Skocz do zawartości
krynio

Jaką macie jakość/siłę sygnału w NBOXIE?

Rekomendowane odpowiedzi

to co odawla N to koszmar co mnie obchodzi ze cos zmienili transpondery i nas nie poinformowali ich problem place i wymagam a po 2 dziwne ze tylko oni maja z tym problemy polsat i cyfra + jakos nie i te glupie gadania o kreceniu konwenterem wiekszej debilizmu nie slyszalem ciekawe co nastepnym razem wymysla antena 150 haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagrywalem na nboxie kabaret od 19.00 do 20.00 od 19.00 bylo ok ale kolo 20.00 ledwo bylo widac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wróciło do normy. Widać, że chyba ostatecznie jest tak jak ma być. Cały czas nic nie zmieniam w ustawieniach anteny.
Dizsiaj mam
Na TVN-ach jakość 100
Na Discovery jakość 98-100
Na Luxe jakość HD 100
TVP i podobnych jakość 92-100
Na Nsport 100
Antena 80cm, konwerter quad 0.2. Ta antena jest na 100% wystarczająca w każdych warunkach na południu Polski. Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bydgoszcz

11 pietro wiezowca ( antena za oknem )

80 cm antena
konwerter Globo 6019S

TVN

sila : 100%
jakosc -- 92%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I u mnie powrocily wszystkie kanaly- czy musze znowu sleczyc na telefonie zanim sie dodzwonie i odwolac reklamacje, czy oni automatycznie uznaja ze sprawa zalatwiona? Mogbym taz ewentualnie zaplacic abo, czy moge sam zrobic przelew na ich konto- czy tylko na poczcie, bo obilo sie mi cos takiego o uszy? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gosc_niedzielny_' post='26073' date='02.12.2006, 16:37 ']
I u mnie powrocily wszystkie kanaly- czy musze znowu sleczyc na telefonie zanim sie dodzwonie i odwolac reklamacje, czy oni automatycznie uznaja ze sprawa zalatwiona? Mogbym taz ewentualnie zaplacic abo, czy moge sam zrobic przelew na ich konto- czy tylko na poczcie, bo obilo sie mi cos takiego o uszy? Pozdr
[/quote]

Czemu wycofac reklamacje? Nalezy sie zwrot abo za czas awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos orientuje sie czy usuniecie "awarii" polegalo na przeniesieniu kanalow na stary transporder czy moze jeszcze jakis inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie - Śląsk - odbieram spokojnie na starej instalacji po Wizji (60cm). Czy deszcz, czy chmury, był nawet śnieg, odbieram wszystkie kanały bez najmniejszych problemów.
Gdyby nie przejście na n-recordera nic bym wnie wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krynio' post='14169' date='13.10.2006, 20:18 ']
Witam,

od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem N, dekoder mam juz aktywny, jednak cały czas wyświetla mi się wiadomość BRAK SYGNAŁU. Antenę mam skierowaną na HOTBIRD - cały czas mogę oglądać C+, gdy przekładam kabel do nBOX'a i wstukuję kombinację ŻÓŁTY + 728 (tak mi powiedzieli na infolini) pokazują mi się ustawienia anteny i mam: SIŁĄ SYGNAŁU 80%, JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%. Co mam robić, na infolini nie umieją mi pomóc. Mam starą antenę jeszcze bo Wizji i konwerter monoblock TWIN. Zaznaczam że pod drugi kabel w tym momencie nie mam nic podpięte.

Pozdrawiam
[/quote]


[quote name='krynio' post='14169' date='13.10.2006, 20:18 ']
Witam,

od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem N, dekoder mam juz aktywny, jednak cały czas wyświetla mi się wiadomość BRAK SYGNAŁU. Antenę mam skierowaną na HOTBIRD - cały czas mogę oglądać C+, gdy przekładam kabel do nBOX'a i wstukuję kombinację ŻÓŁTY + 728 (tak mi powiedzieli na infolini) pokazują mi się ustawienia anteny i mam: SIŁĄ SYGNAŁU 80%, JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%. Co mam robić, na infolini nie umieją mi pomóc. Mam starą antenę jeszcze bo Wizji i konwerter monoblock TWIN. Zaznaczam że pod drugi kabel w tym momencie nie mam nic podpięte.

