kupic nowy konwenter; (tu zrobilo sie mi goraco) - mam b. dobry konwenter od goldstara; i udalo sie pani przyjela wkoncu moja rekalamacje... wkurzony podziekowalem i odlozylem sluchawke, tera zastanawiam sie czy oni zadzwonia czy bede musial sie przypomniec i przechodzic przez to wszystko na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...