Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie podzielam entuzjazmu w sprawie 3D.

Pierwszy film w 3D "Captain EO" (z Michaelem Jacksonem) widziałem 25 lat temu w Disneylandzie. Wg mnie, nic się od tego czasu nie zmieniło.

Rozumiem kino, Avatar, Alicja itd., ale nie pasuje mi to do końca, okulary męczą, boli mnie głowa.

Mogę zrozumieć zastosowanie do gier komputerowych, jeszcze jeden bodziec i podnieta.

Ale Panowie i Panie trzeci wymiar w TV to jest jakaś pomyłka, podoba się wam ten nieostry obraz? :blink: Okulary dla całej rodziny? niezależnie od kosztów, to jest pomyłka dla mnie.

Rozumiem potrzebę parcia do przodu przez producentów, obraz 3d bez okularów jest jeszcze gorszy - przynajmniej to co było kilka lat temu na IFA.

Nie rozumiem entuzjazmu odbiorców.

Kompromis jakim są okulary w połączeniu z nieostrością, powoduje ból na duszy. ;)

Nie otake HDTV walczyliśmy ;):lol:

Ja takiej telewizji mówię nie! Na pewno na długo pozostanę "3D NIE READY"

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okulary męczą, boli mnie głowa.

Tylko widzisz ... nie wszystkich boli głowa :blink:

Rozmyty obraz? Najprawdopodobniej masz jakąś wadę wzroku, stąd zresztą ból głowy.

Nikt nie twierdzi, że ta technologia jest super jednak nie jest tak źle jak to przedstawiłeś.

Niewątpliwie oglądanie w dzisiejszym 3D całości materiału telewizyjnego (nawet gdyby takowy nadawali) jest bez sensu.

Jednak obejrzenie od czasu do czasu filmu czy transmisji sportowej ... dlaczego nie.

Choć przyznaję, że na pewno nie zmienię telewizora tylko w tym celu.

Filmy w kinach chcę już zdecydowanie oglądać w 3D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będzie nowa technologia - transmisja bezpośrednia do mózgu (wg mnie : ofiary) - pamiętacie teledysk Queen Radio GaGa?. Pierwszy krok do odmóżdżenia ;):blink:;)

Manipulacja informacjami, manipulacja treściami, manipulacja dostępem,.... nie dziwię się, że ludzie uciekają do lasów, z dala od "cywilizacji"

Jestem na NIE - widziałem 3D i ... nic - zero reakcji pozytywnej z mojej strony.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko widzisz ... nie wszystkich boli głowa :blink:

Rozmyty obraz? Najprawdopodobniej masz jakąś wadę wzroku, stąd zresztą ból głowy.

Nie mam wady wzroku, i nie napisałem, ze wszystkich boli głowa, mnie boli OK?, a raczej to jest uczucie dyskomfortu.

Nie narzucam nikomu swojej opinii, czemu od razu atakujesz, bad day in the office?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez meczy ta 3D nagonka. Przeciez to czysty marketing. Technologia sama w sobie istnieje od dawna, teraz jest tylko na sile wykorzystywana na szersza skale.

Jesli chodzi mo je wrazenia to technologiczna implemetacja w kinach (pewnie gdzies jest lepiej a gdzies indziej gorzej) jest slaba. Obraz nieostry (nawet jak na kino), ciemny. Nie podoba mi sie cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Sprzedawali Termiantorów na VHS, potem na DVD, teraz na BD, za chwilę na BD 3D, potem będzie holograficzny obraz, ostatecznie każdy chciałby zagrać w filmie, zatem będą filmy interaktywne :P ...sami będziecie decydowali, co dalej się stanie :) itd. :D

Czysta kasa za ten sam film :D;)

Niech żyje technologia i marketing :P

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam wady wzroku, i nie napisałem, ze wszystkich boli głowa, mnie boli OK?, a raczej to jest uczucie dyskomfortu.

Nie narzucam nikomu swojej opinii, czemu od razu atakujesz, bad day in the office?