Pozdrawiam
[/quote]

Dzis odwazylem sie kupic, po przeczytaniu postown atym forum.Mam 85cm +Monoblock White tech.
nA poczatku troche mnie irytowalo ze mam 90% sygnal i jakosc 0% ale po przesunieciu troche w prawo nagle pojawila sie jakosc - wyglada ze nie bylem na wlasciwym satelicie - ustwawialem na czuja.
Moze ta wskazowka komus pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Uziel' post='17306' date='24.10.2006, 20:13 ']
Witam

Mam "Mały" problem z ustawieniem anteny do n-ki. Po kilku godzinach zabawy - siłą sygnału 91-94, jakość zero. Czy przy takiej sile sygnału jest potrzebna większa antena? W tej chwili kręce starą anteną od wizji( ale z nowym konwerterem i wrzody mi już pękają ze zdenerwowania.
[/quote]

No to masz ustawiona antene na nie tego satelite - poruszj troche w prawo -delikatnie
AJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100/60 sila/jakosc 10 km z linki prostej od rosji talez i konwenter orginalny od n-tkiczyli ten druszlach i konwerter no name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale k.....a g.......o po prostu nie moge...
siedze sobie mysle kupie nke.. fajnie w miare tanio... w sumie mozna zainwestowac... nawet nie dla mnie a dla zony ...

mam antene po cyfrze... dzialal bez problemu ... (na analogu astre odbiera mi idelanie)
od 2 dni krece antena na tej zas...... nce a sila 95 % nawet a jakosc 000000%

czytalem ten watek .. i juz w sumie nie wiem czego to wina... jesli anteny to niech powiedza nie uzywac z antenami cyfry ... albo cos
ale czesc ludzi odbiera na malych antenach ... no to jak to jest???

ale malo tego 3 razy probowalem dodzwonic sie na ta walnienta infolinie ( z kom bo nie mam domowego akurat tu) ale po 5 minutach oczekiwania stracilem cierpliwosc...

czy ktos wie czy mozna to g... oddac czy trzeba je po prostu spalic??
gdybym wiedzial nigdy bym tego nie kupil.. co za kupa..
po prostu nie moge...
jak maja problemy techniczne to po co to sprzedaja..

a zeby tego bylo malo to jeszcze jakies chore menu... co to ma znaczyc ze ja podlaczam tuner i widze ze nie ma syg zadnego menu nic... dowiedzialem sie o 728...
ale przeszukalem kazdy millimetr jaki antena sie dalo wykrecic i nic...

a zeby juz mnei dobic to jak che wylaczyc ta kupe to nie moge na pilocie bo piekna nka sama mi sie wlacza.. dlaczego ma byc wylczaona skoro ona chce swieci.. mimo ze nie chce.. musze wstac i wylczacy z pradu ....g.... i tyle..

masakra...
zebym to tylko ja jeszcze sie wkurzal ale tu co drugi ma z tym jazde widze...

czy ktos z was oddal i zworcili pieniadze?? kupilem w avansie ??
pzodrawiam
simp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, mam i Cyfre i nke, antene po Cyfrze i powiem, ze nic nie przestawialem i n-ka mi odbiera bez problemow... Proponuje zamow sobie montera z miernikiem i niech ci ustawi antene jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety - aby ustawić n-kę TRZEBA MIEĆ NIECO DOŚWIADCZENIA , i dobry sprzęt pomiarowy !!! Ja ustawiam ludziom nawet talarki 55cm i n-ka bryka że hej ! ALE - ważne - trzeba wiedzieć jak korygować błędy BER i ,,skręt konwertera" . Konwerter może być nawet po Wizji byle sprawny ! Mój najlepszy wynik BER to 1,1E-2 POWODZENIA :_bezradny::_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mirekzygmunt' post='37705' date='04.02.2007, 13:57 ']NIestety - aby ustawić n-kę TRZEBA MIEĆ NIECO DOŚWIADCZENIA , i dobry sprzęt pomiarowy !!! Ja ustawiam ludziom nawet talarki 55cm i n-ka bryka że hej ! ALE - ważne - trzeba wiedzieć jak korygować błędy BER i ,,skręt konwertera" . Konwerter może być nawet po Wizji byle sprawny ! Mój najlepszy wynik BER to 1,1E-2 POWODZENIA :_bezradny::_bezradny:[/quote]


a o co chodzi z tym BERem ??

