Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sila - 95%

Jakosc - 85%

Wynik ten uzyskalem na czaszy Polsatu o srednicy okolo 80 cm. Ustawialem bez zadnych przyrzadow, na konweterze Philipsa po dawnej Wizji TV.

Mieszkam we Wroclawiu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siła 97 jakość 99 dla telewizji N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla prawidłowości porównań proponuję wybranie jednego wspólnego kanału, na którym przeprowadzimy test. Sugeruję kanał 13, który jest dostępny w pakecie ogólnym, dodatkowo nosi nazwę "HD". U mnie siła 75, jakość 94. Okolice Wrocławia (dokładnie 2 km od pólnocno-wschodniej granicy miasta). Talerz 80 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siła 97 jakość 99 dla telewizji N

Witam

Jeśli można wiedzieć na jakiej czaszy i o jakiej średnicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasza zwykła najzwyklejsza "no name" 80cm konwerter inverto pojedynczy

tzn ostatnio były małe wichury u nas i antena lekko oberwała więc jakość łapie teraz w granicach 97-99 ale jest to kwestia l3ekkiego jej drgnięcia w bok, sygnał udało mi się przez przypadek złapać, bo są to polówki mm do przesunięcia

Edytowane przez J-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość sygnału sprawdza się na:

głównym transponderze, czyli kanał 13 (TVN HD)

na kanale 96 (Kids Co)

na kanale 12 (TVP HD).

Ostatnio byłem na szkoleniu z instalacji anten i przy mnie człowiek w Warszawie, przy zachmurzonym niebie, ustawił 60 od n (tego najstarszego durszlaka, dziurkowanego) na jakość 100% na wszystkich transponderach i BER na poziomie 1,X E-3!

Nie mówię już o antenach 80cm i 90cm. Swoją drogą, średnicę anteny powinna określać węższa część elipsy (bo anteny offsetowe są eliptyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że pisałem o tym kilka dni temu. Pamiętajcie o bardzo ważnym elemencie intalacji tj. kablu. Użycie wysokiej jakości kabla (miedziany, a nie stalowy, oplot) da na tej samej pozycji talerza i konwertera sygnał nawet o 10% lepszy. Przećwczyczyłem temat osobiście. Dodatkowo, wszelkie łączenia (Diceq, gniazdo antenowe) mogą obniżyć jakość o około 5-10%. Można jeszcze przy każdej złączce użyć osłon termokurczliwych, które zapewniają lepsze zabezpieczenie od wilgoci, zwłaszcza w tych fragmentach, które prowadzone są na zewnątrz budynku. To kierunki działania dla tych, którzy chcą na swoich intalacjach poprawić poziom sygnału. Idzie wiosna, więc można posiedzieć na dachu, albo balkonie. Zresztą po zimie należy przejrzeć swoją instalację, mogło się tam coś pozmieniać.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - no i dodatkowo warto pamiętać, że sygnał rozchodzi się powierzchniowo, więc nawet niestaranne przycięcie kabla (scyzoryk zamiast cążek), może pogorszyć jakość.

Pomijając właśnie temat kabli i końcówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio jakis dziwny problem, borykam się z tym już parę dni.

Wszystko działało ładnie dobre 2,5 roku jak na moje położenie (balkon, blok, trudna dostępność właściwego kierunku) ale te 90/72 miałem na k. 13. Od paru dni coś się spaprało i jakość mi "skacze". Dosłownie to wygląda jak puls człowieka - zero, 70, zero, 70, zero, 70 i tak cały czas, dioda w setupie raz czerwona raz zielona i tak bez przerwy. Nie wiem co jest grane, resetowałem nboxa z 5 razy, antenę usatwiam w różnych pozycjach, nawet przy gorszych wskazaniach jakości jest ten efekt skakania (50, zero, 50, zero i tak co sekundę).

Pomocy! O co tu chodzi. Antena trzyma się uchwytu jak skała, nie jest to kwestia, że nie mogę znaleźć sygnału, mam 12% i ani rusz więcej. Po prostu cały czas to g... skacze do zera i nie da się pobrać listy programów. Mam kilka anten na sąsiednich balkonach ale przecież nie wyrosły wczoraj, chyba żadna mi sygnału nie blokuje...

Na infolinii stwierdzili lapidarnie, że to na pewno wina anteny. Fakt, że im ostatnio zapłaciłem z opóźnieniem, ale powiedziano mi, że nikt sygnału nie przycina przy spóźnieniach.

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym wątku też napisałem o tym kłopocie. U mnie sytuacja miała miejsce w piątek, sobotę i niedziele (19/21.06). Nie mogłem niczego obejrzeć. Podszedłem do drugiego domu i zamieniłem n recordera na boxa - wszystko wróciło do normy. Na kanale 13 mam 93% jakości, a na TVP HD nawet 100%.

Postanowiłem powrócić do poprzedniego zestawienia - w domu gdzie najczęściej oglądam TV- podłączyć recorder. Objaw identyczny, jak jabba. :rolleyes:

Sygnał "ledwo" przekracza 50% jakości, po czym zaczyna wachlować do zera, po to, aby po kilku sekundach wrócić na 50-60%. Na kanałach SD obraz do przyjęcia, ale programy HD tnie i stopuje. Wróciłem zatem do boxa i wszystko OK (92-100% jakości).Recordera podłączyłem do instalacji w drugim domu i tam wszystko gra porządnie, więc sprzęt do odbioru chyba jest dobry. Kompletnie nie mam pojęcia co poprawić w jednej z instalacji, aby wachlarz sygnału zastopować na satysfakcjonującym poziomie.

Swoją drogą, to dziwne, że nieomal w tym samym czasie dwóch abonentów zaobserwowało identyczne objawy. Oczywiście na party line nie ma co dzwonić, szkoda impulsów na ichniejsze "porady". :) Może ktoś upora się z tym objawem i da znać, co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii upierają się, że to wina kabla, anteny bądź konwertera. Wszystko poprawiłem, nawet nowy konwerter kupiłem i założyłem - jest dokładnie to samo. Idę dziś z dekoderem do Sony Center, gdzie nkę brałem, niech podepną, zobaczę czy zaskoczy na ich instalacji.

Co do recordera to w zasadzie podjąłem decyzję o wymianie białego na czarny (99 zł), więc chyba to przy okazji załatwię. Mam nadzieję, że na siatkowej 60 działać będzie jak biały, tylko VOD ograniczony będzie przez 1 kabel ale to jest dla mnie do przyjęcia.

Wg mnie to jakiś problem w sofcie albo głowica padła, przecież on się tak potwornie grzeje. Mój biały dekoder ma już jakieś 2 i pół roku. Obecnie większość urządzeń elektronicznych nie ma gwarancji powyżej 2 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sila 88 % jakosc 86-88% zdazylo mi sie ze bbc hd osiagnelem sile 88 a jakosc 100 ale troche smuci mnie ze na nat geo wild hd i animal planet hd sila 89 a jakosc 40 i sam nie wiem co mam zrobic zeby jakosc zwiekszyc moze ktos podpowie choc obraz jest b. dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...