Nie chciałem nikomu niczego narzucać. Po prostu założyłeś prowokacyjny temat :P

Tylko z tym 3D to mniej więcej jak z przejściem z SD do HD ... wiele osób uważa (wręcz jest przekonana), że nie widzi różnicy.

Świat idzie do przodu, technika również.

Mówię "Nie dla 3D" raczej nie ma sensu. Za jakiś czas będzie to codziennością czy nam się to podoba czy nie.

Oczywiście, że jest to na razie niedopracowane, jednak to tylko kwestia czasu.

PS. bad day in the office? ... pudło ... pracuję w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o prowokację. Znamy się wszyscy od dawna, 4 lata albo i dłużej już.

Kruszyliśmy kopie o smużenie, banding, clouding, posteryzację i inne takie, szukaliśmy Świętego Graala wśród wyświetlaczy.

Dla mnie obecny stan zaawansowania technologii 3D jest nieakceptowalny jakościowo.

Życie oczywiście płynie, będą filmy (nawet polski niedługo Hoffmana).

Chodzi mi tylko o to, że nagle dużo ludzi jest gotowych na porzucenie jakości dla marnego IMO efektu.

Sam napisałeś, że nie wymienisz z tego powodu TV, i tutaj się z tobą zgadzam, bo ja też nie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że chciałbym to mieć ale z kolei nie ma jak powiesić bo przecież nie oddam swojego telewizora. Dwóch ekranów to się raczej nie wiesza ;) No bo właśnie jest to tylko dodatek z tym 3D. W tym roku praktycznie brak źródeł. Więc nie ma co się napalać. Musimy poczekać do połowy roku aż się jakieś filmy pojawią. Teraz nie ma co odpalić np. na Samsungu praktycznie.

Hm, nowości były zawsze dla freaków ale tym razem nawet oni (też my trochę prawda?) chyba sobie darujemy więc kto to kupi? :P Ja zawsze lubię mieć naj naj wszystko no ale niby co kupić do 3D? LCD? ; ) Do plazmy straciłem trochę zaufania po ostatnich akcjach z moim TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest taki, że chciałbym to mieć ale z kolei nie ma jak powiesić bo przecież nie oddam swojego telewizora. Dwóch ekranów to się raczej nie wiesza ;) No bo właśnie jest to tylko dodatek z tym 3D. W tym roku praktycznie brak źródeł. Więc nie ma co się napalać. Musimy poczekać do połowy roku aż się jakieś filmy pojawią. Teraz nie ma co odpalić np. na Samsungu praktycznie.

Hm, nowości były zawsze dla freaków ale tym razem nawet oni (też my trochę prawda?) chyba sobie darujemy więc kto to kupi? :P Ja zawsze lubię mieć naj naj wszystko no ale niby co kupić do 3D? LCD? ; ) Do plazmy straciłem trochę zaufania po ostatnich akcjach z moim TV.

Gmeru ... i to jest dobra konkluzja :P

Nie ma się co napalać. Technologia dojrzeje to ją kolokwialnie mówiąc "łykniemy".

Jednak przesadą jest mówienie że 3D jest złe i do bani. Wystarczy się przejść do IMAX'a.

Technika tak szybko idzie do przodu, że za parę miesięcy doczekamy się dobrego 3D i w domu :D

Producenci poczuli koniunkturę więc konstruktorzy i inżynierowie będą nad tym teraz pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czym wyższa technologia, tym starsza technologia tańsza :D ...pamiętam jak kupowałem swojego LCD 40" za 4600 :D ...dzisiaj jego odpowiednik (lepszy), nie kosztuje więcej niż 1600 :P Także nie ma co płakać. Niech wprowadzą Projektory 3D, to zwykłe stanieją ;) ...chociaż patrząc na rynek DVD i BD, niestety tak się nie dzieje :P

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru ... i to jest dobra konkluzja ;)

Nie ma się co napalać. Technologia dojrzeje to ją kolokwialnie mówiąc "łykniemy".

Jednak przesadą jest mówienie że 3D jest złe i do bani. Wystarczy się przejść do IMAX'a.

