Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli uważasz Dzig, że nie warto inwestować 4tyś na zakup tego tv? coś proponujesz w tej klasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem, ale musisz wiedzieć że LCD z podświetleniem CCFL nie może świecić na czarno, z tego co wiem z tym poradzi sobie podświetlenie RGB-LED. Ale tak czy inaczej to zapewne jeden z najlepszych LCD w tej chwili na rynku więc nie ma co się zastanawiać tylko brać:). Nawet mojemu brartu do nowego mieszkania polecam taką 50" :) Więc jak Gmeru mówi, że dobry to ja mu wierzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem 40W5500 za 4025zł...mam nadzieje, że dokonałem właściwego wyboru i nie zawiodę się na tym modelu..od dawna byłem na kupnie tv z tej firmy...najpierw był 40w2000 potem 40w4500 aż w końcu 40W5500...hm...wiem, że to inny dział-jedno pytanie mam do Was: jaki tuner proponujecie do tego tv-aktualnie posiadam cyfre+ i Fergusona fx6600...wiem, że na Was można polegać:(...macie jakieś typy?

Z góry dziękuje za wszystkie trafne i pomocne odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jutro zakupuje 46 lub 52 cale W5500 zobaczymy jak to bedzie z nim

Ten model 46 cali kupiłem 18.05.09 w Euroagdrtv za 6499 złotych.Nie martw się,bo musi być dobrze.Jednym słowem jest super i Będziesz z niego bardzo,bardzo zadowolona!!!Życzę miłego oglądania.

Edytowane przez eugeniuszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale na tym telewizorze nie zależnie jak byś się starał czerń nie będzie nigdy czarna....

Niestety LEDówki nie są jeszcze tak dopracowane jak by się chciało, niewątpliwie będzie to przyszłość, ale jeszcze nie teraz. Z czernią o tyle kłopotliwe, że w sklepie nie ma opcji sprawdzić (światła nikt nam nie będzie gasił ;) )

Fafner: Fakt nie dopatrzyłem się, muszę przyznać, że teraz wygląda to naprawdę fajnie. Kusi, kusi, ale następny mój telewizor to ma być OLED

marcelo1 Szczerze mówiąc nie wiem czy nie lepiej byłoby poczekać na coś nowszego, w4500 i w5500 są dosyć podobne do siebie, ten drugi gra lepiej, ale nie ma przepaści miedzy nim a starszym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce już czekać...zawsze coś będzie brakowało:)...mam nadzieje, że nie zawiodę się na tym modelu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcelo1: skąd ja to znam, wziąłeś nowy telewizor na miejsce starego czy jako dodatkowy powiedzmy do sypialni? Ja tak zrobiłem ze swoim starszym w4000 kiedy przesiadałem się na w5500. W kwestii obrazu jest lepiej, ale jak pisałem nie ma przepaści, czerń jest lepsza i skuteczniejsze 100hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem zamiast starego:)...hm..do sypialni nie montuje telewizora bo to miejsce przeznaczone do czegoś innego;)hehe...MarcoGrando masz może jakieś ustawienia do niego? Acha- czy mogę jakoś sprawdzić czy telewizor jest nowy( czy w menu mogę sprawdzić czas działania?-jest coś takiego?), z wyglądu wygląda, że jest nowy(dziś go odebrałem:))...pozdrawiam

