Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

co można uzyskac przez ten DLNA praktycznie?

http://www.dlna.org/home

http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Digital_L...etwork_Alliance

czy warto ustąpić nieco i w 46" kupić serię V?

Nie warto. Taka zmiana zdecydowanie wykracza poza określenie "nieco". Seria V jest mocno przeciętna i nie znajduje w niej nic, co by było warte polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lepiej kupić W5500 czy połasić się na 200Hz ale we wcześniejszym wydaniu Z4500 ??? ta sama cena... odbieram sygnał z NTV, dvd i planuje blue ray. Głównie tv ma być do oglądania filmów i sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod twoje kryteria oba ekrany są ok. Jak będziesz mało oglądał SD to rzeczywiście warto pomyśleć o Z4500 bo to bardzo fajny ekran. Chociaż pamiętaj, że te 200Hz nie będzie jakimś sporym skokiem w stosunku do 100Hz z W5500 a W5500 to jednak nowszy ekran (dużo lepsze SD itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod twoje kryteria oba ekrany są ok. Jak będziesz mało oglądał SD to rzeczywiście warto pomyśleć o Z4500 bo to bardzo fajny ekran. Chociaż pamiętaj, że te 200Hz nie będzie jakimś sporym skokiem w stosunku do 100Hz z W5500 a W5500 to jednak nowszy ekran (dużo lepsze SD itp).

Dzieki. Już się tak zastanawiałem czy może dołożyć tego tysiaka i kupić Z5500 ale wtedy sobie mówie, może lepiej Z4500 ale 52'' :) i zaczynamy od nowa hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o sony KDL-46WE5B czy jest różnica w jakości różnicy między w5500. Tamten tylko mniej energii pobiera tylko wiem. Ma ,,inne,, podświetlenie. Także może od Was się coś wiecej dowiem. Czy dołożyć do osczędności :rolleyes:

Edytowane przez krk007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od 72h 40w5500 :-) w końcu :-)

i Mam pytanie :-) szukałem ale nie znalazłęm odp :)

W kablówce oprócz analoga leci też syganł cyfrowy. TV wykrywa np TVP1,2 Kultura, Viva TVN, TVN24

Viva,TVNy - są w mpg-2 (wg informacji od operatora kablówki) tv je wykrywa i odtwarza

TVP1,2,Kultura,Historia,Sport - wykrywa - ale :) nie odtwarza (wg operaratora kablówki lecą w mpg-4)

Miał ktoś z Was z tym problem albo rozwiązanie ? :-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam od 72h 40w5500 :-) w końcu :-)

Gratulacje

TVP1,2,Kultura,Historia,Sport - wykrywa - ale :D nie odtwarza (wg operaratora kablówki lecą w mpg-4)

Dziwne, bo sony już od dłuższego czasu umieszcza tunery mpeg4, w5500 ma taki na pewno (instrukcja s.48). Co na to operator?

Sprawdź w instrukcji (s.15) jakie masz ikony na banerze - może operator je zakodował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasięgnąć języka u operatora, jeśli stwierdzi, że nie są zakodowane czy inne cuda, to możesz spróbować najprostszego rozwiązania czyli przywrócenie ustawień na fabryczne, jak znajomy nie miał dźwięku na kanałach testowych cyfrowej telewizji naziemnej pomogło, gorzej, jeżeli już ustawiłeś wszystko pod siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam gorącą prośbę!

Od wczoraj jestem właścicielem KDL40W5500, kupiłem w Euro Agd za 3190zł. Potrzebuję do niego kabla HDMI długość 2m lub 3m. Nie znam się na tym kompletnie! Telewizor będzie podłączony do Cyfry+ HD (dekoder z twardym dyskiem).

Dla mnie kabel, to kabel i tyle.

Podajcie coś z allegro, stamtąd chętnie bym coś kupił.

Proszę doradźcie jakiś kabelek, żeby był dobry a nie kosmicznie drogi! Podobno jakoś kabla ma ogromne znaczenie!

Wiem, że temat był zapewne drążony wiele razy, ale ja na tym i tak się nie znam i dlatego proszę o Waszą pomoc!

Edytowane przez Piterr75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma praktycznie żadnego znaczenia ; p Kup dowolny za max50-90zł i będzie ok. To tylko HDMI : ) Oczywiście ktoś napisze, że kupił za 9zł i też był ok. Ale ja bym kupił trochę lepszy ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czym się różni Sony KDL-32W5720 od Sony KDL-32W5500? W mixelectronix powiedzieli że to nowy model.

Tylko wyglądem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wczoraj telewizor w5500. Mam problem z głosem. Podpiety jest do kina domowego poprzez kabel euro i niestety jest opozniony glos. Stary telewizor kineskopowy tez byl podpiety do tego kina i nie bylo problemow. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony Bravia 32W5500,100 HZ.

Na początku kablówka-zwykła analogowa+ kilka kanałów cyfrowych znalazł od operatora kablówki.

Później zamówiłem dekoder HD / połączenie przez HDMI.

Mimo,że mam 2 kanały w HD to nie jestem zadowolony z dekodera.