Technika tak szybko idzie do przodu, że za parę miesięcy doczekamy się dobrego 3D i w domu :P

Producenci poczuli koniunkturę więc konstruktorzy i inżynierowie będą nad tym teraz pracować.

3D w telewizorach na obecnym etapie jest bardzo wygodnym gadżetem dla speców od marketingu. Mają nowy temat, który mogą eksploatować. "Temat" stosunkowo tani w implementacji, za to bardzo spektakularny medialnie/marketingowo. Przy okazji można upchnąć kupę taniego szajsu i taka jest prawda. Wielu potencjalnych klientów porzuci poszukiwania/porównywania sprzętów pod względem jakości, dla nowego marketingowego "bożka" jakim jest lansowane 3D.

Podobnie było ze sprzętem audio stereofonicznym (2.0). Marketingowcy doszli do ściany jakościowo-cenowej, więc znaleźli sobie nowy temat do "rozwoju" w postaci dźwięku wielokanałowego. Na dziś sytuacja jest taka, że 90% sprzętu audio jest znacznie gorszej jakości, w absolutnych kategoriach dźwięku patrząc, niż dawny sprzęt audio 2.0 klasy popularnej. A wirtualną poprawę jakości/postęp usiłuje się markować gęstymi formatami audio, a nie wysoką jakością samych komponentów (przetworników i wzmacniaczy), bo tak jest po prostu taniej i marketingowo fajnie.

Żebym nie wykrakał, ale obawiam się, że z telewizorami będzie podobnie. Producenci doszli już do ściany technologicznej w LCD, gdzie trudno im było iść dalej jakościowo, bez sporego nakładu na rozwój technologiczny i badania. Marketingowo również osiągnęli granice absurdu, w lansowaniu monstrualnych wartości liczbowych w parametrach telewizorów.

A tu nagle spadła im manna z nieba w postaci "3D". Pojawił się nowy święty Graal, którego będzie można eksploatować. Upchnie się w telewizorach więcej matryc TNowych, pod pretekstem "przyśpieszania" matryc na potrzeby 3D. Normalnie same zalety tańsze matryce, tania technologia ogólnie, bardzo medialna i spektakularna. Ładnie będzie się prezentować w folderach. Szkoda tylko, że te wszystkie "zalety" będą po stronie producentów/marketingowców, a nie klienta końcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze 2 lata temu myślałem, że wszystko pójdzie w stronę jakości kończąc np. na OLED> A tutaj suprajs: 3D i mamy kilka lat załatwione : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tzw "LED TV" dość szybko się opatrzyło w reklamach i już nie można za bardzo jechać na tym koniku, bo podświetlenie LEDowe staje się coraz bardziej powszechne. "Parametry" kontrastu i czasów reakcji też osiągnęły już poziom nieskończoności, więc tu też nie da się poszaleć.

No ale teraz na topie jest 3D.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli można dołączyć

Ta technologa jak wiele innych wcześniej czy później zatoczy koło.

Będzie 3Di, 3Dz, 3Dx,i niektóre poprawią obraz, niektóre poprawią cenę, a znaczek za 3D będzie gwarantował coś.

Wcześniej czy później znajdzie się na rynku sprzęt obsługujący wszystkie 3D za np 1000PLN.

Ludzie od marketingu nie cofną się nigdy i przed niczym, przy czym przyświeca im generalna zasada, jeśli są ostre normy, to coś z tym należy zrobić. Aby nie wypaść na gdybacza przykład, kiedy składałem w domu zestaw audio,myślałem o THX i na myśleniu zakończyłem miałem odłożonych sporo pieniędzy ale ceny tego sprzętu były barbarzyńskie, zapewniając jednocześnie full wypas.

Dzisiaj widzimy zestaw Samsung ze znaczkiem THX tak naprawdę za cenę (przynajmniej jak dla mojej skromnej osoby) jednego mocno przeciętnego głośnika przedniego.Albo technika poszła TAK do przodu albo ktoś tu z kogoś robi jaja.

