Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro pojawiają się już w cenie 99 zł . Jestem w szoku, myślałem że taka płytka z 200 zł lekko w Polsce będzie kosztować.

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już w najbliższy weekend na Helu rozpocznie się Road Show Sony. Jedno z najnowocześniejszych urządzeń prezentacyjnych tego typu, obecnych na polskim rynku, będzie promowało technologię 3D. Dla gości – prócz prezentacji możliwości urządzeń Sony – przewidziane są liczne atrakcje. Akcja obejmie 9 miejscowości i potrwa do 10 sierpnia.

Całkowita powierzchnia prezentacyjna specjalnego wozu z ekspozycją Sony 3D wynosi 70 m2, mniej więcej tyle, ile powierzchnia apartamentu. Jest ona zagospodarowana w taki sposób, by przybliżyć odwiedzającym technologię 3D, która dopiero od niedawna dostępna jest na polskim rynku. Jakość obrazu i emocje towarzyszące oglądaniu trójwymiarowego obrazu można będzie poznać zarówno w strefie Kino, gdzie obraz 3D będzie udostępniony w telewizorze Sony BRAVIA LX900, jak i w głównej części wozu. To tu fani multimedialnej rozrywki grając w ulubione gry i oglądając fragmenty najciekawszych wydarzeń sportowych ocenią, jak dużą różnicę stwarza możliwość przeniesienia się w świat technologii 3D. Obok telewizorów prezentowane będą także współpracujące z nimi aparaty fotograficzne Cyber-shot, kamery Handycam® oraz laptopy Sony VAIO.

Road Show Sony 3D to nie tylko prezentacja możliwości technologii 3D, ale także okazja dla całej rodziny do spędzenia czasu w miłej atmosferze i skorzystania z wielu atrakcji. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną dodatkowe aktywności: malowanie twarzy i zajęcia plastyczne (rysowanie, malowanie, wycinanie, lepienie z modeliny). Z kolei młodzież będzie mogła spróbować swych sił w grach interaktywnych na konsolach Playstation 3 Move. W strefie fotograficznej można będzie zrobić zdjęcia, a potem je wydrukować, natomiast w strefie kamer nagrać filmy i zachować je na płycie CD.

Na aktywnych będzie czekała strefa sportowa z boiskiem do gry w piłkę nożną. To tu można będzie wziąć udział w rozgrywkach sportowych i licznych konkursach. Zapoznanie z technologią 3D Sony oraz korzystanie z dodatkowych atrakcji, możliwe będzie w godzinach 11.00-20.00 (24 lipca i 7 sierpnia w godzinach 9.00-20.00) w następujących miejscowościach:

* Hel - 18-19 lipca

Władysławowo - 21 lipca

Ustka - 23-25 lipca

Mielno - 27-28 lipca

Darłówko - 30-31 lipca

Ustronie Morskie - 2 sierpnia

Dziwnów - 4 sierpnia

Kołobrzeg - 6-07 sierpnia

Międzyzdroje - 9-10 sierpnia

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie.

Tylko zasady dobrego wychowania, obyczaj i prawo stanowione, nakazują, aby cytując wskazać autora/źródło.

Zakładam że to nie jest Twoje własne tłumaczenie z sanskrytu czy bajki eskimoskiej, tylko cytat z jakiejś strony internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolejny marny tekst, który ma wieścić "prawdę". To nic, że kręci się obecnie kilka filmów w 3D. "Zdaniem fachowców 3D nie ma szans". No chyba, ze technika stanie na wysokości zadania, bo filmy 3D sprzed pół wieku, czy pół roku są be. Wszyscy Ci "fachowcy" wieszczą szybki koniec "mody na 3D" albo nie widzą w ogóle sensu 3D, zapominając przy tym uwzględnić nieodwracalną zmianę oczekiwań konsumentów i postęp technologiczny. Przez blisko 100 lat wystarczały nam w kinach anaglify, a 3D było jedynie ciekawostką. Teraz, kiedy 3D wkracza "pod strzechy", wraz z postępem w dziedzinie wyświetlania i dystrybucji obrazu 3D, zmieniają się nasze oczekiwania i przyzwyczajenia. Być może nie kino ale rynek gier i mediów odegra decydującą rolę w propagowaniu i umocnieniu roli 3D. W każdym razie zaryzykuje twierdzenie przeciwne do tezy postawionych ma podlinkowanej wyżej stronie. IMHO w kolejnej dekadzie 3D nie tylko nie przeminie jako moda, ale wejdzie do naszego życia na stałe.

A tymczasem czy jest sens tutaj wklejać teksty jak powyżej? Problem niedoskonałości obecnego 3D był wałkowany wielokrotnie. Są entuzjaści i przeciwnicy, a każdy ma swoje zdanie.

Nie lepiej pisać o postępie technologicznym w tej dziedzinie, niż o prywatnych odczuciach Pana X, który pisze, bo mu za to płacą, a jego wiedza teoretyczna i empiryczna jest mizerna albo żadna.

W internecie można znaleźć tysiące podobnych informacji. W doskonałej większości bezwartościowych.