Piloty,przełączanie,powinno być normalnie jak za granicą-jest z boku TV coś na kształt slotu na kartę taką większą-tak chyba maja za granicą telewizory wejscie na kablówkę.Wtedy nie ma problemu z szukaniem przewodnika guide na pilocie od dekodera.wszystko powinno być dostepne w tv,łącznie z tym przewodnikiem telewizyjnym po programach.Wogóle z tym dekoderem to na około wszystko-cała obsługa TV.

Lepsze rozwiazanie miec wszystko w TV-bo Soniak to ma w digitalu przewodnik telewizyjny z przypomnieniami itd..Żadne dekodery.Kiedy odpalam TV po przerwie[nocnej] to kiedy chodzi na dekoderze to nawet Soniak nie pokazuje godziny w prawym dolnym rogu,trzeba przełaczyć do usługi cyfrowej i bawić się włączaniem zegarka-potem powrót do HDMI i pamieta juz godzinę kiedy idzie obraz z kablówki.

PYTANIE,czy ktos wie czy jest możliwosc podlączenia z boku TV kablówki?[przez ten slot-jakimś urządzeniem przejsciowym].Bez zbednych dekoderow i pilotów dodatkowych. :)

Zadowolony jestem bo Soniak ma wszystko co potrzeba,tylko z tym dekoderem zamieszania z pilotami itd.

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wykorzystuje to złacze do odbioru programów cyfrowych z kablówki. Posiadam moduł dostępu do kart dekodujących coś jak PCMCIA i w to włożona jest karta taka jak wkłada się do dekodera. Bardzo fajnie to działa, jest EPG , odbiera nawet programy radiowe.

POzdrawiam:

odja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja wykorzystuje to złacze do odbioru programów cyfrowych z kablówki. Posiadam moduł dostępu do kart dekodujących coś jak PCMCIA i w to włożona jest karta taka jak wkłada się do dekodera. Bardzo fajnie to działa, jest EPG , odbiera nawet programy radiowe.

POzdrawiam:

odja

Ja mam w Bravi z boku Moduł dostępu warunkowego[w skrocie CAM]

Tylko nie wiem co do tego kupić aby odbierać cyfrową kablowke bez dekodera,bez zbednych pilotów,z normalnym EPG Bravi.

Bo w Bravi to jest super ze ma ten EPG i przypomnienia sobie ustawiam ,wtedy sie wlancza ze stanu czuwania i przelancza do uslugi cyfrowej[na niej mam tylko kilka kanałów cyfrowych wyłapanych z kablówki]

-a tak to w dekoderze to mi nie pasuje,nie odpowiada.

Proszę o odpowiedź o to co bym musiał dokupić aby to funkcjonowało tak jak u Ciebie.

Dzieki,pozdrawiam

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bravie 40W5500, moduł kupiłem w kablówce za 170PLN mogą być tańsze. Moduł mam dokładnie podłączony z lewej strony. Wiem, ze takie moduły można kupić oddzielnie, tylko, że moja kablówka nie sprzedaje samej karty kodowej. Dostaje sie ją tylko z dekoderem lub właśnie z tym modułem. Moduł ten, to zwykła karta PCIMCIA do notboka. Karta dostępu z mojej kablówki pracuje w systemie CONAX i teraz kwestia, żeby dokupić taką PCIMCIA-ę, która by obsługiwała standard CONAX. Są też moduły wielosystemowe i dekoduje następujące systemy Conax CryptoWorks, Irdeto, Viacess, Seca. Na stronie firmy www.technisat.pl są rózne moduły CAM, do których wkładasz karte z kablówki. TYlko musisz wiedzieć w jakim systemie jest to kodowane. A co do programów HD to mam w kablówce 5 takowych, obraz idealny.

P.S.

Czytałem na forum kablówki, że ludzie kupowali takie moduły na allegro, jest tego cała masa do 150PLN, mają dekodery z kablówki ale to rozwiązanie jest wygodniejsze, i taki dekoder ląduje w szafie :lol:

Edytowane przez odja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bede musial zadzwonic do kablowki lub kupic karte ktora obsluguje standard CONAX-bo taki mi sie wyswietla w dekoderze na kanalach platnych,dzieki za wyjasnienie sprawy.

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki sam system kodowania jak u mnie. Podaje dokładny typ mojego modułu: CONAX TechniCrypt CX firmy Technisat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba bardzo ostrożnie wkładać moduł co by nóżek nie powyginać.

Edytowane przez odja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,dzwoniłem do operatora i powiedział,żebym nie kupował modułu dostępu warunkowego do gniazda CAM w telewizorze Sony Bravia,ponieważ jak stwierdził może nie pasować ,chodzi o konfiguracje ich sieci kablowej.Powiedział też ,że prawdopodobnie w przyszłym roku mogą mieć dostępne takie moduły skonfigurowane pod ich sieć kablową i że na razie nie mają bo to nowością jest ,która dopiero wchodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy orientujecie sie gdzie moge kupic najtaniej w tym momencie ten tv? w rtv jest za 3190, media 3999 ale ponoc 2 - 3 stycznia ma byc minus vat. Myslicie ze warto czekac z zakupem do po swietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...