Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Zgodzę się z Tobą ale mi i tak się podoba 3d i gdybym miał teraz zmieniać tv to pewnie kupiłbym 3d na spróbowanie :(

A wiecie co jest najsmieszniejsze ? że o tym 3D tylko słychać a nie widać :( już tłumacze: o ile jak wchodziło HD to producenci nie musieli się tak wysilać zeby fajną reklamówkę zrobić i aby tą różnice i całe HD pokazać, wystarczyło obraz dać w obu rozdzielczościach i efekt widział każdy potencjalny kupiec - stąd sukces HD. To o tyle w przypadku 3D będą kombinować jak koń pod górkę jak te 3d pokazać Kowalskiemu by je kupił. Tak jak w reklamie Samsunga 3D led TV, jakieś motylki wylatujące z ekranu :) ale dla przeciętnego Kowalskiego to nie da nic , no bo jak Kowalski ma zobaczyć 3D i kupić skoro nie ma jak tego zobaczyć , na reklamie nic nie widać , a motylki latające na około TV go nie przekonają

Więc w sumie zastanawiam się jak ci sami marketingowcy to rozegrają :)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc w sumie zastanawiam się jak ci sami marketingowcy to rozegrają smile.gif

Przy telewizorach bez okularów to by było proste - ludzie naoglądali się Avatara w kinach to sprzedajemy im pakiecik - TV + odtwarzacz + płyta, teraz trzeba im też powiedzieć niewygodną prawdę, że muszą kupić tyle okularów ilu mają domowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co jest najsmieszniejsze ? że o tym 3D tylko słychać a nie widać :( już tłumacze: o ile jak wchodziło HD to producenci nie musieli się tak wysilać zeby fajną reklamówkę zrobić i aby tą różnice i całe HD pokazać, wystarczyło obraz dać w obu rozdzielczościach i efekt widział każdy potencjalny kupiec - stąd sukces HD. To o tyle w przypadku 3D będą kombinować jak koń pod górkę jak te 3d pokazać Kowalskiemu by je kupił. Tak jak w reklamie Samsunga 3D led TV, jakieś motylki wylatujące z ekranu :( ale dla przeciętnego Kowalskiego to nie da nic , no bo jak Kowalski ma zobaczyć 3D i kupić skoro nie ma jak tego zobaczyć , na reklamie nic nie widać , a motylki latające na około TV go nie przekonają

Więc w sumie zastanawiam się jak ci sami marketingowcy to rozegrają :)

No jak? Normalnie.

Reklama ma tylko zainteresować. Jak działa TV 3D, to sobie Kowalski zobaczy na żywo, w sklepie. Jeśli ogladał jakieś filmy 3d w kinie, to juz sobie mniej wiecej wyobraża czego oczekiwać, reszte powinny zalatwic dema i filmy w 3D.

Nie spodziewasz sie chyba, ze ludzie beda kupowac jedynie w oparciu o wrazenia z reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w MM rozmawiałem trochę z człekiem z działu TV o tej technologii, spoglądając na wystawione Samsungi serii C 7000 i C 8000 (ale bez okularów, gdyż "zepsute w weekend przez dzieciaków wyrywających je sobie z rąk - czekamy na dostawę nowych do prezentacji").

Mówił nawet od rzeczy:), w tym bez przekonania odnośnie perspektyw sukcesu rynkowego 3D z okularami.

Opowiadał jak obserwował młodego człowieka, który po ok. 10 minutach wpatrywania się w ekran (co prawda w pozycji stojącej, a nie w wygodnym fotelu) zdjął okulary i...stracił równowagę. To była reklama! Wg. gościa z MM następni chętni zakładali potem bryle z podwójnej ciekawości i szybko zdejmowali, wykonując przy tym jednoznacznie negatywne gesty, machanie ręką i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie w Samsungu jest trudne do zaakceptowania. To trzeba przyznać i nie ma co się dziwić, że człowiek stracił równowagę :D . Ale burza z 3D się dopiero rozpęta jak będzie można porównać z innymi producentami. Ciekawe ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ten pomysł się nie widzi testowałem to w media-markt na

okularach i już mi się po 5 minutach znudziło a co dopiero

gdybym miał ogladac caly film .