Zaznaczam, że jest to mój pierwszy tv LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leniwym człowiekiem i filmy na blu ray wole właśnie oglądać w sypialni wieczorami :( Pierwszy? Chyba drugi po w4500 (chyba, że źle coś przeczytałem), w ustawieniach nie pomogę bo mam poprzedni model + dosyć dziwny gust, osobiście najbardziej lubię oglądać na dość niskim podświetleniu 4. Czy jest nowy możesz spojrzeć w menu serwisowym, ale nie polecam tam grzebać, jak coś się przestawi to potem jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:)..może coś źle napisałem albo źle odczytałeś:(...może sobie sam pomogę z ustawieniami więc ok. Tylko przzez menu serwisowe mogę sprawdzić czy tv był nie używany? mam nadzieje, że to nie powystawowy sprzęt jaki można kupić np. w MM na dniu bez vatu:))..pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ o takich praktykach, ze strony MM nie słyszałem szczerze mówiąc, na ile to pewna informacja?. Jeśli chodzi o czas oglądania to niestety można sprawdzić jedynie w menu serwisowym i chyba najłatwiej jest w ten sposób zobaczyć czy był używany. Łatwo też poznać po obudowie czy nie jest porysowana, (jest dość delikatna) więcej pomysłów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różna rzeczy można zobaczyć w markecie- przecież te tv co wiszą prędzej czy później też muszą być sprzedane?!(chyba, że się mylę:rolleyes:...od wczoraj posiadam 40w5500 i muszę przyznać, że jest super- sygnał ze zwykłego dekoder jest jak dla mnie ok więc na razie nie planuje zakupu czegoś droższego:)...zobaczymy co dalej..pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tak kupic, niestety ja tak mialem, niby nowy a jednak troche chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różna rzeczy można zobaczyć w markecie- przecież te tv co wiszą prędzej czy później też muszą być sprzedane?!(chyba, że się mylę;)

Oczywiście, że muszą być sprzedane, ale wtedy informują, że z ekspozycji i jest powiedzmy 30% tańszy niż nowy? Tak przynajmniej kolega kupował i był świadomy sytuacji. Wiesz jak chcesz zobaczyć co znaczy słowo super włącz sobie coś przez blu ray :) i zapewniam, że tylko dla tej możliwości zarezerwujesz to słowo, tym bardziej, że nawet najlepszy kanał HD Ci tego nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-Gmeru

Kiedy i czy będzie planowanu test lcd serii EX1, ma go mój kolega i obraz rewelacja w/g mnie w kolorach dużo lepszy od 46W5500 i przenosi sygnał bezprzewodowo - żadnych zakłóceń do 1080 60p z WD playera. Za dotychczasowe testy wielkie uznanie.

Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W serii W5500 i V5500 ( Bravia Engine 3) przy podłączeniu kina domowego ( oddzielnie z dvd obraz na TV + oddzielnie audio na amplituner) występuje bardzo wyraźne spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku - prawdopodobnie elektronika w tv potrzebuje czasu żeby "obrobić" obraz. Czy znacie jakieś rozwiązanie jak to wyeliminować ( nie mam funkcji opóźniania w ampli). ? pewnie można doprowadzić dźwięk do TV i potem wyjść z TV na ampli ale czy otrzymany w ampli dźwięk będzie 5.1 lub 7.1 kanałowy?

dzięki z góry za odpowiedź

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak podłączyć TV z komputerem bez routera ?

Czy ten TV czyta mp3 z pamięci pod USB ?, lub zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam-Gmeru

Kiedy i czy będzie planowanu test lcd serii EX1, ma go mój kolega i obraz rewelacja w/g mnie w kolorach dużo lepszy od 46W5500 i przenosi sygnał bezprzewodowo - żadnych zakłóceń do 1080 60p z WD playera. Za dotychczasowe testy wielkie uznanie.

Jan

To nie jest temat o EX1 ale jestem prywatnie ciekawy jak ex1 zachowuje tak cienką budowę przy takich nowinkach technologicznych i takiej jakości obrazu?

Witam

W serii W5500 i V5500 ( Bravia Engine 3) przy podłączeniu kina domowego ( oddzielnie z dvd obraz na TV + oddzielnie audio na amplituner) występuje bardzo wyraźne spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku - prawdopodobnie elektronika w tv potrzebuje czasu żeby "obrobić" obraz. Czy znacie jakieś rozwiązanie jak to wyeliminować ( nie mam funkcji opóźniania w ampli). ? pewnie można doprowadzić dźwięk do TV i potem wyjść z TV na ampli ale czy otrzymany w ampli dźwięk będzie 5.1 lub 7.1 kanałowy?

dzięki z góry za odpowiedź

pozdr

A nie lepiej obraz z dvd do tv a dźwięk z dvd do amplitunera po optyku/coaxial/hdmi? To standard.....