moze jest ktos z krakowa kto potrafi to ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnym tłumaczeniu - BER to ilość błędnych bitów na sekundę które otrzymuje tuner . 9 do minus piątej to tragedia , 9 do minus siódmej ujdzie , a 9 do minus 12 to
ideał. Tak więc im mniej tym lepiej , wtedy niema przekłamań w detekcji .
Jśli masz moc sygnału np. 80 a jako sc 0 to najprawdopodobniej odierasz Astrę . tuner ne podaje jako sci gdy z nie widzi żadnego wprowadzonego transpondera tylko ogólny sygnał sat.
Np. tunery Polsatu podają jaką sat widzi . W n-ce tego niema . Na tnerze n-ki , talarku 75cm (60PLN) , konwerterze Globo dual (70PLN) można uzyskać : moc -97 , jakość - 76 , BER - 1,1E-2 . Ja ustawiam to na dość drogawym mierniku ale bez TEŻ MOŻNA ;)
Mając analogwy tuner wyszukujemy analogowy przekaz TVN z Hotbirda (jeszcze jest) , potem zamieniamy analoga na cyfraczka i dokonujemy niezbędnych poprawek . ATAK NA MARGINESIE TO PRAWIE ŻADEN NOWY TUNER N-KI NIEMA
OPROGRAMOWANIA ( długo leżą u dystrybutorów ) TRZEBA TO ZROBIĆ SAMODZIEJNIE VIA SAT. :D
METODA NA ANALOGA DAJE WYSMIENITE EFEKTY . Trzeba tylko myśleć co się robi . POWODZENIA W MONTARZU :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpoprzednim poście zagościł błąd ! Jest {niem oprogramowania } POWINNO BYC NIEMA ZAKTUALIZOWANEGO OPROGRAMOWANIA ! SORX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mirekzygmunt' post='37767' date='05.02.2007, 00:03 ']W wolnym tłumaczeniu - BER to ilość błędnych bitów na sekundę które otrzymuje tuner . 9 do minus piątej to tragedia , 9 do minus siódmej ujdzie , a 9 do minus 12 to ideał[/quote] Na talerzu 90 cm mozna uzyskać 1,5E-3 i należy to czytać 1,5*1/1000 czyli 1,5*(10 do potęgi minus 3) i jest to bdb wynik (pasek mojego recordera podaje wtedy jakość sygnału 100%, a zwykłego BOXa wacha się w okolicach ok 90%) a minus 12 to chyba na antenie ponad 2m, więc nie ściemniaj kolego. nBOX zdaje się podaje zresztą tylko do wartości -7, bo na transponderach MPEG-2, gdzie BER nie jest podawany wyświetla właśnie 0.0E-7. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieniłem ''durszlaka'' na antanę TRIAX TD 80 i zainstalowałem dwa konwertery INWERTO SILVER TECH 0,2dB i DiSEqC.

Antenę ustawiałem na oko bez żadnego miernika i kompasu i uzyskałem następujące wartości :

HB siła-95, jakość-78 Astra siła- 72, a jakość- 99.

Mam pytanie czy te wartości są do zaakceptowania i czy można uzyskać jeszcze lepsze wyniki, ale wiązałoby się to z wezwaniem

instalatora z miernikiem i dodatkowymi kosztami. Generalnie jestem zadowolony z jakości obrazu, tylko czasem na LUXE HD są

zakłó.cenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te zakłócenia na Luxe to chyba nie jest kwestia siły sygnału... Mam wrażenei że tam może być momentami zbyt wysoki bitrate i nbox się gubi albo też jest jakaś inna niekompatybilność sygnału z nbox... kiedyś miałem na tym kanale max jakość a i tak się momentami rwało.