Ale to moje przeczucia zobaczymy co z tego wyjdzie czy ludzie to wezmą i

czy będą za to płacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą bo minie trochę czasu i każdy TV będzie 120Hz. To i będzie 3D. Czyli jak ktoś będzie chciał sobie kupić średniej lub wyższej klasy TV to przy okazji dostanie 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Będą bo minie trochę czasu i każdy TV będzie 120Hz. To i będzie 3D. Czyli jak ktoś będzie chciał sobie kupić średniej lub wyższej klasy TV to przy okazji dostanie 3D.

tylko ze ogladac nie bedzie co :D , o ile stare filmy z kinowej tasmy przerabiają na HD to na 3D tego nie zrobią , kicha ta technologia i nie ma przyszlosci w domu

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kompa podepnę i PS3 i będę grać ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek o nicku alexpk przedstawił instrukcję rozłożenia wideo Blu-ray 3D (MPEG-4 Multiview Video Coding (MVC)) na oddzielne strumienie dla lewego i prawego oka i złożenia ich w pojedynczy plik MKV. Do takiego pliku nie potrzebujemy odtwarzacza Blu-ray 3D, wystarczy komputer, monitor 120Hz i okulary Nvidii. Odtwarzacze obsługujące taki strumień to Stereoscopic Player i Nvidia Stereoscopic 3D Video Player. W sieci można już zassać pierwszy zripowany w ten sposób film 3D - release nazywa się Monsters vs Aliens 3D 1080p BluRay AVC DD5.1 i waży, uwaga, 83GB.

Więcej informacji, w tym wyjaśnienie na czym polega kodowanie/dekodowanie MVC dysku 3DBD (w języku polskim) -> TU

Cóż, szybko poszlo - jeszcze przed oficjalnymi premierami pierwszych filmów 3DBD format jest rozpracowany i łatwo "przenoszalny" do nieoficjalnego kontenera. Wydaje się, że to może być dobry prognostyk dla formatu 3D, masowa obecność takich ripów w sieci będzie napędzała zakupy sprzętu 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3D w okularach też jest nie do przyjęcia.

My tu mówimy o 3D a duża ilość programów ma problemy z nadawaniem w 16:9. Osobiście jestem za dopracowaniem już istniejących technologii od strony nadawców i nadążaniem za możliwościami współczesnych odbiorników tv.

3D traktuję jako bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D TAK ale NIE w takiej formie. Ekran ma podawać obraz 3D bez okularów bez oszukiwania i robienia oczy w ch*&^%$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
release nazywa się Monsters vs Aliens 3D 1080p BluRay AVC DD5.1 i waży, uwaga, 83GB.

Dysk 1 TB na ok. 10 filmów ;)

Przed producentami pamięci masowych świetlana przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dysk 1 TB na ok. 10 filmów :P

Przed producentami pamięci masowych świetlana przyszłość.

95% ściągających działa według modelu pobrać->obejrzeć->skasować więc nie ma problemu z dyskami. Ale dla tych pozostałych 5% "robiących kopię internetu" czyli działających w modelu "zaciągam co tylko wychodzi, może nawet kiedyś coś obejrzę" to faktycznie może być problem ;)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Testy w N!

Kanał nr 801 (T2)

Dziś pobawiłem się na całego okularami 3D i telewizorem 3D w Media Markt....

Objaw minimalnego zawrotu głowy wystapił po jakimś czasie, zapewne to przez ten migoczący obraz..., przypomniał mi się Tv Philips który kiedyś mialem CRT i w nim tak migotało :) lub w starych monitorach na niskim odświeżaniu, ale zaobserwowałem inną rzecz. Otóż z odległości powyżej 1,5 metra od TV okulary się wyłączaly...., tzn gubiło się to całe 3D, po zbliżeniu się do ekranu znowu się pojawiało.. Jesli to ma być na krótki zasięg to tymbardziej lipa w tych okularach

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który producent jako pierwszy wypuści chip zdolny do dekodowania dwóch strumieni x264 jednocześnie i kto jako pierwszy tego użyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Wczoraj byłem u Idiotów i był Samsung 55" LED 200Hz niby odświeżanie i 3D, za jedyne 14,999 PLN :)

I były okularki i prezentacjia w 3D. Usiadłem, bo nie widziałem nigdy i...

...kopara do samej ziemi, maaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaakra! Oczywiście to demo, ale to nie ma znaczenia, bo skoro demo można tak zrobić, to znaczy, że ma potencjał ten TV, kwestia jego wykorzystania.

Wrażenie niesamowite... Mile mnie zaskoczyło.

Jedynie czekać 1 rok na wyjście pierwszego OLED od Samsunga powyżej 40", wtedy ten będzie za 7k do kupienia.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wielkie narzekanie na 3D jest nie do końca uzasadnione. Mając 3D TV w warunkach domowych i odpalając grę czy film czy relację naprawdę robię łał pomimo, że Samsung (bo póki co z nim miałem doczynienia) bardzo męczy oczy. Patrząc na relację z Canal+ jarałem się jak dziecko ; ) Patrząc na motorstorma z PS3 tak samo. Naprawdę to nie jest takie be jak tutaj wiele osób wypisuje oglądając to chyba w piśmie albo na chwilę na jakimś pokazie czy w sklepie (ale jak widać nawet sklep może zrobić wrażenie ale to już zależy od warunków).