PS

Nie słuchałem w/w sprzętu ale śmiem twierdzić w ciemno że nic nie straciłem.

pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że jestem jedyną osobą do której nie przemawia to całe 3D - przynajmniej na dzisiejszym etapie rozwoju (tj. z dodatkowymi okularkami).

Po prostu w chwili obecnej jestem zdecydowanie na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jak narazie to tylko bajer... i również nie zamierzam być już teraz 3d za wszelką cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3D to tylko większy magnesik żeby pójść do kina, nic wiecej. Teraz pojde do kina troche czesciej niz raz w roku. A reszta to ciekawostka, tylko i wyłącznie, tak jak nascie lat temu Mali Agenci 3D na dvd sprzedawane z okularami, tylko ciekawostka, aha i maszynka na wycigniecie kolejnej kasy z naszej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu w chwili obecnej jestem zdecydowanie na nie...

A ja wprost przeciwnie :P

Rozwój jest potrzebny.

Choćby po to aby staniał sprzęt poprzedniej generacji ;)

Runek nie znosi zastoju. Zawsze będzie coś nowego. Ale nikt nikogo nie będzie zmuszał do zakupu tego nowego.

Poczekamy ... zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze.

A MI SIĘ 3D PODOBA !!!!!!!!!

I uważam, że idzie to w dobrym kierunku, a motorem który 3D wylansuje będą gry na konsole.

Producentom taniej było zrobić 3D niż OLEDa czy SED'a (tak to się nazywało? ... już zapomniałem :unsure: ), a marketingowcy będą mieli raj.

Do okularów idzie się przyzwyczaić, w końcu ileś tam procent ludzi nosi je na codzień. Ja na Avatarze wytrzymałem bez problemu, moja córka narzekała że boli ją głowa.

Nieostro? Dzisiaj nieostro, poprawią. przypomnijcie sobie jak wyglądały pierwsze telewizory HD i obraz na nich. Czy ktoś pamieta, że na początku był component a potem na HDMI było "tylko" 1080i ???

Świat idzie w tym kierunku i nic tego nie zmieni, popatrzcie na USA.

Im wcześniej się przestawimy tym lepiej.

JA JESTEM ZA :P :P :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aktualna technologia 3D to Padło !! ... znowu wielcy giganci z branży TV próbują ludziom wcisnąć lekko ulepszoną technologię 3d, którą tak naprawdę każdy zna, w dodatku odbywa się to kosztem na jakości obrazu ... a w dodatku można wręcz powiedzieć w jakimś sensie uszczerbku na zdrowiu, ponieważ wątpię aby osoba która dziennie 2-4h swojego czasu przy tv z nałożonymi okularami nie nabyła wady wzroku ... wg mnie przełomem na pewno będą Hologramy 3D aczkolwiek póki co to czekam chociażby na 3d bez okularów ... tyle ode mnie :unsure:

Edytowane przez SlawekR
ortografia: http://www.agape.com.pl/artykuly/art135.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, ci wielcy z branży Tv polowali na ludzi w pobliżu kin i siłą zaciągali na Avatara. Kolego coś ci się pomyliło. Głownie skutek z przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też producenci strzelili sobie trochę w stopę, bo ja już wybrałem wreszcie wzmacniacz (mam nadal 6.1 bez HDMI i uzywam plejera do dekodowania dźwięku HD) i teraz znowu czekam na HDMI 1.4.

O 3D nie myślę, bo co na nim będę ogladał ? I w ogóle, kompletnie konkretnie, przechodzę na gry z całą rodziną, Natal rządzi :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeszcze amplituner lol ; ) to już w ogóle masakra. Przegięcie ostre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpatruję 3D w dwóch płaszczyznach. Do kina - rewelacja , mi osobiście Avatar się podobał co prawda okulary powodują dyskomfort ale efekty bardzo fajne . Do domu - niestety okulary i oglądanie tv to porażka , zdecydowanie wolał bym kupić dużo lepszego proja niż mam full hd 1080p dlatego też czekam aż wyjdą "mega super" 3d proje to pewnie ceny 1080p "zwykłych" polecą w dół.

Nigdy oglądanie w okularach nie będzie tak wygodne i przyjemne jak bez okularów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...