Jeśli nie dostajesz komunikatu że jest słaby sygnał to nie ma chyba sensu wzywać instalatora... jeszcze coś zepsuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='37839' date='05.02.2007, 14:29 ']Na talerzu 90 cm mozna uzyskać 1,5E-3 i należy to czytać 1,5*1/1000 czyli 1,5*(10 do potęgi minus 3) i jest to bdb wynik (pasek mojego recordera podaje wtedy jakość sygnału 100%, a zwykłego BOXa wacha się w okolicach ok 90%) a minus 12 to chyba na antenie ponad 2m, więc nie ściemniaj kolego. nBOX zdaje się podaje zresztą tylko do wartości -7, bo na transponderach MPEG-2, gdzie BER nie jest podawany wyświetla właśnie 0.0E-7.[/quote]
DROGI KOLEGO TE wartosci to wielkosci TEORETYCZNE ! Nie napisalem ze mozna je osiagnac ! Poaztym wartosci podawane przez tunery sa tylko przyblizone . Dwa teoretycznie identyczne tunery , na tym samym zestawiwe sat , beda pokazywały inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje właśnie N box recorder!!
ESTEPONA (hiszpania okolice gibraltaru brakuje mi jeszcze 35 km)

antena 100cm konwerter quad x2 marka- ACER 0,5dB , MICROELECTRONIC 0,6dB
bez zadnej regulacji anteny, po zmianie tunera a mialem podlączonego HEVET 1000
Nka zaskoczyła za pierwszym razem. sprawdzam siłe i jakość i tu zaskoczenie... wyniki
inne niż na hevet-cie,

LNB1 na hevt pokazuje 45/98 Nka 75/99
LNB2 68/98 Nka 6/88
dodam że mam dwa różne disceq
pomimo to wszystkie programy działają. tv HD jeszcze nie mam wiec jakości obrazu nie moge na razie opisać.
muszę jeszcze pozamieniać diseq i same konwertery aby sprawdzic czy bedzie różnica.
nowe wnioski opisze później.
NAJWAŻNIEJSZY ze wszyskich tych jet ten ŻE Nka ODBIERA SUPER NA POŁUDNIU HISZPANII :D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam


Po paru godzinach walki z ustawieniem anteny uzyskałem ok 90% siły i 60-70 % jakosci
Podam jeszcze ze robiłem to bez zadnych mierników.
Wynik ten uzyskałem w miejscowosci polozonej 40 km na południe od Wa-wy, przy dosc mocnym zachmurzeniu, na standardowej antenie (chyba 60) i konwerterze (sharp) zakupionym w punkcie n-ki.
Pytanie czy warto wzywac instalatora do poprawienie jakosci sygnalu???
czy poprostu zostawic tak jak jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

moj problem polega na tym, ze nbox sciaga kanaly jedynie z Hotbirda, a z Astra nie moze sie polaczyc ;) antena po Cyfrze+, podwojny konwenter. Jak ustawic zeby mozna bylo odbierac rowniez programy z Astry? chyba trzeba ustawic konwenter - tylko jak? czy moglby ktos zapodac instrukcje obslugi ustawiania konwentera? (kreci sie nim czy jak?)

z gory serdeczne dzieki!

s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puchaty - Twoje ustawienia są zadowalające. Dodatkowo, biorąc pod uwagą duże zachmurzenie oraz położenie geograficzne, można uznać, że niewiele więcej z ustawień można "wydusić". Jeżeli chciałbyś nadal pracować nad ustawieniami, spróbuj skręcić konwerter wookół własnej osi, pamiętając o opóźnieniu sygnału cyfrowego o około 8-10 sek. Wiele można zyskać na miedzianych kablach (najlepiej beztlenowych - około 10% jakości)

sitetzky - z Twoich informacji wynika, że talerz i konwerter na Hotka są ustawione prawidłowo. Z uwagi na to, że priorytetowym w przypadku instalacji dla eŃki jest właśnie ten satelita, wszystko powinno być OK. Twierdzisz, że tak nie jest, ponieważ Astra nie podaje sygnału. Mogą być dwa powody. Pierwszy, to uchwyt konwerterów. Odległość między konwerterami powinna wynościć 6 cm (nie ma tolerancji). Druga przyczyna to Diseq, który może nie działać prawidłowo tj. nie przełącza satelit zgodnie z wyborem na boxie. O tym, że nie prawidłowo zalogowałeś boxa nie wspominam, ponieważ ufam, że wybrałeś prawidłowe ustawienia po ściągnięciu listy kanałów, po pierwszym uruchomieniu (box ściągnie tylko Hotka, później należy ponownie go zalogować z Diseq, dwa konwertery - instrukcja opisuje postępowanie).

Sie ma chłopaki, fajno że wiosną już czuć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...