Czy ktoś wie jak podłączyć TV z komputerem bez routera ?

Czy ten TV czyta mp3 z pamięci pod USB ?, lub zdjęcia ?

Kabel crossover? Ale to jeżeli chcesz udostępnić coś z komputera. Jak chcesz mieć sieć to musisz udostępnić złacze ethernet w komputerze ale internet musisz mieć dla niego po wifi? Albo usb....

tak czyta po usb mp3 i zdjęcia oraz filmy. Poczytaj test na tym portalu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

46W5500 mam podłączoną TV kablową z pakietem cyfrowym ale mam problem znaleźć kanały cyfrowe , TV znajduje tylko 1 kanał TVN HD a jest ich 55.

Czy ktoś wie jaka może być przyczyna że TV nie umie znaleźć reszty kanałów cyfrowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

46W5500 mam podłączoną TV kablową z pakietem cyfrowym ale mam problem znaleźć kanały cyfrowe , TV znajduje tylko 1 kanał TVN HD a jest ich 55.

Czy ktoś wie jaka może być przyczyna że TV nie umie znaleźć reszty kanałów cyfrowych ?

Też posiadam 46W5500 i narazie analogową kablówkę,ale wkrótce dołączę programy cyfrowe i obawiam się że mogę mieć ten sam problem.Może ktoś wyjaśni dlaczego TV znajduje tylko jeden kanał?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od osób posiadających telewizor z tej serii: w kilku miejscach czytałem o tym, ze LCD W5500 roznie radza sobie w duecie z konsolą (mozliwy input lag itd.). Grywam regularnie i m.in. pod tym katem szukam rowniez telewizora dla siebie. W5500 odpowiada mi w wielu aspektach, ale ten input lag troche mnie martwi :/ Nie wiem czy warto ryzykowac, bo o wczesniejszym tescie w sklepie chyba nie ma mowy (probowalem...).

Czy rzeczywiscie zauwazyliscie jakies nieprawidlowosci? Ew. wiecie jak mozna je zniwelowac (znalazlem informacje o tym, ze pomaga zejscie do 50Hz)? Bede wdzieczny za kazda wskazowke!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi1969 tutaj nie pomogę u siebie mam platformę cyfrową (a dokładnie Nkę) także tutaj sytuacja jest zupełnie inna.

lukash9 na temat input laga nie będę się wymądrzał bo raczej ze mnie niedzielny gracz niż nałogowy, w domu stoi zarówno w4500 jak i w5500 ten pierwszy charakteryzyje się bardzo niskim opóźnieniem, przy konsoli PS3 nie stwierdziłem różnic, nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z graniem online. Więc jeśli jesteś wymagającym graczem to i tak żadna opinia nie będzie miarodajna, tylko pad w dłoń i sprawdzić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jeśli jesteś wymagającym graczem to i tak żadna opinia nie będzie miarodajna, tylko pad w dłoń i sprawdzić samemu.

To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale jakoś nie moge trafić na sklep, gdzie panowie sprzedawcy zechcą podłączyć Xbox'a do tego telewizora :/ A w ciemno wolałbym nie kupować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt, ze znajomych się nie zaopatrzył w taki model? Popytaj jest ostatnio dość popularny, ostatecznie możesz sprawdzić w MM jeszcze tylko xboxa najlepiej własnego. Wiadomo nie ma reguły nawet jak jest jeden sklep, jeden kierownik czy pracownik nie robi problemów, a drugi piętrzy przeszkody, na to nie ma siły. A piszę , żebyś sprawdził sam, bo nie jestem nałogowym graczem i dla mnie problem nie istnieje, a dla Ciebie może sprawa przedstawiać się zupełnie inaczej :)

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...