Okulary to kolejny etap. Zapewne kiedyś przyjdzie czas, że nie będą one potrzebne ale póki co teraz nastaje taki etap i mam nadzieję, że telewizja satelitarna oraz gry pociągną temat bo filmów Blu-ray to będzie jak na lekarstwo.

Dzisiaj dostaję w końcu TV 3D od Sony. Zobaczymy jak ich technologia sobie radzi. Podobnie z Panasonic chociaż jak widać po forum jest tutaj użytkownik tego TV i wcale nie był zadowolony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Gmeru ja pójdę dalej... Co prawda widziałem jedynie albo aż demo na Samsungu i to chyba najdroższym na rynku obecnie, ale dla mnie po tym co zobaczyłem :) ...i to w warunkach sklepowych, gdzie pełno ludzi chodzi, wzrok się nie skupia tylko na TV, gdzie jest światło, a nie jak w kinie ciemność, to...

...dla mnie to skok jak z SD na HD.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że 3D zależy od filmu czy bajki, jak jest wykonana. A tutaj w demo było 101% materiału 3D i to zarówno głębi na ekranie, gdzie nic nie wychodziło poza ramę ekranu, jak i żabki łapiące jęzorem muszki, które latały obok mojej głowy, ten jęzor - kuźwa robiłem uniki :) To nie jest takie 3D, jak kilkanaście lat temu grając w Test Drive lub pierwszego Wolfensteina odchylałem się na boki i podnosiłem, żeby coś zobaczyć za ścianą czy za wzniesieniem ;)

Robi wrażenie, ta prezentacja mnie kupiła ;) ...ach te demka ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dostaję w końcu TV 3D od Sony.

Bomba! Jestem ciekaw wrażeń na tle tego co widziałem na Samsungu C7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej informacji, w tym wyjaśnienie na czym polega kodowanie/dekodowanie MVC dysku 3DBD (w języku polskim) -> TU

w tym artykule napisane jest :

Niemniej jednak ze względu na brak odpowiedniego oprogramowania do odtwarzania nawet najbardziej zatwardziali fani 3D nie będą mieli z niego pożytku, ponieważ nie ma jeszcze żadnego z zapowiadanych odtwarzaczy obsługujących 3D, które są w przygotowaniu przez firmy Arcsoft (TotalMedia Theatre), Corel (WinDVD), CyberLink (PowerDVD Ultra) lub Sonic (Roxio CinePlayer BD).

Ten problem można ominąć, między innymi tak jak robię to do tej pory z wszystkimi filmami :P czyli puszczenie go przez DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i waży, uwaga, 83GB.

Nie do końca, został źle zripowany i przez to tyle waży. Film jest na normalnej płycie BD50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ktoś oglądał

cloudy_with_a_chance_of_meatballs_3d_ver_eu.gif

Tytuł: Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe 3D

Tytuł oryginału: Cloudy With a Chance of Meatballs 3D

DISC INFO:

 Disc Size:	  40 877 475 126 bytes
 Protection:	 AACS
 BD-Java:		Yes
 BDInfo:		 0.5.3

 PLAYLIST REPORT:

 Name:				   00001.MPLS
 Length:				 1:29:53 (h:m:s)
 Size:				   20 519 483 328 bytes
 Total Bitrate:		  30,44 Mbps

 VIDEO:

 Codec				   Bitrate			 Description	 
 -----				   -------			 -----------	 
 MPEG-4 AVC Video		24723 kbps		  1080p / 23,976 fps / 16:9 /  High Profile 4.1

 AUDIO:

 Codec						   Language		Bitrate		  Description	 
 -----						   --------		-------		  -----------	 
 DTS-HD Master Audio			 English		 2285 kbps	   5.1 / 48  kHz / 2285 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
 Dolby Digital Audio			 Czech		   448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Estonian		448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Hungarian	   448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Latvian		 448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Lithuanian	  448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Polish		  448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Russian		 448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Slovak		  448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps
 Dolby Digital Audio			 Ukrainian	   448 kbps		5.1 / 48  kHz / 448 kbps

 SUBTITLES:

 Codec						   Language		Bitrate		  Description	 
 -----						   --------		-------		  -----------	 
 Presentation Graphics		   English		 32,447  kbps					 
 Presentation Graphics		   Czech		   32,683  kbps					 
 Presentation Graphics		   Hindi		   31,750  kbps					 
 Presentation Graphics		   Hungarian	   28,646  kbps					 
 Presentation Graphics		   Polish		  31,070  kbps					 
 Presentation Graphics		   Slovak		  30,487  kbps					 
 Presentation Graphics		   Russian		 0,066 kbps[code]

[/code]

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...