Skoro jest posucha w tym dziale, to zamiast tego chłamu dawajcie chociaż jakieś przydatne informacje, np jakie się filmy 3D produkuje lub planuje w niedalekiej przyszłości kręcić w 3D.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)zmieniają się nasze oczekiwania i przyzwyczajenia. Być może nie kino ale rynek gier i mediów odegra decydującą rolę w propagowaniu i umocnieniu roli 3D

Dokładnie, zresztą podobnie jest przecież z odbiornikami FullHD - nawet tu na forum wielu kolegów pisze, że kupują sobie czy rodzicom telewizor FullHD choć ich źródło sygnału to analogowa kablówka w której żadnego kanału HD nie uświadczysz. Po prostu warto kupić odbiornik z większymi możliwościami nawet, gdy szersze ich wykorzystanie to kwestia przyszłości. Kilka napędzających rynek hitów typu Piła 3D i masa krytyczna zostanie przekroczona, produkcje 3D i transmisje TV 3D ruszą szeroko. Podejrzewam, że gdy któraś z amerykańskich stacji nakręci wysokobudżetowy serial klasy Lost czy Band of Brothers w 3D, pół ameryki w ciągu miesiąca przejdzie na telewizory 3D, a za nimi reszta świata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sypiać to się sypie ale podrabiane 3D. A o prawdziwe 3D jestem spokojny - jak nie przez film to przez gry trafi pod strzechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam Tym, którym "sie sypie 3D", obejzec w kinie zapowiedź "Step Up 3D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś narzeka na jakość 3D w polskich kinach (że boli głowa, czy słaba jakość), to odpowiedzią (przynajmniej w części), może być dominacja tańszej technologii 3D - sprzedawanej przez Dolby.

Lepsza - ale i droższa - jest technologia Real D 3D

Jak jednak widać na załączonym - w poniższym linku - obrazku nie ma w Polsce żadnego kina oferującego projekcje 3D w tej technologii.

Nawet Ruscy mają 8 kin z Real D. No ale to Ruscy ;)

http://www.reald.com/Content/Theatre-Locator.aspx

Osobiście mam porównanie, bo oglądałem film w Real D we Francji.

I różnica jest. Spora. I to nie chodzi o to, że projekcje Dolby 3D są pozbawione jakoś efektów.

Po prostu ogólna jakość obrazu w Real D, jak i same okulary (są większe) składają się na przyjemniejsze odbieranie filmu 3D.

Niestety, nasi kiniarze zawsze wybiorą tańszą opcję.

Dlatego też, jeśli już decyduję się na 3D w kina, to wybieram IMAX. Tutaj przynajmniej nie ma kompromisów, bo IMAX dba, aby wszędzie było jak należy. Ale IMAX to droga zabawka, gdyż bardzo mało kin i bilety droższe. Cóż, wygląda na to, że będziemy skazani na skrajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ogólne pytanie, jak odtwarzacz blu ray 3d podłączą do zwykłego telewizora full hd, to będzie działać tylko tyle w 2D np. film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ogólne pytanie, jak odtwarzacz blu ray 3d podłączą do zwykłego telewizora full hd, to będzie działać tylko tyle w 2D np. film?

Tak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Electronics Ltd zaprezentował na FPD China, które odbywają się właśnie w Szanghaju, 55 calowy telewizor 3D, w którym trójwymiarowy obraz widoczny jest bez konieczności stosowania okularów.

Technologia zastosowana przez Samsunga jest już od jakiegoś czasu znana. Liczba miejsc trójwymiarowego widzenia wynosi 9, a optymalna dla wywołania efektu odległość od ekranu mieści się w przedziale od 2,5 do 6m. Ekran pokryty jest warstwą soczewek które załamują niezależnie obraz przeznaczony dla lewego i prawego oka tak by mógł on w konkretnym miejscu trafić do odbiorcy.

Telewizor posiada funkcje przełączania między trybami 2D i 3D. Ma rozdzielczość 1920x0180 pikseli, jasność 500cd/m2 i kontrast 4000:1. Podświetlanie jest tradycyjne z tzw zimna katodą ale jak twierdzą inżynierowe z Samsunga mogą zamienić je bez problemu w podświetlanie LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić TV 3D i zastanawiam się nad tym czy jest to odpowiedni moment na zakup. Czytałem, że niedługo ma się zmienić na dobre odnośnie okularów pod względem okulary jednego producenta mają pasować do tv innych producentów. Jak to ma wyglądać w praktyce? Na jakiej zasadzie ma się odbyć te "odblokwoanie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dostanę złotą szuflę dla górnika roku ( albo i dopisek NOOB ) ale tez z [beeep]erelem nie chcę zakładać nowego tematu. Moje pytanie może i jest dziecinne ale nie linczujcie mnie.

Jeśli kupujemy telewizor z 3D na przykład Sony KD65X8505C czy można na nim oglądać zwykłe 4K czy 1080 bez przekłamań? Ja rozumiem że można obejrzeć wszystko ( aż tak ciemny nie jestem, w końcu to telewizor tylko) tylko czy nie jest w nim gorsza jakość niż w innych 4K przez to że tamte nie maja tego 3D? Czy to że telewizor ma 3D wpływa na obniżenie jego trwałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie funkcja 3D nie wpływa na jakość 2D. Jeśli już to raczej podnosi klasę tv a nie odwrotnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Barnaba napisał:

Absolutnie funkcja 3D nie wpływa na jakość 2D. Jeśli już to raczej podnosi klasę tv a nie odwrotnie.

No to mam zgryz bo praktycznie już byłem na 70% zdecydowany na KD65XD7505 a na 30 % byłem za KD65XD8505 ( 800Hz) a teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak ten KD65X8505C ( też ma 800Hz) bo nawet wyczytałem że jeden z adminów go komuś polecał ( Gmeru). Do mojego tematu o wybór telewizora nie wracam bo mnie zlinczują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...